Отговори
  • Мнения: 89
В 5-ти месец съм ,а титъра на антитела е 1000!Интересувам се някой имал ли е такъв резултат и как се развиха нещата с бременността?Защото на мен не ми дават изобщо никакви шансове да завърши успешно? CryА това ми е втора бременност,първата също неуспешна в 4 месец.Особенно ме интересува при момичетата в чужбина ,дали им е прилагано някакво имунопотискащо лечение,защото в БГ няма!Тук дори и вътреутробно кръвопреливане няма като вариант,смъртността след това на бебетата била висока!
Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 17:33 от krasi5

# 1
  • Мнения: 151
Мила Краси, толкова съжелявам за това, което ти се е случило Sad Cry
Аз преживях един спонтанен аборт и знам какво може да е чувството. За съжаление не съм преживяла подобно нещо като теб, но ще те посъветвам отново да си направиш изследванията, може да има грешка. Говори със специалисти, не може да няма решение. Ако трябва отиди в чужбина. Търси решение!
Стискам палци   Praynig Praynig Praynig Praynig

# 2
  • Мнения: 997
Краси, писах ти на лични, но за всеки случай и тук. Не знам за какви антитела става въпрос - антитела на какво? Аз имах много висок титър на антитела на цитомегалвирусна инфекция през време на бременността. В този случай прогнозата за детето е ужасяваща. Но след раждането се оказа, че съм предала на бебето само антителата, а не самите вируси. Беби си има проблеми, но те нямат нищо общо с  това. На лични съм ти пуснала линк за консултация с различни специалисти - дано ти свърши работа.

# 3
  • у нас
  • Мнения: 660
Само искам да побутна темата малко напред с надеждата,че днес,когато има повече активни маминки,все някоя ще може да сподели и помогне. Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 953
И аз вдигам темата, защото живо ме интерисува и аз съм с - RH.

# 5
Ей мами никой ли няма инфо по темата?!айде пишете !!това е една от наи-сериозните теми  а толкова малко отговори Cry

# 6
  • Мнения: 151
Всъщност, нито един отговор.
Не мога да повярвам, че никой няма инфо........

# 7
  • Мнения: 694
Понеже и аз съм със отрицателен резус фактор, та се поинтересувах. Та това което ми отговори моето доки е че ако има образувани антитела по време на самата бременност се поставя инжекция, за да може да се износи плода до колкото е възможно по-дълъг период от време. На теб не ти ли сложиха такава инжекция след първия аборт?
При мен през първата бременност нямах образувани антитела, след раждането ми поставиха Гама глоболин, за да се предпази плода при втора бременност. Сега също нямам поне за сега де, но никога не се знае. Консултирай се с спец. , аз посещавам Велев от Шейново той завежда патологична бременност направи една косултация с него.

# 8
  • Мнения: 694
Сега чак видях, че си от Бургас, но и там трябва да има някой специалист.

# 9
  • Мнения: 89
Мими, сложиха ми анти Д гамаглобулин след първата бременност.По време на самата бременност всички лекари повтарят ,че няма смисъл от нова антиД.Както виждате май се оказва ,че може и да не са ми сложили инжекция след първата бременност, иначе как е възможно да имам такъв огромен титър...В епикризата ми от болницата обаче пише ,че е направена инжекция антиДгамаглобулин...Но положението е такова с мен-стоя и чакам 28-30 седмица. Sad

# 10
  • Мнения: 2 123
Краси, и аз съм рх- и много пъти съм се чудила какво се прави при наличието на антитела в ранен етап на бременността. В нашата отчетна /септемврийската/ една мама от Варна имаше подобен проблем, като най-притеснителнот обеше, че стойностите се удвояваха страшно бързо. Дойде в София, където отново й направиха изследвания. Тя се притесни още повече, когато й казаха, че преди 25 г.с. не се бие анти Д и всъщност се оказа, че в целия Майчин дом никой не знае какво се прави. Доколкото си спомням така и не предприеха нищо, а бебнцето е добре и си се развива пълноценно без да страда. Никът и е Афродита /а в момента Кексче/. Ако прецениш пиши й на лични.
Не се предавай!!!Вярвам, че с бебчо щ епреборите това изпитание! Hug

# 11
  • Мнения: 89
Мерси, Ирини!Ние отдавна вече поддържаме връзка с Кексче Wink.Мерси за подкрепата!В МД наистина незнаят какво да правят преди 28 седмица...

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте!Да се включа и аз  в темата за антителата и RH несъвместимостта.Анти Д гама глобулина е само профилактика в случаи че жената няма образувани антитела в кръвта си срещу положителния резус фактор.Това са временни" изкуствени антитела "които унищожават проникнали в майчиното кръвообращение клетки от плода с пол. резус фактор,преди майчиния организъм да си изгради траен имунитет.Затава инжекцията се поставя до 72 часа от раждане или аборт.Толкова е времето за имунен отговор от страна на майката.Образувани вече антитела не се премахват по никакъв начин. Остават като имунна памет.Може с времето да намалеят ,но не изчезват.При бременност на жена с антитела,трябва да се засече началната стойност на титъра до 5 седмица и да се следи през цялата бременност.Моя случай е такъв.Имам сканирана листовката на анти Д гама глобулина ,където подробно е описано как, кога и в какви случаи се слага.Не успях да я кача във форума .Мими това което ти е казал твоя доки е доста странно,меко казано...Преди да се сблъскам с този проблем не съм си давала сметка за неосведомеността на лекарите по въпроса.На мен например един "лекар" ми предписа аспирин по този повод!?Разрових се и разбрах че аспирин се пие при фосфолипидни антитела,които нямат никаква връзка с резус фактора и антителата свързани с него!Повечето лекари са на принципа :клиентелата да е спокойна и да си дава лептата в частния кабинет докато може!От това което преживях ми остана навика винаги да чета листовките на лекарствата които ми предписват.Да търся допълнително инфо за всичко,с една дума проверката -висша форма на доверие!Късмет момичета и си отваряйте очите!

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 17:02 от mina1

# 13
  • Мнения: 1 986
 Аз също съм с отриц.резус фактор,не са ми правили още изследвания за антитела,но след като казах на гинеколога си за фактора,той ми каза да не се притеснявам-след раждането чак щели да ми бият гама глобулин,за да се предотврати евентуален спонтанен аборт при евентуална втора бременност Rolling Eyesвярно ли е? Имам предвид,че чак след раждането се поставя тази инжекция?

# 14
  • Мнения: 4 978
аз също съм RH-, но за щастие и съпруга ми е -.
Проблем може да има само при жена - и мъж +.
Тогава след раждането се бие Анти Д, за да няма проблем с евентуална следваща бременност, т.е. проблем може да възникне едва за 2-ро дете ако кръв от първото попадне през плацентата в организма на майката и тя си изработи антитела...

Общи условия

Активация на акаунт