povedenie po vreme na karmene

  • 8 654
  • 34
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
zdraveite
mnogo se pritesnyavan za6toto,Eli,dokato su4e,okolo 10-ata min zapo4va da se gar4i i da pi6ti,kato tova e za okolo minuta,sled tova za s6to tolkova se uspokoyava i posle pak...ponyakoga tolkova mnogo se dere,4e se nalaga da ya vzema  i da ya polu6kam,za da ya uspokoya.redovno proveryavam da ne bi karmata da mi e svar6ila,no ne.mislya si 4e tova sa koliki.obiknoveno sled tozi moment na nespokoistvo se uspokoyava i zapo4va spokoino da su4e,kajete mi dali pri nykoya otvas tova se e slu4valo.

# 1
  • Мнения: 5 500
На колко дни или месеца е Ели?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
na mesec i polovina e

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това не са колики. Коликите почват около 30 минути след ядене. Ако се съмняваш за колики, можеш да и даваш капки саб симплекс, по 10-15 преди ядене в лъжичка с малко вода.
Когато почне да пищи, притисни ареолата - изтича ли лесно млякото? Да не би да имаш някакъв запушен канал?
Аз имах подобен проблем с дъщеря си когато беше на тази възраст - оказа се, че като съм дала биберон-залъгалка и шише с вода много рано, съм я объркала, и не знае кое повече харесва, биберона или гърдата. Разреших го със силиконови зърна. Те са за разранени зърна, но понеже наподобяват биберона (моя беше силиконов тогава), тя ги хареса, и започнах да я храня първо на голо, а когато се размърка, със зърната - и потръгна. Можеш да го пробваш. Ако биберонът ти е каучуков, ще вземеш каучукови, но избирай внимателно, да е тънък каучука. Тези на Chico са ужасно дебели, и няма да я усещаш докато суче. Гледай също частта, предвидена за зърното, да е достатъчно дълга, поне сантиметър и половина, за да може когато засмуче бебето, ареолата да се намести вътре.
Можеш да пробваш да се бориш с нея иначе. Давай й на почивки - когато замрънка, спри, изчакай 5-10 минути, после пак.
Имай предвид, че ако решиш да я храниш със зърна за кърмене, най-вероятно ще я привикнеш към тях, тя вече е достатъчно голяма и разбира. Отучването е трудно, някога и невъзможно.
Може би ако й даваш на почивки, това скоро ще отмине. Само да не те притеснява това, че ще кърмиш по цял ден. Спри да й даваш вода от шише, а започни с лъжичка. Залъгалката й давай само преди заспиване, докато се оправят нещата. По-нататък можеш да й ги даваш когато поиска.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Забравих нещо много важно. Бебето сега е на около 40 дена, така че вероятно спи през повечето време. Когато я кърмиш, не чакай да се събуди и да заплаче. Ти вече знаеш кога огладнява - вдигай я от сън и направо я слагай на гърдата. Съненото бебе не е толкова капризно, и храненето вероятно ще протича по-лесно. Даже и да не суче много и пак да заспива - това е лесен начин да я храниш с по-малко главоболия.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
taka nyama li opastnost da su4e malko i sled primerno 4as da se sabudi pak tai kato otnovo e gladna?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Има, но така няма да плаче и да се дърпа. След няколко дена ще свикне, и вероятно ще се нормализират нещата, ще яде нормално надявам се. Пробвай, всичко е на метода проба-грешка.

# 7
бих те посъветвала да пробваш да я уригваш когато започне да се сърди. възможно е да гълта въздух докато суче и това да я дразни в един момент. успех

# 8
Наистина е възможно да гълта въздух и затова да плаче. Във всеки случай, е по-безобидно това да се пробва първо преди да се пробват силиконовите зърна. Чела съм, че през тях се стимулирало по-неефективно производството на кърма. А и описаното не ми прилича на объркването между биберона и гърдата, защото мисля, че тогава бебето реве от самото начало, а не след като е сукало 10 мин. Поне при мойто така беше.

# 9
Последното мнение е мойто.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз казвам как беше при мен - когато изсучеше 'лесното' мляко, започваше да плаче, докато не сложех зърната. И както казах, това е крайна мярка, но по-добре с тях, отколкото да се откаже да кърми човек. С уригването при нас не работеше.
Пробвай всичко подред и кажи кое е свършило работа - стига бебето да яде и да е добре, няма значение как.

# 11
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: Anonymous
Наистина е възможно да гълта въздух и затова да плаче. Във всеки случай, е по-безобидно това да се пробва първо преди да се пробват силиконовите зърна. Чела съм, че през тях се стимулирало по-неефективно производството на кърма. А и описаното не ми прилича на объркването между биберона и гърдата, защото мисля, че тогава бебето реве от самото начало, а не след като е сукало 10 мин. Поне при мойто така беше.


Това мнение е мойто, аз съм summer, не знам защо ме показва като гост след като съм се логнала.
Извинявам се, boo, не съм искала думите ми да звучат като нападка. Наистина най-важното е бебето да е добре (а и майката да не се отказва от кърменето) Simple Smile .

# 12
  • Мнения: 10 248
Boo обръщам се към теб т.к. от прочетенето разбирам че си най-информирана и наясно с кърменето. За мен кърменето е голям кошмар но както беше казала по горе поради незнание. Значи първо при мен основния проблем е болката при кърмене в зърната, макар че мъничето засуква както е по правилата (не само зърното, а цялата част зад нея). Тук в Америка има специална организация която те грабва още в болницата и ти показва как да кърмиш следи теб и малкото дали всичко става правилно. Като се прибереш в къщи ти звънят да те питат за проблеми. Но аз като им обясня какъв ми е проблема и ми казват бебето не сучи правилно и за това ме боли. Но не съм убедена че е така. Чета на всякъде че тази болка щяла да ми отмине, но вече ще стане 2 месеца и нищо не се е променило. Но на инат продължавам да кърмя със стиснати зъби както се казва. В процеса на кърмене пък възникнаха и много други въпроси: например кога да се цедя-някой ми казват след всяко кърмене, други само вечер и така една вечер си направих бела. Възпали ми се гърдата, но явно не беше сериозно и се оправих за 2-3 дена. Докато се занимавах с проблема се зарекох повече да не кърмя, но като ми поотмина пак се захванах с кърменето(всъщност не съм го прекъсвала). Поради болките за които ти писах в началото реших да не давам на бебо да суче ами да се цедя с помпа в шишенце и от него да му давам. Добрееее, но пък забелязвам че като че ли кърмата ми намалява така, въпреки изкуствената симулация на сученето който се създава от помпата. И така големи мъки с това кърмене. Сега чак разбирам защо много жени не искат да кърмят. Разбира се че всичко е от незнание, но по книгите информацията е твърде идеялизирана и не до там изчерпателна. Като питаш приятелки всеки ти казва 100 различни неща, а като прибаваиш че и те са били толкова наясно , не се получава нищо.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Напълно те разбирам. Мен гърдите ме боляха доста време, след като минаха първите няколко дни, в които дават, че те боли. Както открих, при мен проблемът беше, че от вакуума на помпата жлезите се пренатоварваха, и болеше страшно. Затова спрях да се цедя с помпата, и започнах на ръка - и оттогава нямам проблем. Тук има две лекарства, с които се мажат зърната и ареолите, и стават по-еластични, и съответно по-малко боли, едното е Garmastan, а другото - Lansinoh. Не знам, дали при теб ги има. Дали не е от вакуума болката? Каква ти е помпата?
И все пак ще отмине. Пробвай да не се цедиш за няколко дена - но трябва да даваш постоянно да суче, даже да предлагаш по-често, отколкото обикновено, за да предодвратиш застой ня млякото. Ако потръгне, бебето ще те изсуква, и няма да трябва да се цедиш, освен ако не се застои мляко. След кърмене оставяй зърната да изсъхнат, и не ги мий със сапун (само с вода, когато трябва).
За организацията - сигурно говориш за La Leche Ligue International - те са професионалисти, и сигурно имат добри съвети.
Пробвай и утре пак пиши. Не се отказвай от кърменето, в съвсем скоро време и ти ще разбереш защо кърмещите майки обичат да кърмят.

# 14
vici75, възможно ли е бебето ти да има т. нар. "късо езиче" или "къса юздичка" (на английски "short frenulum")? Ако има този проблем, кърменето ще е болезнено дори и правилно да захваща гърдата. Това лесно се поправя, трябва да се резне юздичката и твърдят че веднага се усещало разлика при кърмене. Ако не е това, възможно е наистина да не захваща правилно. Но по телефона това няма как да го видят. Консултантите по кърмене от болницата могат да определят със сигурност какво е положението. Една мама беше споделила в "Бъдещи майки" в dir-a, че не била евтина консултацията с консултант по кърменето, но сигурно е по-евтино от формулата (адаптираното мляко) в перспектива.
А за цеденето - аз не съм се цедила освен ако не се е налагало да оставя бебето на някого. Давала съм на поискване и не съм имала проблеми. Доизцеждането след кърмене може да доведе до свръхпродукция.

Общи условия

Активация на акаунт