Как сваляте висока 40 градуса примерно температура?

  • 19 961
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 928
Сега явно сме ние наред, тази вечер е 38 Sad
Помогна ми темичката, само да не се шашна, ако я вдигне още и кво му стана от какво е тая температура незнам. Утре при педи Sad

# 61
  • Мнения: 151
Всички ми казват, че аналгина е вреден, а аз виждам, че само той действа за много висока температура при дъщеря ми. Искам да разбера, дали е правилно да давам аналгин, или е по добре студените чаршафи да овивам. Много ми е трудно второто, защото ми е жал. Тя плаче и трепери - мъчно ми е, но и това съм опитвала. Какво количество аналгин за 6-7 годишно дете и през какъв интервал от време?

# 62
  • Мнения: 3 042
Всички ми казват, че аналгина е вреден, а аз виждам, че само той действа за много висока температура при дъщеря ми. Искам да разбера, дали е правилно да давам аналгин, или е по добре студените чаршафи да овивам. Много ми е трудно второто, защото ми е жал. Тя плаче и трепери - мъчно ми е, но и това съм опитвала. Какво количество аналгин за 6-7 годишно дете и през какъв интервал от време?

На дъщеря ми, винаги съм давала не повече от 1/2 ампула аналгин дори и като стана 5-6-7 г. Винаги съм давала при Т около 39 градуса и то еднократно. След това си давах пак Панадол. След дозата аналгин никога не ми е дигала пак висока Т, и да я подържа, подържа я по ниска и постепенно съвсем спада /може и след ден/.
Откакто спря да ми прави гнойни ангини не ми е вдигала толкова висока Т и отдавна не ми се е налагало да го давам.

# 63
  • Мнения: 2 332
Не съм се засегнала та нали за това е форума да си помагаме колкото можем и ако не с друго поне с идеи от собствен опит и преживяване.Благодаря ти и аз за бързия отговор. Попитах за това с ваните защото не съм го правила до сега и като си мисля как трепери само от компресите,  не ми беше ясно как тогава ще реагира на цяла баня.
Радвам се Simple Smile. По този начин е голям кеф за дечко - сравнявам примерно с чорапките, напоени с ледена вода - слагаш го в коритото, даваш му играчки и ела да гледаш каква игра пада...

Каква игра бе хора? Моите играят до към 38, 5 -после отпадат и направо полудявам като ги видя така да ми "висят".
По принцип и Йоана вече към 39 градуса отпада... Но, повярвай, и аз се учудих, като миналото лято вдигна 39,6 и въпреки това като я сложих в коритото (нямаме вана) и се заигра с играчките...

Всички ми казват, че аналгина е вреден, а аз виждам, че само той действа за много висока температура при дъщеря ми. Искам да разбера, дали е правилно да давам аналгин, или е по добре студените чаршафи да овивам. Много ми е трудно второто, защото ми е жал. Тя плаче и трепери - мъчно ми е, но и това съм опитвала. Какво количество аналгин за 6-7 годишно дете и през какъв интервал от време?
Най- добре - даваш Ибупрофен или Калпол първо, а след това я потопяваш в корито с температура на водата по-ниска от тази на детето с 1-2 градуса и оставаш около 30 минути  - аналгин не ползвам (съжалявам, че се повтарям, хубаво е да прочетеш и предните страници и ще разбереш защо).

# 64
  • Мнения: 599
Вярно е, чеза българската популация не е толкова опасен аналгина, но все пак и педиатри, и фармаколози препоръчват при Т над 38,5:
1. парацетамол
2. ибупрофен
3. влажно увиване

# 65
  • Мнения: 1 942
Всички ми казват, че аналгина е вреден, а аз виждам, че само той действа за много висока температура при дъщеря ми. Искам да разбера, дали е правилно да давам аналгин, или е по добре студените чаршафи да овивам. Много ми е трудно второто, защото ми е жал. Тя плаче и трепери - мъчно ми е, но и това съм опитвала. Какво количество аналгин за 6-7 годишно дете и през какъв интервал от време?

Ама ти защо двете крайности само приемаш?  newsm78 Значи даваш си и други препарати и като видиш, че температурата расте застрашително даваш малко аналгин /съгласна съм сваля температурата бързо, а ти вече знаеш, че момиченцето ти не е алергично към него/. После пак редуваш препарати за сваляне на темпераурата, като между приемите трябва да има минимум половин час. Като успоредно слягаш компреси и каквото още може да помогне. Това с чаршафите се прави пак като положението е кризисно т.е нещата стават опасни и избираш по-малкото зло - вадиш чаршафите, мокриш в хладка вода, слагаш нещо сухо на областта на сарцето от двете страни и увиваш, а в моя случай и ти иде да ревеш по-силно от детето  Embarassed 

# 66
 smile3525 Ill
Ето и от мен допълнение.Освен медикаментите още за компресите-стига да няма бебчо алергия от оцет,слагайте компреси.На челото винаги като се сменя отвреме на време с новоизтискана -вода /оцет   2/1 .Редувайте с друга кърпичка с компрес като само погалвате ту крачета ту ръчички и пак ту крачета ту ръчички.Неспирайте.НО ПОСТОЯННО СЛЕДЕТЕ ТЕМПЕРАТУРАТУРАТА.Спадне ли с 1-спрете.След 5 мин.пак повтаряйте.Не очаквайте температурата да спадне до нормална.И НЕ ГО ПРАВЕТЕ С ДЕЙСТВИЯТА СИ.-СЛЕДЕТЕ ТЕМПЕРАТУРАТА ДА НЕ СПАДНЕ МНОГО ЗА ДА НЕ СЕ ПОЛУЧИ ПРЕОХЛАЖДАНЕ. Two Hearts

# 67
  • Мнения: 928
Днес за съжаление пробвах метода с ваничката. В 5 сутринта малкия вдигна Т 39, дадох Нурофен и Панадол, а като продължи да се качва T прибегнах до наученото от тук. Игра във водичка 37 градуса - не му беше неприятно и Т спадна с половин градус Simple Smile - не е малко.
Педиатъра одобри много този начин на смъкване, каза че го препоръчва и също, че когато имат висока Т, обикновено ръцете и краката са студени, затова малко се обезмислят така травмиращите ги студени компреси. Каза ми и за аналгина - естествено, когато не се смъква по никакъв друг начин, като крайна мярка - по една капка на килограм тегло на детето.
Желая на всички здраве и да не ви се налага да прибягвате до наученото от темата   bouquet

# 68
  • Мнения: 2 332
Днес за съжаление пробвах метода с ваничката. В 5 сутринта малкия вдигна Т 39, дадох Нурофен и Панадол, а като продължи да се качва T прибегнах до наученото от тук. Игра във водичка 37 градуса - не му беше неприятно и Т спадна с половин градус Simple Smile - не е малко.
Педиатъра одобри много този начин на смъкване, каза че го препоръчва и също, че когато имат висока Т, обикновено ръцете и краката са студени, затова малко се обезмислят така травмиращите ги студени компреси. Каза ми и за аналгина - естествено, когато не се смъква по никакъв друг начин, като крайна мярка - по една капка на килограм тегло на детето.
Желая на всички здраве и да не ви се налага да прибягвате до наученото от темата   bouquet
Само една поправка ако позволиш - температурата на водата трябва да е с 1-2 десети от градуса по-ниска от тази на тялото, а не с 1-2 градуса. Т.е. ако е имало детето т 39 - температурата на водата трябва да е 38,8 - 38,9.

# 69
  • Мнения: 928
Днес за съжаление пробвах метода с ваничката. В 5 сутринта малкия вдигна Т 39, дадох Нурофен и Панадол, а като продължи да се качва T прибегнах до наученото от тук. Игра във водичка 37 градуса - не му беше неприятно и Т спадна с половин градус Simple Smile - не е малко.
Педиатъра одобри много този начин на смъкване, каза че го препоръчва и също, че когато имат висока Т, обикновено ръцете и краката са студени, затова малко се обезмислят така травмиращите ги студени компреси. Каза ми и за аналгина - естествено, когато не се смъква по никакъв друг начин, като крайна мярка - по една капка на килограм тегло на детето.
Желая на всички здраве и да не ви се налага да прибягвате до наученото от темата   bouquet
Само една поправка ако позволиш - температурата на водата трябва да е с 1-2 десети от градуса по-ниска от тази на тялото, а не с 1-2 градуса. Т.е. ако е имало детето т 39 - температурата на водата трябва да е 38,8 - 38,9.

Позволявам, разбира се.
А няма ли да е много топла? Защо само с 1-2 десети? Обикновено го къпем с 37.

# 70
  • Мнения: 2 332
Днес за съжаление пробвах метода с ваничката. В 5 сутринта малкия вдигна Т 39, дадох Нурофен и Панадол, а като продължи да се качва T прибегнах до наученото от тук. Игра във водичка 37 градуса - не му беше неприятно и Т спадна с половин градус Simple Smile - не е малко.
Педиатъра одобри много този начин на смъкване, каза че го препоръчва и също, че когато имат висока Т, обикновено ръцете и краката са студени, затова малко се обезмислят така травмиращите ги студени компреси. Каза ми и за аналгина - естествено, когато не се смъква по никакъв друг начин, като крайна мярка - по една капка на килограм тегло на детето.
Желая на всички здраве и да не ви се налага да прибягвате до наученото от темата   bouquet
Само една поправка ако позволиш - температурата на водата трябва да е с 1-2 десети от градуса по-ниска от тази на тялото, а не с 1-2 градуса. Т.е. ако е имало детето т 39 - температурата на водата трябва да е 38,8 - 38,9.

Позволявам, разбира се.
А няма ли да е много топла? Защо само с 1-2 десети? Обикновено го къпем с 37.
Като се има предвид, че тази ситуация - с повишената температура - е извън нормалната, и нормалната температура на тялото е 36,7 примерно няма нищо чудно, че и температурата на водата ще е повишена в този случай. Ако не се разбира пак ще обяснявам Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт