Отговори
# 45
  • Мнения: 584
Djin4e, ако ти е по сърце -  fingerscrossed.

По този повод - миналата година хвърлях по едно око на отчетните темички. В едната тема имаше мама, бременна с тризнаци - естествено заченати. Мамата беше в началото на 20те и живееше в чужбина.
Беше писала, че вече всичко - от дрешки до количка- са приготвили за тризнаците, че все пак не се знае кога ще решат да излизат. В началото на седми месец, при поредния преглед - изненада - четиризнаци са! Едното бебе се е крило през цялото време зад другите или така са си сменяли позициите, че все трички са се виждали. Роди няколко дни преди термин, четири здрави юнака!

Та и при еднояйчните близнаци е възможно това криене едно зад друго и по-късното им откриване.

Mushmoranke, ако ще се черпим, нека да е  с нещо за душата - тортичка, сокче...  Wink



Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 15:44 от Mokka8

# 46
  • Мнения: 2 726
Леле, Мокка, тази история, направо шок  Joy

И да ви разкажа, днес докато бях на работа, къде зяпах в една готварска тема тук във форума, и видях много апетитна снимка на шкембе чорба  Crazy И докато си тръгнах в три часа от работа не ми излезе от главата  Twisted Evil
И мъжо като ме взе от работа и като му казах, вика хайде да те водя да ядеш шкембе. Отиваме в заведението, където правят най-вкусното шкембе, ама то взело, че свършило  Crazy Те само мене ще чакат  hahaha И аз вече вървя унила, ама още повече ми се яде. И мъжо вика абе трябва да ядеш, ти и преди няколко дни пак го спомена. И добре, че наблизо имаше едно ресторантче, където вече ме зарадваха. Лелее, толкова вкусно ми беше, много подкиселено и с лют пипер  Blush
Та така с моите хранителни прищявки днес  Joy

# 47
  • Мнения: 1 304
Аз пък днес излязох най-накрая, ходих до един маг за козметика и после до аптеката за мазило против стрии и много се изморих , а е кратко разстоянието, мн отпаднало, виеше ми се свят, дори залитнах няколко пъти, топли вълни. За да се оправя седнах и изядох едно парче орехова торта, стана ми тежко, но не го оставих докато не го изям цялото  Grinning и ми мина малко това отпаднало състояние, странно, че не ми стана гадно на стомаха от нея, по принцип не мога и да вкуся нищо сладко откакто съм бременна.

# 48
  • Мнения: 2 726
Ммм, орехова тортичка много добре звучи  Grinning
И аз се измарям, ако повървя 10-15 мин пеш.  Shocked
А иначе съм активно спортуваща от 10 години. Направо не мога да се позная, това аз ли съм Crazy

# 49
  • Мнения: 1 304
Да, точно 10-15 мин, надявам се , че като мине брем. всичко да е както преди

# 50
  • Мнения: 503
Привет и от мен, днес си правих генетични изследвания в Геника, стават за 4 - 5 дни. Консултиращата лекарка беше много внимателна и подробна, обясни ми различните пакети и препоръча как да процедирам. Също така ми каза, че освен генетични предразположения рискът се повишава от други фактори, като например тютюнопушене.

# 51
  • Мнения: 91
Djin4e, ако ти е по сърце -  fingerscrossed.

По този повод - миналата година хвърлях по едно око на отчетните темички. В едната тема имаше мама, бременна с тризнаци - естествено заченати. Мамата беше в началото на 20те и живееше в чужбина.
Беше писала, че вече всичко - от дрешки до количка- са приготвили за тризнаците, че все пак не се знае кога ще решат да излизат. В началото на седми месец, при поредния преглед - изненада - четиризнаци са! Едното бебе се е крило през цялото време зад другите или така са си сменяли позициите, че все трички са се виждали. Роди няколко дни преди термин, четири здрави юнака!

Та и при еднояйчните близнаци е възможно това криене едно зад друго и по-късното им откриване.

Mushmoranke, ако ще се черпим, нека да е  с нещо за душата - тортичка, сокче...  Wink
Направо настръхнах от кеф докато четях!... Голямо богатство!

# 52
  • Мнения: 402
Момичета има ли някоя от вас със зацапване. На мен започна да ми се появява след прегледа, малко беше грубичък. Днес покрай много ядове в работата или аз така си мисля, пак започна. Сложих утрогестан и полежах и няма сега, но ме притеснява това.

# 53
  • Мнения: 70
Момичета има ли някоя от вас със зацапване. На мен започна да ми се появява след прегледа, малко беше грубичък. Днес покрай много ядове в работата или аз така си мисля, пак започна. Сложих утрогестан и полежах и няма сега, но ме притеснява това.
Какво зацапване?Аз имах и много рядко пак имам бяло,премесено със съвсем бледо розово.Доки каза,че не е страшно,изписа дуфастон.Ако е кафяво,означава,че някъде се е събрало кръвчица,не е прясна,щом е потъмняла,и сега изтича.Това не знам колко е опасно.Ако обаче е червена кръв,дори и малко-веднага се обади на гинеколога си.Това знам,но и аз не съм много веща по въпроса,първа бременност ми е и на мен.
Иначе днес бях на лекар,защото всички симптоми за бременност ми изчезнаха изведнъж и някъде прочетох,че това можело да е признак,че ембриона е спрял развитието си.Слава Богу,всичко ни е наред-върви два дни назад и вече е цял сантиметър и половина.

# 54
  • Мнения: 402
Зацапването е кафяво и оскъдно и много се чудя дали не е от прегледа в събота. Доста ме натиска и ръчен преглед прави. Дано е това.
Иначе не си вкарвай филми, като ти изчезнат симптомите това нищо не значи. За съжаление не съм в бг, иначе веднага бих отишла на лекар, тук изобщо не знам къде да отида. Надявам се да се прибера скоро, защото е много гадно така.

# 55
  • Мнения: 19
Привет и от мен, днес си правих генетични изследвания в Геника, стават за 4 - 5 дни. Консултиращата лекарка беше много внимателна и подробна, обясни ми различните пакети и препоръча как да процедирам. Също така ми каза, че освен генетични предразположения рискът се повишава от други фактори, като например тютюнопушене.

Lin, стискам палци, всичко ще е наред! Мисля, че и аз правих по-пълния пакет в Геника. Интересното е, че според генетиците, а и според моята докторка, не може на 100% да се твърди, че фактора, който ми излезе, е виновен за случилото се. Всичко е в сферата на догадките...Но пък вярвам, че при теб всичко ще е наред, както и при всички нас. Трябва да вярваме момичета!  Grinning
За момичетата, които се притесняват за липсата на симптоми - не го мислете, в един момент симптомите отшумяват при всички - при някои по-рано, при други - по-късно.
А по отношение на зацапването, с моя приятел решихме да правим любов, на своя глава и уж по-внимателно, обаче след това около 2 дена имах леко зацапване. Не съм споделяла с моята док, но на прегледа след няколко дена я питах за интимните ласки и тя ме погледна доста неодобрително, явно предвид моя случай. В общи линии каза, че секса по време на бременност е личен избор, но трябва да се внимава, просто по-спокойно. Аз лично мисля да замразя за известно време тази дейност, поне да мине третия месец.А, някъде бях чела, не е добре да се прави секс в дните около първия ден на цикъла ти, мисля, че на последния ти цикъл, но да не ви излъжа. Потърсете инфото, ако ви е интересно Simple Smile И тъй, спокойна вечер ви пожелавам, бременелки! Party

# 56
  • Мнения: 70
Зацапването е кафяво и оскъдно и много се чудя дали не е от прегледа в събота. Доста ме натиска и ръчен преглед прави. Дано е това.
Иначе не си вкарвай филми, като ти изчезнат симптомите това нищо не значи. За съжаление не съм в бг, иначе веднага бих отишла на лекар, тук изобщо не знам къде да отида. Надявам се да се прибера скоро, защото е много гадно така.
Не се тревожи,щом е кафевичко и малко,значи кръвта е от прегледа,просто сега се изчиства.стискам палци всичко да е наред.
Мдаааа....и моята лекарка каза-никакъв секс 6 седмици

# 57
  • Мнения: 503
Lin, стискам палци, всичко ще е наред! Мисля, че и аз правих по-пълния пакет в Геника. Интересното е, че според генетиците, а и според моята докторка, не може на 100% да се твърди, че фактора, който ми излезе, е виновен за случилото се. Всичко е в сферата на догадките...Но пък вярвам, че при теб всичко ще е наред, както и при всички нас. Трябва да вярваме момичета!  Grinning
За момичетата, които се притесняват за липсата на симптоми - не го мислете, в един момент симптомите отшумяват при всички - при някои по-рано, при други - по-късно.
А по отношение на зацапването, с моя приятел решихме да правим любов, на своя глава и уж по-внимателно, обаче след това около 2 дена имах леко зацапване. Не съм споделяла с моята док, но на прегледа след няколко дена я питах за интимните ласки и тя ме погледна доста неодобрително, явно предвид моя случай. В общи линии каза, че секса по време на бременност е личен избор, но трябва да се внимава, просто по-спокойно. Аз лично мисля да замразя за известно време тази дейност, поне да мине третия месец.А, някъде бях чела, не е добре да се прави секс в дните около първия ден на цикъла ти, мисля, че на последния ти цикъл, но да не ви излъжа. Потърсете инфото, ако ви е интересно Simple Smile И тъй, спокойна вечер ви пожелавам, бременелки! Party

Благодаря, Rumbasina  Hug И аз правих разширения пакет, плюс ANXA5. Чета добри отзиви за Кременски в Майчин Дом, в други теми момичетата пишат, че е доста подробен, отгоре на това, че е и генетик и дава безплатни консултации. Та ако имам мутации - ще се допитам до него.

За симптомите - май една от причините за отшумяването им беше спада на чхг.

И аз в началото като се притеснявах от зацапване (не съм имала досега) четох, че може да се дължи на нисък прогестерон и още тогава си пуснах. При стойност около 100 се поуспокоих. Отлепяне също, слава Богу, съм нямала, но пък толкова папаверин съм изпила тези 10 седмици, колкото не съм през целия си живот Simple Smile Плюс няколко мускулни инжекции от същото Simple Smile При секс също може да се получи, кървене, да. Май имаше общо с по-обилното кръвоснабдяване, но не съм се задълбочавала, тъй като не ми се е и случвало. На мен АГ-то в общи линии ми каза, че всичко може, освен акробатики, хехе Simple Smile Но всичко си е до човек, а и различните лекари си имат различни разбирания.

Аз сега лекувам зачервено гърло с гаргари със сода и гаргари с клеева тинктура. И с тея новини за грипни епидемии се разхождам с предпазна маска на лицето като туристка японка, хехе Simple Smile Впрочем като ходих преди две години в Токио - ми то всеки четвърти беше с такава маска. Някои, за да се предпазят от заболявания, защото там се отсъства от работа, само ако си в много тежко състояние, а други, защото са болни и искат да предпазят околните. Мда, и всеки четвърти спеше в метрото, седнал, прав, както дойде, а останалите си цъкаха на телефоните, хехе.

# 58
  • Мнения: 91
Здравейте, изчетох ви, много малко сте писали, вероятно нищете нещата във ФБгрупата. В края на месеца ще се включа и аз!
Аз от днес съм със запушен нос, никакви други симтоми и това ме влудява, нищо не ми помага. Слагах физиологичен разтвор+прополис, ама не помага. Чудех се ако си напъхам памуци с ракия какво ще стане??.. Писна ми - 3 път от началото на годината.

# 59
  • Мнения: 19
Повтарям се с пост от тази вечер, но преди около месец, някъде около установяването на бремеността ми,  на мен също ми се лепна някакво вирусче. В къщи почти всички го лепнаха, а аз останах за капак. Та, мисълта ми е, че като не знаех какво да пия и да не пия, реших, че ми стигат фраксипарина, аспирина и еутирокса, и взех решение да се лекувам с чай+много мед. Една вечер и с ракиени памуци в носа бях, но до друго не прибяхнах, страх ме е от въздействието на всички химии върху плода. Като бях на последния ми преглед питах док какво да пия за главобол, че мен това редовно ме мъчи и извън бремеността, но отговора не ме задоволи, въпреки, че най-вероятно е изпробван метод - парацетамол. Много негативни мнения чета за това лекарство и ме е шубе да го пия. Някой с предложение за нещо по-естествено?

Лин, аз на специален генетик не съм ходила, счетох, че доц. Карагьозова е достатъчно опитна в това отношение и съм решила да и се доверя Wink

Лека отново, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт