Премахване на полип

  • 68 964
  • 148
  •   3
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте, при рутинен гинекологичен преглед ми откриха полип на матката. Лекарката ме съветва полипа да бъде отстранен с кюртаж, дори ми даде направление за хоспитализация. Има ли някоя, на която е правена процедурата? Болезнена ли е? Бързо ли е възстановяването. Озадачена съм, че ми каза, че ще бъде под пълна упойка, а изписването е още същия ден?
Ще съм благодарна, ако някоя мама от Бургас, която е минала през такава процедура сподели.

# 1
  • Мнения: 6 214
От Бургас съм и ми е отстраняван полип, само че с хистероскопия, в Окръжна болница. С пълна упойка, изобщо не е страшно и същия ден те изписват. Има много писано в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508484.765;topicrefid=20

# 2
  • Мнения: 150
От Бургас съм и ми е отстраняван полип, само че с хистероскопия, в Окръжна болница. С пълна упойка, изобщо не е страшно и същия ден те изписват. Има много писано в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508484.765;topicrefid=20
Мерси за бързата реакция Simple Smile И аз в МБАЛ (Окръжна) ще ходя за процедурата.
Кой лекар ти я прави?

# 3
  • Мнения: 6 214
От Бургас съм и ми е отстраняван полип, само че с хистероскопия, в Окръжна болница. С пълна упойка, изобщо не е страшно и същия ден те изписват. Има много писано в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508484.765;topicrefid=20
Мерси за бързата реакция Simple Smile И аз в МБАЛ (Окръжна) ще ходя за процедурата.
Кой лекар ти я прави?
Др Миринчев.

# 4
  • Мнения: 53 918
За полипи е препоръчителна хистероскопията. Много точна и много щадяща е, за разлика от кюртажа, където се чисти на сляпо.

# 5
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Не прави кюретаж. С хистерото ще се огледа всичко вътре, ако има и други проблеми, ще се видят. Кюретажът е като изстрел в тъмното.

# 6
  • Мнения: 11 234
Полип се вижда само ако прегледа е бил първите исти дни след цикъл. Ако не си била в тези първи исти дни е просто смешно да се поставя така диагноза.

И аз ти препоръчвам хистероскопията, а не кюртеж.

# 7
  • Мнения: 193
и аз се побърках с този полип миналата година казаха че имам отидох на 2-ро мнение в продължение на 3м ходене по врееме на цикъл ,след цикъл , в определед ден след цикъла и казаха че нямам...минаха 6м  и по-миналата седм отидох уж при светило каза че имам ,защото аз казах че са ми казвали.../нетрябваше да казвам/ така записах час за операция в паниката ,но ми каза да си направя съответните изследвани които трабва да са 7 дни до операцията иначе не важат...след като се успокоих се замислих как да го изчисля ,как да наглася точно на тази дата да ми дойде,защото иначе нищо неправиме отивам за следващ месец/това се развива в майчин дом/
...та ако наистина имам ,искам да ме приемат и да ми направят съответните процедури и изследвания

вече почвам да се шашкам да не стане късно от мин година имаш-нямаш

# 8
  • Мнения: 11 234
 iff2, А имаш ли признаци за полип в матката?

Като ти дойде си направи изследванията и след цикъл отиди на хистероскопия. Там само ако има нещо ще се маха. Не на кюртеж. 

# 9
  • Мнения: 193
iff2, А имаш ли признаци за полип в матката?

Като ти дойде си направи изследванията и след цикъл отиди на хистероскопия. Там само ако има нещо ще се маха. Не на кюртеж. 

нямам некакви презнаци всичко си ми и така както преди...какви трябва да са?

сега ще откажа операцията за да отида при още едн док...просто ако трябва да ме оперират да си ме приемат и да ми направят нужните изс-я ,аз незнам как да програмирам цикъла да ми дойде на тази дата ,че 7 дена преди това да направя изс-ята ,защото толкова важат...

# 10
  • Мнения: 792
Не прави кюретаж. С хистерото ще се огледа всичко вътре, ако има и други проблеми, ще се видят. Кюретажът е като изстрел в тъмното.

+1. Кюретажът се поема от касата, хистероскопията - не.
Симптоми може и да няма никакви, особенно ако е хванат в началото и не е много голям. Иначе - кървене, болки са сред обичайните симптоми.

# 11
  • София
  • Мнения: 23 147
поема се от касата и хистероскопия.
ама май сумата е малка и обикновенно се доплаща.

# 12
  • Мнения: 53 918
поема се от касата и хистероскопия.
ама май сумата е малка и обикновенно се доплаща.


Точно така. Поема се от касата, но във всяка болница искат и доплащане. Различно е.

# 13
  • Мнения: 11 234
iff2, А имаш ли признаци за полип в матката?

Като ти дойде си направи изследванията и след цикъл отиди на хистероскопия. Там само ако има нещо ще се маха. Не на кюртеж. 

нямам некакви презнаци всичко си ми и така както преди...какви трябва да са?

сега ще откажа операцията за да отида при още едн док...просто ако трябва да ме оперират да си ме приемат и да ми направят нужните изс-я ,аз незнам как да програмирам цикъла да ми дойде на тази дата ,че 7 дена преди това да направя изс-ята ,защото толкова важат...

Премахването на полип не е операция. И какви изследвания да си правиш  Shocked
С миниатюрна камера през влагалището се влиза в матката. Оглежда се матката и ако има нещо със щипка към камерата се откъсва.
На мен ми казаха, че по каса е 3 дена болниен престой.

Доктора каза ли ти какво ще ти се прави?

Признаци са ти казали - но може да е и кървене след секс, обилен или оскъден цикъл. Полип в начална фаза наистина може да няма признаци, но и тогава се третира с прогестерон ако се смята, че се е появил от естроген. Полип в начална фаза надали ще се види на видеозон.

# 14
  • Мнения: 53 918
Един ден е болничния престой.
Изследвания се правят на място.

Общи условия

Активация на акаунт