Пролет цветна наближава, августинче смело проговаря!

  • 75 298
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 519
Има....доброволни. Педи препоръча три, щом беба ще ходи на ясла, мен ме гони шубето обаче (както винаги). Май бяха вирусен менингит, хепатит а и още нещо си, разширена пневмококова май. Може и да бъркам.... Надали ще се престраша де, мн ги преживявам тези пусти ваксини.
Пипи, ние отидохме и боцнахме беба. Както се бях заканила да не поставям турски пентаксим, доколкото разбрах го бяха спрели, или поне каквото е останало от партидата. Хич и не питах какво й слагаме. Иначе се пада между 1.5 и 2 години. Ние я поставихме по график.

# 331
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
Вирусният менингит не е ли включен в пентаксима? Ако е отделно, аз бих поставила, макар и да съм внимателна и аз с ваксините (не сме слагали Ротавирусна например). Но менингитът е нещо ужасно, една позната си отиде млада от това и съм се наплашила...

# 332
  • Мнения: 519
Може и да бъркам, ще преровя сега листчетата да видя какво е написала....Допосвам - значи хепатит А, менингококова и още нещо. Скоро сме на ДК и ще разпитам подробно! При всички положения препоръчителните ваксинации започват от две години нагоре, има време. Ама ейййй, това шубето е голям страх Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 23:19 от Nutty

# 333
  • Мнения: 616
Като чета-някои говорят,други се разбираме с "ъ-ъ-ъ",не са 1-2 случая,много сме,според мен няма от какво да се притесняваме,ще проговорят Grinning

И ние не се заиграваме с играчки-особено сортери и подобни-обича топки,колички и от там нататък-тенджери и подобни,всичко де е по шкафовете Grinning

Не гладя и не съм гладила-само в началото,нямам и дрехи за гладене,само на ММ ризите като излизаме той си ги глади  Mr. Green пералня-сушилня и в шкафа Grinning

За памперса набързо-и при нас стана бързо-акото си го казваше отдавна-почва да се напъва.На гърне не иска-направо в ВЦ-то,слагах го на по 20-30 минути-като чишне големи аплодисменти от семейството-той умира от кеф Grinning.След това почна да прави и същия звук за чиш(както за акото и аз не го слагах всеки път в последствие разбрах).Скоро смятам да излезнем без памперс и да ви попитам ако му се доака къде клякаме?! Laughing То пълен парк,децата играят по тревата навсякъде...

# 334
  • Мнения: 299
Аз мисля като му се случи това с махането на памперса, да нося памперси с мен и когато реши да пишка/ака, да го прави върху памперс. Достатъчни са ми кучешките и котешките изпражнения в тревите по парковете, както и човешки,за съжаление...
Не съм виждали никога някое дете да пишка върху памперс,обаче.

# 335
  • Мнения: 834
Моя приятелка си носи найлонови торбички и събира и изхвърля екстрите - като след домашен любимец  Joy

# 336
  • Мнения: 616
 Joy Joy Joy ужас! В нашия парк животински няма,научените чишат зад някое дърво,ама ако ми се напъне за голямо незнам..Хубавото е че попринцип си ходи сутрин.досега 2-3 пъти да е акал на парка и да сме се прибирали.Може би ще нося памперс и ще слагам Laughing

# 337
  • София
  • Мнения: 1 110
Моя приятелка си носи найлонови торбички и събира и изхвърля екстрите - като след домашен любимец  Joy
С близнаците така правех. Никога не съм оставила ако в тревата. Но са настъпвали доста "човешки", така че явно не всички мислят като мен. Акат върху мокра кърпичка, постлана на тревата, за по-лесно събиране и после с найлонова торбичка и в кофата. Пишкането е ясно - момченцата целят дървото, момиченцата около него, кученцата и те така.  Joy

# 338
  • Мнения: 438
Най- смешният момент с пишкането в парка беше, когато големия ми син си надигаше едното краче, защото така правели купенцата Simple Smile. Също ибичаше да тича и с уста да носи подхвърлена пръчка. Само дето не лаеше, иначе и аз щях да се объркам дете ли е, куче ли е?

# 339
  • Мнения: 74
За ваксините при нас остана да сложим последния пентаксим, но лекарката казва че няма ваксина и да чакаме.
Колко често миете зъбите, че дребния само вечер дава и то не винаги, а и то е повече дъвчене на четката само аз ако ми даде търкам 2- 3 пъти и бяга.
Аз спрях кърменето преди 2 месеца, дребния сам се отказа ,че вече нямаше нищо и сега гърдите са ми смалени наполовина(почти нямам гърди) четох че се възтановявали с времето, при вас какво стана след спиране на кърменето.
За играчките хит е една игра от лидл малки дървени картинки с дупки, които се нанизват на една връзка върху едно табло.Обича да ги изипва и да ги прибира в една кутия, или да им муши връзката.От Коледа до сега все си играе с това.Другото е конструктора с което се занимава и топки.А навън обича да събира камъни и листа, и всеки джоб е пълен с нещо:)

# 340
  • Мнения: 2 653
О, да- конструктори и момчетата редят. Имаме два. Единият е като Лего, но огромни части, а другият е с едни бодлички чрез които се захващат парчетата. Сега имаме големи кашони и ще им правим замък. Да видим колко ще оцелее после Simple Smile

# 341
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз не кърмя от около месец. Гърдите ми са си с размера от преди бременността, но гледат все по-надолу...  #Cussing out

# 342
  • Мнения: 834
Аз нямах време да разбера дали се възстановяват гърдите като спреш да кърмиш Simple Smile Докато спра и след 2 месеца бях бременна и айде пак наново  Joy Не можах да си нося нормалните сутиени, писна ми от кърмаческите  #2gunfire
Иначе Десимира е права - все по-надолу гледат  Joy Ако пак кърмя дълго и втория път, ще стана като онази баба от вица - няма да имам нужда от горнище на банския, то всичко ще се събира в долнището  hahaha
Весели празници на всички пожелавам и много здрави яйца  Hug

# 343
  • Мнения: 1 390
Христос воскресе, мами Simple Smile как минаха празниците, децата успяха ли да изпотрошат яйцата? При нас има частичен успех - набара само пъдпъдъчите, а козунака не го възхити Simple Smile

# 344
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Христос Воскресе! Яйцата изобщо не я впечатлиха. А аз толкова исках да направя шаренийка, че да се радва детето. Нито искаше да троши, нито да яде-пълен игнор.
Става все по-ината, но няколко нощи съня е по-добре. Дано не е временно, но поне 3мес. беше повече от ужасен. Сега се буди само по 3 пъти и заспива бързо. А снощи заспа в 9 и сутринта от 7 до 8,30 доспана ръце, но направо си я събудих. Иначе мен ме изръчка в 5,30. Така се пльосна на леглото, че просто не ми остави място.Гушкаше се, спеше и се. Даже проверявах за температура. Дано продължи така. Ааааа, днес дори мааалко яде. Зъбите още ги няма. И един долен кучешки има точица, но не пробива. Дано задържи, че искам да я водя на ваксина другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт