Възпаление на долната устна и брекети?

  • 3 108
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте Simple Smile
Малко след като сложих брекетите , забелязах ,че около долната ми устна по цялата и линия е зачервена.
Когато се храня независимо с какво става огнено червена , дори засяга и кожата под устните.
Това ме мъчи вече повече от година ..... просто след ядене долните ми устни са адски зачервени .....вече ми е неудобно да излизам на вечери .... ходих на дерматолог , каза ми сухи устни и ми изписа вазелин ..... но не е това проблема .... Някой с брекети дали го е имал този проблем?
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 1 718
Като бях с брекети,при всяко стягане и промени ми се получаваха всевъзможни рани по устните и в устата.Не е имало такова зачервяване като при теб,но се хранех много внимателно и с меки храни,защото болеше да дъвча Rolling Eyes
Зъболекара ти какво казва по въпроса?
Иначе има разни гелчета за разранени от брекети устни,но не ми помагаха особено.
Щом вече ги носиш толкова време едва ли ти остава много,успех!

# 2
  • Мнения: 138
Ами те брекетите не ми правят никакви рани , но се надявам да чуя някой с подобен проблем(който носи брекети) , за да се надявам ,че този проблем е от тях , защото дерматолозите явно не знаят от какво е....

# 3
  • Мнения: 414
Най-добре е разговор с ортодонта, той/тя би трябвало да имат идея.

Иначе, пробвала ли си да облепиш всичките горни и долни преди брекети с восък, така че да не се докосват до устните? Ама всичките - и горе, и долу, зависи от зъбите и захапката ти, и двете челюсти може да се докосват до долната устна, дори да не го усещаш. И 6-те предни зъба. И хапваш внимателно, ако може да не падне восъка. Така за няколко дена, като подменяш и дозалепяш колкото често има нужда - ако брекетите са това, което дразни ще усетиш облекчение. Ако е това, веднъж като се успокои раздразнението няма да се налага да носиш нон-стоп восък, само като стане зле положението.

Също, мий зъбите след всяко ядене, смени пастата за зъби, да не правиш някаква реакция от нея - ползвай за чувствителни зъби. Ако ползваш вода за уста - пробвай друга марка. Може да пробваш да смениш и четката, но предполагам, че за 1 година си я сменяла няколко пъти поне, така че едва ли ще помогне това.

Като ти се зачерви много устата след ядене, освен да мажеш с нещо мазно за подхранване, може да сложиш и студен компрес да облекчи по-бързо (чиста кърпа със студена вода, не слагай лед директно).

# 4
  • Мнения: 6 214
Може да правиш алергия към нещо в материала на брекетите.

# 5
  • Мнения: 63
Моята ортодонтка веднъж ми обясни за възможните алергии от брекетите. Каза, че при алергия към метала, едни от симптомите са зачервяване и сухота около устните. Най-вероятно след като се свалят брекетите, всичко ще отшуми.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 59
Аз имах подобен проблем с горните брекети. Ортодонтката ми обясни, че е нормално и че вътрешната част на устата е много чувствителна. След около 2 седмици проблемът отшумя. Според мен се консултирай с ортодонта, който те лекува. Не съм чувала за алергични реакции от материала, ноо не пречи да питаш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 219
Най-вероятно става въпрос за венечни папили, имаше период, в който и аз имах...използвах едно гелче за венци на биодент с прополис, както и този гел http://apteka.framar.bg/30000808/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4% … -50-%D0%BC%D0%BB-.

Общи условия

Активация на акаунт