бременни въпроси

  • 2 845
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,мами Grinning

Най после и аЗ съм бременна. PeaceВълнението ми е голямо,а въпросите многобройни.

1.Имам болки от самото на4ало в яй4ниците,понякога в ляво,друг път в дясно,а дори и по средата..Като проряЗва6а болка е,която държи няколко секунди и после иЗ4еzва.До кой месец по принцип ги има теЗи болки?
2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога?
3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва?
4. Какво помага против кървя6и венци?
5. В коя седмица се видя пола при вас?
6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края.

Това е zа сега.Пак 6е пи6а,4е наистина имам много въпроси.Благодаря ви zа търпението и вниманието.  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 478
Честито за прекрасната новина  bouquet

Мога да ти отговоря на някои от въпросите. Болките си ги имах и аз така, нормални са до към края на 3 месец.

Точка при мен не са гледали, защото тука не гледат по принцип на видеозон.

Течение никакво не съм имала и до сега.

Пола при мен се видя в 16 седмица, беше единствения път, в който ме гледаха.

Гадене при мен така и не се появи, така че споко, като гледам може и на теб да ти се размине.

Успех и лека бременност ти желая и едно още по-леко раждане.

# 2
  • Мнения: 1 910
Честито и леко бременеене!
1. Болки има всякакви по време на бременност, много от тях минават за нормални.
2. Сърчицето 8 седмица май беше.
3. Не съм имала въобще. Други имаха.
4. Към края нищо. Частично помагаше стягаща венците вода за зъби.
5.Около 20 седмица, а на нас ни казаха 2 седмици преди да родя.
6. Не ми се е гадело въобще.

# 3
  • Мнения: 5 103
Честито.  bouquet
Да дам отговор от моят скромен опит Hug
- Тези болки са нормални, можеш да пиеш нош па, аз пиех доста честичко.
-Гадене и кървящи венци не съм имала Embarassed
-в 16 седмица ми казаха какво е бебето Joy
-Течението не ми спря до сега, ту се засилва ту се намалява.

# 4
  • София
  • Мнения: 361
Честито.  bouquet
Да дам отговор от моят скромен опит Hug
- Тези болки са нормални, можеш да пиеш нош па, аз пиех доста честичко.
-Гадене и кървящи венци не съм имала Embarassed
-в 16 седмица ми казаха какво е бебето Joy
-Течението не ми спря до сега, ту се засилва ту се намалява.

за венци мога да препоръчам Sandrin - 2-3 капки се разтварят във водна чаша и правиш гаргара; на мен ми помага  newsm10

# 5
  • Мнения: 506
Добре дошла в отбора. Честито.   smile3525

1.Имам болки от самото на4ало в яй4ниците,понякога в ляво,друг път в дясно,а дори и по средата..Като проряЗва6а болка е,която държи няколко секунди и после иЗ4еzва.До кой месец по принцип ги има теЗи болки? И аз имах такива болки, като пробождане, казаха че е от разтягане на матката, не били контракции, беше в началото на трети месец мисля

2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога? Тупкащо сърце се видя при мен в 8 г.с. и 3 ден

3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва? Бялото течение е нормално, стига да няма мирис и различен от бялото цвят. Взеха ми секрет преди няколко дена и още резултатът не е готов.

4. Какво помага против кървя6и венци? На мен нищо не ми помогна, но и кратко време ме мъчи

5. В коя седмица се видя пола при вас? Женски пол видяхме в 14 г.с. на прегледа - диагностика на плода

6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края. Гадене и повръщане имах от 8 г.с. до около 15-16 г.с.

Пожелавам ти безпроблемна бременност.  newsm51

# 6
  • Мнения: 318
2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога? Тупкащото сърчице се вижда след 8г.с
3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва? И аз го имам засега, мисля да си пусна изследване
4. Какво помага против кървя6и венци? Има специални пасти за зъби, които помагат за венците, ако не се лъжа Лакалут и Сансодин
5. В коя седмица се видя пола при вас? Още не знаем пола на бебето
6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края. Гадене не съм имала изобщо

# 7
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
1.в първите 3месеца са нормални тези болки.и аз бях така.2.тачка не помня кога се видя.3.бяло течение имах през цялата бременост и никакви лекарства не ми помогнаха.4.до осмият месец не ми помагаше нищо и после ми препоръчаха ''лакалут актив'' и ми спря кървенето.5.пола се видя в четвъртият месец.6.гаденето започна в 7г.с. и продължи до началото на четвъртият.при мен беше ужасно,но другите месеци от бременоста бяха прекрасни.сега е момента в който трябва да обръщаш повече внимание на себе си,да се глезиш и радваш на красотата ти.според мен жената излъчва особена красота когато е бременна.желая ти леко и красиво бременеене.наслаждава й му се  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 035
Първо Честито   bouquet

1.) Болките по принцип са различни, но главно е от разтягането на матката.  Не мога да кажа с точност до кога бяха при мен  Confused

2.) Пулсациите се виждат след 6 г. с. при мен ги видяхме в 7 г.с.

3.) От дока си знам, че по време на бременността вагиналните секрети наистина са по засилени от обикновено. При мен ту го има ту го няма  Confused

4.) Не знам  какво помаха при кървящи венци  newsm78

5.) Ами още не се е видял пола при мен, тъй като бебчето все не е в удобна поза  Wink

6.) Стискам палци да се разминеш с гаденето  Peace Иначе при мен се появи  Sick някъде около 6 г. с. и ме държа до началото на 4 -ти месец.

Леко бременеене  Hug

# 9
  • Мнения: 4 362



1.Имах го до към 3-ти,пиех но шпа и минаваше
2. Птидох в 9-та седмица на преглед всичко се видя
3.През цялата бременност го имах,ту изчезва ту се появява
4. Това незная
5. До последно със сигурност пол незная
6. Появи ми се към 8-ма 9-та седмица та така до края на трети месец


# 10
  • Мнения: 1 298
Ами честито  preggo Пиеш ли ф.киселина?

Незнам за какви болки пишеш,но аз имах болки също като менструалните.Започнаха от датата в която трябваше да ми дойде/даже ходих да си купя превръзки/Продължиха към 10-на дена.

Точката се видя 20-на дни след закъснението като докторът ни даде 99% че това е бебе/с вътрешен видеозон/

Засиленото бяло течение е естествената защита на влагалището.При бременност е норм. да се засили.

За венци не използвам нищо.Понякога вода за уста.

Полят при всеки различно.При мен 21г.с. имаше предположение.И сега незнаем със сигурност.

Гаденето дойде към 8-9 г.с. и продължи не много 2-3 седмици при мен.

Леко бременеене !  smile3503

# 11
  • Мнения: 660
Ами честито  preggo Пиеш ли ф.киселина?

 Peace Peace Peace Това наистина е важно - не че подценяваме лекаря ти, но някои забравят да го кажат, та ние да припомниме! Laughing

Сега за протокола:

1. При мен тези болки продължиха до 12 - 13 г.с., но тъй като ми се появяваха по скоро при умора, особено ходене на токчета (веднага ги отказах, де) и нарядко, затова не пиех Но Шпа-то, което ми бяха предписали. Ако обаче при тебе интензитетът и характерът на болката са по-различни, може да се наложи да пиеш нещо - това ще си го обсъдите с лекаря ти.
2. В началото на 6-та ми видяха плодния сак (точката), в началото на 7-ма - сърдечна дейност.
3. Засилено вагинално течение /което е прозрачно до белезникаво/ има през цялата бременност. При много бременни обаче се създават условия за развитие на гъбички /течнието е вече бяло, по-гъсто, по-миризливо, като пресечено мляко и има сърбеж/. Ако е налице - трябва да се лекуват след 12-13-та г.с. Аз се оправих с Клотримазол на глобули, но  при някои мами е доста по-упорито.
4. Мойте още си кървят като за световно #Cussing out, та не мога да ти дам рационален съвет, но тези дни някъде /или тук, или в здравния вървеше една такава тема, намери я, може да ти е от полза/.
5. При мен се видя едва в 25-та, можеше да се види и на прегледа в 19-та, но док предпочете да си замълчи поради странични съображения /само ми го намекна/.
6. Започна в 8-ма и приключи към 12-13-та, като до средата на 5-тия месец се запази само гадене към сладки храни, без повръщане. Иначе през цялото време /и досега/ имам повишено газообразуане /оригването е ужасно неприятно  Close, и за околните!!!/, а отскоро се мъчат да се появяват и киселини, но засега е рядко и само от определени храни.

Желая ти всичко с теб да се развие о.к, едно приято и безпроблемно бременеене и супер страхотен бебок/-ци Laughing/ след 34 седмици!!!

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Честита прекрасна новина! Ето и моите отговори:

1. Болки имах, най-вече до третия месец, правилно са ти казали, че са от разтягането на лигаментите, които държат матката. Нищо не съм пила, те се търпяха.
2. Пулс видяха май беше 7-8 седмица, но само защото имах кървене, иначе тук не гледат.
3. Течение / гъби ме подминаха, от 35 седмица насам ми се е засилило, но е прозрачно/безмирисно, казаха, било нормално.
4. Сандрин и на мен ми помагаше, специално ми го пратиха от България.
5. Пола се видя май 16 седмица (леле, не мога да повярвам вече почвам да забравям кога, сега разбирам защо бебешкият дневник е полезен).
6. Аз също нямах никакво гадене - дано и при теб е така!

Леко бременеене и момичетата са прави - напомняне за фолиевата киселина!   bouquet

# 13
  • Мнения: 379
Честито pregnant

Честито и леко бременеене!
1. Болки има всякакви по време на бременност, много от тях минават за нормални.
2. Сърчицето 8 седмица май беше.
3. Не съм имала въобще. Други имаха.
4. Към края нищо. Частично помагаше стягаща венците вода за зъби.
5.Около 20 седмица, а на нас ни казаха 2 седмици преди да родя.
6. Не ми се е гадело въобще.

# 14
  • Мнения: 1 768
Мадами,благодаря ви zа хубавите и полеЗни отговори. Hug
Фолиева киселина вЗимам един месец преди да zабременея,та до сега.Въпреки 4е,гинеколога не ми е каЗвал,ама може да си мисли,4е zнам.
А zа седмицата, в която съм написала на лентата,не съм сигурна,понеже лекарят не ми е каЗал термин и на колко седмици съм,понеже ни6о не можа да види предната седмица.Дано сега в 4етвъртък каже ве4е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт