Отговори
# 30
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
по често мен ме zаговарят, когато чуят че говоря на български на шоколадчо...но и аz съм zаговаряла по улицата, не ме притеснява кой как е облечен....много се радвам, когато чуя българска реч...
MegiX , в Цюрих ли си?

# 31
  • Мнения: 907
да, в ZH - малко накрая, но все още в града  Grinning.

# 32
  • Мнения: 6 167
ама аз не съм казала, че деля хората по това, как са облечени.
напротив. но в конкретния случай това беше повод да ги отмина. май.
още не съм решила защо точно ги отминах. но спрях и да се анализирам.
аз самата не съм цвете в облеклото, ходя както дойде.
сигурно някой много ще ме рестриктира, като ме види)))
не можем да отречем обаче силата на първото впечатление.
а иначе, тук надали скоро ще чуя някой да говори на български
затова си говоря на български вът форума.
ааа, и като карам и някой италиански шофьор си покаже уменията, тогава много говоря #Cussing out
хех, и понякога на мъжа ми, който казва,че не разбира какво му говоря, но
му звучи сладко Laughing
благодаря за отговорите на всички!
много ценно беше.  bouquet

# 33
  • Мнения: 5 475
... и не си губя времето със случайни контакти.


Според мен пък това не е губене на време  Naughty напротив - защото, както вече написах - така се запознах с едни от най-добрите ни приятели тук Peace
...е, различни хора - различни гледни точки Wink


Любопитке, може би бьлгарите в Канада са по-добро качество, ако мога така да го нарека, от хилядите живеещи в Европа, влизащи по различни начини.Не искам да дискриминирам бьлгарите по света, но голям прочент от кандидатстващите за пребиваване в Канада или САЩ например, имат семейства, квалификация и амбиции.Ела в Холандия или "Джьрмани" да видиш трагичното положение Crazy и тогава сьвсем ще се откажеш от случайни запознанства Mr. Green

    newsm10
   Абсолютно подкрепям..и тук е пълно с всякакви!
   Дето се казва качестовото си личи отдалече!

# 34
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
да, в ZH - малко накрая, но все още в града  Grinning.

ми хайде обади се де, zащо мълчиш до сега Hug Heart Eyes... и беz това сме си спретнали една компанийка....

# 35
  • Мнения: 6 390
..........   Дето се казва качестовото си личи отдалече!........
Стана ми много интересно  Wink  ако може да споделиш или разясниш горенаписаното,  ще ми бъде полезно да знам по какво си личи качеството на българите ... или на хората... предполагам че то ще важи и за останалите нации... или не newsm78

Аз без да съм си говорила с някой, ми е направо невъзможно да му определя качеството Wink

# 36
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ама аз не съм казала, че деля хората по това, как са облечени.
напротив. но в конкретния случай това беше повод да ги отмина. май.
още не съм решила защо точно ги отминах. но спрях и да се анализирам.
аз самата не съм цвете в облеклото, ходя както дойде.
сигурно някой много ще ме рестриктира, като ме види)))
не можем да отречем обаче силата на първото впечатление.
а иначе, тук надали скоро ще чуя някой да говори на български
затова си говоря на български вът форума.
ааа, и като карам и някой италиански шофьор си покаже уменията, тогава много говоря #Cussing out
хех, и понякога на мъжа ми, който казва,че не разбира какво му говоря, но
му звучи сладко Laughing
благодаря за отговорите на всички!
много ценно беше.  bouquet

абсолютно си права zа първото впечатление  smile3521 newsm10, но толкова рядко чувам Бг реч, че първо ще се обадя и после ще погледна как е облечен човекът....иначе и аz съм имала едни случки с сънародници ooooh!, ама това е друга тема Wink

# 37
  • Мнения: 907
да, в ZH - малко накрая, но все още в града  Grinning.

ми хайде обади се де, zащо мълчиш до сега Hug Heart Eyes... и беz това сме си спретнали една компанийка....

Ми, аз щото с българи не ща да си говоря.  smile3534
За каква компанийка иде реч, виртуална да не е само?
Иначе моето бебче е 05 като твоето и на geminarius, ама имам и голямо дето ходи на у-ще.

# 38
  • Мнения: 5 475
..........   Дето се казва качестовото си личи отдалече!........
Стана ми много интересно  Wink  ако може да споделиш или разясниш горенаписаното,  ще ми бъде полезно да знам по какво си личи качеството на българите ... или на хората... предполагам че то ще важи и за останалите нации... или не newsm78

Аз без да съм си говорила с някой, ми е направо невъзможно да му определя качеството Wink

Не става въпрос за личностни характеристики-като качество,естествено.
 Но по външния вид,обекло,поведение,стил можеш да разбереш що за човек имаш насреща си,и поне в 80/100 от случаите преценката е правилно .
  Години наред оценявам кредити...шефа ми пръв ме научи да преценявам реално кой е човека срещу мен.
  Имам набито око и досега не ме е лъгало...
  Иначе и аз имам приятелки,с които съм се запознала случайно,но в последно време съм снижила до минимум такъв тип контакти,по причини,които посочих по горе.

# 39
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
да, в ZH - малко накрая, но все още в града  Grinning.

ми хайде обади се де, zащо мълчиш до сега Hug Heart Eyes... и беz това сме си спретнали една компанийка....

Ми, аз щото с българи не ща да си говоря.  smile3534
За каква компанийка иде реч, виртуална да не е само?
Иначе моето бебче е 05 като твоето и на geminarius, ама имам и голямо дето ходи на у-ще.

няма проблем, Джемито е швейцарка Party, а zа другите ще се прежалиш....още енда мацка е с бебе 05, та си се събираме 3 те zа сега

# 40
  • Мнения: 1 363
Не заговарям и знам защо. Лиска го е казала.

# 41
  • Мнения: 907
Аз пък мисля, че колкото повече контакти с българи, толкова по-добре. Вероятността да се намерат допирни точки става по-голяма - като хора израстнали в БГ и живеещи в чужбина имаме нещо общо. Ако някой ми досажда, знам как да го разкарам. Много са ми смешни някои дето си крият я адрес, я телефон. Всичко е online в тел. книга, а за някои (като мен напр.) в Интернет има толкова материал, че цяла биография може да се напише.
Друг е въпросът, че ако се осмеля да заговоря някого, очаквам ответна реакция, за да не стоя и гледам тъпо след като се представя  Confused.

# 42
  • Мнения: 1 072
мене 4есто са ме заговаряли, все по/ вьзрастни хора...

# 43
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Хо хо, мислиш си. Колко бг бебчета 05 има тук в ZH - познавам още 4 на мои приятелки, че и 1 дама 06 има вече. Други 2-3 трябва също да са се родили, ама не са ми казали, трайкат си.  Rolling Eyes


леле, и си траят до сега.... Whistling...и zа теб се отнася Wink...бърzо една среща в Coop city Цюрих Party

# 44
  • Мнения: 590
Винаги когато ми се отдаде възможност се заговарям. Тук не сме много българите постоянно пребиваващи но доста често има музиканти които работят или спират тук от фериботите да разгледат града и винаги когато чуя българска реч ги заговарям. Наистина срашам различно отношение но то доста бързо си проличава що за човек е този който съм заговорила но не се ядосвам че няма да поддържаме по нататъшни контакти.Стига ми да си поговорим малко за разнообразие пък не се знае как ще се развият нещата по нататък,може да намеря много добри проятели в тези случайни срещи.За това въпреки че аз също съм много срамежлива не ми пречи да кажа едно добър ден да се запозная и да прекарам няколко минути с тези хора които срещам.И без това ми липсват срещи и контакти и ми е приятно да побъбря на български.Много са ми смешни такива хора които като ги заговоря и сякъш искат да избягат,не се радват на срещи с други българи или постоянно пребиваващи които не желаят никакви срещи с българи  newsm78  #Crazy  Sick  Има ги и такива,не че с мен не искат да се срещат а с никои българин  Shocked Естествено ако видя циганка да проси и от сорта не бих се обадила,аз и няма да я разбера че е от БГ-то те нали си говорят на цигански  Joy

Общи условия

Активация на акаунт