Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 2

  • 131 856
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 486
На една моя позната,която вече е в критическа се появил полип и лекарят който го установява е  много добър онколог-хирург в нашият град.Изказва съмнение,че полипа е злокачествен.Казва на жената,никой освен доц.Славчев да не пипа този полип.Тогава за първи път чух името му.От това,което съм слушала после за него,се убедих,че е най-добрият.Но това разбира се си има цена.За полипа ми каза-800 лв.
за хистероскопия.И честен и точен в диагнозата,но прегледа ми беше  към 140 лв.  мисля

# 631
  • Мнения: 956
На една моя позната,която вече е в критическа се появил полип и лекарят който го установява е  много добър онколог-хирург в нашият град.Изказва съмнение,че полипа е злокачествен.Казва на жената,никой освен доц.Славчев да не пипа този полип.Тогава за първи път чух името му.От това,което съм слушала после за него,се убедих,че е най-добрият.Но това разбира се си има цена.За полипа ми каза-800 лв.
за хистероскопия.И честен и точен в диагнозата,но прегледа ми беше  към 140 лв.  мисля

За Славчев в Окръжна Варна ли става въпрос?

# 632
  • Мнения: 1 432
Явно за друг. Този в Окр. не е доц., поне аз не зная, ,  цената при него е друга, а работи и по ЗК. Много е добър, но и мн.зает и търсен лекар.

# 633
  • Мнения: 1 137
Доц.Славчев има в Майчин дом(София), ако не се бъркам, но при него ходят за махане на цяла матка.
А как разбират предварително , че е злокачествен полипа? Много стряскащо звучи.

# 634
  • Мнения: 486
Във София е доцент Славчев.Когато си в менопауза и се появи полип, риска бил висок да е злокачествен, иначе това са си доброк.образувания като цяло.

# 635
  • София
  • Мнения: 874
Момичета, след оперативна хистероскопия полага ли се болничен и ако да, за колко време? Благодаря
И ако има някоя пациентка на болница Надежда (София), кой лекар бихте препоръчали?

# 636
  • София
  • Мнения: 7 482
Аз след хистерото си взех максималния болничен, който беше 25 дни. В Надежда незнам колко ще ти дадат, за пункция дават 5 дни при максимум 15.

# 637
  • София
  • Мнения: 23 164
аз взех един ден болничен за хистероскопия в надежда.
някой беше споменал че до 15 дни дават.

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Мен ме питаха колко дни искам и аз казах една седмица. Трябваше обаче да ползвам поне две седмици, защото си имах леки болки и неразположение и реално беше добре да си стоя вкъщи и да си почивам.

# 639
  • Мнения: 857
Момичета, имам въпрос - имам доказан полип на ендометриума - при виртуална колоноскопия, правена преди 2 дни. Чакам да ми свърши месечните, че точно вчера ми дойде и презаписах друг час за гинеколожката, при която се следя и да видя тя какво ще ми каже.
Въпросът ми е - има ли варианти само да се проследява този полип, а не да се маха, защото от четене за това нещо разбрах, че понякога изчезвал? Имам други проблеми, които са за по-спешно изчистване и 2 оперативни процедури не мога да си ги позволя.
На 47 г. съм, вече имам признаци на започнал климакс.

# 640
  • Мнения: 486
Лекарят в нашия град онколог-специалист,ми каза да не се занимавам с полипа ми.Да си стоял,щом нямам нарушения в цикъла.Беше категоричен,да ходя при него веднъж годишно на проследяване.Но моя се видя,че е доброк.Но и преди да отида на хистеро по своя инициатива,ми казваше същото

# 641
  • Мнения: X
Здравейте,
вчера бях на трети гинеколог за тази седмица и ми потвърди, че имам и поликистоза, и голям цервикален полип. (предните две казваха обратни неща- едната само поликистоза, а другата полип 1см, не видя кисти).
Полипът трябва да се махне, каза обаче, че нямало причина за него, а аз навсякъде чета, че се появява при естрогенна доминантност, а поликистозата- при завишени андрогени. Утре ще ми излязат хормоните, но това му изказване не ми вдъхна доверие. Мисля (и по други хормонални изследвания и признаци), че имам хормонален срив и всичко ми е разбъркано.
Предната гинеколожка ми каза, че ако няма да го отлагам, по- добре хистологията да е след отстраняването, а този искаше да прави биопсия при колпоскопия, а не ми направи цитонамазка, което ще трябва да сторя в идните дни. Аз не се записах, мисля, че по- добре е да не се ръчка с биопсия този предполагаем полип.

Много се притеснявам, не съм раждала, не целя в момента забременяване, но искам да си имам дечица по принцип и се страхувам да не започне да рецидивира и да ме стържат постоянно + поликистоза. Щом иска да ми прави колпоскопия и да взима биопсия преди хистероктомия, означава, че има сериозни съмнения за злокачествен ли Sad
Чудя се дали да не отида при някой онколог за още едно мнение и тогава вече да се подлагам на хистероскопията. Не знам при кого, обаче.
Прочетох темата, но не ми остана много в главата, честно казано. Ако може да дадете препоръки за добър онко- гинеколог, който би подходил адекватно.

# 642
  • Мнения: 16 871
Ако си от София отиди при Калчев. Не е онколог, но ппави хистероскопии, разбира от хормони и поликистоза и има много добра техника.

# 643
  • Мнения: X
За София става дума, да.
Благодаря  : )

# 644
  • Мнения: 1 137
Не се стряскай така. Разни лекари, разни методи. Аз ходя при доц. Тюфекчиева-Майчин дом, има кабинет на Витошка 51( понеделник и сряда). Отиди в 9-10 ч. и чакай пред вратата. Без часове минават от 13.00 до към 14.30. Правят си някакъв списък , които идвали по-рано. Иначе тя преглежда само с часове и идва в 13.00.Обаче тя излиза в отпуск и не е он- колог. Друг кой, кой...... По - добре е да се направи хистеро и тогава биопсия , така си мисля. Или ходи при този доцент Славчев от Майчин дом. Мисля че ми казаха , че преглежда в самата сграда, но имало много хора.

Общи условия

Активация на акаунт