Нормално ли е до 38 г.с. да няма подготвителни контракции?

  • 1 967
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 298
Вече съм в 38 г.с., а до сега не знам що е то контракция.
Нормално ли е това?  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 492
Не знам дали е нормално, но и аз нямах, докторът си мислеше, че просто не ги усещам, но ме слагаха ме да ми записват тоновете няколко пъти и пак не отчете никаква контракция.
Получих първата 3 дни след термина  Simple Smile
Леко доизносване и раждане, не се притеснявай   bouquet

# 2
  • Мнения: 9 902
аз така и не усетих контракция, записите на тонове също не отчетоха, родих планово секцио 8 дни преди термин.

# 3
  • Мнения: 298
Да забравих да допълня, че и на записа на тоновете на бебето, нямаше и следа от контракции.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 164
Нормално е, да.
Аз получих контракции 3 дни преди да родя, а преносвах 11 дни  Whistling

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не знам дали е нормално, но и аз не съм усещала нищо до раждането, Може и да съм имала подготвителни контракции, но не съм разбрала.
Леко бременеене и лесно раждане!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 332
Смешно е, но с Йоана имах подготвителни контракции без да знам, че са те. Изведнъж ми се втвърдяваше корема и след известно време се отпускаше - аз го отдавах на това, че тя си мени позата  Laughing. В един момент едно майче (Веси, поздрави) - родила месец и малко преди мен, ме видя и ми вика: "я, ти си имаш контракцийки" - и аз  Shocked.

# 7
  • Мнения: 601
  А възможно ли е да имаш контракции,без да знаеш какво представляват те? Hug

# 8
  • Мнения: 298
  А възможно ли е да имаш контракции,без да знаеш какво представляват те? Hug

По принцип е възможно Simple Smile, но явно трябва да са изключително слаби.
Преди няколко дни бях в болницата поради бъбречна криза, за около седмица , където ми слушаха тоновете на бебето сутрин и следобед и нито веднъж не хванаха контракция.
Явно не е само до това, че не знам какво е контракция  Simple Smile

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нормално е, аз бях така, не се шашкай Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 498
Да нормално е. Е живот и здраве ще разбереш Simple Smile
Освен ако не си планово секцио.
Успех !!!

# 11
  • Мнения: 601
 Но все пак доколкото разбирам бебо е добре,а това е най-важното.
 Наблюдавай си тялото повечко и ако усетиш корема си твърд повече от необходимото значи,това може да мине за контракцийка,от безболезните.
 А това,че са слушали тоновете на бебо сутрин и следобед,може да са се разминали във времето,съдя по мен си-моите контракции са само вечер,колкото и да е странно,през останалото време нямам  love001
 

# 12
  • София
  • Мнения: 650
И аз нямах кьорава контракция до деня в който ми предизвикаха раждане със системи, защото преносвах 10 дни. Все си мислех че понеже незнам какво е контракция съм пропуснала да забележа и все разпитвах какво е контракция. Обаче като ме включиха на системи ми се изясни много бързо. Ако са много леки контракциите не се усещат и си мислиш че бебето подритва. За сметка на това родих на двайстата минута. Затова пък с втората бременност ги имах още от седмия месец но до последно си ритахме топка с детето в градинката и не родих по- рано.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, нормално е да нямаш контракции.
Аз отидох в родилния дом с изтекли води и все още се чудех, дали ще разбера, като почнат контракциите. Laughing

# 14
  • Мнения: 5 103
Пете споко душа и аз нямам Hug стягал ми се е корема ама преди месеци Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 39 747
Аз имах спорадични контракции, да речем на 2 дена по една.
И всичко започна като ми изтекоха водите у нас... 20 дена по-рано от термина.
Леко раждане Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 489
Не знам дали е нормално, но и аз не съм усещала нищо до раждането, Може и да съм имала подготвителни контракции, но не съм разбрала.
Леко бременеене и лесно раждане!  bouquet
И аз бях така.

# 17
  • Мнения: 131
Аз си имам, днес е 10 и ми е терминът и нищо. Вече си мисля, че цял живот ще съм бременна. Веднъж имах 3 контракции през 20 минути, но фалшива тревога. Сега чакам.

# 18
  • Мнения: 951
Аз нямах НИКАКВИ контракции.Преносвах,а нямах нито разкритие,нито контракции,затова родих секцио.

# 19
  • Мнения: 1 107
Усетих първата контракция часове преди самото раждане Simple Smile Бях в 39-та седмица.
Леко раждане като му дойде времето  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 801
moiat termin e na 27 tozi mesec i dosega si niamah predstava kakvo e kontrakcia,no predi tri dni maj mi se slu4i,tova koeto opisvat kato kontrakcia......taka si mislia,de,zashtoto koremut mi se vtvurdi (vupreki,4e az si pomislih,4e stava taka ot premestvaneto na beb4o),no puk ot bolka napravo se izpotih, v4era pak mi se slu4i sushtoto........iavno tova sa podgotvitelnite kontrakcii......

# 21
  • Мнения: 1 027
Бях чула, че може да не ги усещаш, ако се движиш много или просто не им обръщаш внимание. Аз ги усещам само ако си пипна корема и виждам, че е твърд. Щом лекарите не се притесняват, недей и ти.

# 22
  • Мнения: 415
Първият път, когато бях бременна въобще не знаех нищо за подготвителните контракции Embarassed
Започнаха да ми текат водите по малко, по малко, та цяла нощ.....
Абе през 20 мин. нещо ме преболява корема, ама аз поглеждам часовника и си дремя, пак ме преболи, изям една обикновена бисквита, пак дремя..... И въобще не ми хрумна, че това са контракции Whistling
Може би, защото имах много силни предменстуралните ми болки, тези въобще не ги отчетох....
Втория път също нямах никакви контракции, до включване на системата...
Леко раждане   bouquet

# 23
родих планово секцио 10дена преди термина без да разбера що е то контракция, не се тревожи- това не е най- важното!

# 24
# 25
  • Мнения: 670
Нормално е. Аз нямах никакви контракции и в 40 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт