Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте, има страхотна тема за школите за подготовка за кандидат-гимназисти, с много полезна информация и лични впечатления от учители, от учебния процес, всякакви организационни въпроси и т.н., но за съжаление свършва през 2013г. А дори в темата, която обхваща период от 3 години, примено, нещата в школите се променят - групите набъбват, появяват се нови преподаватели. Това е темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=404104.885;;20

Моля за актуална информация - спряганите школи в цитираната тема са Веди, Регалия, Софроний, Междучасие, Милениум, както и няколко епизодични имена.
Моят син е петокласник с повече афинитет към математиката и с трудности по БЕЛ основно за преразказа, не толкова с граматиката. Отделно е тип "скатавка" - не вдига ръка, не участва много в учебните часове, пише минимума изисквани домашни.
В момента ходи на курс по мат. в СМГ при Иван Симеонов. В 6 клас, обаче, той не води курс.
По БЕЛ не ходи и като ще го записвам обмислям варианта да е на едно място и по двата предмета.
От това, което четох е хубаво родителя да има реална представа за пропуски в знанията на детето, но това как да го преценя...не ми стана ясно.
Разгледах сайтовете на гореизбраоените школи - учебните часове варират между 72 и 99 за година по един предмет, таксата във Веди е усезаемо по-висока /за единичен час/ от останалите. Милениум провеждат заниманията в делнични дни, а и са ни далечко. Някои школи са ни по-удобни от други /Софроний и Междучаси, офисите им около 1 АЕГ и ул. Стара Планина/.

Друго, което ме вълнува е дали е удачно курсовете по БЕЛ и мат да са в една и съща школа и какви са трудностите ако не са /примерно се сещам за пробните изпити - ако в събота е на школа по БЕЛ, тя би оргаизирала изпит в неделя, който да съвпадне с школата по мат.../

Друго: школите предлагат "блок"-занятия - двата предмета един след друг, в един ден. Това - ок, но някои школи разделят децата по нива. Но детето може да не на едно и също ниво и по двата предмета, по мат да попадне в напреднали, по БЕЛ - в по-"назаднала" група. Как, тогава, става групирането на занятията едно след друго, в един и същи ден?

Много въпроси, но най-основния е - преподавателите. По мат ми е по-ясно, но бих се радвала на отзиви всякакви. Симеонов не ги учи да разписват задачи - изумена съм, но факт. Няма "Дадено-търси се". Има някакви цифри - моят гледа в тавана и "изплюва" отговор. Дори на геометрични задачи минава без чертеж - представял си го  Crazy
По БЕЛ ми е важно да е човек, който изисква, затрупва с домашни и най-вече, който после ги проверява и връща рецензия на какво да се наблегне. Изобщо - тази обратна връзка, особено по БЕЛ ми е изключително важна. Не ми е достатчъно да знам, че нещо пише, важно е това "нещо" да е проверено.

Знам, че ще ме пратите в седмокласната тема, чета я, но там хорат "се познават" и не споделят във всеки пост "моят, в школа еди-кояси от която съм/не съм доволна...има малко/голямо домашно". Много трудно се прослядява кой кога и къде се е записал, че и по-нататъчните му впечатления  Crazy
Затова моля за всякаква информация, не само за горепосочените школи. Надявам се, че би била полезна и на други бъдещи кандидат-гимназисти

# 1
  • София
Аз съм изключително доволна от подготовката по БЕЛ в iStudy.
Синът ми бе подготвен прекрасно за кандидатстването след 7-ми клас миналата година, а тази година и дъщеря ми ходи на уроци там и се подготвя за матурата по БЕЛ в 12-ти клас.
Трябва да уточня, че и двамата са с индивидуални уроци там, но съм убедена, че и курсовете са им на същото добро ниво.

http://www.i-study.eu/w/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-6-12/

# 2
Интересувам се от темата и аз. Сега сина ми е в 6-ти клас. Удобни ще ни е тук http://www.ezikovashkola.com/
но то пък не става дума само за удобство  newsm78 Посещавал е школата година и половина на частна занималня и на курсове по АЕ. Доволна бях.
Мамма, за ай стъди нито виждам цени, нито телефон за връзка  newsm78

# 3
  • София
Най-добре е директно да се свържете с тях за допълнителна информация за цени за курсовете.

В секция контакти на сайта им са дадени адресът, телефонът и имейлът.

гр. София, ул. Шейново 20
(02) 846 78 67
info@i-study.eu

# 4
Благодаря  bouquet
Явно в края на 6-ти клас вече ще трябва да знаем къде да бъде записан синковеца. Това ако не е на курсове, няма шанс да вземе прилично матурите  Thinking
Веди изкарали по-високи цени  Crazy

# 5
  • София
Mamma, съжалявам за глупавия въпрос, но не ми стана много ясно от сайта - нали заниманията не са онлайн? Отиваш..физически в школата, не се разита, че си зад компютъра, в къщи?

# 6
  • София
Не, не, не са онлайн - в школата са Simple Smile
Школата е на ул. Шейново, съвсем срещу АГ болницата.

# 7
Аз днес ходих в Софроний, но едва ли ще избера тази школа.

# 8
  • София
Mamma, благодаря! Още не съм се обадила, спира ме липсата на курс по мат...може да продължи в СМГ, но там групите са много големи, 30 деца е повече, отколкото в клас...

Nefertarri, би ли споделила защо няма да я избереш? На нас ни е една от най-удобните като място на провеждане на заниманията и по едно време /след много прочетени тук похвали/ поочти я бях заплюла...

# 9
Да, разбира се, ще си копирам мнението от 6-токласната тема
Скрит текст:
Тази жена няма да я бъде, защото заяви, че сина ми не учи в момента в добро училище и тя нямала как да го сложи при силните деца, че щял да се депресира. Аз й обясних учтиво, че не желая сина ми да има 6 от горе до долу, а да изкара приличен успех на матурите. Подчертах, че не съм болно-амбициозна майка. Обясних й, че учим всяка вечер, тя каза, че правя грешка.  Викам "Може и да е грешка, но ваши колеги не си предават материала". И така премина разговора ни в премерени любезности с нотка лицемерие.
Определено ще го запиша в Силвър център, в школа Астра. Поне собственика познавам лично и знам какво се случва там.

# 10
  • София
Здравейте, имам седмокласник в момента и мога да споделя как аз избрах школа за него. Миналата година разгледах сайтовете на почти всички изброени по-горе школи. Цените и часовете в повечето бяха близки. Колебаех се между курсовте в СМГ и Регалия. От СМГ имах впечатления, в трети и четвърти клас младежът ги посещаваше като подготовка за кандидатстване там. Избрах Регалия, защото е близко до нас и не се налага да отделя време за пътуване, имат входно ниво и тогава ги разпределят по групи, отзивите, които получих за школата в по-голямата си част, бяха добри, всяко занятие започва с тест върху материала предаден на предишното, през годината се провеждат четири пробни изпита, групите са малки (до 10 деца), домашните се проверяват редовно, не на последно място предлагат консултации след изпита, къде детето има най-големи шансове да се класира. Надявам се да съм била полезна. Ако имате въпроси, на разположение съм.

# 11
Здравейте, имате ли информация за пробни изпити в СМГ по МАТ и БЕЛ?

# 12
Датите за пробните изпити в СМГ се поставят в сайта им.

# 13
Записвам се да следя темата.
Дъщеря ми е 6ти клас.

Четох и аз предишната тема - сякаш е  практика записването да става на школи от 6ти клас.

Моля за мнение родители, минали по този път да споделят защо са взели това решение, не са ли достатъчни уроците в 7ми клас? Или е добре да се научи плавно и без стрес детето още от предната година как се пише, съчинява, преразказва и защитава теза - в смисъл, създават се навици и по-проникновен поглед върху литературата? А по математика - методика и техника за мислене и решаване...

Засега и аз се колебая между 2 школи, или евентуално частен учител по математика.  Rolling Eyes

# 14
  • у дома
...

Nefertarri, би ли споделила защо няма да я избереш? На нас ни е една от най-удобните като място на провеждане на заниманията и по едно време /след много прочетени тук похвали/ поочти я бях заплюла...

Миналата година имаше много недоволни в частта бел от тази школа-ако искаш питай за подробности в темата на 8 клас.

# 15
  • столицата
Някой доволен от Образователни технологии?

# 16
Благодаря ти, Светла, ще хвърля едно око и в осмокласната тема  Hug
Май към Галакси ще се ориентираме ние, но още не знаем  newsm78
Удобна локация и поносими цени клонят към този избор. Астра също ни е удобна, цените са двойни обаче  Whistling

# 17
  • София
Някой доволен от Образователни технологии?
На познати детето миналата година беше в "Образователни технологии" и бяха изключително доволни, препоръчват я с две ръце, но трябва да отбележа, че детето влезе в СМГ /на второ класиране/ и по-високата оценка беше по математика...
Ясно ми е, че никоя школа не обещава оценки над 5,50 за всеки курсист, но пък и никъде няма информация от коя школа колко деца са изкарали отлични оценки и влезли по първо/второ желание. Даже никоя школа не се "рекламира" по този начин, което ме навежда на мисълта, че във всяка школа резултатите са шарени и даже отличниците не са мнозинството...
Все повече клоня към частни уроци /а не ми се навлиза в дебрите на търсене на частен учител/

# 18
Егати бизнеса развиват с тия школи за тия пари  ooooh!

# 19
За Образователни технологии съм чувала добри отзиви. За Веди в друга тема казах, че много от съучениците посещавали я в шести клас в седми я смениха. Едната ни частна г-жа беше от там - определено не сме доволни, но поне й даваше пробните на Веди (там на пробен външни деца не се допускат). От другата частна г-жалко по БЕЛ сме много доволни, определено сполучва избор. Така - значи трябва да се внимава, защото при нас и двете уж бяха препоръчани и изпитани. За МАТ заложихме на курс в СМГ. Резултат - приета в СМГ на първо класиране.

# 20
  • София
Нашата подготовка:

Голямата дъщеря в момента осмокласничка учеше в кварталното училище. По БЕЛ подготовката биваше, но по МАТ, така и не случиха на читав преподавател за периода 5-7 клас. Даже не успяваха да си предадат целия материал за съответната година. В клас се решаваха някакви примерчета, а за високо спортно майсторство изобщо не можеше да се говори. Та ни беше ясно, че ако искаме отлично представяне на матурите  трябваше да почне допълнителна подготовка още в 6 клас.  Препоръката ми в тази връзка е, че ако не е читава подготовката на детето ви в училище, трябва да почнете още в 6 клас, за да не лъснат нещата, че в 7 клас освен да надграждате и усъвършенствате умения трябва и да запълвате празноти.

В 6 клас посещаваше школа „Софроний“ и по 2-та предмета. Нещата вървяха добре и нямахме оплаквания от подготовката. Девойката и до сега си поддържа връзка с приятелчета от 6-класната група.  В 7 клас пак я записахме там. По БЕЛ не се получиха нещата, защото трябваше да е при една препоръчана преподавателка, която се разболя и в крайна сметка ги пое преподавател, който беше нов за школата и по наше мнение се учеше в крачка как да готви седмокласници. Много от родителите поискахме обяснения, срещахме се с шефката, протестирахме, но нищо и половина. Изкарахме първият модул и преместихме детето, както направиха и други родители.

Тъй като беше ноември месец и нямахме много възможности (вече запълнени групи при препоръчвани преподаватели) в общи линии скочихме в движение. Преместихме я в „Междучасие“ в групата, за която имаше места и беше в удобен часови пояс, при преподавателка, за която нямаше тогава и една дума в нета . Тук трябваше да разрешим сложната задача да вместим БЕЛ в удобен часови пояс и като локация, защото по математика дъщерята продължи в „Софроний“ и не искахме да  и се накъсва времето и поне единият от почивните и дни да остане свободен от курсове. В „Междучасие“ уцелихме страхотна преподавателка, дъщеря ми се влюби в нея и до сега си поддържат връзка. Отделно групата беше малка, защото така и не се запълни ( 5-6 деца), което позволи много да напреднат и да правят много допълнителни упражнения.

Резултатът на финала бяха хубави оценки, с които дъщерята влезе по първо желание в една от топ езиковите гимназии в София.

Моите наблюдения показват, че цените в школите се движат горе-долу в един диапазон, като от всяка школа има доволни и недоволни, което зависи от това при кой преподавател е детето. Така, че моята препоръка е да търсите конкретен преподавател.

# 21
Аз лично препоръчвам пробни изпити да се правят и в учебни центрове, различни от тези, в които се подготвя детето през учебната година. Така родителите ще имат обратна информация от независим източник, а и детето ще е поставено в по-близка ситуация до тази на самия изпит - в нова среда, в ново училище...

Доволна съм от уроците на дъщеря ми в Global School. Тази година те организират пробни изпити по БЕЛ и за външни ученици. Аз самата обаче ще я пратя на пробен изпит и в друг учебен център, точно по горната причина.

# 22
Тоест записвам детето си в школа Х, плащам една камара пари за Х, после плащам още, за да отиде на пробни в школа Y, независимо че в школа Х в таксата влизат и пробните изпити?
Вие, Дороти, в Global School ли преподавате?

# 23
Не - влязох в групата да прочета коментари за различните учебни центрове. Както казах на мен това ми изглежда логично. Пробният изпит не се заплаща чак кой знае колко, а и това е различно от целогодишно обучение. Поне това е моето мнение. Прилагам този подход и съм доволна - все пак не съм специалист по всичко. Имам познати, които също го правят - избират си школа за детето на удобно място, по препоръка или по друг критерий, но в края на учебната година подлагат на проверка резултатите в друг учебен или изпитен център, ако сами не са в състояние да направят преценка.

# 24
И какво става, когато родителите открият, че детето има лоши резултати през април?

# 25
  • София
И какво става, когато родителите открият, че детето има лоши резултати през април?
ами какво - иде им да се застрелят, защото са изсипали една камара пари на школа Х, а от там никой не е алармирал, че детето не постига желаните резултати или има пропуски, за които трябва още работа  ooooh!

То е ясно, че ако детето не полага усилие в къщи и не се подготвя самО, присъствието на школа по 2-3 часа седмично няма да му гарантира натъпкване в главата на определени знания и умения, но пък аз предпочитам от школата да ми кажат - "детето пише /преразкази, тези/, но е далеч от това, което се изисква, или близо е, но още не е категорично; прави тестове, но има грешки тук и тук, да наблегне на това и онова". Да му дават отделно домашно конкретно за неговите нужди, ако трябва - да го викнат допелнително. Така се гради и защитава авторитета на една школа...според мен, де

# 26
Точно за това са тези междинни изпити и т.н /в школа Х/.
Аз поне не виждам смисъл да се ходи на друго място на изпити. Ние така или иначе вече избрахме и го записахме в дадена школа.
Изобщо тия матури след 7-ми клас ми се виждат голяма търговия  ooooh!
но пък аз предпочитам от школата да ми кажат - "детето пише /преразкази, тези/, но е далеч от това, което се изисква, или близо е, но още не е категорично; прави тестове, но има грешки тук и тук, да наблегне на това и онова".
Аз мисля, че по този начин в другата школа могат да кажат : "Ооооо, ами той/тя не е подготвен/а правилно. Запишете го при нас, пък макар и за месец и половина, това ще ви струва само 300 лв", примерно говоря.....
Иначе си абсолютна права, че въпроса опира и да самосъзнанието на детето  Peace

# 27
Аз пък мисля, че има смисъл да се ходи на пробни поне на 2 места. Не е тайна, че в някой школи пробните са по-лесни (дали за да отговорят на получените такси с високи резултати или поради друга причина-незнам), на други места са на ниво НВО, а на трети -по-трудни от НВО. Споделям от опит. На дъщеря ми пробните на Милениум, Веди и Регалия определено й бяха доста по-лесни, в Междучасие на ниво НВО, а в СМГ доста по-трудни.

# 28
Олеле, да се омотае човек направо  Confused

# 29
  • София
Много полезна тема. Интересувам се от школа или учител по БЕЛ, при когото с набляга на преразказите и тезата.

# 30
Труден избор. Дано случим на учители.

# 31
  • I want it all and I want it now.
направете си и проучване и за частни учители.
Понякога са по удачният избор и за детето и като финанси излиза почти еднакво с школата.

# 32
  • София
Мандаринка, разбираш нивото по даден предмети, когато в 6 клас започнеш да го пращаш на пробни изпити в някоя школа. Аз така направих. Например Междучасие допуска външни деца. Скоро я пуснах на БЕЛ и МАТ и в общи линии се ориентирах, защото формата беше като на НВО, ама с шестокласен материал. От школата ти пращат статистика къде се намира твоето дете сред останалите. То все пак се състезава с другите и е важно сравнението. Друг е въпросът, че не знаеш колко деца са се явили. Ноо, все пак е ориентир.
Аз лично намирам школите в 6 клас за излишно даване на пари. Бих подпомогнала детето само ако видя, че много му куца някой предмет и аз нямам капацитет да се справя. Ако има добър учител в училище е достатъчно. Така си мисля аз, но може да не ми е меродавно мнението, защото все пак не сме преминали през 7 клас. Виж вече там е друга работа. В 7 клас си трябват курсове дори и детето да има добри знания. Трябва някой да подреди тия знания, съобразно идиотския формат на НВО. Трябва да научат детето как се прави преразказ на непознат текст, особено при текстовете, които се падат напоследък. Трябва явяване на пробни, за да добие рутина, да може да си разпредели времето. Затова смятам догодина да я пращам на пробни на различни школи.

За тия неща съдя донякъде от опита си за СМГ след 4 клас. Аз се занимавах с нея до 3 клас вкл. Като имаш предвид, че не съм математик и задачите знаеш колко са извън стандартните познания по математика на родителите  Crazy В 4 клас ходеше в Междучасие при учител от СМГ. Да, не влезе в СМГ, но не защото не е ходила в 3 клас на уроци. Изкара приличните 30 точки на ОМТ, както и на всички пробни е имала все около тия точки. Така че резултатът щеше да е същия и да беше ходила в 3 клас на школа. Тогава я оставих да диша и честно казано май се яви само на едно-две състезания. Така постъпих и в 5 клас. Сега от втория срок на 6-ти започнах да натягам положението. Wink

# 33
  • гр. София
Здравейте, майчета Simple Smile
И ние имаме дъщеричка в шести клас и живо се интересуваме къде, колко ще заплатим, какъв брой часове ще имат децата за подготовката им за НВО след 7 клас. Записвам се и аз да следя новостите тук.

# 34
Аз препоръчвам Работилница за отличници "Етикет". Използват интерактивни и модерни методи на преподаване. През априлската ваканция организират интензивен курс по български език и литература за НВО след седми клас. Доколкото разбрах, часовете през първия ден не се заплащат. Успех при избора!

# 35
  • София
Ще следя и аз темата!

# 36
  • София
Курсове по математика при едни от най-известните преподаватели за идната учебна година:
http://www.parvamatematicheska.com/kursove-uchebni/kursove-matem … a-bel-7-klas.html

# 37
Дълго отлагах подготовката за курсовете по БЕЛ. Някак все си мислех, че ще се справим и без тях. Оценките, които носи сина ми по БЕЛ в 6клас са винаги над 5. В разговор с учителката, водеща предмета: "При вашия син всичко е под контрол!", ме разби. А като видя контролните, изписани в червено от поправки направо припадам.

И така, дойде и нашия час, да бъдем вкарани в тази машина за изкарване на пари и то съвсем официално!

И както при всеки стигнал до поста на Мандаринка, започваме да се питаме кое би било най-добро.

В моя случай ... силно се надявам уикендите ни да са свободни.Района, в който е разположена школата да е в близост дом-училище, както и цената. Друг е въпросът дали с един куршум можем да от стреляме 1 заек!?

В тази връзка след използване на търсачката се появиха следните 2 варианта, досега никъде нетърпящи коментар:

Учебен център „Ния“-> Младост 1 -> 3 вноски по 250 лв.
Образователен център „Автония“ -> Младост 3 -> ???

Някой може ли да сподели?

# 38
  • България, София
Съвети не искам да давам, защото децата са различни и това, което работи при едно, може да е безполезно при друго. Минавам за втори път през това ... даже не знам как да го нарека  #2gunfire
Личният ми опит е "Милениум" база Лозенец. Заниманията са в два отделни делнични дни, което дава свобода на уикендите. Основният плюс за мен са малките групи - около 8 деца. Преподавателите имат поглед върху работата на всяко дете, има контрол и обратна връзка, работят последователно и задълбочено. Синът ми го записах от 6 клас с идеята да запълни евентуални пропуски дотогава, а не да губи време в 7-ми за наваксване на стар материал. Отделно от това, през годината го пратих на около десетина пробни (общо за двата предмета) в други школи, с цел да упражнява работа за време и да бъде оценен и от други учители - СМГ, "Междучасие", "Регалия", "Бултест".

Резултатите не са това, което му трябва, но това е друга бира  Simple Smile. Една немалка част от успеха е извън работата на учителите - детето трябва да я свърши.

Това е моята формула - дали е успешна ще знам на 3 юни.

# 39
  • столицата
Vimares, благодаря за споделените впечатления.!  bouquetУспех на детето ти!
И ще чакаме да се похвалиш с прието на първо желание детенце.

# 40
Впечатлена съм от поста на мандаринка  bouquet. Много добре се е ориентирала още в пети клас по какви критерии трябва да избере школата, затова сядам да отговоря.
За мен правилния избор е БЕЛ и МАТ да са в една школа, в един ден и то събота или неделя. Когато са в един ден часовете са от 8.30 до 15.00 ч., с 30 мин. почивка на обяд .
Ако предметите са в отделни дни през седмицата, това означава да отнемете от времето за училищните домашни.
В школата им дават много домашни (бъдете сигурни), та чак в един момент започват да не смогват да ги пишат на време. Защото трябва да отделят време и за училищните. А, и идва момент (след първия срок)  на пренасищане, когато започват да се бунтуват и още по-трудно се съгласяват да си пишат домашните . За деца с много пропуски - частен учител, за преговор и затвърждаване - школа. Мисля, че всяка държаща на името си школа е наела учители еднакво добри.  Домашните се проверяват и оценяват всяка седмица. Това в "Образователни технологии".

# 41
Може ли да ми препоръчате школа за подготовка за кандидатстване след 7кл-колебая се между Регалия,Образователни технологии и Веди.Ще се радвам да пишат родители,чиито деца посещават някоя от тези школи и съответно,ако може да ми препоръчат преподаватели .

# 42
  • в моя свят на мир и любов
Здравейте,
бих искала да използвам лятото за уроци по математика с цел повтаряне на материала от 6-ти клас и запълване на пропуските. Дали имате информация за школи, които предлагат подобни услуги. дори да е с индивидуални уроци

# 43
Искам да пожелая на всички седмокласници утре успех на теста и вдъхновение да напишат преразказа! И после мамите да споделят как са се справили децата ни!

# 44
Здравейте,
бих искала да използвам лятото за уроци по математика с цел повтаряне на материала от 6-ти клас и запълване на пропуските. Дали имате информация за школи, които предлагат подобни услуги. дори да е с индивидуални уроци
Мисля,че "Веди" има летен курс преди 7кл.

Последна редакция: чт, 19 май 2016, 21:36 от Mamma

# 45
Здравейте,

Работилница за отличници "Етикет" организира летни преговорни курсове по български език и литература и математика на половин цена. Имам преки впечатления от тази школа, тъй като дъщеря ми я посещава през цялата учебна година. Учителите са на изключително високо равнище и използват модерни методи в преподаването. Детето научава всичко още по време на уроците.

# 46
Здравейте, мога да споделя нашия опит с избор на школа. Избрахме школа Софроний, защото прочетох добри отзиви за нея тук. Записах дъщеря си в групата на госпожа Андреевска. Моето мнение е, че школата надгражда, но не може да компенсира пропуснати знания. Решават се сложни задачи и ако детето не е добро по математика, ще му бъде трудно да се справя само с домашните. Това, което ме разочарова в школа Софроний обаче,  е непрекъснатото повтаряне на госпожа Андреевска,  че моето дете е от квартално училище и няма как да се очакват високи резултати, въпреки, че дъщеря ми показа един от най-високите резулати на входното ниво в групата. Пробните изпити припокриват до голяма степен резулата от НВО. Последният пробен изпит обаче нямаше никакъв смисъл. Децата само разбраха оценките си и нито им бяха обяснени сгрешените задачи, нито дори им бяха дадени верните отговори. Пълен абсурд.  Дори не успяха да си вземат всички предвидени теми. Въпреки това дъщеря ми успя да изкара много добри оценки по математика 5.57 на първи и 5.089 на втори модул, което за нея е огромен напредък, защото никога не е имала 6 по математика до тази година. Това обаче не е благодарение на госпожа Андреевска, а благодарение на учителката по математика в кварталното училище, която им даваше всяка седмица контролни, а зимната ваканция получиха 98 теста  за домашно. В школата рядко се обясняваха нерешените задачи от домашните, въпреки че на родителските срещи се твърдеше друго. По литература обаче имаха невероятен учител - господин Дичев. Успя да ги научи да пишат тези и добри преразкази. Даваше им много практически упражнения по български език. Децата много го харесваха. Успя да им вдъхне самочувствие и да ги накара да повярват, че ще се справят. Много отговорен и всеотдаен учител. Изключително съм доволна, че дъщеря ми се обучаваше при него.

# 47
jeni.s,

Благодаря за споделената информация. Това, което казваш е много разочароващо. Ако школата не е необходима, децата няма да бъдат записвани в нея. И ако не искат да работят с "квартални" деца да не взимат парите на родителите. Освен СМГ, кое училище не е квартално???
Ядосах се.
Поздравявам те за успеха и се надявам и ние следващата година да се похвалим с добри оценки.

# 48
Може ли някой да ми препоръча учители по математика от "Регалия" или "Образователни технологии"!

# 49
  • BG
Присъединявам се и аз към заинтересованите
 Споделете и цените.

# 50
Това, което ме разочарова в школа Софроний обаче,  е непрекъснатото повтаряне на госпожа Андреевска,  че моето дете е от квартално училище и няма как да се очакват високи резултати
Това и при мен е причината въобще да не го запиша там. Това ми бе натъртено 2-3 пъти и каза, че нямало да го сложи в група с умни деца, за да не се депресира сина ми.
Ми ай сиктир тогава.

# 51
 Shocked нямам думи...
И как точно определи, че детето не е умно?!

# 52
Поведението на г-жа Андреевска от школа Софроний  ми напомня на светлото комунистическо минало, когато ни разделяха по това дали родителите ни са партийци или не. Досега не писах,защото бях обещал на дъщеря си да не се обаждам по въпроса, но отношението в продължение на една година на г-жа Андреевска, меко казано, ме изнерви. За нея това не са знаещи или незнаещи деца, не са Пенчо, Иванчо, Драганчо и пр., а номера на училища. Ако си от "ЕЛИТНО" училище, се справяш, а ако си от "кварталното", независимо какви резултати показваш, ще ти бъде натяквано всеки път, че няма да се справиш. Въпреки че дъщеря ми се спрявяше много над средното ниво, не спря да и мачка самочуствието до края. Разбирам теорията за разделението на обществото на класи, но това по дяволите са деца. Поне от преподаватели не очаквам такова отношение. Пък и моите "квартални" пари са също толкова конвертируеми, колкото и "елитните".

# 53
  • България, София
За нея това не са знаещи или незнаещи деца, не са Пенчо, Иванчо, Драганчо и пр., а номера на училища.
Това е нелепо. Чувала съм го и от други хора. Бих махнала детето си на секундата, когато усетя подобно отношение. Децата трябва да бъдат насърчавани и подкрепяни особено в тази възраст, когато все още са с крехка психика. За жалост немалка част от учителите дори и в набедените за елитни училища, говорят такива откровени глупости на децата, че после се чудиш как са оправящ "кашата" вкъщи, така че да запзиш част от авторитета им.

# 54
След срещата ми в школа Софроний, доста си мислих, ей така вървях из центъра и не можах да асимилирам защо тази госпожа говори така. Да, синът ми е от квартално училище и какво от това?? Не, не е отличник и не очаквам да бъде от него такъв. Очаквам да получа помощ, за да изкара прилични оценки на матурите, за да влезе да учи за ветеринарен техник. Това е желанието на детето ми и не позволих на тази госпожа да го категоризира. Записах го в квартална школа, винаги мога да го махна от там ако не съм доволна, защото се плаща месец за месец.

# 55
  • София
Вече трябва да решавам относно школите,в някой има входни тестове...... newsm78
Явно няма да е Софроний.....

# 56
  • BG
Аз избрах Междучасие, подадох електронно заявление,  чакам отговор. Спрях се на нея вследствие обстойно четене във форумите и отсяване на плюсове и минуси. Избрах неделната група от 13.45, с цел съботата да можем да пътуваме и разглеждаме родните красоти.

# 57
  • София
От опит с дъщеря ми преди 2 год пррепоръчвам УЦ Милениум-но само по БЕЛ ходеше.Групите през седмицата бяха по 5-6 деца.В 6 клас беше 1 модул в Междучасие, също бяхме доволни.

# 58
  • София
След много мислене записах и двете момчета,бъдещ седмокласник и бъдещ дванадесетокласник  #Crazy.
Дано да имаме късмет с преподавателите и дано децата да имат желание да учат!
На този етап няма с какво повече да им помогна Wink

# 59
  • София
Може ли да споделите къде ги записахте? Все пак темата е за обмяна на опит относно школите Hug

# 60
  • София
Може ли да споделите къде ги записахте? Все пак темата е за обмяна на опит относно школите Hug
[/quote
Mоже Laughing
Записах момчетата във Веди.Големия  беше при тях преди пет години.Приеха го на първо класиране в мечтаното училище - 2 АЕГ.
Много зависи и от детето: желание ,работа в колектив....
И контрол от наша страна....

# 61
  • София
Май нещо не се оправям много с цитатите и компютъра Joy

# 62
  • Sofia
Някакви отзиви за Лого-3? Обмислям там да запиша дъщеря ми, близо е до училището и преподавателите са бивши такива от АК.  Търся учител по математика за лятото, ако може да ми препоръчате добър. Благодаря за полезната тема.

# 63
Чудя се как стои въпроса за това дали е възможно местата в желаната школа да свършат? Има ли някакъв подбор?

# 64
 Нека споделя и своя опит, дано бъде от полза.Записах дъщеря си в Софроний при Андреевска, ходи там първия срок и я отписах по средата на годината, именно поради споменатите и от други потърпевши родители причини - рушеше с лека ръка самочувствието на детето ми до степен сама да спре да вярва в себе си, въпреки усърдния й труд. Преместих я в школата на Г-жа Елмира Йонова и това беше един чудесен избор и много ползотворно време.Г-жа Йонова я взе по средата на годината и положи максимален труд да навакса плопуснатото по български език, а по мат. продължи с частни уроци и така днес мога да се похваля с една бъдеща ученичка в НЕГ. Горещо препоръчвам школата на Е.Йонова - всеотдайна, неуморна и ерудирана.

# 65
Здравейте, аз също се интересувам от мнението на родителите минали вече по този път. Решила съм да ползвам услугите на Регалия. Все още се колебая дали съм направила правелен избор. Ако някои е ползвал услугите им нека да сподели ще бъда много благодарна. Може ли дамата, която е писала за школа E. Йонова да даде повече информация.

# 66
 Да допълня информация за школата на Е.Йонова - децата пишат по 2-3 тези за домашно всеки път, правят преразкази за домашно, които тя проверява всеки път на всеки ученик с конкретни рецензии.Правят лит. анализи на произведенията, тълкуват и пишат лит. средства  на всеки ред от изучавано произведение. Тя самата им дава свои анализи, които да ползват при писане на тезата си.Отделно работят по български език, като домашните са тестове, поставяне на липсващи запетаи, поправка на правописни грешки в текст, като всяко домашно се проверява и се анализират грешките.Дава обемни домашни, но всичко се проверява.Ако нещо ви интересува, питайте!

# 67
  • София, Младост 4
Здравейте, Дами! Simple Smile
И ние в къщи се чудим - школа ли е най-оптималния вариант или частен учител. Синът ми със сигурност не е от момчетата, които на тези години сами ще се мотивират да работят самостоятелно върху собствената си подготовка. Със сигурност ще го домързява, ще се скатава и ще търси начин да се отърве от домашните - не успяваме на тази възраст да го убедим, че това е верния път за него, колкото и да разговаряме сериозно...
Препоръките за школи са по-категорични от обратната връзка, която подавате. Намирането на ПРАВИЛНИЯ частен учител, ако нямаме лични контакти или препоръки от др. познати остава "мисия невъзможна"... Как да преценим, че програмата, по която ще движат и подготовката, която ще му дава е най-подходящата за търсения резултат?! Как да се доверим на 100% на този учител, че ще направим всичко необходимо, за да се представим най-добре?!
Важно е да вземем правилното решение, но как и кое е то?!

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 13:51 от Melina

# 68
  • София
Ето ме и мен тук.Синът ми завърши 6 клас и търся школа в Люлин,Надежда, за да му е близо.Също така се интересувам има ли школи ореди или след учебно време или всички са съботно-неделни?Благодаря.
Имате ли отзиви за Милениум в ж.к.Гоце Делчев?

# 69
ДХЗ, здравей  Simple Smile От 100 години не съм те виждала тук  Grinning
И аз съм в Люлин, и моя син завърши 6-ти клас сега, записах го в Галакси, срещу Снейка и зад KFC  Simple Smile
Времето ще покаже дали не съм сбъркала или обратното  Crazy

# 70
  • София
ДХЗ, здравей  Simple Smile От 100 години не съм те виждала тук  Grinning
И аз съм в Люлин, и моя син завърши 6-ти клас сега, записах го в Галакси, срещу Снейка и зад KFC  Simple Smile
Времето ще покаже дали не съм сбъркала или обратното  Crazy
Привет!:) Нямам време за форум, работа, дечурля Simple Smile))
Аз гледах школата в Силвър център, имаме отзиви от близки , чието дете се подготви там тази година.Ако някой има интерес ще пусна мейка, който ми писаха оттам.

# 71
За Астрата ако говориш, сина ми я е посещавАл за АЕ, както и като частна занималня. Нищо особено не е.

# 72
  • София
За Астрата ако говориш, сина ми я е посещавАл за АЕ, както и като частна занималня. Нищо особено не е.
Да, за тях.Ти за тези Галакси имаш ли наблюдения?

# 73
Галакси е посещавал преди Астрата, пак АЕ. Ненадейно от там махнаха учителката  Confused но тя вече седма година идва у дома  Heart Eyes Прекрасна  Heart Eyes

# 74
  • София
Писала съм и преди в темите за Школите. И двете ми дъщери ходеха в Софроний. И двете при Андреевска. И двете от 6-ти клас. И двете учеха в квартално, даже наречено "наркоманско" училище и това по никакъв начин не им е било натяквано в Софроний. Дъщерята на приятелката ми (и тя от квартално училище в Хаджи Димитър), също.
Сега съм записала малката си дъщеря пак там за подготовка за матура по БЕЛ. Нищо, че учи в АК. Така направих и с голямата.

Чета ви и не ви разбирам. Каква е тая злоба - една каже нещо и другите веднага припяват. Че чак и квалификации за комунистически строй и т.н.

Една форма на обучение е добра за едни, за други не. Това, че някой се е справил, не значи че и другите ще се справят ако изберат същия път. И обратното.

Мога да кажа със сигурност, че Андреевска има безпогрешна преценка за децата. Е, понякога на родителите не им е изгодно да я приемат.

И много ми е странен коментара, че детето изкарало чудесни оценки, но не благодарение на Андреевска, а благодарение на г-жата в училище, която давала домашни  hahaha hahaha hahaha Е как го разбрахте, аджеба ?!

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 17:02 от ВаняМ

# 75
Нека споделя и своя опит, дано бъде от полза.Записах дъщеря си в Софроний при Андреевска, ходи там първия срок и я отписах по средата на годината, именно поради споменатите и от други потърпевши родители причини - рушеше с лека ръка самочувствието на детето ми до степен сама да спре да вярва в себе си, въпреки усърдния й труд. Преместих я в школата на Г-жа Елмира Йонова и това беше един чудесен избор и много ползотворно време.Г-жа Йонова я взе по средата на годината и положи максимален труд да навакса плопуснатото по български език, а по мат. продължи с частни уроци и така днес мога да се похваля с една бъдеща ученичка в НЕГ. Горещо препоръчвам школата на Е.Йонова - всеотдайна, неуморна и ерудирана.

Умният човек вижда пред себе си неизмеримата област на невъзможното,
а глупакът счита за възможно само това, което е.
Дидро

Позволих си да цитирам цитата, защото не може по този начин да се обиждат преподаватели, който заслужават уважение.
Моето дете беше в Школа Софроний преди четири години и сега когато отидох да запиша и другото ми дете, се учудих на паметта на г-жа Андреевска. Тя знаеше къде е учило, къде са го приели. Всяко училище е квартално, след като София е разделена на квартали. Мога да приветствам методите на преподаване и оставам с  най-голямо уважение към тези преподаватели и поверявам и другото си дете за подготовката на НВО.

# 76
Една форма на обучение е добра за едни, за други не. Това, че някой се е справил, не значи че и другите ще се справят ако изберат същия път. И обратното.
Мога да кажа със сигурност, че Андреевска има безпогрешна преценка за децата. Е, понякога на родителите не им е изгодно да я приемат.
И много ми е странен коментара, че детето изкарало чудесни оценки, но не благодарение на Андреевска, а благодарение на г-жата в училище, която давала домашни  hahaha hahaha hahaha Е как го разбрахте, аджеба ?!
Изключително съм щастлива, защото дъщеря ми влезе в Първа английска по първо желание. В този смисъл не смятам, че формата на обучение не е била успешна. Неуместен е въпросът как съм разбрала, благодарение на какво детето е изкарало добри оцеки, защото като родител имам преки наблюдения за степента на мотивираност на дъщеря ми. Факт е, че тя ходеше с нежелание в часовете по математика  в школата до последния ден, което изобщо не означава, че всички деца там са се чувствали по този начин. Както е и факт, че дори когато я бях освободила от училище в последните две седмици преди матурите, тя ме молеше да я пусна да отиде само в часовете по математика и  не  ги пропускаше. За мен успехът до голяма степен зависи именно от възможността на учителя да въздейства, да  мотивира децата и да ги накара да повярват, че ще се справят.
Желая на всички деца да открият своята вътрешна  мотивация, без значение коя школа ще изберат и съм сигурна, че ще се справят успешно!

# 77
Интересно би било да споделяме опит освен коя школа е посещавало детето да кажете как се е представило на изпитите, влезнало ли е там където е искало или сте очаквали.

# 78

Моят син е обучаван в школа "Софроний" и в 6 и в 7 клас. Успешно се представи на изпитите и по математика и по БЕЛ. Приет е в IАЕГ. Много съм доволна от подготовката му в школата. Очарована съм от отношението и професионализма на преподавателите.Работи се с всяко дете индивидуално. Всяка седмица е с проверена и оценена домашна работа. За разлика от другите школи, има часове за самостоятелна работа, а за курсистите, които имат затруднения с писането на домашна работа или със справянето на ежеседмичните тестове, се предлага и допълнителна консултация БЕЗПЛАТНО!!! Това в другите школи го няма. Предлагат се и няколко тренировъчни изпита и по математика и по БЕЛ, които са съобразени точно с формата на изпита. Аз съм много, много доволна майка на вече приет гимназист, изкарал бал 34,06 от изпитите. В тази школа може да разчитате на качествена подготовка от невероятни преподаватели.

# 79
Добре де. Хайде не ни мислете, че сме толкова глупави. Рекламните кампании ги правете малко по-интелигентно.

# 80
  • София
Добре де. Хайде не ни мислете, че сме толкова глупави. Рекламните кампании ги правете малко по-интелигентно.
Bliss, това важи и за анти-рекламите с пълна сила.

# 81
  • София
Така е, важи. Но дългогодишните потребители на форуми си създават един вид вътрешен филтър - когато прочетат нечий пост, особено пък възхваляващ или охулващ нещо, да хвърлят бегъл поглед на броя мнения на потребителя, който го е написал. А аз като видя "2 мнения", и двете възхваляващи школата - вътрешният ми филтър го блокира като спам. Като недомислена реклама от някой, който няма идея как работи мозъка на дългогодишния потебител...
А всъщност, това наистина може да е нов потребител, който след кандидат-гимназиалната кампанията е решил да се регистрира, за да похвали школата, която е готвила детето...що пък не...
Далеч съм от мисълта, че в Софроний не подготвят децата добре, но вече сме много взискателни клиенти - имаме високи изисквания и към продавача в кварталния супермаркет и към "продавача на интелектуални услуги". И никой от тях не може да си позволи да има "отношение", ако не иска да си чуе името в комбинация с "ненадежден". Понякога "Отношението" е само нюанс, който по-чувствителните долавят.
Ако едното ми дете се беше подготвяло в школата, нямаше да съм от по-чувствителните. Вероятно и аз щях да заложа на познатото, на сработилото и да недоумявам защо хората търсят под вола - теле...

За да не е само спам - в крайна сметка се поддадох на всеобщото /в последните 1-2-3 години/ модно течение и записах детето в Междучасие. В групата на Н. Буюклиев /мат/ и Нела Димова /БЕЛ/. Определи го и логистиката - най-близо и удобно ни е сградата на 1 АЕГ. Времето ще покаже дали сме направили разумен избор. А "време" за сега има - детето ще бъде в 6 клас.

# 82
Бих искала да споделя огромното си разочарование от прехвалената Регалия! Записах синът ми там, като посещаваше курсовете редовно. Правят тестове, но нивото определено не е добро!! Нищо по-различно от начина по който се преподава в училище. Когато детето ми има въпрос, не се отговаря на момента, а му дават отклончиви отговори. В края на март месец прекъснахме заниманията си там /и Слава Богу!/ и запона занимания с частен учител в последния момент по математика. Бяхме под огромен стрес дали ще се справим по математика на НВО, но успяхме, благодарение на съвестната жена, която много му помогна.. Пропуснах да кажа, че посещаваше курсовете само по математика.
По БЕЛ го записах в друга школа и имам база за сравнение. Изключително съм доволна от школата по БЕЛ и резултатите не закъсняха. Приет е по първо желание във II АЕГ. Ако имате въпроси, насреща съм..

# 83
  • София
Може ли да споделите името на школата по БЕЛ, от която сте доволна.

# 84
Ето линк на школата: https://mobile.facebook.com/profile.php?id=415096581845363
 Заниманията се провеждат от Весела Кръстева- доктор  по БЕЛ и ръководител в школата. Далече ни беше..всеки ден пътувахме, но определено си заслужаваше. Постоянно имаха изпити, тестове и т.н. Изключителен човек и преподавател е г-жа Кръстева! Всичките и курсисти влезнаха в най-елитните училища в София. Тя е автор на много книги за кандидатстване след 7ми и 12клас. Не съм срещала по-свестен преподавател..синът ми я затрупваше с допълнителни въпроси постоянно по фейсбук..жената винаги му отговаряше, независимо в колко часа- 22ч, 23ч..
Таксата се плаща месец за месец и държа да кажа че групите са малки, а не като в Регалия!

# 85
Ето линк на школата: https://mobile.facebook.com/profile.php?id=415096581845363
 Заниманията се провеждат от Весела Кръстева- доктор  по БЕЛ и ръководител в школата. Далече ни беше..всеки ден пътувахме, но определено си заслужаваше. Постоянно имаха изпити, тестове и т.н. Изключителен човек и преподавател е г-жа Кръстева! Всичките и курсисти влезнаха в най-елитните училища в София. Тя е автор на много книги за кандидатстване след 7ми и 12клас. Не съм срещала по-свестен преподавател..синът ми я затрупваше с допълнителни въпроси постоянно по фейсбук..жената винаги му отговаряше, независимо в колко часа- 22ч, 23ч..
Таксата се плаща месец за месец и държа да кажа че групите са малки, а не като в Регалия!

Ето тук можете да видите повече информация за Весела Кръстева и школата и:
http://www.bgmare.com/schoolbel/vessela-krasteva

# 86
Здравейте, има ли някой информация за Филка Маринова, подготвя по БЕЛ в НПМГ, от миналата година води курсове там и се колебая да запиша ли сина ми, т.к. ни е удобно като локация. Притеснението ми е, че не намерих никакви мнения за нея...
Всъщност курса е при Маринова и Румяна Шуманска. Предварително благодаря.

# 87
Здравейте, мами и татковци,

Като частна учителка по математика прочетох темата с голям интерес. Искам да ви попитам - какво ви кара да предпочитате школите пред частните уроци? Предполагам, че не е само цената Simple Smile) Искам да си подобря работата през следващата академична година и да проверя дали не изпускам нещо. Благодаря предварително!

# 88
  • София
Според мен школата е в час с промените и изискванията. За частните учители не мога да съм сигурна в това.

# 89
  • гр. София
И аз споделям това мнение!  Peace Школите дори подготвят за учениците помагала с доста примерни тестове, които напълно са съобразени с изискванията на МОН.

# 90
  • София
Освен това в школите децата имат възможност за 'равнение' с останалите. Нещо, което липсва при индивидуалните уроци.
За мен ученето в конкуретна среда е голям плюс.

# 91
  • София
Моят би ходил на частни уроци с нежелание, а на курс ходи с кеф. /поне ходеше в 3-4 клас, надявам се и в седми да е така/.
Мисля, че предпочита и да се забавлява с другите по време на тези неизбежни занимания. Конкуренцията в реално време също никак не е за пренебрегване.

# 92
Здравейте, мами, и аз като една от вас се чудя къде да го записвам моя хубавец. В Центъра учи синът ми и ми се иска пак някъде там да го изпратя, че е свикнал. Препоръча ми една колежка курсовете към "Знам и мога", ама събирам още информация, че то до септември не остана.  Shocked Някой има ли впечатления за там?

# 93
  • София
Ние вече се записахе по български и математика в школа Софроний.

# 94
При желание и старание от страна на детето и малко натиск от родителя, всяка школа предполагам би била добра) Все пак имам впечатление от една, която се намира на Руски паметник и бих я препоръчала. Не знам колко подходящо е да пиша името, да не се приеме като реклама.

# 95
  • София
Не мога да разбера - има тема "Школи в София", но ако се отговори конкретно, би било реклама  Rolling Eyes

Надявах се точно тук да намеря мнения за тази, която започва с Р и завършва на я  Laughing А от школата на  Руски паметник преди 7 години бяхме много доволни. Сега обаче за поредния напън ни е далеч.

Дано да имаме късмет с преподавателите  Peace

# 96
Записах сина ми в Регалия.Много се чудих за Веди и Образователни.Дано не съм сбъркалаПомолих за отзиви кандидатстващите тази година,но никой не се отзова.

# 97
Марги, писала съм за Образователни още на трета страница. Ти си писала точно след мен, но въобще не си ме отразила.
Смятам, че Регалия и Образователни са еднакво добри.

# 98
Ето школата, която горещо препоръчвам:
http://bgmare.com/schoolbel
Синът ми беше там и сме изключително доволни.

# 99
Аз записах сина ми в Знам и Мога на "Раковски". Имат и ранно чуждоезиково обучение, та и малкия ще ходи там. Надявам се да сме доволни, уж ми ги препоръчаха.

# 100
Мерси много за отговорите! Можете ли да ми препоръчате школи в Центъра (в близост до СУ или Метростанция Сердика), където правят пробни изпити за 7 клас и допускат външни ученици? И знаете ли кога са тези пробни изпити? Май ще е добре да си пусна седмокласниците да ги видя как се справят спрямо другите Simple Smile

# 101
Една препоръка и от мен: Учебен център "Тара", София, ул. "Христо Белчев"№ 10, вх. А, http://www.tarabg.com
Там подготвиха синовете ми така, че и двамата влязоха там, където искаха: големият беше приет на първо класиране в I-ва АЕГ с бал, по-висок от средния за момичета тогава (2007 г.), а малкият беше приет тази година в НТБГ. По-късно големият ходи там на курсове по биология и химия и беше приет медицина в МУ от първи опит. Много съм доволна от тях. Когато дойде време, и дъщеря ми ще отиде там. Simple Smile

# 102
Здравейте дами!
Чета Ви и се чудя, децата  нали ходят на училище? Защо е необходимо да посещават допълнителни курсове, та да се справят с разните НВО? За мен е сбъркана тая работа.  Peace

# 103
  • София
Здравейте дами!
Чета Ви и се чудя, децата  нали ходят на училище? Защо е необходимо да посещават допълнителни курсове, та да се справят с разните НВО? За мен е сбъркана тая работа.  Peace
Че е объркана, объркана е.
Но и местата в най-желаните училища са ограничени и борбата е дори за хилядни, особено в София.  Sad

# 104
  • София
Здравейте дами!
Че е объркана, объркана е.
Но и местата в най-желаните училища са ограничени и борбата е дори за хилядни, особено в София.  Sad
Aбсолютно съгласна !
В Софиа наистина битката е за хилядни в бала.
Тъжно,но факт..

# 105
  • София
Аз записах моя хубавец в Астра в Люлин и засега съм много доволна.Нооо...трябва много учене и упоритост.Моето синче ,ако не му дишам във врата  , веднага яхва белия кон и забравя ангажиментите.

# 106
Здравейте,

Виждам, че темата е стара и въпреки всичко не намирам нищо писано за школата, в която записах моето дете. Тази година подготвяме и ние седмокласник и емоцията у дома е пълна...хормони бълват от всякъде, а ние като "ужасни родители" държим и да се учи...Положението в началото на годината беше страшно и затова преценихме със съпруга ми, че ще запишем нашия господин в малка школа в квартала. Идеята беше хем да му помогнем за матурата, хем да оставим все пак да си изживее тийнаджърските години. Записахме го в Алекс Академи (в кв.Борово) при една млада и усмихната госпожа по български език. Изключително доволни сме от нея. Минаха само няколко месеца, а синът ми, който в началото на годината абсолютно отказваше да ходи на уроци по каквото и да е,започна да чака събота с нетърпение. Не зная как се казва госпожата, за да ви я препоръчам. Синът ми я нарича Вики. (доколкото зная школата има и филиал в Младост, което нас ни устройва, тъй като наскоро се преместихме в този район, но за съжаление госпожа Вики не преподава там). Искаше ми се да попитам, дали имате отзиви Вие за госпожите по математика от тази школа..тъй като идва 2ри срок и ми се иска да запиша детето си й на уроци по математика?

# 107
  • София
Следя темата отрано заради шестокласника ми в къщи. Една позната записа детето си миналата година в ОЦ "Студио S" и бяха мн доволни. Изкара мн добри оценки и сега детето учи в класическата. Та ориентирам се, ослушвам се... догодина ще видим.

# 108
  • София
Няма никакъв смисъл дасе впускате вразсъждения дали има сбъркано или няма сбъркано, а просто действайте! Старите школи са се доказали, за новите няма как да знаем.

# 109
  • София
Школа Софроний- един загубен срок  Crossing Arms

# 110
  • София
при кои учители сте там, че си недоволна?

# 111
  • София
Писах на лично  Simple Smile

# 112
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
Сеаг в края на учебната година да попитам за актуални мнения за „Образователни технологии”, насочила съм се към тях, дъщеря ми е в 6. клас и догодина ще кандидатства, основната и насока е към Класическата гимназия.

# 113
Пожелания за успех на всички седмокласници утре!!!

# 114
  • София
Сеаг в края на учебната година да попитам за актуални мнения за „Образователни технологии”, насочила съм се към тях, дъщеря ми е в 6. клас и догодина ще кандидатства, основната и насока е към Класическата гимназия.
И аз се интересувам от школата.Ще съм много благодарна, ако някой се включи и с мнение за преподаватели.

# 115
Търся отзиви за Ирена Стайкова и Светла Гьорева от Междучасие, това е курса, който ни пасна като часови диапазон, търся неделен.

# 116
Здравейте дами!

Като стане Митето на 13г, пак ела тук да се чудиш. Simple Smile

Не забравяйте, че всичко зависи и от детето. То трябва да учи, не само да ходи и да отчита присъствие в школата.
Моят опит е с ОТ. Имат система за добро разпределение на материал ежедневно, за да се получават знания с натрупване. Но, ако детето не следва предписанията и пропуска това, което е дадено да се прави у дома, успех няма да има, въпреки посещението на школа.

# 117
Не забравяйте, че всичко зависи и от детето. То трябва да учи, не само да ходи и да отчита присъствие в школата.
Моят опит е с ОТ. Имат система за добро разпределение на материал ежедневно, за да се получават знания с натрупване. Но, ако детето не следва предписанията и пропуска това, което е дадено да се прави у дома, успех няма да има, въпреки посещението на школа.
[/quote]
Срало мече, какво имаш предвид с това "присъствие в школата"? Нали затова ги пращаме да присъстват в школата - нали там се учи?

# 118
  • София
Срало мече, какво имаш предвид с това "присъствие в школата"? Нали затова ги пращаме да присъстват в школата - нали там се учи?
Зависи от броя деца в курса и от преподавателя. Ако децата са много, а преподавателя работи в тези, които вдигат ръка, съвсем спокойно някой може да се скатава и да не си дава особено зор. Отделно - част от децата приемат школата като в училище - не се обаждаш, ако не си сигурен, че знаеш верния отговор, за да не ти пишат двойка. Не осмислят, че и да сбъркат нещо не е проблем, те са там не за да бъдат оценявани, а за да научат нещо и в тоя смисъл и да сбъркат - по-добре да е там, отколкото в училище или на изпит.
Моят син е такъв тип "скатавка". Ако не му е зададен въпрос, няма да се напъва да се включи в дискусия. Ако продължително време не му се задава въпрос - ще изрисува последните страници на тетрадката с логата на разни футболни отбори, но няма да е съвсем сигурен за какво са говорили в школата  Crazy Телом ще е присъствал, но файда нулева...
Споделял е, че ако видят, че ще им дадат голямо домашно и реввали в хор "ама в училище имаме много, че и стихотворение на изуст, че и проект по нещоси, кога да го напишем" - как да не се смилят над тях  Crazy
Та..школата съвсем не е наливане на знания с фуния през ушите и присъствието не гарантира абсолютно нищо. В крайна сметка това са 2-3 допълнителни учебни часа на седмица по предмет, не е кой знае колко самото присъствие там.

# 119
Мандаринка е права. Хем си зависи от детето, хем от броя учащи и отношението на преподавателя.

Всички деца се опитват да скатават. Ако им мине номера е супер, ако ли не ще пробват пак. Ако преподавателят не си дава зор и гледа да изпее материала - пак е зле. Трябва да се открие златната среда.

# 120
  • София
Аз затова съм в дилема. Дали в школа или на уроци. И моят син е от скатавките....
За БЕЛ избрах школа ОТ, ще пробвам, ако не става, спирам вноските и при учител. За Мат много ми се иска в ПЧМГ, но още не съм сигурна...

# 121
Аз затова съм в дилема. Дали в школа или на уроци. И моят син е от скатавките....
За БЕЛ избрах школа ОТ, ще пробвам, ако не става, спирам вноските и при учител. За Мат много ми се иска в ПЧМГ, но още не съм сигурна...
Много ми се иска школата да не е като в училище и да не се допуска това скатаване. надявам се учителите там да следят нещата изкъсо - нали затова им се поверяват децата, вземат се пари от тях и т.н.

# 122
Ами те следят, обаждат се на родители, пишат, звънят, казват ако видят, че не се учи като цяло. Обаче ако не става-не става. Доста деца отчитат само престой там, без реално да сядат да учат после вкъщи. Например в ОТ имат чудесна система, всичко ти снасят така да се каже, от детето се иска да следва предписанието за упражнения и домашни съвестно. Има деца, които просто не го правят. Не пишат домашното в Мудъл. Звънят учителите, казват, обаче какво от това. Действително, знания с фуния не се наливат и от един престой в стаята с още 10 деца само не се научават нещата.

# 123
Ами те следят, обаждат се на родители, пишат, звънят, казват ако видят, че не се учи като цяло. Обаче ако не става-не става. Доста деца отчитат само престой там, без реално да сядат да учат после вкъщи. Например в ОТ имат чудесна система, всичко ти снасят така да се каже, от детето се иска да следва предписанието за упражнения и домашни съвестно. Има деца, които просто не го правят. Не пишат домашното в Мудъл. Звънят учителите, казват, обаче какво от това. Действително, знания с фуния не се наливат и от един престой в стаята с още 10 деца само не се научават нещата.
Благодаря за отговора, с. мече!
Какво е това домашно в мудъл? Прозвуча ми интересно. А иначе децата ни искат контрол и проследяване на всичко от нас. Малко са тези, които имат изградени навици и са научени да бъдат самостоятелни.
Ние не сме от тях.

# 124
След всеки урок имат домашни под формата на тестове по формата в платформа, създадена за тази цел. Освен тестовете, в Мудъл има всичко, буквално, събрано-огромно количесто информация, упражнения, лекции. Иска се детето да пише и работи.

# 125
Влизам пак тук с питане за препоръка за частен преподавател по математика за НВО.
Ако имате личен опит или на вас са препоръчали някого - моля споделете, благодаря.  Simple Smile

# 126
  • София
Влизам пак тук с питане за препоръка за частен преподавател по математика за НВО.
Ако имате личен опит или на вас са препоръчали някого - моля споделете, благодаря.  Simple Smile

А район? На мен ми препоръчаха в О. Купел и в М.ливади. Но нямам лични наблюдения...

# 127
В източната част  на София би било идеално - Слатина, Изток, Изгрев, Мусагеница, Хаджи Димитър, Подуяне; но също и към центъра може...

# 128
  • София
В източната част  на София би било идеално - Слатина, Изток, Изгрев, Мусагеница, Хаджи Димитър, Подуяне; но също и към центъра може...
Аз също се включвам към това питане, за същите райони.Може и на лични съобщения.Благодаря!

# 129
  • София
Аз също се включвам към това питане, за същите райони.Може и на лични съобщения.Благодаря!
Аз се включвам с едно по-неделикатно питане - колко струва индивидуален урок по математика и за каква продължителност е цената?
Аз в крайна сметка реших, че за моят син специално по математика положението е за частен учител и въпреки, че е записан за първи модул на школа, говорих с учител за частни уроци. Но цената малко ме стресна, признавам си.
Не знам колко е редно да се обявява публично, но ако не е проблем - е ориентир за бюджета все пак.
Препоръчаният математик взима 50лв за 60 минути. Тъй като съм провела само предварителен разговор и предстои да се видим /да заведа детето/ искам да се ориентирам това нормална цена ли е...В школата един учебен час струва около 9-10лв, на едно занимание има 3 учебни часа /или 30лв/посещение (но за 135минути, не за 60)

# 130
Явно е много елитен този математик. На мен ми се вижда много. Още повече, че ще ви трябват поне 2 астрономически часа. Аз плащах по 25 лв. за 90 минути. Учителката изчистваше с нея детайлите, които не схващаше на школата.

# 131
  • София
Моля????????????????
На нас за един час е 10 лв.
  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 132
  • София
Мандаринка, ние бяхме на 15 лв за 60 мин. У моя позната ходи госпожа от СМГ, 30 лв за 60 мин.

# 133
  • В светлината на слънцето
И аз съм чувала за такива цифри. Май най-прехвалените частни така работят. Другите са си нормални - между 10 и 20 за час, по-рядко - 30.

# 134
  • София
Записвам се да ви следя, записах дъщеря ми във Веди, но се двоумях между тях и ОТ.
Надделя местоположението на Веди, дано да са добри Simple Smile