30 дневно предизвикателство за стегнато тяло

  • 5 062
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте!
Започнах така популярното в уеб-пространството 30-дневно предизвикателство за стегнат корем и другото - за стегнато дупе. 9 ден ми е по ред, разбира се, коремът от снимката все още е, а подозирам, че и докрая ще остане, мираж.

Някоя от вас опитвала ли го е. Споделете мненията и резултатите си.
Аз усещам много силно напрежение по време и особено в последните секунди на планка. И въпреки това ми се струва, че не напрягам толкова корема, колкото дупето, краката и ръцете. Мъжо ми казва, че позата за лицева опора натоварва цялото тяло... чудя се аз обаче , има ли смисъл да продължавам тази мъка още 21 дни  Thinking Thinking

Че с няколко минути дневно няма да постигна физиката на мацката от снимката на предизвикателството, ми е безвъпросно ясно, ала все пак...

# 1
  • Мнения: 2 883
Здравей
Не знам за кое предизвикателство точно говориш, в нета те са хиляди, милиони, но ако правиш само планк - не е достатъчно, трябва да тренираш цялото тяло + да се храниш здравословно, с много протеини и зеленчуци и да изключиш, или поне много да намалиш преработените и пакетирани храни.
За тялото -не е достатъчно да тренираш само 1 част. Трябва да се тренира цялото тяло с различни упражнения.
Темата е много голяма, има изписано много по нея във форума. Аз лично тренирам във фитнес, у дома и навън - в зависимост от обстоятелствата, и пиша в темата за домашни тренировки - заповядай там, разгледай и темите за режими и започни сега, не утре, не в други ден, а сега  Peace

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте, предполагам става дума за планк и схемата по която всеки ден да увеличаваш секундите, докато не достигнеш 30 ден, когато трябва да издържиш 300 секунди  . И аз от няколко дни го добавям към фитнес тренировката ,  изчетох няколко статии в които пишеше, че трябва да се правят по няколко повторения на ден, за по-добър резултат и  правя примерно 3 повторения по 20 секунди сега в началото. Според мен ще има ефект, наистина се усеща натоварване в цялото тяло. Разбира се трябва да се прави в съчетание с още упражнения за корем, за да има по-голям ефект.

Общи условия

Активация на акаунт