Отговори
# 90
  • Мнения: 293
Ми не прочете ли ?

Изобщо не ги заговарям......

Ле ле тая ми ти жена, като започна да се прави на интересна, имам в предвид, започна така да говори на детето си, все едно очакваше, аз да завържа някакъв супер контакт с нея и да започна да я благословявам, като явно трябваше да започна да  питам детето ,ама ти защо не слушаш, ама я се виж колко си голямо и т.н.
помислих преди да се изкажа, препрочетох, ама да ти кажа честно не разбрах всъшност защо те е подразнила българката Blush Embarassed
какво правИ тя, че изглеждаше да се прави на интересна?

# 91
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
прочетох Embarassed
ма не разбрах

# 92
  • Мнения: 293
.......започна така да говори на детето си, все едно очакваше, аз да завържа някакъв супер контакт с нея и да започна да я благословявам (Сигурно трябваше да започна да скачам и да викам от радост, че аджеба съм видяла българин), сигурно трябваше да започна да  питам детето ,ама ти защо не слушаш, ама я се виж колко си голямо и т.н.Трябваше явно всички да разберем, че тя е българка. Както седеше и ме гледаше като теле, незнаещо грам език, така изведнъж се развихри говорейки на български.....


Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 15:30 от Ivanova

# 93
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
благодаря ти, стана ми жал обаче за българката дето не знае грам език.

# 94
  • Мнения: 293
Еми след като  е решила да не научи барем езика в страната, в която е, е така ! Аз пък се чудя на такива, защото е редно да се знае поне един език при положение че са хора в чужбина.

# 95
  • Мнения: 1 909
Еми след като  е решила да не научи барем езика в страната, в която е, е така ! Аз пък се чудя на такива, защото е редно да се знае поне един език при положение че са хора в чужбина.
Може да е била нова в държавата? Аz пак про4етох мнението ти и аz не можах да схвана с какво те е подраzнила... Това, 4е не zнае еzик не е при4ина да не поддържа6 контакти...
Карай да е весело  Joy

# 96
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Първо искам да кажа здравейте на всички Laughing
абсолютно съм съгласна с  мнението на иванова. аз съм пътувала в чужбина сравнително малко, но пък съм виждала много българи (тоест мои сънародници), които се правят на интересни когато стъпят в чужбина и дават силни признаци на бай-ганьовски синдром...за съжаление

# 97
  • Мнения: 293
Еми след като  е решила да не научи барем езика в страната, в която е, е така ! Аз пък се чудя на такива, защото е редно да се знае поне един език при положение че са хора в чужбина.
Може да е била нова в държавата? Аz пак про4етох мнението ти и аz не можах да схвана с какво те е подраzнила... Това, 4е не zнае еzик не е при4ина да не поддържа6 контакти...
Карай да е весело  Joy
Не езикът е причината, ами начинът на поведение! Това имах в предвид. Дискусията за езика се повдигна от Скарлет.А ако разберете мнението на Dessinka ,ще разберете и моето, защото замисълът беше този!

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 16:32 от Ivanova

# 98
  • Мнения: 486
М-да, и аз не разбрах. И за езиците също  Thinking. Били сте в Испания, а пък ти си я заговорила на английски и немски. Ми що не я попита на испански?  В крайна сметка не всеки може да е полиглот.

# 99
  • Мнения: 1 581
Аз пък знам жестомимичен, тъй че в която и държава да ме пуснеш...  Joy

Ама очаквам да ме пише скоро по форумите "заговярям я една на патагонски, а тя гледа като теле, и като почна с ръце"  Joy

Мене никой не ме дразни, леко ми е и спокойно на душата  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 293
М-да, и аз не разбрах. И за езиците също  Thinking. Били сте в Испания, а пък ти си я заговорила на английски и немски. Ми що не я попита на испански?  В крайна сметка не всеки може да е полиглот.
Ми щото и испански не знаеше жената!!! Извинявам се, че съм пропуснала да го допълня Simple Smile)))).

# 101
Айде сега и аз да си кажа мнението....МОЛЯ.
Деси,
искам да ти кажа ,4е
1. Това момиче не е във форума. smile3521
2.За това, което мислиш ще ти кажа ,че ако се запознаеш с нея много,много ще си паснете .Имате много общи неща smile3521
3. Аз не успях да ви запозная ,заради ПУСТОТО УЧЕНЕ,но обещавам да го направя. smile3518
4.А ако иска Амейчето може да свърши тази работа ,аз докато съм в БГ .   smile3508
По темата ,ами ето аз също запратих НЯКОИ БЪЛГАРКИ В ДЯСНО или в ЛЯВО така да се каже,защото  какво да ви кажа това си зависи от човека ,било то българин или турчин.За мен поне това важи.
С тези българки -нямам контакти и НЕ ЖЕЛАЯ ДА ИМАМ ....Същите основаха едно "първото българско училище в Цюрих ".Е,аз бях там на основаването, това за първи и последен пьт...

# 102
  • Мнения: 884
Не ми се случва често да чуя българска реч,но досега никога не са ми правили лошо впечатление сънародниците в чужбина или по -скоро аз не съм срещала такива. Иначе аз си имам малко правило за заговарянето на непознати българи-само в музеи и то ако са около моята възрастова група-все пак какво да си говоря с набори на мама и тате Laughing.От тези ми запознанства са най-добрите ми приятелки в NY.
А мъжът ми много обича да зоговаря българи,аз се шегувам с него ,че е за да го хвалят колко добре говори български  Joy ,но и чрез него имаме страхотни приятели българи в Америка. В Лондон всички ме предупреждаваха да не заговаряме и така и правим-явно си има причина...

# 103
  • Мнения: 907
В един magazin докато чаках на опашката ми направи впечатление табелката на продавачката ("Бояджиев"). Като гледам как праскаше швейцарския диалект, попитах я на немски дали мъжът и не е българин. А тя също на немски: Ми и мъжът ми и аз  Joy ... Ходих после пак да пазарувам там - приятно е да си размениш някоя и друга дума.
Глобус, а?  Simple Smile

Аха, и точно на бебешките неща. И ти ли попадна на нея?

# 104
  • Мнения: 1 909
Айде сега и аз да си кажа мнението....МОЛЯ.
Деси,
искам да ти кажа ,4е
1. Това момиче не е във форума. smile3521
2.За това, което мислиш ще ти кажа ,че ако се запознаеш с нея много,много ще си паснете .Имате много общи неща smile3521
3. Аз не успях да ви запозная ,заради ПУСТОТО УЧЕНЕ,но обещавам да го направя. smile3518
4.А ако иска Амейчето може да свърши тази работа ,аз докато съм в БГ .   smile3508
По темата ,ами ето аз също запратих НЯКОИ БЪЛГАРКИ В ДЯСНО или в ЛЯВО така да се каже,защото  какво да ви кажа това си зависи от човека ,било то българин или турчин.За мен поне това важи.
С тези българки -нямам контакти и НЕ ЖЕЛАЯ ДА ИМАМ ....Същите основаха едно "първото българско училище в Цюрих ".Е,аз бях там на основаването, това за първи и последен пьт...


Много се 4удих дали да ти отговарям тук, но след като се обръ6та6 директно към мен - ок  Simple Smile

Minavam na latinica, 4e kredor ne raboti...

Az ne stradam ot fakta, 4e niakoi ne druji s men, niama nujda da parlamentiorstva6 mejdu men i kogoto i da bilo.
Koito iskal - vidial me, koito jivee s predrazsudici - da si gi pazi za sebe si, az s vuprosnata persona, koyato sushto e ot foruma,
ne tursia priatelstvo.

Priatno prekarvane v Sofia Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт