Травма на крачето след скок

  • 1 273
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Здравейте! Вчера бяхме на гимнастика с малкия.Покатери се на едно нещо,не знам как се казват точно....за катерене е ,видях го,засилих се да го хващам,но успях да хвана само едната ръчичка и той скочи.Височината не е била повече от метър,но изпита силна болка в крачетата веднага ,след като скочи.Разплака се,масажирахме леко,покуца малко и продължи да играе без проблем.Сега обаче ,след като си почина вече ,пак започна да накуцва,не ходи нормално,присвива и двете крачета странно.На някой случвало ли се е такова нещо? Има ли място за притеснение? На 2г.6м. е.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз бих го завела в Пирогов. Даже само да го погледнат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз също бих го завела на лекар. Няма как да знаем има ли място за притеснение, вероятно не, но за малко дете по-добре един преглед без нужда, отколкото проблем, оставен без внимание.

# 3
  • Мнения: 742
Да,ще го заведа на лекар,но не днес.Ние сме в Германия и тук спешно не е всичко.Най-вероятно,ще ни върнат,защото той не изпитва болка.Просто накуцва.Затова питам тук дали на някой се е случвало,за да чуя мнения и ако има вероятност да е нещо опасно да отида и да настоявам.Просто не се ходи за всяко едно притеснение на майката в спешното.В най-добрия случай ,ако решат да го прегледат ,ще почакаме 3-4 часа докато се освободят от наистина спешните...

# 4
  • Мнения: 11 337
Какво означава "присвива си странно крачетата"

Огледай ставите - има ли подута /колене, глезени/

Казваш, че не го боли, а куца. Никой не куца ако не го боли.

Възможно е да е скъсал ставни връзки. За съжаление те се оправят само и единствено оперативно. Може да се остави така и организмът ще компенсира макар и с някой последици в бъдеще, но трябва да се знае.

# 5
  • Мнения: 742
Да,точно това прави-присвива ги...Не го боли никъде,опипвах,масажирах ,натисках глезени,колена -никаква реакция.Абсолютно спокоен е.Подтичва даже.Няма никаква болка.Не знам дали тук е възможно да кача клипче ,за да видите точно за какво говоря.Забелязвам,че когато ходи завърта лявото стъпало.Изкривява го,не стъпва на цялото.Съмнявам се,да не би да си е натъртил възглавничките на крачето...Но пак би трябвало да има болка,масажирах и там,абсолютно спокойно се държи при натиск.Той още не говори и не може да ми каже,но според реакциите му съдя,че няма болка.Няма подуване или синини.Странна работа.Според мъжа ми му няма нищо и след два-три дни ,ще се оправи,но мен нещо ме гложди.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 559
Ноември синът ми падна на едната си ръка. Били са с мъжа ми, заболяло го е, разплакал се е, но после му е минало. За всеки случай отидохме до спешния център, въпреки че почти не го болеше. Оттам ни изпратиха в Пирогов. Оказа се, че има счупване и на двете кости и усукване, въпреки че почти нямаше болка. Не се бавете, а отидете да го проверят.

ПП Точно в Пирогов ни предупредиха, че понеже не винаги има болка, хората масово правят грешката да изчакат 2-3 дни.

# 7
  • Мнения: 11 337
Качи клипчето в youtube /направи си канал/ и след ден-два ще го изтриеш.  Peace

Опитай детето да легне и да пробваш различни движения на тазобедрената става - сгъни крачето към гърдите, после изнесен максимално настрани и назад. Виж дали някъде не реагира.

Нека седне по дупе и съберете крачетата "като диамант" - погледни колената на еднакво разстояние ли са от земята. Как реагира при лек натиск надолу на колената в тази поза.

Нека седне на петите си с подвити крачета под него. Поиграйте така 5-10 минути - ако има дискомфорт в колянна става ще иска да изпъне това краче.

Накарай го да клекне и да се изправи - 5-10 пъти, като му държиш ръчичките /клякайте заедно/ и обърни внимание - стъпалата на пръсти ли са или на цяло ходило. Двете по един и същ начин ли са.

Стисни леко над петичката. Плъзни пръсти по мускула между петата и сгъвката на коляното. Не бива да има неравности и бучки.

Но дори и сега като пиша съм наясно, че след като има слабост, проявяваща се като присвиване на крачетата има нещо което не е съвсем наред /скъсана връзка, засегнато сухожилие/. Понеделник можеш ли да заведеш детето на лекар?

# 8
  • Мнения: 742

 
Направихме всичко описано от Дорис-няма проблем.Като свием крачетата ,като диамант и двете колена лягат плътно на пода ,така че няма на къде да ги натискам.Той е доста гъвкав -ходи на гимнастика всяка седмица.Не иска да кляка само,но аз очаквах да не иска.Всичко изглежда нормално.Да,ако не спре да ходи така до Понеделник,ще го заведа непременно на лекар.Сега не сме си в града даже,но дори и да се приберем,ще ме върнат от спешното.Последния път,като ходихме имаше новородено с висока температура,което чакаше вече два часа за преглед.Направо си тръгнахме.Наистина приемат само спешни случаи,едва ли не само такива с опасност за живота.Ако настоявам,ще ми кажат да чакам и ще отиде деня в чакане...

# 9
  • Мнения: 11 337
Клипа трябва да махнеш отметката, че е частен. Не е достъпен иначе за нас.

Понеделник таман ще знаете кое на къде е. А и в спешноо едва ли ома детски ортопед.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт