Проблем при чифтосването на чихуахуа???

  • 6 236
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Мами, моля ви, помагайте!
Имам чихуахуа на 6 годинки (женско) и за първи път решихме да имаме вече кученца. Проблемът е следният: кученцето ни като цяло не е общително с други животни, не е агресивно, просто като малко беше нападнато от голямо куче и предполагам, че този страх се е засилил допълнително. Както и да е, намерихме мъжки, който е на 3 годинки, но също няма опит с кучета и е доста страхлив. Ветеринар ни обясни, че когато си дойде момента, женската сама ще даде на мъжкия да я "покрие". Но вече два пъти ги срещаме, да се поопознаят, отпуснат и нищо. Той има някакво любопитство към нея, но тя го ръмжи, когато той я доближи и след това тя самата проявява интерес, но не до там, че да го доближи достатъчно. Разгонена е в момента, обясниха ни, че между 9-13 ден от разгонването е най-добрия период за заплождане. Утре би трябвало да е този 9-ти ден и направо се отчайвам как стоят в едно помещение и нищо.... Някой да е имал подобен проблем? Изкуствено оплождане не е опция, тъй като не искаме да подлагаме кученцето си на такъв стрес, а и не ни е фикс-идея на всяка цена да имаме поколение.

# 1
  • Мнения: 2 309
Може да не го харесва! Много е грешно това впечатление, че живоните са само инстинкти! Жените не си разтварят краката пред всеки, само зажото са разгонени! И животните си имат харесвам-не харесвам! Опита ми го казва!

# 2
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Или още не е готова. Женските не позволяват на мъжкия да ги "покрие" докато не са напълно готови за оплождане.
Може да се наложи да им помогнете. Да държите женската. Щом и двете животни нямат опит, то тя със сигурност ще се върти и той няма шанс да я "уцели".

# 3
  • Мнения: 30
И аз това се зачудих дали е възможно женското куче да не хареса мъжкото? Защото все пак са хормони/миризми/инстинкти. Надявам се просто да не е готова още и затова да не дава. Опитахме се да ги държим не за да се качи той на нея, а просто да успее да я подуши, защото тя не му разрешава да се доближи до нея, но постигнахме единствено ръмжене от нейна страна и може би уплаха в двамата. Ще се срещаме следващите няколко дни и каквото стане, но си мислих, че доста по-бързо ще протече цялото това нещо.

# 4
  • Мнения: 2 309
Смятам, че ако ги държите единствено може да им навредите и може дори женската да ви ухапе! По-добре продължете да се срещате и ако стане- стане, ако ли не... търсете друг за следващиия път и започнете от рано да се опознават!

# 5
  • Мнения: 30
Благодаря за отговорите!

# 6
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Или още не е готова. Женските не позволяват на мъжкия да ги "покрие" докато не са напълно готови за оплождане.
Може да се наложи да им помогнете. Да държите женската. Щом и двете животни нямат опит, то тя със сигурност ще се върти и той няма шанс да я "уцели".
+1 !
Кучето ще позволи да го доближат единствено когато е готово. На вас може и да ви се струва че е 9ти ден, но за кучето може да не е. Имам женско чихи, от опит знам че при по дребните кучета трябва помощ от човек, още повече че са неопитни. Като ги срещнете мъжкият трябва да проявява интерес към женската, иначе няма да стане. Като се качи на нея трябва да му помогнете да се задържи върху нея, ако се наложи и да го насочите......лелее какви обяснения давам Mr. Green Но ако женската не е готова тя ще го ръмжи.  Ако според вас е 9 ти ден, срещнете ги и на 10-11-12 ден, все ще проявят интерес.
Аз се отказах от тази работа, мъчихме се три пъти да я заплодим, сменихме три мъжки, не става. Въпреки, че стигахме до контакт, мъжките не успяват да се задържат достатъчно време върху моята и нищо не става. При малките кучета е по трудно. Решила съм, че съвсем скоро ще я кастрирам, защото и след всяко разгонване започна да кара т.нар. "лъжлива бременност". А и за кучето е по добре, не държа да има поколение, няма нужда да го мъча и да му набутвам по не естествен начин мъжки, щом не става - не става.

# 7
  • Мнения: 5 513
Или още не е готова. Женските не позволяват на мъжкия да ги "покрие" докато не са напълно готови за оплождане.
Може да се наложи да им помогнете. Да държите женската. Щом и двете животни нямат опит, то тя със сигурност ще се върти и той няма шанс да я "уцели".
+1 !
Кучето ще позволи да го доближат единствено когато е готово. На вас може и да ви се струва че е 9ти ден, но за кучето може да не е. Имам женско чихи, от опит знам че при по дребните кучета трябва помощ от човек, още повече че са неопитни. Като ги срещнете мъжкият трябва да проявява интерес към женската, иначе няма да стане. Като се качи на нея трябва да му помогнете да се задържи върху нея, ако се наложи и да го насочите......лелее какви обяснения давам Mr. Green Но ако женската не е готова тя ще го ръмжи.  Ако според вас е 9 ти ден, срещнете ги и на 10-11-12 ден, все ще проявят интерес.
Аз се отказах от тази работа, мъчихме се три пъти да я заплодим, сменихме три мъжки, не става. Въпреки, че стигахме до контакт, мъжките не успяват да се задържат достатъчно време върху моята и нищо не става. При малките кучета е по трудно. Решила съм, че съвсем скоро ще я кастрирам, защото и след всяко разгонване започна да кара т.нар. "лъжлива бременност". А и за кучето е по добре, не държа да има поколение, няма нужда да го мъча и да му набутвам по не естествен начин мъжки, щом не става - не става.

Изтрих си поста,защото написах същото.Само дето с този чалъм с държането успяхме при кокерка.
И аз наблегнах,че поколение от куче което не се гледа за разплод трябва да се обмисля.

# 8
  • Мнения: 30
Благодаря ви много, ще си ги срещаме тази седмица, която идва, пък каквото стане в крайна сметка. Това ни е първи опит за забременяване и малко се обезсърчих Grinning , не че съм си мислила, че на първото виждане ще се получи нещо, но все пак са животинки. Стискайте палци, продължаваме с опитите Praynig

# 9
  • Мнения: 1 817
Аз пък честно казано не виждам защо ви е притрябвало да я пускате на 6 години за първи път. Моята сега кара шестата си година, не е пускана и не искам да я пускам. Много грешно е това, че всяко женско куче трябва да роди поне веднъж. Моето куче е много бъгаво. Страда от гастрит и често я боли корем, има криво ребро, предполагат, че е заради прекарат рахит и някак не бих и причинила и едно раждане!

# 10
  • Мнения: 2 309
Аз пък честно казано не виждам защо ви е притрябвало да я пускате на 6 години за първи път. Моята сега кара шестата си година, не е пускана и не искам да я пускам. Много грешно е това, че всяко женско куче трябва да роди поне веднъж. Моето куче е много бъгаво. Страда от гастрит и често я боли корем, има криво ребро, предполагат, че е заради прекарат рахит и някак не бих и причинила и едно раждане!
Ох, милото!  Sad Идва ми да го  Hug Hug Hug Hug Hug много! Иначе и за мен е малко късно да се забременява... освен ако до сега не е намиран мъж (както при моят Фродо, където на всички женски той им стигаше до ... коленете  Laughing )

# 11
  • Мнения: 30
Нашето кученце е здраво, нямала е никакви здравословни проблеми. В случая искаме да си имаме малки не заради схващането, че ако роди поне веднъж ще живее по-дълго или ще предотвратим болести, а просто защото искаме да си имаме поколение от нея. Не смятам, че е късно, тъй като съм се консултирала и с ветеринар. Някой ако е имал подобен проблем на нашия, нека сподели опит Wink

# 12
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Вече Ви написах.
За да забременее моята Лора се наложи да я държим и да насочваме мъжкия. И двете животни бяха много превъзбудени, не е било насила. Просто бяха неопитни, доста се гониха в любовна игра и се измориха. Тя не се спираше, постоянно го ближеше. Затова я хванах за муцуната и я задържах. А на него му помогнах, като го побутнах за дупето в правилната посока.
Смешни обяснения, но ако са по-подробни ще е нужна червена точка.
Това се повтори и вторият път.
Родиха се живи и здрави 4 кученца. Породата е Джак ръсел териер.

# 13
  • Мнения: 1 817
Леле, добре, че не се налага и при хората някой да държи мъжкия...и да го насочва!  Mr. Green Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт