Отговори
# 120
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175

geryto001 - много благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Simple Smile

Няма проблем, радвам се, че мога да помогна. Ако те интересува още нещо питай. Друго, което се сещам сега е много улеснената процедура по записване на бебето. АКо имате брак, не са ти нужни никакви документи, нито лична карта на таткото. Идва една сестра, попълвате в стаята всички формуляри и тя ги носи в общината. След седмица само отивате да си вземете готовия акт за раждане и това е. Ако нямате брак обаче нз как става припознаването.

# 121
  • Мнения: 289
Geryto001, добре, че си ти да ни отговаряш. Simple Smile Мерси.

# 122
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте, отново.
Имам няколко въпроса:
 - как стоят нещата с бельото, при нормално раждане разрешават ли носене на бельо?
- списъците за необходими неща за родилното, които са по-назад в коментарите актуални ли са?

Те са актуални, ама реално половината неща не ти трябват.
Значи за бебчето искат само и единствено памперси и мокри кърпички. Ако искаш си носи и залъгалка. Те ги обличат с техни дрешки, не си носи свои, защото може и да останат там. Козметиката също е тяхна.
За майката - лигнин, еднократни чаршафи, чехли, нощници, превръзки, бельо и задължително помпа за кърма. Тоалетните принадлежности и кърпа за баня.
На мен това ми беше абсолютно достатъчно като раждах края на Ноември мин година.
А и за бельото - може да си носите. Не правят проблем. Аз обаче и за първото раждане и за второто си взех хубави памучни гащи, верно бабешки, ама много удобни. Тия еднократните не ме кефят.

# 123
  • Мнения: 74
Здравейте!
Аз искам да запитам някоя от мамите, родили във В.Търново използвала ли е епидурална упойка при раждането и изобщо практикува ли се в болницата във В. Търново?
Ако да - наистина добър вариант ли е или носи повече негативи?

Благодаря предварително! Blush

# 124
  • Мнения: 1 490
Епидурална поставят само ако си с избор на екип и раждаш през деня. Анестезиолога работи до 16 часа. Така ми обясниха на мен.

# 125
  • Мнения: 68
Пиша по тази тема, защото преди месеци когато предстоеше раждането на дъщеричката ми търсих информация, и почти нищо не открих. Реших след като родя да споделя за успокоение на бъдещи майки, решили да раждат във Велико Търново. Постъпих в болницата в 19:00 ч. вечерта. Посрещна ме млад екип. Много внимателен и шегуващ помежду си ( приеха ме без болки и нямаше напрежение или стрес, явно и за това успях да обърна внимание на всеки детайл) Бях единствената родилка за през ноща и всички акушерки, санитарки и лекари на смяна бяха около мен. Отделението е чисто, подредено, топло. Попаднах на страхотен екип. Отговарящ на всеки един мой въпрос и винаги наблизо имаше човек който да наблюдава състоянието ми. Раждането за мое щастие мина бързо и лесно с помоща на д-р Михайлова и нейния екип. Стаите в който те настаняват след раждането заедно с бебчето са с 2 легла. Някой от тях са снабдени с баня и тоалетна, други нямат и се ползва общата в дъното на коридора. Често минават лекари и санитари на визитации. Стаята на акушерките също е винаги отворена, ако имаш нужда от тях. Има храна която ти сервират и отсервират в стаята (аз лично не съм се възползвала от нея, но момичето на съседното легло-да) Бебенцето го вземат за баня и преобличане веднъж на ден, използват тяхна козметика, от майката искат само памперс. Обличат и с техни дрешки. Ако желаеш може да ползват и твои. Посещенията от роднини и приятели са ат 17-18, но когато съм помолила да ми отключват вратата, не са ми отказвали. Даже имаше роднини които им позволяват на влязоха на бързо в стаята, защото родилката беше със секцио и трудно ставаше от леглото. Като цени не мога да бъда полезна, защото раждах нормално, без избор на екип и не съм се интересувала от ценоразписа. Аз преди да родя посетих отделението. Имаше ден на отворените врати и останах доволна, защото като влязох да раждам имах малка представа къде отивам. Ако имате възможност и вие го направете. Друго не се сещам да споделя, но ако вие имате някакви въпроси може да ми пишете на лично.

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 09:29 от mimittoy

# 126
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Пиша по тази тема, защото преди месеци когато предстоеше раждането на дъщеричката ми търсих информация, и почти нищо не открих. Реших след като родя да споделя за успокоение на бъдещи майки, решили да раждат във Велико Търново. Постъпих в болницата в 19:00 ч. вечерта. Посрещна ме млад екип. Много внимателен и шегуващ помежду си ( приеха ме без болки и нямаше напрежение или стрес, явно и за това успях да обърна внимание на всеки детайл) Бях единствената родилка за през ноща и всички акушерки, санитарки и лекари на смяна бяха около мен. Отделението е чисто, подредено, топло. Попаднах на страхотен екип. Отговарящ на всеки един мой въпрос и винаги наблизо имаше човек който да наблюдава състоянието ми. Раждането за мое щастие мина бързо и лесно с помоща на д-р Михайлова и нейния екип. Стаите в който те настаняват след раждането заедно с бебчето са с 2 легла. Някой от тях са снабдени с баня и тоалетна, други нямат и се ползва общата в дъното на коридора. Често минават лекари и санитари на визитации. Стаята на акушерките също е винаги отворена, ако имаш нужда от тях. Има храна която ти сервират и отсервират в стаята (аз лично не съм се възползвала от нея, но момичето на съседното легло-да) Бебенцето го вземат за баня и преобличане веднъж на ден, използват тяхна козметика, от майката искат само памперс. Обличат и с техни дрешки. Ако желаеш може да ползват и твои. Посещенията от роднини и приятели са ат 17-18, но когато съм помолила да ми отключват вратата, не са ми отказвали. Даже имаше роднини които им позволяват на влязоха на бързо в стаята, защото родилката беше със секцио и трудно ставаше от леглото. Като цени не мога да бъда полезна, защото раждах нормално, без избор на екип и не съм се интересувала от ценоразписа. Аз преди да родя посетих отделението. Имаше ден на отворените врати и останах доволна, защото като влязох да раждам имах малка представа къде отивам. Ако имате възможност и вие го направете. Друго не се сещам да споделя, но ако вие имате някакви въпроси може да ми пишете на лично.

Абсолютно споделям твоето мнение, с разликата, че мен ме приеха в 2,00 сутринта с изтекли води. На смяна беше д-р Максудов и съм изключително доволна от него. Не избърза със системата и контракциите се засилваха постепенно и така почти не усетих времето до 8,00, когато се роди дъщеря ми с 3 напъна. Акушерката, която ме прие не се отдели от мен, и когато контракциите вече зачестиха много, засичаше с мен интервалите. Също раждах без екип.

# 127
  • Мнения: 47
Здравейте, мами! Искам да попитам как се процедира, когато се налага да си секцио, задължително ли трябва да платя за избор на екип или може и без?

# 128
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте, мами! Искам да попитам как се процедира, когато се налага да си секцио, задължително ли трябва да платя за избор на екип или може и без?
Мисля, че ако секциото е по медицински причини и го назначава следящия беменността, може и без избор на екип.

# 129
  • Мнения: 47
Много благодаря, първото ми раждане беше със секцио, детето беше седалищно, но и като дете съм била с луксация, което също е предпоставка за операция. Но сега искам да родя във велико Търново и се чудех как стоят нещата ако нямам възможност за избор на екип. Благодаря отново за отговора 😊

# 130
  • Мнения: 86
Много благодаря, първото ми раждане беше със секцио, детето беше седалищно, но и като дете съм била с луксация, което също е предпоставка за операция. Но сега искам да родя във велико Търново и се чудех как стоят нещата ако нямам възможност за избор на екип. Благодаря отново за отговора 😊

Всички доктори в Търново са невероятни добри, избора на екип е излишен да харчиш излишни пари.
Отиваш и който се падне - все ще случиш.

# 131
  • Мнения: 86
Много благодаря, първото ми раждане беше със секцио, детето беше седалищно, но и като дете съм била с луксация, което също е предпоставка за операция. Но сега искам да родя във велико Търново и се чудех как стоят нещата ако нямам възможност за избор на екип. Благодаря отново за отговора 😊

Всички доктори в Търново са невероятни добри, избора на екип е излишен да харчиш излишни пари.
Отиваш и който се падне - все ще случиш.

Забравих да добавя, че след раждането - важно е докторите реално да ви преглеждат, да не са забравили някой тампон случайно...

# 132
  • Мнения: 8
Здравейте, бъдещи мами,  ще се включа с мнение за АГ-то във Велико Търново, тъй като ми беше много трудно да открия каквато и да е информация за условия, отношение, екипи и пр. след 2016 г. и се надявам написаното да ви помогне при избора ви Simple Smile

За екипа: професионалисти до един на много високо ниво. От санитари до лекари - всички са много отзивчиви, усмихнати, отговарят на всякакви въпроси, реагират бързо, следят редовно за хигиената в стаите, както и за комфорта на родилките. Насърчават те да станеш още същия ден след раждането, независимо дали си родил със секцио или нормално, т.к. колкото по - бързо се раздвижиш, толкова по - скоро ти дават бебчето при теб, за да го обгрижваш ти.

Условията: в някои от стаите има санитарен възел - там те настаняват веднага щом ти махнат катетъра и се раздвижиш и можеш да се обслужваш сам (това е за тези, които ще раждат със секцио, за нормално родилите не знам как стоят нещата).
В стаите сте по две, като ви настаняват  според начина по който сте родили - естестено с ествествено, секцио със секцио. Имате възможност да си доплатите и да използвате стаята като VIP.
Имате на разположение телевизор с безплатна кабелна телевизия Simple Smile; леглата са изключително удобни, с механизми за повдигане на цялото легло и само на облегалката, което е най - хубавото нещо, когато първоначално ви се наложи да се раздвижвате - можете да си помогнете много с тях (аз лично през цялото време се възползвах максимално от функциите му и ми беше много лесно да си обслужвам бебчето Simple Smile

Като цяло съм изключително доволна от престоя си в АГ-то, доволна съм от грижите, които се полагаха за бебчо и мен и препоръчвам с две ръце на мамите, които се колебаят къде да раждат - изберете Велико Търново и се доверете на екипа там, независимо дали ще избирате такъв или ще родите при този, който е на смяна.

Относно списъка за родилното (за тези, които ще разждат със секцио):
Задължително ще ви трябват лигнин (2 опаковки); еднократни чаршафи тип "памперс"; памперси и мокри кърпички за бебчо (надписват се и ви ги връщат след като ви дадат бебчо при вас в стаята); препоръчвам ви също да си вземете еластични мрежести гащи за еднократна употреба, т.к. ще ви писне от лигнина (6 бр. ще са ви достатъчни, можете да си ги използвате веднага щом ви махнат катетъра, не правят проблем, че сте с такива, дори по време на визитации), както и абсорбиращи подложки (аз използвах на Canpool и съм доволна, един  пакет е достатъчен); поне две нощници (при приемането ще ви облекат тяхна, на следващия ден можете вече да облечете вашите); водоустойчиви превръзки за раната (ще ви сложат едната, ако целостта й се наруши, ще я сменят с другата); Дуфалак 2 пакетчета; свещичките Профенид - на мен не ми се наложи да ги ползвам, но на "съквартирантката" й свършиха чудесна работа;

Ако имате някакви въпроси, питайте Simple Smile
Леко раждане и бъдете спокойни! Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1
Епидурална упойка за обезболяване на раждането се поставя по всяко време на денонощието,но след предварителна заявка и желание на родилката от Д-р Владински.Телефон за консултации 0887720602.

# 134
  • Мнения: 2 140
Някой може ли да сподели кога за пръв път се обадихте за избор на екип?

Общи условия

Активация на акаунт