Отговори
# 15
  • Мнения: 1 726
A какво се случва, когато длъжникът получава пари на ръка и съзнателно е прехвърлил всичкото си имущество на роднините си. Има ли шанс да си получим парите?

# 16
  • Мнения: 2 450
A какво се случва, когато длъжникът получава пари на ръка и съзнателно е прехвърлил всичкото си имущество на роднините си. Има ли шанс да си получим парите?

Не, в такъв случай няма как.

# 17
  • Мнения: 2 998
Може да продадеш дълга, но ще се разделиш с процент от сумата.

# 18
  • Мнения: 88
Кой купува подобни дългове? В случай на нужда как човек би намерил подобен купувач?

# 19
  • Мнения: 398
Купуват ги така наречените колекторски фирми, или дружества, чиято дейност е събиране на вземания. Потърси в гугъл.

# 20
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 329
Повдигам темата, защото ми е интересно има ли развитие по въпроса. Издадоха ли ти ИЛ? Успя ли да си вземеш парите?

# 21
  • Мнения: 88
След 10 месеца чакане, преди месец съдът нареди да се издаде изпълнителен лист!

Сега се завеждало исково дело или нещо подобно се казваше, та ако не възрази в рамките на 14 дена този, който не ми дава парите, вече щяло да се тръгне в посока съдия-изпълнител.

А хонорарите се изчислявали на база дължимата сума и да не ви казвам какви пари са...

# 22
  • Мнения: 7 325
Изпълнително дело се завежда от съдия изпълнител, частен или държавен по твоя преценка.
Лошото е, че парите за завеждане ги даваш ти, после се пишат на сметката на длъжника.

# 23
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 329
Да, хонорарите са някакъв процент от сумата, за която се претендира. Държавните такси също са на база тази сума.
Успех! Дано скоро си върнеш парите!

# 24
  • Мнения: 88
Мерси, дано ги върна....

Аз влезнах тук да търся тема за Тел Авив, някой знае ли дали има подобна? Гледам в раздела с туризъм, сума страници прехвърлих и нищо... А ми се искаше малко инфо за там да попрочета...

# 25
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 329
Не е конкретно за Тел Авив, но може и да има за него, не съм чела темата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=680201.210;topicrefid=20

На първа страница има дадени доста линкове към други теми за Израел.

# 26
  • Мнения: 88
Мерси. Ще я прегледам по-късно, че не остана време сега. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт