Операция на миома 3

  • 101 613
  • 754
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Дано никой не пише в тази тема.

# 2
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Дано, всички да са здрави! Понякога лекарите са мълчаливи и трябва да им вади човек насила думите от устата. При мен бях категорично за коремна операция. Спешно се наложи да се оперирам, заради анемията ивлиянието върху кръвното налягане. Като се сетя как загубих едни две години, в лечение на бъбречни проблеми Sad  Махането на матката си е сложно изпитание, но се преживява!

# 3
  • Мнения: 46 510
Благодаря за темата! Леко и бързо възстановяване на всички, на които им предстои  Hug

Аз искам да попитам миналите през лапаро (оптимист до последно Mr. Green) - 1 възел ли беше? Има ли такива с отстранени по няколко малки или се практикува само когато е един?

# 4
  • Мнения: 420
Преди лапарото пише в експертизата- мат.тяло уголемено за сметка на интрамурален към субсерозен миомен възел по задна маточна стена, наличие на 3 субсерозни миомни възела до 2см. както и множество малки интрамурални към субсерозни миомни възела.
След лапарото- крачетата на 3 субсерозни м.в. се коагулираха и прерязаха. материалът се изпрати за ХПИ. Миомният възел по задна маточна стена се енуклеира, морселира и изпрати  за ХПИ. Ложето се обши на два етажа с продължителен шев. Щателна хемостаза.

Притесняват ме тези множество интрамурални към  субсерозни миомни възли...
Ще гоним забременяване... доктора каза, че всичко е ОК. Ако не се получи естествено, минаваме на инвитро(на 38г съм).
Какво мислите ?

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 22:00 от marianka77

# 5
  • Мнения: 46 510
Нали са махнати, кое те притеснява?

# 6
  • Мнения: 1 280
Не се сърди, благодаря за линка към темата! Записвам се с размери 66мм на 49мм на задната стена на матката и предстояща лапароскопска миомектомия и се връщам да ви прочета назад.

# 7
  • Мнения: 420
притеснява ме това дали ще се появят отново след инвитрото
и това дали ще може да стане имплантация

# 8
  • Мнения: 46 510
притеснява ме това дали ще се появят отново след инвитрото
и това дали ще може да стане имплантация
По принцип е възможно.
Този вид миоми са по-добре от субмукозните (които растат към вътрешност на матката), защото не пречат не бебето, дори да се появят.
Аз износих дете с 3 миоми от този тип - интрамурални, субсерозни, едната беше 7 см, всичко беше наред.
Но и става дума за години развитие, ако забременееш в близките години едва ли ще се стигне до подобно нещо.

Не се сърди, благодаря за линка към темата! Записвам се с размери 66мм на 49мм на задната стена на матката и предстояща лапароскопска миомектомия и се връщам да ви прочета назад.
Добре дошла и дано всичко мине леко  bouquet хубаво е, че си я хванала навреме и намесата ще е лека Hug

# 9
  • Мнения: 420
Относно миомите...по време на менопаозата спират ли да растат ?
Не се сърди, човече  защо не мога да ти пиша на ЛС ?

# 10
  • Мнения: 46 510
Да, спират тогава Simple Smile

Какво съобщение ти дава като се опиташ да ми пуснеш ЛС? Странно, днес получавах от други потребители и нямаше проблем. Опитай още веднъж и пиши какво точно излиза.

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Имам чувството,че твърденията за спирането растежа на миоми по време и след менопауза са мит! Близка позната минала през менопауза преди почти 10 години скоро беше оперирана заради кървене и хистологията показа миомен възел и полип.

# 12
  • Мнения: 1 280
През последната седмица изчетох всичко писано назад в темите, завъртя ме и ежедневието и битовизмите и колкото и несериозно да звучи в момента съм толкова объркана, че вече не съм сигурна каква ще ми е операцията  Crazy Имам огромно доверие на лекаря си. Питах два пъти дали само миомата махаме и няма риск за матката. Каза ми да категорично и от там нататък ми е бяло петно разговора  Embarassed Миомата е интрамурална на задна стена с размери 6,6 см на 4,9 см. Мислех да звънна да попитам, но ме хвана срам. В крайна сметка 22-ри не е далече, ще стане ясно  Laughing
 И един глупав въпрос, превръзки трябва да си взема предполагам? Нещо важно да ме подсетите да не забравя, освен обичайното за болничен престой?

# 13
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Ивсс, вземи любима книга ! Ще помогне. И успех!
Превръзки - нека да има, вземи.

# 14
  • Мнения: 46 510
Имам чувството,че твърденията за спирането растежа на миоми по време и след менопауза са мит! Близка позната минала през менопауза преди почти 10 години скоро беше оперирана заради кървене и хистологията показа миомен възел и полип.
Напълно е възможно да е причината в полипа...

ivss, успех! Лапароскоспия ли е или коремна? Къде ще се оперираш?

Общи условия

Активация на акаунт