Баба МАРТа идва вече и ни носи бяло, румено човече - 10 тема

  • 53 246
  • 760
  •   1
Отговори

Анкета

Име на новата тема

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 05 мар 2016, 16:44

# 30
  • Мнения: 99
Марго,честитя рожба! Да е жив и здрав Николай и само  радост да ви носи!Разкажи ,когато ти стане време къде ражда,как мина и бързо възстановяване  bouquet

# 31
  • Мнения: 377
Марго честита рожба Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 293
Добре дошъл и на Ники в отбора на бебоците. Марго ,бързо възстановяване

# 33
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 99
Честито на Сиси и Марго,нека много да ви радват малките момченца!
Аз вече съм в 45 дневен болничен и днес се срещнах с доктора,при който ще раждам.Бебка вече е около 2500 гр.,но от сутринта е решила,че иска да ми отиде на гърба.Така ме натиска от стани,че подскачам от болка.
Сега уча,че имам няколко изпита да взимам и като минат,започвам да пера и подреждам.

# 34
  • Мнения: 331
Честито,Марго!Да ви е жив и здрав Николай!Много радост и кьсмет в живота!На теб бьрзо вьзстановяване Simple Smile  Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 91
Хоп  и аз в новата  тема,нека  да ни донесе само положителни  емоции!  Hug
Честити  бебенце  на Марго  и Сиси,  да са ви  живи  и  здрави  и  много  да  ви  радват.  bouquet
Аз днес  ходих  за секрет  и на консултация,  малко  набързо  ме претупа  ама трябваше  да  хвана  лабораторията. .. Даде  ми и документите  за болницата. Малко  се притесних  ,  че  на прегледа  излезе  , че бебка е с една  седмица  назад,  дано  не е измерил  правилно, не ми каза  ,  че  има  нещо  нередно,  пък и бебка  много  се размърда  докато  я мери... 2670 грама е и каза че вече била прилегнала  главичката  и съм  щяла  да  ходя  ,като  пакта.. Аз така  и си ходя  де  Grinning Другата  седмица  към  края  съм пак при  него Simple Smile 

# 36
  • Мнения: 832
Мили момичета.

Честита ни нова тема - благодаря на Тъжни Кафяви Очи.

Честито на Сиси и Марго - да растат здрави и големи, храбри и безстрашно малките юнаци. Много да ви радват и да придадат нов смисъл на живота ви. Прегръдки от нас.

Браво на близнаците - чудесно новини и за тях. Много се радвам за теб, Лили - няма по-прекрасно чувство от това, да гушкаш детето си.
Аз в понеделник бях на тонове - всичко идеално, но имаше момичета за приемане и закъснях за ЖК. Утре ще ходя в 9:30 и ще видя принцеса Лея дали е пораснала...
Днес взех столчето на детето, пазарувах и приготвих и подредил и последните гардероби с всички дрешки на бебето и на Елина.

За вниманието - ще се опитам да нося бебето в суинг, за да играя и с Елина. Само да спомена, че тя е на 1 година и 1 месец.  Ще ходим по разходки и ако бебето е спокойно, ще мога да съм и с нея. Имам и бавачка, която идва, за да ми помага сам ода ги нося, че живеем на 4 ет без асансьор. Така че детето няма да го пиша нито от обич, нито от разходки и внимание. Аз и сега я нося, гушкам и играя с нея - винаги щом съм добре. Тя е много самостоятелна и много сладка, ще трябва да успявам - няма друг начин.

# 37
  • Мнения: 9 276
sisiTR и Марго честити ви рожбички Владислав и Николай! Много, много здраве и късмет ви пожелавам и нека вашите  момченца да растат щастливи и обичани и много да ви радват!  Hug Heart Eyes

Аз днес отново ходих да гушкам моето момченце и да се опитвам да го храня, за съжаление без особен успех. Според акушерката все още не се справя много добре със сукането, което и аз забелязах, като положението още повече се влошава от факта, че той в моите прегръдки, слушайки моя глас винаги заспива блажено.  Laughing Даже акушерката вика да не им създаваме много комфорт, защото така все ще заспиват. Laughing
Утре съм решила друга тактика да пробвам с него, първо ще се пробвам да го нахраня в леглото, а после ще се гушкаме. Защото днес като го оставих и акушерката му сложи шишето в леглото да се храни сам и цокаше много повече.  baby_neutral
Според  акушерката при това положение едва ли ще го изпишат утре, но всичко зависи  от това какво ще решат лекарите утре на визитацията. Аз самата също не чувствам, че е готов, мъничък е още, в крайна сметка те сега щяха да бъдат 35-та седмица, та затова му е все още трудно.

Иначе Бубка е добре и расте като гъбка, вече е 1560 гр. и вече не е в кувьоз, а е в термо-легло. Не съм я виждала откакто беше в интензивното и беше кожа и кости горката, кой знае кога ще я видя отново и кой знае  каква е станала, със сигурност няма да я позная.  Heart Eyes

Това е от мен, а вие вече няма нужда да стискате кълки, нека бебевалежът да започне сега и да напълним тази тема с пухкави бебоци! bouquet

# 38
  • Мнения: 2 009
Lily,моят син също не искаше да засуче в родилното. Как ли не пробвах,какво ли не опитвах-все не искаше. Още с прибирането вкъщи, ела да видиш какво става. Все едно го подмениха това дете,даже пищеше като го отделях от гърдата. Така че спокойно,домашната среда ще му се отрази благоприятно.
Мами,прави ми впечатление,че си имаме само една родена мома,всичко останало все момченца. Айде женските мами да се отчетат вече  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 293
 Grinning  Чакаме беборана Лея на 19ти, а повечето моми явно ще са в женския месец !  Лили до сега беше толкова упорита и с кърменето ще се справиш !  Hug

# 40
  • Първомай
  • Мнения: 177
Lily,моят син също не искаше да засуче в родилното. Как ли не пробвах,какво ли не опитвах-все не искаше. Още с прибирането вкъщи, ела да видиш какво става. Все едно го подмениха това дете,даже пищеше като го отделях от гърдата. Така че спокойно,домашната среда ще му се отрази благоприятно.
Мами,прави ми впечатление,че си имаме само една родена мома,всичко останало все момченца. Айде женските мами да се отчетат вече  Wink
И ние с дъщеря ми бяхме така.
Даже в болницата една сестра тайно й  даде АМ за да натдаде и да ни изпишат,че искаха да стане само с кърма ама не. Така се бях притеснила как ще я храня в къщи  а то стана толкова лесно.
Така че и аз мисля че домашната спокойна обстановка помага.

Марго честита ти рожба живи и здрави.
Лека нощ момичета.

# 41
  • Мнения: 9 276
Благодаря момичета, но аз все още не го кърмя, това ще стане по-късно, поне да дойде на термин. В момента се борим с яденето от шише и тъй като е малък и недоносен сукателният рефлекс все още не е напълно развит и затова имаме проблеми. А това е едно от условията за изписване - бебето да може да се храни само, тоест да може да цока, иначе го хранят със сонда, което няма как да стане вкъщи. При всички положения е въпрос на дни да почне вече да цока добре, просто си трябва време да порастне.

# 42
  • USA
  • Мнения: 1 323
Добре дошли на Владислав и Никола на този свят!Желая им да растат здрави и щастливи! Честито и на мамите!
Лили много ми е мъчно като те чета,че не можеш да си видиш детенце!Дано и малката закрепне!Ето това не ми харесва в бг!С всичко друго човек се примирява,но това,че те разделят от бебето ти при все,че тук всички препоръчат гушкане на 100% от мама и тати и е доказано,че недоносените бебчета се справят по-бързо и настигат връстниците си когато са с мама.
Тази седмица много бебоци чакаме май.Леко раждане на всички планирани и не и без усложнения!

# 43
  • Мнения: 832
Лили, то и от шише да му даваш, нали е кърма - няма по-добро от това. Съгласна съм с Калили, че за недоносените бебета по-добри от гушкане даже кожа до кожа няма и не знам тия лекари в БГ в кой век живеят.... Много ме е яд. Дано скоро видиш и малката кукла. Възхищавам ти се за силите и усилията, които правиш.  Peace
На мен ми останаха само два дни. Много ми е трепетно. Ей я пак ме опъва и рита тази разбойничка...

Днес ме видя приятелка, с която родихме заедно преди година и каза, че съм имала огромен корем, а иначе съм слаба....  Joy То за нея е нормално, като се има в предвид колко се подувах миналата бременност...
Днес подредих всичко, дрехите за бебка и тези на Елина. Прибрах летните и есенните, които е носила преди,  и ми стана лошо - 4 торби пълни до горе!!! Това без дрехите от 0-3 месеца ,;)
Прах и наши дрехи, взех столчето от поправка, купих мляко и каши, за да има докато съм в болницата. Уж не съм правила кой знае какво, а цял ден не съм сядала.... Бях на гости у моя близка и после се прибрахме и се качих пеша, носейки 11кг дете...
Нищо кой знае не съм свършила, а домашната работа не свършва... Имам още много преди да стигна до подредеността и реда, който имаше преди да родя... Не знам дали някога ще успея да постигна този ред отново... Вие как се справяте? Явно аз съм много неорганизирана и разпиляна.  Cry

# 44
  • Мнения: 2 083
Докато се запиша в новата тема, то се родило още едно бебе  Crazy Да е жив и здрав Николай! И скоро вкъщи с мама  bouquet

Лили, браво на вас! Твоите деца са истински борци!  Hug

Аз вчера също бях на тонове за първи път. За малко да заспя, беше толкова приятно. Сложиха ме в едно кожено кресло с една табуретка отпред за краката, до мен монитора, където гледах сърчицето и контракциите. Бяха пуснали релаксираща музика и дадоха списания за четене - абе идилия  Laughing После видяхме и бебка - вече е 3030г, тези дни нещо изведнъж се е разбързала да расте, а скоро няма индикации да излиза. За 40 мин тонове имах само две и то леки контракции...

Общи условия

Активация на акаунт