Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 2

  • 131 167
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 004
Така е,нищо страшно няма.Аз имам три ендотрахеални и две венозни упойки и нищо ми няма.

# 61
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 728
Мерси много за постовете на всички, по-спокойно ми стана, дано действа по-дълго:))

особено това ми действа много успокоително:

Пипи , ще се удивиш колко лека е манипулацията,знам че докато не минеш през това,няма да се успокоиш,но все пак като минала през това съвсем наскоро да ти кажа,упойката е краткотрайна,ако се тревожиш от нея можеш да отидеш на алерголог и да ти направи тест за алергия към упойки.
 Изобщо няма да усетиш как заспиваш, изведнъж става,събуждаш се като от сън,следобедна дрямка.
Замисли се само жените,които правят ин витро в Надежда или Малиноа по колко такива упойки изтърпяват.Анестезиолозите имат опит,за тях това е ежедневие.

Наистина  трябва да имат опит...А инак аз имам една операция с местна упойка (лидокаин) и раждане с епидурална- и в двата случая нищо ми нямаше. Би трябвало да нямам алергии и реакции,макар че тази ще е по-различна

А чисто практически- искат ли да сме изрядно обръснати отдолу или други изисквания (освен гладна и жадна- второто е кофти, защото понякога започват чак на обяд, а аз пия много вода по принцип)? Катетър слагат ли (дано не- все пак 30 мин и после сигурно се става за още 30)

# 62
  • Мнения: 4 004
Пипи,мен ме искаха изрядно епилирана без никакви "прически".  Grinning
И гладна и жадна.Кофти е,защото не търпя на глад и без закуска не мога. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 455
Да успокоя и аз момичетата, на които им предстои интервенцията с венозна упойка. Много леко и безпроблемно е заспиването. Събуждането е по-скоро неприятно, предвид това че ви изваждат от сладък сън, който искате да продължите. Релаксантите действат през целия ден след това, но немога да кажа, че ще сте замаяни. По-скоро ще ви е едно такова лежерно и няма да ви се върши нищо, а то и небива.
При мен беше с цел диагностициране - кървенето продължи няколко дни, предполагам от миомата, която си имам там, безболезнено е.

# 64
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 728
Пипи,мен ме искаха изрядно епилирана без никакви "прически".  Grinning
И гладна и жадна.Кофти е,защото не търпя на глад и без закуска не мога. Simple Smile

Уф, кофти, аз съм малко некадърна и все пропускам при бръснене в тази област...Ама ако не им харесва, да си довършат акушерките пък! А и то нали уредът влиза чак в шийката, не вярвам някой косъм да повлияе...

Аз не търпя на жажда, ама ще устискам, дано не ме замотаят само.

при мен е с цел махане на полип, но като гледам няма голяма разлика. Ще го видим тоя сладък сън, аз като цяло мразя да ме будят, така че нищо ново Simple Smile) А има ли някой при вас (в Надежда) да ви помогне да дойдете на себе си?

# 65
  • София
  • Мнения: 23 147
в Надежда щъкат сестри постоянно около теб.

# 66
  • Мнения: 4 004
Споко Пипи,ако не си се избръснала сестрите ще го направят.Но аз предпочитам сама да свърша тази работа.
Това се прави от хигиенна гледна точка и за да им е по лесно на лекарите да работят,ако не е идеално избръснато пак не е проблем. Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 3 811
Някой да е правил хистеро в болница "Доверие"? Че лекарят ми е там. Каза, че се доплащат 400 лв за здравно-осигурени лица.
Чудя се дали да не ида в Шейново. Там е безплатно, а били добри и с добра апаратура.
Някой да даде съвет?
Има ли значение в кой ден от цикъла се прави?

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 17:04 от РРР

# 68
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Има ли значение в кой ден от цикъла се прави?
Обикновено до 10 ден от началото на цикъла, в чист ден, без кървене вече

# 69
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 728
Извинявайте, че пак се включвам с въпроси, но ми предстои след 5 дни, а                                                                докторът не ми даде никакви насоки- само да съм в болницата в 6.30 и да му кажа ЕГН. И не знам какво да правя предните дни.Ще му звънна, но сигурно от притеснение ще забравя половината въпроси, а именно:

- направление за хистероскопия "Надежда" трябва ли? При преглед Еленчев ми каза, че няма разлика в цената и нямало нужда, но чух друго от форума.
- изследвания никакви- в деня се правят,  нали? Кръвна група си я знам
- сутринта ясно, че без храна и вода, а предния ден от колко часа?
- секс може ли предната вечер, или 2 дни преди това?След нея май 2-3 седмици не може.
- какво се носи- чехли, нощница май дават? телефон, шоколад и кола за после?
- има ли смисъл ММда си пуска отпуска? Аз клоня към не,само ще виси там, направо да ме вземе вечерта...


това е засега, за след процедурата вече ще ги питам на място. До обяд дали ще мина,при вас как беше?

8ми ден от цикъла добре ли е- моят е 7 дена и е малко на косъм, а знам, че небива да има кървене...Но после идва уикенд и става 11ти ден,което екъсно.

# 70
  • София
  • Мнения: 23 147
направление трябва, звънни на регистратурата да ти кажат какво точно.
май можеше и те да ти издадат, ама ти си вземи все пак.
изследвания не трябват, само кръвна група, ама не да си я знаеш, а да имаш подходящото листче.
предния ден след 18 гледай да спреш храната, а след 22 водата.
за секса не знам.
не носи нищо, само телефон, там дават от еднократните нощници, чрхли също дават.
мъжа ти трябва само да те прибере, то и сама би могла да си тръгнеш, нищо особено не е.
деня няма значение, само трябва да няма кървене и да е до 10 ден някъде, да не е порастнала лигавицата много.

# 71
  • Мнения: 403
Момичета , онзи ден бях на преглед и д-р каза ,че вижда полип , ще изчакаме един цикъл и после ако не се е махнал , каза че е добре да се премахне чрез хистероскопия.... та малко съм стресната , най -вече заради упойката и като цяло ми е кофти, че се налагат такива неща , но като четох темата се успокойх ,че май не е толкова страшно  Praynig
Ходя при д-р Тюфекчиева / майчин дом / , ако някой е бил при нея ще се радвам да сподели Simple Smile

# 72
  • Мнения: 380
Стефи ти каде прави хисъероскопия?

# 73
  • Мнения: 20
Здравейте, Момичета! Предварително се извинявам ако въпросът ми е обсъждан вече! Някой знае ли дали след хистероскопия се полага болничен и колко време?

# 74
  • Мнения: 4 004
Две седмици дават по принцип.
Аз лично не ползвах болничен.

Общи условия

Активация на акаунт