Великден извън България?

  • 611
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте на всички дами!   bouquet

Отдавна следя форума ви,има хиляди полезни нещица..а колко рецепти съм си присвоявала   chef

Живея във Франция..първа година ще карам Великден тук...

С годеника ми поканихме едни приятели българи на Великден,та се очертава аз да съм домакинята,а не съм особено опитна..

И реших да се обърна към вас за съвети - за козунака,за агнешкото..

Чудя се ако не успея да намеря мая,дали не мога да я заменя с нещо друго?  #Crazy


# 1
  • Мнения: 2 257
Тази тема я обсъждахме скоро в чужбинския. Натисни ТУК. Има и за манджи, и за други великденски работи. Grinning

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не може да няма мая във Франция NaughtyЗа козунак не би могла да я замениш с нищо друго.Попитай в чужбинския форум някоя майка живееща във Франция, от къде можеш да намериш мая и как се казва.

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
мая във Франция има, ама само суха, досега такава на кубчета, като в България не съм намирала.  Sad
намира се в почти всички супермаркети, на гондолите където е захарта, подправки, готови сосове, разни такива неща. нарича се "levure de boulanger", гледай да не го объркаш с "levure chimique", което е бакпулвер.  Simple Smile
и провери внимателно срока на годност, че ми се случи да се опитвам да месия козунак с изветряла мая и да се чудя защо не втасва  newsm78
успех... пък ако се провалиш с козунака, винаги можеш да го заместиш с един brioche от кварталната хлебарница (аз май тази година така ще направя)  Laughing

# 4
  • Мнения: 27 524
В Белгия има,купувала съм я от Карфур,това са си френска верига магазини,значи трябва да ги има и при вас.И е внос от БГ,има си надписи на български  bowuu

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А при на Чехия продават прясна мая на която пише, че е внесена от Франция(само опакована тук). Така че, не може да няма.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 914
Потърси в някой турски магазин, със сигурност ще намериш -  дори има мая за сирене  Wink !
А четох че в гръцките магазини продават подобни на нашенските козунаци! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт