Пролет цветна наближава, августинче смело проговаря!

  • 75 344
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 157
Мами, а защо при простиране не "изпъвате" дрехите и като се сложат на сушилката опънати те си изсъхват така и са като изгладени. Аз така правя.
В тази връзка исках да питам някой знае ли дали тези сушилни, които се продават (които изглеждат като перални) само сушат дрехите, но са изпомачкани като ги извадиш или дрехите излизат като изгладени???

# 301
  • Мнения: 1 390
Ние имаме сушилня, така че не простирам. По принцип ако се извадят дрехите от сушилнята веднага като приключи и се изпънат, не се мачкат. Обаче аз обикновено я пускам или нощем, или излизаме, или нямам време. А някои материи си се мачкат така или иначе. Аз по принцип не съм съвсем съгласна с тази теория за изпъването на дрехите при простиране - наистина нямат гънки, но не изглеждат като изгладени.

Втори тото шанс на яслата - дребния си влезе отново сам без да ни погледне, но нямам надежда, че ще продължи. Стискам палци само да не се разболее тази седмица и да издържи до почивните дни!

# 302
  • София
  • Мнения: 1 740
Ние ходихме една седмица и от петък вечер сме болни. Дано поне до празниците се оправим, та аз съм си в нас тази седмица да се гледаме. Сополи на поразия, кашлица и червено гърло. Абе вирус след вирус. Почвам пак да му давам Биозин кидс. Явно на ясла без имуностимулатор няма да минем. Имали още не сложили последна ваксина....то от разболявания няма как да я сложим просто, а срока е до втората година. Май като го спра на лято ще стане....ужас....

# 303
  • Мнения: 1 390
Ние не сме я сложили. Трябваше да я сложим в началото на месеца, но нали хвана някакво мистериозно разстройство. Тайно стискам палци да е здрав и след празниците да я сложим. Иначе не се тревожи - ние сложихме ваксината за шарките миналия месец, не знам дали някой ни е бил рекорда по отлагане.

# 304
  • Мнения: 2 092
Привет! Не съм писала отдавна, та да се отчета  Wink преди най-хубавия празник за всички християни!
Такааа...Махнахме памперса от 20-тина дни. Цялата работа за няма и 2 дни. Просто е била готова. Досега и на следобеден и нощен сън 2-3 пъти само е пишкала в памперса, иначе се стиска. Проблемът обаче е, че когато сме навън, дори и много да и се пиша, се стиска.Понякога дори плаче, защото много и се ходи, но не иска  ooooh!
Решението да сваля изведнъж  памперса дойде от там, че преди 3 седм. започна пак да си дърпа памперса и дрехите и да мрънка, казваше че я боли ... Ходихме спешно до педи, пускахме урина. Имаше бактерии, може и да е била замърсена, но си изпи суметролима. Сега пуснахме пак урина , стерилна е. По- натам ще ходим пак на нефролог, че нали има малко по-различен бъбрек...я бе
По същото време беше с с хрема. Похъркваше като спи и секрет се стичаше назад, давеше се от време навреме. Добре,  че е инхалаторът. Тя вече се усеща ,че и помага и  си го търси, слага си сама маската  Crazy

Говори доста, вече с изречения. Храненето- само на компа, тя блее клипчета, аз целя устата  Tired
Преди два дни взехме коте, та вече сме многодетни  Mr. Green Wink
И последно- след 1ги 8мес. си дойдох на килограмите , с които излязох от болницата след като родих. Досега само качвах. Сега имам да сваля още 4 и съм на старта от преди да забременея.
Последните редове не знам дали са за хвалба, че може и ЩЖ да е минала в другата крайност  Thinking
Ще кача някоя снимка  в албумчето.
Пожелавам здраве и светли празници на всички! Цунки от нас!

# 305
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Пиша телеграфно, за което извинете.
Още сме с памперс, но ще купя гащи и започваме. И малко да се оправи времето. Така или иначе сме все навън.
Носа продължава да тече, малко но си има. 2 седмици станаха. Поне не се запушва. Почти виждам една бяла точка на горен кучешки. Не зъба, просто на венеца е бяла точка.
Не спим и не спим. Поне 1 път през нощта иска да стана и да я гушна. Поседявам на дивана и като заспи пак лягаме. Но обикновено е голямо въртене, чесане и какво ли още не.
Още се кърмим. ooooh! Не ме освирквайте. Идея нямам как ще се отбиваме. По цяла нощ суче и през деня си търси.
През деня спи 40-50м-1,5ч. в количката и после с мен, пак поцоквайки.
Обаче е маймунка голяма. Говори доста, но или само думи или едносрични, които означават нещо си. Изречения няма. Все се каня да пиша. Знам, че на Асти Боян редеше сортер много отдавна. Е, нашата не го реди още. Обаче си избира кръгчето и слага само него. Има една кофичка . 5 вида фигури по 3 броя. Слага 3-те кръгчета, отваря кофичката, изсипва ги и пак тях. Другите фигури не ги отразява. Има и един друг. Наднича, вади си кръгчето и си пуска само него. Simple Smile Не съм се притеснила.
Исках да питам-след ваксините до 6м после още колко са? Тези около годината? Че от тях нямаме бита никаква, много назад вървим.
И още - 2-3мес. гледам, че по главичката и има крусти. Като бебе нямаше. Нормално ли е чак сега да се появяват?
Айде, че се събуди.

# 306
  • Мнения: 2 653
Мама Ирина, поздравления за килограмите! И аз качих кг около 6-7 месеца след раждането, даже повече отколкото по време на бременността. Сега плавно смъквам. Нямам кантар доп ръка, но по физиономията и дрехите виждам някакъв напредък.
Би ли разказала повече как започна с гащичките? Имам 10-15 чифта обикновени гащи и гърне. Много им е интересно в тоалетната и с кеф разглеждат гърнето, но пищят като тръгна да ги слагам.  ooooh! Тези дни мисля да ги оставям по гащи само.

Дайте идея за игри и занимания! Драскат редовно с тебешири и гонят сапунени балончета. Никакви  играчки не ги впечатляват, разнасят метлата, лопатката и вадят разни черпаци, за да тропат по прозорците с тях.

# 307
  • Мнения: 438
За игри и играчки, не мига да дам предложения. С играчки не се играе, за сметка на всичко друго, което е в шкафовете. Постоянно се вадят чинии, тенджери, лъжици, от тоалетните хартии се строят кули и най- новото да рисува със сапун по мебелите. Такива красоти сътворява Simple Smile, но пък аз като мина с мокра кърпа и ми е готово дизенфекцирано Simple Smile. Добре, че вече сме повече навън иначе нервите не биха ми издържали.

# 308
  • Мнения: 157

Дайте идея за игри и занимания! Драскат редовно с тебешири и гонят сапунени балончета. Никакви  играчки не ги впечатляват, разнасят метлата, лопатката и вадят разни черпаци, за да тропат по прозорците с тях.

Интересно, интересно... Grinning и познато. С играчки не се играе, само се ходи из стаите и се разместват разни неща от едно място на друго, и...се пипа всичко непозволено  Confused.
В тази връзка има една страница във фейсбук, която харесах наскоро, търсейки интересни идеи за игри. Казва се "Детето играе". Наистина има интересни неща, игри с подръчни материали и др.

# 309
  • Мнения: 834
И ние сме с мистериозно разстройство  newsm78 Миналата седмица сложихме ваксина, последната, и от следващия ден се почна - по 3 пъти на ден, редичко. И вече не знам какво да го правя. Не е много зле работата, ама не е и нормално  Thinking Мисля днес да го огранича на ориз и солети, пък да видим до довечера как ще е.
За играчките - ох  Joy Почти никакви не заглежда. От няколко дни съм му извадила животни, от онези гумените в Джъмбо, и си ги реди и им се радва. Целува ги, бие ги, голяма забава, ама за кратко. Другото са две книжки - една с животни пак и звуци, и онази за цветовете и формите, която Пипи препоръча - Пипи - мнооого благодаря  Peace Знае всички вътре неща, каки, батковци, бисквитки, риби и т.н. Иначе се катери по столовете и масите, по дивана, тича из къщи безцелно и крещи и общо взето - това е  hahaha

# 310
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Другото са две книжки - една с животни пак и звуци, и онази за цветовете и формите, която Пипи препоръча - Пипи - мнооого благодаря  Peace Знае всички вътре неща, каки, батковци, бисквитки, риби и т.н. Иначе се катери по столовете и масите, по дивана, тича из къщи безцелно и крещи и общо взето - това е  hahaha


Моля, моля, много се радвам, че сме били от полза.

Ние сега сме на вълна "енциклопедия за най-малките", тези с капачетата- имаме 4-5 от поредицата, любима му е тази за самолетите. Имаме идея да го возим на самолет тази година и го подготвям. И в небето само ги сочи и се радва, като види бяла линия (когато още имаше синьо небе Simple Smile) ) Други не ги харесва още, сигурно му е рано. Но на много неща искам да го уча оттам, например за движението и светофарите има също книжка.

За други играчки и занимавки да кажа- плодовете още са хит при нас (тези дървените, които се режат с нож на две). Има и пица подобна. Колички и играчки от яйца обича най-много- пъха и вади играчките през вратите на колите (тези металните, от по-големите). Имаме и дъска с тебешир, дадох и гъба да си трие, но за кратко му е интересно. Опитах и пластилин с клечки за зъби- правим таралеж- на кръгче от пластилин пъхаме клечките. Но тук с надзор, че още лапа всичко, поне моят.

С гърнето имаме назадък- вече редовно мрънка и не иска да сяда. Върши 90% в памперса. А бяхме стигнали поне 70% в гърнето. Сигурно трябваше да го махна от раз в периода, когато започна да казва "ак" и да сочи като му се пишка. Но този период отмина и сега ще чакаме нов явно...

Имаме проблеми и може да се наложи да започне ясла по-рано, още май месец. Много ме е страх да не ни отиде планираната почивка през юни, ако започне да боелдува...Та се чудя да се мъчим ли още 2 месеца с други варианти, или да го пускам. Ще мислим с мъжа.

И последно- баба и дядо все ми го връщат с думите какво послушно ангелче е. След това при мен започва да се тръшка и реве за всичко. Винаги ли е така? То май е по-добрият вариант де, за да не се откажат да го гледат, пък ние нямаме избор Simple Smile)

Това е от нас, дано не досадих с дългия коментар!

# 311
  • Мнения: 519
Йелоу, момичета Simple Smile
Толкова ме успокоихте, че някои от децата ви не играят с играчки......и Малечка така. Никакъв интерес, всичко й доскучава страшно бързо и иска само да бърка по шкафовете и да размества някакви неща, после пак да ги реди и така до припадък. Сортер не реди.....знае каква е идеята, ми не й е интересно. Същото и с колите за бутане с крака....мине два-три метра и й втръсне. Не говори още никак, обаче всичко разбира. Ще проговори, къде ще ходи.
С гърнето е пълен ужас, не иска да седи, пищи, реве, изправя се, ако изобщо успея да я седна де. Чакам да се стопли и слагам гащите. Много ще съм благодарна на мама ирина или изобщо някой, който е успял в тази област, да сподели детайлен опит, че направо незнам....
Ходих да видя градината, в която кандидатстваме....държавна. Егаси мизерията. Чисто беше поне, пък да видим. На фона на едно Джани Родари, което загледах в нета, но за съжаление ми е супер далече, градината е направо като от каменната ера. Иначе ходихме заедно с Малечка, изглеждаше заинтригувана от децата. Планирам още няколко пъти да идем, да посвикне с мястото.
Онзи ден махнах вечерното мляко, то не се издържа с него. Целият ни график за хранене се разбива с тия 200 милилитра. Обича да цока детето, не й е от глад или до млякото. Ако ще и една мерителна лъжица да сложим, пак го изпива. Не е и жажда. Пие си вода всеки ден доста добре. Та реших и го махна, има малко драма, но хапва на негово място кисело мляко с лъжица. По повод яденето - напоследък не иска да яде. То са едни молби, лъжи, закачки. Често трябва да има кисело мляко вътре. че да му даде шанс. Иска да яде нашето, тръшка се упорито за бисквити и всякакви забранени неща. Голяма хитрана ще излезе.
Хайде хубав ви ден! Да се оправя скоро времето, каква е тази ледникова епоха незнам Sad

# 312
  • София
  • Мнения: 1 740
Пипи не се разстройвай на думите на баба и дядо....при мен свеки същото го казва, а от яслата как го хвалят....колко послушен, яде всичко и то те го хранят, не се бие, не се тръгшка Simple Smile е как тогава в нас прави всичко на обратно Simple Smile Баба му нали го гледа за по няколко часа, като вече се оправяше....ми вика, че се държи добре и после в момента в който вляза в нас се променя и почват лиготии и тръшкане за всичко...При лекарите е ангел.....отваря уста сам да му гледат гърлото и ушите и гък не казва, ама аз ако искам да погледна...........

Елиии Боян започна да реди сортера по същия начин. Дълго време намираше всички кръгчета и ги пъхаше и после пак тях. Другите не ги пипаше. После почна елипсите и т.н. накрая всички, а вече не са му интересни и отдавна не играе с тях. За сметка на това не говори въобще. Няма думи, няма животни ....отказва човека и това е......но пък на таблета какви ги върши......пуска си игри, затваря ги, пуска други, знае кой иска и кой не.....с котето от Talking Tom прави съвсем съзнателни неща....сестрата от яслата, каза да не се притеснявам, че съвсем нормално е развит във всичко останало. Днес видях във ФБ, че една мама е запазила час за логопед за детето си (по описанието говори повече от Боян). Някой мъници изречения правят,....еми...........не знам, ще чакам още да видим......
От вчера се качва на столовете в кухнята. Бута стола до където иска и се покатерва, а нашите са много високи и направо настръхвам, че ако падне на плочките ще си разбие главата. Вчера за секунди отидох до банята и като се върнах го видях покатерен и днес вече го прави нон стоп. Отключва си входната врата и стига дръжката, както и тези на стаите....вече нямам мира, а с тези разболявания и лошо време си стоим в нас. Полудявам....

Поне май се оправяме....коларгола ни стопира ужасната хрема и кашлицата почти спря...изкашля се влажно понякога, но събота и неделя беше ужас и нон стоп кашляше и денем и нощем....Пием Ен Ти Тус сироп.

Хайде стига от нас.....пожелавам слънчеви празници...

# 313
  • София
  • Мнения: 721
За гладенето и аз гладя на всички в къщи. Ами не може да ходим намачкани  Naughty, просто няма как. Около мен много хора казват, че не гладят- но те си знаят.
За чистенето- оправям като легне, сега като е на ясла няма и толкова разтурено (тя заспива в 20.30 сама, та не приспивам, просто я слагам и излизам от стаята както като беше бебе), нямам съдомиялна и съм се заканила да си купя. Изкушавам си да викам чат-пат жена да чисти, но още е на етап изкушение.

# 314
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
о, Nutty, не може да ядеш пред нея нещо, което да не й даваш.  Ако детето е будно, или ядем здравословно, или се примирявам,че ще хапне малко боклуци (примерно шунка от нашата храна или каквото си е харесал). Ако не искам да яде нещо, просто не го показвам, иначе ми се вижда нечестно някак. То кое да е забранено, почти нищо, шоколадът само не се вади денем, сега за Великден мисля да му дам малко,че му подариха (и майка му купи една плюшка с шоколади Киндер  Embarassed ) Но с бисквити, пица и подобни съм ок, ако не е всеки ден.
И ние май ще махаме АМ. Вчера си го изрови цялото и го направи на каша  в мивката и нямаше какво да му дам. Днес ако не купя пак няма да има и така ще отвикне постепенно...Доста хапва и ме притеснявам че е едър, да не стане дебел. Така че ми се вижда време да махна шишето, едно хранене отгоре е, защото си вечеря.

Сортерът отдавна не е на мода, преди вкарваше всичко през вратата, сега и това не му е интересно. Няма как на всички деца едно и също да им е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт