Няма Матерна по аптеките!

  • 3 800
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 981
Изчезна Матерната, снабдете се ако откриете някъде.

и слава богу, по-гнусни витамини едва ли има! newsm61

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
Препаратите с витамини по време на бременността не се приемат заради плода, а заради майката. В организма ни има достатъчно запаси за бебето, стига да не сме крайно недохранени, което надали важи за много от нас, посетителките на форуми  Laughing  Който иска ще ги пие, момичето иска да си купи витамини, а не моли за съвети как да се храни.
По темата: Има сходни препарати и на други фирми, купуват се без рецепта и познати биха могли да ти донесат от чужбина. Цените са почти същите като тук.

Лично аз съм пила Матерна и през двете бременности в периодите, когато стомаха ми я понасяше  Wink Имам доста грацилна структура, не можех да се храня пълноценно през първите месеци, защото ми ставаше лошо и като чуя универсални съвети да се пие или не някакъв препарат ме напушва на смях  Hug

# 32
  • Мнения: 2 022
Матерната не е само витамини, а и минерали в балансиран състав. Как да си набавим йод например, магнезий, калций ... Някоя от вас консултирала ли се е с доктора си с какво може да се замени?

ПРЕНАТАЛ!Заменя напълно Матерната и е от естествен произход!
Мерси Еми:) А мога ли някъде да видя състава му в нета? Има ли го навсякъде по аптеките, явно ако не намеря Матерна ще трябва да се ориентирам към нещо максимално близко до нея по състав (естествено след консултация с док). Освен това я пия по показания, а не щото не ми се ядат плодове и зеленчуци.
Дея, това за нашите баби какво са пили и какво не в 21 век не върви много като обяснение, когато всяка бременност е много ценна! Тогава и доста други лекарства е нямало.

# 33
  • Мнения: 8 461
Сигнус,малко по-нагоре в темата бубанка е пуснала линкче със състава на Пренатала!Наистина е добър и като видиш какво съдържа-люцерна,шипка,ацерола,мента,лайка и т.н.И сега  го пия Пренатала,защото кърмя.С баткото пиех витамини,подобни на Матерна,някакви американски,които вече не ги внасят.Като се роди главата му беше твърда и фонтанелата се затвори на третия месец.Не че му има нещо на момчето,да чукам на дърво Wink.Но виждам разликата-това втвърдяване не се получи сега при малката.С нея пих Пренатал от началото до края.Търси упорито!Не във всички аптеки имат Пренатал.Ако не намериш,пиши ми на лични да ти пусна телефона на вносителя,от там можеш да ги вземш с отстъпка даже!

# 34
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Информацията е полезна!Нека да могат да си купят матерна момичетета,които я пият.
На мен гинеколога ми каза да не я пия,но аз сама прецених,че не се храня пълноценно и я пих през цялата бременност.Всеки си решава сам.

# 35
  • Мнения: 2 614
Матерната не е само витамини, а и минерали в балансиран състав. Как да си набавим йод например, магнезий, калций ... Някоя от вас консултирала ли се е с доктора си с какво може да се замени?
Йод можеш да си набавиш от ядките - ореховите например, или смокините, а калция от сусама и млечните продукти.
Аз също по лекарска препоръка не съм пила матерна, именно поради опасността от ранно вкостяване.

....
Може спокойно да се заменят с Центрум,а това какво правят в Европа вече ми омръзна да го слушам и чета .Разни школи,разни методи,ако не вярваме на нашите лекари,защо тогава си ги избираме и се натискаме да плащаме? Thinking
ами защото не можем да ходим на консултация без лекар? и как ще родиш без такъв - вкъщи?
затова си ги избираме, а за натискането да им плащаме - не се натискаме, някои от тях си искат.

# 36
  • Мнения: 2 022
Мерси, видях състава на Пренатал чак сега, много съм разсеяна явно Simple Smile
Обаче установих значителни разлики - йодът е 10 пъти по-малко, калцият и фолиевата са 3 пъти по малко, вит C два пъти по-малко, магнезият също е по-малко, селен и вит Е няма изобщо ... Ще трябва да търся или Матерна или нещо друго явно. Писах мейл сега ще чакам отговор ако изобщо отговорят. Някой да има състава на Центрум? Търся с търсачката, но не знам дали ще намеря Sad

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 09:38 от Cygnus

# 37
  • Мнения: 8 461
Не се притеснявай,че някои елементи са в по-малка концентрация.При естествените витамини има по-добра усвояемост.Почти пълна,така ми каза моят лекар.А и това,което е по-малко ще си го набавиш от храната.Витамините все пак не я заместват,а играят поддържаща роля.

# 38
  • Мнения: 2 022
Намерих линк за пренатални витамини на Центрум - Центрум Матерна - http://www.centrumvitamins.ca/content/products/materna.asp
Трябва да поразпитам по аптеките дали ги има в БГ. Състава им е почти като на Матерната (желязото е по-малко, но това може да се компенсира). Като цяло най-много се доближават по състав.

# 39
Az li4no piaMaterna,no sled kato e spriana,ste ia zamestia s Multitabs,sastava e 1:1 s Maternata.Uspeh na vsi4ki!

# 40
  • Мнения: 912
Нямах време да изчета цялата тема, но искам само да кажа, че имам цяло ново шишенце Матерна, ако някой толкова го иска!;-) Свържете се с мен на лични:)

# 41
  • plovdiv
  • Мнения: 46
на мен мин препоръчаха за заместител на матерна - top levur

Общи условия

Активация на акаунт