Второ дете

  • 65 464
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 30 802
Е, ако се съгласим, че в живота основна цел е да си организираме максимално приятно прекарване, за да не настинем и да не се минем, тогава имането на деца е опция, не задължение. Но виж ако искаш да има цивилизация в следващите 50 години, вече е друг въпрос.

# 886
  • Мнения: X
Сирен, точно пък заради цивилизацията да имаме повече деца! Не мога просто.

НСЧ, така е.

# 887
  • Мнения: 46 504
Joy
Не се мисля за токова велика, че точно моята семка да разнеса по земята и поддържам цивилизацията.
Хората създават деца, защото се обичат и им е приятно да имат общо дете/деца, не за да спасяват света.

# 888
  • Мнения: 690
Аз пък почти нищо от "умните" съвети на бабите не съм видяла да е полезно в действителност. В някои случаи действа, в други вреди, в трети не влияе, сляпото следване на подобни клишета не намирам за умна постъпка.

Напълно съм съгласна. Може за времето, в което са живяли много от техните съвети да са били приложими. Но сега живота е много по-различен и не може да се уповаваме на всички мъдрости от преди 100 години.

# 889
  • Мнения: X
Това бабешко умотворение ми прилича на онова за разведените, дето за нищо не ставали и затова мъжете им ги оставили.  Grinning

# 890
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
В днешно време си е ,,лукс,, да отглеждаш две деца и да не ги лишаваш от нищо.
 Лично аз бих предпочела едно да има всичко,пред две лишени деца.
Милсля си, че можеш да дадеш на второто си дете много повече, отколкото тази двойка е дала на осмото си.



Това са жалки оправдания когато предпочитаме личния си комфорт. И аз бях така преди години.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 03:48 от zemonti

# 891
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
В днешно време си е ,,лукс,, да отглеждаш две деца и да не ги лишаваш от нищо.
 Лично аз бих предпочела едно да има всичко,пред две лишени деца.

Това са жалки оправдания когато предпочитаме личния си комфорт. И аз бях така преди години.

Съгласна съм- никога не можеш да дадеш всичко на децата си. А, колкото по- задоволени са с всичко, което се изпречи пред погледа им, толкова по- малко мечти и желания имат, и толкова по- малко интереси.
Което ги прави инертни, вечно недоволни и без идея какво искат да направят с живота си.

Разбира се, не адмирирам другата крайност- да правим деца, щото виж колко са милички, пък и ми се гушка бебече, а после да ревем на държавата да ни ги гледа.

# 892
  • Мнения: 30 802
Сирен, точно пък заради цивилизацията да имаме повече деца! Не мога просто.

НСЧ, така е.


Ами ако ти нямаш, то други ще имат. Хора ще има- въпросът е дали ще са от цивилизованите.

В интерес на истината ако наистина искаш бъдеще за децата си, би трябвало да родиш повече. Иначе- само дете в свят, в който явно някои други хора не са прочели инструкцията и са народили 5-6 от своята вяра и култура за всяко едно като него...мда, много добро бъдеще му осигуряваш.

Не знам с какво е по-различен животът, освен че ще създадеш едно умно, преучило, обгрижено дете и ще го хвърлиш да се оправя в джунгла и разпадаща се цивилизация. Щото за цивилизация трябват хора.

Колкото до "семките" и интелектът- ей затова повече от 1 дете. Не се знае кое дете какви гени ще вземе и как ще се прояви. Може пък да се роди нещо доста хубаво и неочаквано.

# 893
  • Мнения: 690
До някъде съм съгласна с теб ама пък какво-да раждаме на поразия. И да чакаме да се появи това уникалното. За мен колкото и деца да имам те ще са най-прекрасните на света.

# 894
  • Мнения: 30 802
"На поразия" е 10 и отгоре. Две-три е нормално, пет значи витално общество с вяра в бъдещето. Едно е цивилизационно самоубийство.

# 895
  • София
  • Мнения: 24 839
"На поразия" е 10 и отгоре. Две-три е нормално, пет значи витално общество с вяра в бъдещето. Едно е цивилизационно самоубийство.

Права си, но идеята на либерализма съвсем не е да запази цивилизацията, за съжаление.

# 896
  • Мнения: 30 802
Не, идеята е едно безхаберно поколение да си изживее животеца с максимално густо, на кредит, а след него- и потоп. Или да създава едни такива премерени, страхливички хора, които са свикнали да живеят само в системата, не виждат изход от нея и затова раждат по малко, да не клатят лодката и да не им се наложи да живеят малко по-различно, отколкото е позволено по нормите.

А дори човек да няма претенции за гениалност и че има кой знае какви гени, като погледне какви орди прииждат, направо сме си расови в сравнение и е срамота да се погубваме генетично.

# 897
  • Мнения: 46 504
Жалко че имаш токова негативна представа за света.

Това са жалки оправдания когато предпочитаме личния си комфорт. И аз бях така преди години.
Но в случая не трябва ти да ги износваш и раждаш. Ако това се отнасяше и до жените, тогава и те биха искали доста повече деца.

# 898
  • Мнения: 30 802
Съвсем реалистична ми е представата за света. Не всички генетични линии са еднакво добри, има региони, където от 15 века се женят първи братовчеди и започва да си личи...

Износването и раждането в повечето случаи не са чааак такава голяма мъка, по-скоро жените преекспонират и го ползват като извинение, за да скатаят. Защото мъжете няма как да разберат какво е. Но ако имаха начин да разберат, да кажем, че се равнява на един-два по-тежки грипа годишно, като количество дискомфорт. Минава, заминава и се забравя.

А след теб остават децата, защото на никой не му пука колко ти е била запазена фигурата на 40, защото си родила 1 или 0. Ако изобщо и след 1 имаш запазена фигура...така де, винаги съм се чудела какво се пазят от второ жени, които и след първото вече са неузнаваеми.

# 899
  • Мнения: 46 504
Фигурата е най-малкият проблем.
Нереалистичните ти представи са за поста преди мен, за безхаберния живот. Но все пак всеки съди по себе си и средата около него, така че за хората около теб може да е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт