Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 март 2016, 17:47 ч.

Малта - 2

• 80 199
  • 698
  •   1
Отговори
# 45
Прекрасно! Simple Smile Този в Марсашлок се вижда като от първи ред от покрива ни!
Преди две години беше истински красиво - особено австрийците и англичаните, чудо беше.
Миналата година обаче вятърът духаше към нас и само чувахме гърмежите иззад един приближаващ, апокалиптично черен облак  Sunglasses
Sweety_m, вижте някой от другите два, щом ще летите на 30-ти. Те също си заслужават.
Slunchoto, за този в Гозо си мислех да го посетим, но не остана време последния път. Той не е ли по-скоро балкански? Със сръбска и гръцка кухня също. Или си е с български манджи?

# 46
  • София
Прекрасно! Simple Smile Този в Марсашлок се вижда като от първи ред от покрива ни!
Преди две години беше истински красиво - особено австрийците и англичаните, чудо беше.
Миналата година обаче вятърът духаше към нас и само чувахме гърмежите иззад един приближаващ, апокалиптично черен облак  Sunglasses
Sweety_m, вижте някой от другите два, щом ще летите на 30-ти. Те също си заслужават.
Slunchoto, за този в Гозо си мислех да го посетим, но не остана време последния път. Той не е ли по-скоро балкански? Със сръбска и гръцка кухня също. Или си е с български манджи?
Няма да можем да ги видим защото ние сме там за 5 дни 26-30 април  Sad

# 47
Ами ресторантът в Гозо си е български Simple Smile да, уж се води балкански, но са си предимно бг нещица.
Всичко е много вкусно и прясно... определено препоръчвам!! И е доста посещаван от местни и други чужденци, тъй като в Гозо няма много българи  Wink

# 48
  • Anywhere
Здравйте, момичета. Съпруга ми от две седмици е в Малта.
Работи вече, но е отседнал при приятели.
Мога ли да ви помоля за помощ  Praynig
Дайте координати на брокер или посредник за квартира. В момента живее в Аура, та предпочита да е някъде в този район, но и други идеи приемаме.
Той засега е сам, така, че търси споделено или по-евтино жилище.
Предварително благодаря!
P.s английски не разбира много, но има приятел, който ще превежда при нужда!

# 49
99.9% от обявите са на брокери. Изключителна рядкост е да се попадне директно на собственик.
Щом е съгласен да живее с някого, да търси други българи. В Аура, Буджиба и Сейнт Пол Бей (всичкото изглежда като един общ квартал) има много такива. Другият вариант е да чете постоянно обявите в maltapark или в неделния Таймс. Maltapark e сайт и се публикуват постоянно обяви, не веднъж на ден, а постоянно. Неделният Таймс е най-добре да се купи рано сутрин в неделя на хартия, а не да се чете онлайн варианта, защото в него има малка част от всички обяви.

Доста е трудно с намирането на жилища и в момента, в който намери нещо трябва веднага да реагира, а не да си даде време да мисли, защото моментално някой ще го вземе. Ние като дойдохме две седмици съм обикаляла по 8-10 часа по огледи и купувах ваучери за телефон за по около 30 евро на ден. В повечето случаи докато отидех да видя жилището, някой вече го беше взел и по няколко излъгани камилчета се събирахме пред входа. Жилищата, които бяха още свободни, за нищо не ставаха. Накрая пред един апартамент се събрахме 7-8 потенциални наематели заедно с брокерите си, но аз и моят брокер бяхме дошли доста по-рано и бяхме втори на опашката. Първият който влезе да гледа каза, че ще си помисли до вечерта. Аз като чух, влязох, погледнах на две на три и направо извадих парите за депозита. По-късно вечерта подписахме договора и така.

Сега чувам, че било дори по-сложно, а и главоломно се вдигат наемите. За сам човек пък е най-трудно, защото малките жилища излизат най-скъпи. Не знам, според мен да стои при приятелите или те да разпитат за други българи, които живеят в общи жилища, макар че няма много такива. Българите са повече със семействата си и живеят самостоятелно.

Всъщност един наш приятел наскоро напусна жилището си в Буджиба и се премести в Суиги. Ще питам за телефона на наемодателя и ще ти го пратя, но предупреждавам, че жилището е отвратително зле. Той щеше да му прави някакви ремонти, но се отказа. Студио е.

# 50
  • Anywhere
* Check ,благодаря ти. Предадох му. Дано намери нещо бързичко.

# 51
Привет и от мен, момичета.

Наистина е много трудно с квартирите в момента. Мъжът ми постоянно обикаля и търси, но все още нищо, а е от два месеца там, но той търси за цялото семейство нещо. Наемите в момента са супер високи, а не ми се мисли април какво ще стане. Дано ви излезе късмета, както и на нас.  Praynig

Аз искам да питам, понеже каката ни учи в немско училище тук и наистина се справя страхотно, на 9 г е, дали знаете, има ли в някой район училище с изучаване и на немски език там. Ако да, може да се замислим и това определено да ни е водещото в търсенето на квартира.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 10:57 от val_stef

# 52
Не, веднага ти казвам. На мен също ми е почти жизненоважно детето да учи немски на много добро ниво. Въобще не разчитай, че в което и да е държавно училище ще учи немски като хората. За частните също не бих си заложила главата. Каквото и да ти рекламират в нета като училища с немски. Говорила съм си и с родители на по-големи деца, на които семейно им е важно детето да поддържа езика. В училище просто не е на ниво. Парадокс, понеже иначе системата им набляга на чужди езици и научават добре английски, италиански.

# 53

Аз искам да питам, понеже каката ни учи в немско училище тук и наистина се справя страхотно, на 9 г е, дали знаете, има ли в някой район училище с изучаване и на немски език там. Ако да, може да се замислим и това определено да ни е водещото в търсенето на квартира.  Rolling Eyes

Не, веднага ти казвам. На мен също ми е почти жизненоважно детето да учи немски на много добро ниво. Въобще не разчитай, че в което и да е държавно училище ще учи немски като хората. За частните също не бих си заложила главата. Каквото и да ти рекламират в нета като училища с немски. Говорила съм си и с родители на по-големи деца, на които семейно им е важно детето да поддържа езика. В училище просто не е на ниво. Парадокс, понеже иначе системата им набляга на чужди езици и научават добре английски, италиански.

Моето дете учи втора година немски език в държавно училище и нивото е повече от добро. Три пъти седмично, като часовете тук не са като българските по 40 минути, ами са по два часа. Учителката е германка и освен учебните занятия имат много често аутинги, включващи посещение на кино с филм на немски, посещение в германското посолство, срещи с германчета и т.н.
Аз самата съм учила немски 5-6 години и горе-долу мога да преценя какво е нивото. Осъзнавам, че нашето е късмет, но не вярвам и да няма читави школи и частни учители. Пълно е с постоянно живеещи германци наоколо.

Училището за което говоря е Santa Clara Secondary в Пемброук.

п.п. Италиански учат ако го изберат като втори език в secondary school. Той (втория език) се учи от Form 1, а от Form 3 може да се учи трети. Езиците от които може да се избира са италански, испански, френски и немски, а от тази година и руски. Аз карах дъщеря ми тази година да запише френски, но тя се запъна като магаре на баир и заяви, че не иска повече езици, вместо което се записа за биология и химия.  Mr. Green За по-малки деца трябва школа, най-вероятно частна, но като нищо има и държавни. Просто трябва да се разпита, за предпочитане не сред познати, че от тях само дезинформация съм получавала аз, пък не  знам.

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 12:18 от Check Please

# 54
Ми освен да се местим към Пемброук след година-две.... Аз за първи път от теб чувам за три години тук, че някъде се учи читаво немски. А ми е важно до степен да сменя държавата след време. Наясно съм, че моята летва специално за немския е максимално вдигната, но досега не бях чула някъде някой да похвали ученето на немски тук. Курсове и частни учители не ми вършат работа. Ние поне имаме време - може да се почака още малко.

# 55
Ти кажи ние какви школи да подхващаме, че да сменяме държавата.  Mr. Green Аз ще се оправя горе-долу (макар че не ме кефи да знам езика само горе-долу), но мъжът ми никак няма да се оправи и направо ще потегли за Варна ако го поканя да се преместим в немскоговоряща или не знам каква говоряща държава.  Laughing
За детето и езиците притеснения нямам аз, децата се оправят бързо.

# 56
Благодаря ви, че веднага се включихте, момичета. Simple Smile
Чек, зарадва ме приятно. Явно трябва да се види и разпита по обстойно, но значи имаме шансове. И ех, ех, тоя Пемброук, как ни е легнал и без това на сърце, ама тия пък наемите там са супер високи бе пуууу, как ги плащате.  Crazy

И къде се гласите да бягате всички, аз още не съм дошла там, не сме се запознали на живо, вие ще бягате  Mr. Green

# 57
val_stef, тя Чек говори за Secondary school на Санта Клара. Вие ще сте в Парймъри на 9 години. Виж на първа страница има линк с колежите и от там можеш да видиш, кои райони покрива Санта Клара и къде точно са им началните училища (всъщност в Пемброук си има и Праймъри на Санта Клара).

Чек, аз вече съм стегнала куфарите в главата си, пък който от семейството иска да идва с мен - добре е дошъл  Mr. Green Лятото в София минахме покрай Арена Армеец. Видях плакатите за предстоящите събития, които никога няма да се случат тук на скалата, и малко остана да ревна. Сега ще скочим до Сицилия за няколко дни. Планирам единствено да ходя боса по тревата и да седя под сянката на дърветата, за да наваксам на природа.

# 58
Видях плакатите за предстоящите събития, които никога няма да се случат тук на скалата, и малко остана да ревна. Сега ще скочим до Сицилия за няколко дни. Планирам единствено да ходя боса по тревата и да седя под сянката на дърветата, за да наваксам на природа.

И на мен ми тежат тези неща. Смятай щом ме хваща носталгия по студа и снега.  Mr. Green Предполагам, че не сме прави де, но ще видим. Доста приятели и роднини ни идваха на гости през последната година и всички, включително и приятели от Мюнхен ни казват, че ще сме луди ако си тръгнем от тук. Те сега са в процес на мислене за местене в Малта. Абе не е лесно да не знаеш какво точно искаш. Crazy  
Иначе куфари сгъвам много бързо.

# 59
Малта на пръв поглед винаги е "Уау!" Или в повечето случаи. Теженето идва после. Като усетиш колко отдалечен си всъщност. От всичко. Поне в момента на мен това най-много ми тежи.
В Сицилия, живот и здраве, ще кача детето на влак. Че тука релса няма да види на живо. Ей такива неща. Които инак имаме за даденост  Crazy

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт