Неизяснено възпаление

  • 2 322
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте,


Имам един комплициран проблем, ко йто вече два месеца влача и не може да се намери разрешение. Гадното е, че постоянно се озовавам в някаква дупка между лекари и зъболекари и в крайна сметка никой не е довел нищо до края.

Всичко започна с пломбирането на 4 зъба в началото на декември. Зъболекарката, сложи 4 странични пломби върху кариеси, които явно са били много дълбоки. Още със слагането на материала изтръпнах от болки и се сгърчих на стола. Тя ми каза да по търпя. Изкарах няколко дена така, с къде по-силни, къде по-слаби болки, но започнах да у сещам, че те просто няма да отшумят, а вместо това главата ми взе да натежава, да ми става недобре и разбрах, че имам някъде възпален нерв. През 2012 година имах подобен случай пак на възпален нерв от зъболекар и получих доста усложнения , и знам за какви болки и  мъчения става на въпрос.

Отидох при въпросната зъболекарка , за да предприемем нещо по въпроса, тя каза , че са ми възпалени венците и ми сложи дренчета. Това повлия добре за 24ч, но после болката се върна още по -силна, а вечер ставаше направо непоносима, и радиираше, така че не можех да разбера кой точно зъб ме болеше, но със сигурност и 4те реагираха. Така дойдоха празниците, тази зъболекарка си затвори офиса и повече спря да отговоря на обажданията ми. Едвам намерих по празниците един да работи, но с такъв неизяснен произход на болката не беше ясно какво точно да работим. Имаше съмнения за пулпит, но и той не смееше да почне ни кой зъб, пили  ми зъбите, изчаквахме, и аз не знам какво, но болките не отшумяваха, а ставаха все по-зверски.

Това от , което се страхувах започна да се случва. Възпалението се разпространи към лявото око, защото 4-5 зъб горе в ляво бяха част от проблема, започнах трудно да го движа и да ме боли. След нова година, след като бяха минали 2 седмици в болки и на болкоупсокояващи, решихме с този новия зъболекар да отворим 5 зъб, защото като че ли той най- много болеше при почукване. Оказа се, че пломбата а била близо до нерва и се наложи да го умъртвим. Така и стана, но след извади арсена и го запечата с някакво друго лекарство след няколко дни започна страшно да ми прилошава. Главата ми щеше да се пръсне, сърцебиене, потене на дланите, не мога да си стоя на краката. Отидох на да ми извади нерва спешно, като зъбът по никакъв начин не търпеше затваряне. От там се почнаха още по страшни симптоми. Вечер вдигах кръвно 160 на 110, не можех да спя, цялата се тресях от конвулсии.

Отидох на невролог, който ми каза , че възпаление на зъб е много вероятно да се засегнал тропичния нерв на главата и това са симптомите. Започнахме лечение с противоконвулсивно лекарство и антидепресант. Въпреки всичко от ден на ден нещата не се оправяха, и се наложи да ме приемат по спешност в болница - неврологично отделение. Правиха ми изследвания, които бяха с нормални резултати, скенери, кръв, доплери, снимка на вратните прешлени. Лекуваха ме с нестероидни противовъзпалителни , пиех бриека, и така нещата отшумяха горе-долу. Но проблемът в зъбите си оставаше.

Един зъболекар ме посъветва да ми се вземе посявка от носоглътката и да се пусне микробиология, което на този етап ми се струва най-разумното предложение, но в болницата се изсмяха и ми казаха, че зъболекарят нямало да им казва как да се вършели работата. Пих 8 дена антибиотик - доксициклин, който горе -долу ми повилияваше добре.

След това отидох на друг зъболекар, защото с този, който ме оръси 200 лв и нищо не направи, явно не стигах до никъде. Всички категорично казваха , че зъбите не са за вадене, здрави са и ще могат да се излекуват и да се затворят. Започнах лечение с поредната зъболекарка. Зъбите пак не позволяваха затваряне, около носа все си ме болеше, скулата ме боли. Отворихме и умъртвихме 4ти горе в ляво. Мислех, че нещата ще започнах да се пооправят. Но не. след махането на арсена имаше много болки, трябваше да ходя на промивки всеки ден, и понеже тази не можеше да ме приема всеки ден се наложи да посещавам  и спешен кабинет. Не знам как стана но 4ият зъб се възпали сериозно миналия уикенд. И тя ми препоръча да пия спазмалгон. Единствено немезилът помагаше така по-трайно, но знаех, че това е просто замазване на ситуацията. И пак започна едно прилошаване, високият пулс, сърцебиене, наложи се да ходя до спешна помощ, където ми преляха една банка със серум.

След този злополучен уикенд, отидох при нов зъболекар , отново за мнение. Той се изсмя буквално, как може да лекувам зъб със спазмалгон. Проходи ми каналите, намаза ги с нещо и се поуспокоиха. Този зъболекар ми обясни, че зъбите за проходени и нищо няма по тях, по -скоро около и над тях, тъканта е възпалена и това дава отражение и нагоре. Изписа ми би-профенид, стероидно противовъзпалително. След приема на това лекарство, буквално ми светна. Изведнъж главата ми се оправи, зъбите ми вече позволяваха да се запечатват с техните временни пломби, нещата се нормализираха. Пих го 5 дена, да изкарам и уикенда и в неделя сутрин го спрях, за да видим ефекта.

В понеделник сутрин вече чувствах лека болка около и над 4ти зъб, обадих му се и му казах, че болката , или по скоро щипенето варира и нагоре към синуса, и че след спирането на  противовъзпалителното започвам да чувствам стари неща. Той ми каза, че явно има останали бактерии, или това което причинява възпалението и ще се наложи отново антибиотик, за да сме сигурни. Изписа ми Далацин С, пише срещу възпаления, стрептококи, стафилококи, и т.н. Пия го вече втори ден, тази сутрин ми беше 3тия прием, но със сигурност не се чувствам добре. Отново познатите симптоми, радиираща болка по цялата скула, главата ми натежа, не мога да мисля, започвам да усещам , че бузите ми горят, една такава вътрешна температура, потене на длани и разбира се, високият пулс и сърцебиенето. Отново старата Песен.. Cry Close 

Със сигурност и аз вече мисля, че не е от зъбите. Имам някакво възпаление в главата, което като започне да работи и ме срива цялата. Прилошава ми, цялата се разцетнровам. Главата ми все е едно е стисната с клещи, а между полукълбата на мозъка ми е вкарана метална пластина.

Вече не знам към кой и къде да се обърна... да ми се направи тест и да ми се назначат правилни лекарства, защото първо се натрових, второ цял месец отсъствах от работа да се възстановя и трето, нещата не взимат посока към пълно възстановяване, а циклят  на добри и лоши периоди. Но за мен ефектът от противовъзпалителното беше най-добър.

Някой да има някаква идея какво да ме посъветва? Ще ви бъда много благодарна.



# 1
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Направо ме заболя и мен главата след прочетеното.  Shocked

От къде си ?

# 2
  • Мнения: 4 164
Тази история като че ли води началото си от некадърни зъболекари... Моят съвет е задължително да се посъветваш с добър лицево-челюстен хирург и още един невролог. Снимка на зъбите правена ли е?

# 3
  • Мнения: 4 500
Ако си от София се обърни към ВМА, 16 етаж, лицево-челюстна хирургия.

Общи условия

Активация на акаунт