Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема37

  • 64 192
  • 702
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 280
Конизациото е вид разширена биопсия. Хистологията е най-важната част и върхът на конуса трябва да е чист. Така че стискам ви палци на чакащите резултати и бързо възстановяване  bouquet

# 46
  • Мнения: 4 500
Ако е правена и биопсия скоро преди конизацията,резултатите би трябвало да са сходни от двете нали.
Би трябвало, но не винаги става така.....

# 47
  • Мнения: 316
Значи ще чакам и аз резултати Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 1 966
Мацки, на някоя да се е случвало случайно да има зацапване, след като е минало доста време след биопсия? Вчера, 12-ти ден след биопсията, малко прокървих, т.е. зацапване, но с ярък цвят. Чакам си цикъла след 2-3 дни и по принцип ми идва със зацапване 1 ден, понякога и по-дълго зацапва, с нисък прогестерон съм. Обадих се и на лекаря ми, каза да не се притеснявам, че след като над седмица съм нямала никакво зацапване, няма как сега изведнъж да е от биопсията, че най-вероятно е цикъл, но ако забележа нещо да е необичайно течението, вдигна Т или имам силни болки в корема, да му звънна пак за преглед. Корема ме наболява като на цикъл, всичко друго е ок, но ще откача от притеснения, през акъла ми минава и най-лошото  Crazy А даже сигурно няма и да се разбере от какво е защото след  още 2 дни вече ще е цикъл със сигурност. От биопсията още не са ми готови резултатите.

# 49
  • Мнения: 164
Момичета благодаря ви за отговорите.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 193
Светле, най-вероятно ти е цикълът. Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 594
записвам се и аз да следя.
svetla81,  и аз мисля че е цикълът, но ако не ти "тръгне" днес, би било малко странно да прокървиш, да спре, и да ти дойде след ден-два. Никога не ми е идвало така поне при мен.
Извинявам се че излизам извън темата но видях реклама на една добавка (незнам как се води) която оправяла много проблеми включително проблеми с пикочо-половата система, но като попадам на такива сайтове или продукт дето е по добър и от Господ, някак все ми намирисва на измама ... Дали някой тук го е опитвал, да сподели мнение? womanixin се казва.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 966
Ох, отдъхнах си, цикъл е, вече цъфна в цялата си прелест  Whistling Ама що пък да не ми дойде на 22 дни, точно като съм имала разни интервенции... На толкова чак малко ми се е случвало да ми идва само 2-3 пъти досега. Благодаря ви за успокоението  Hug

# 53
  • Мнения: 39
Ъпдейт и от мен Simple Smile
Вчера мина колпоскопията при д-р Ганчева. Имам доста голям участък с изменения, който е до раничката. Другият месец ще направим биопсия (д-р Ганчева я прави в болница Доверие в Овча Купел). Биопсията е с цена 200лв., а колпоскопията при нея е 30.
На всички минали вече по този път, пожелавам бързо възстановяване и добри резултати от тук нататък Simple Smile  bouquet

# 54
  • Мнения: 6 533
Какво означава Задоволителна, но ограничена от клетъчни изменения свързани с възпаление?

# 55
  • Мнения: 4 500
Вчера мина колпоскопията при д-р Ганчева. Имам доста голям участък с изменения, който е до раничката. Другият месец ще направим биопсия (д-р Ганчева я прави в болница Доверие в Овча Купел). Биопсията е с цена 200лв., а колпоскопията при нея е 30.
Да не си объркала нулите в числото 200?? Ганчева взе биопсия на моя приятелка в кабинета срещу 20 лв. Биопсията с упойка ли ще я правиш? Нещо не се връзва.....
Иначе само колпоскопа е 30 лв, да.

# 56
  • Мнения: 39
Вчера мина колпоскопията при д-р Ганчева. Имам доста голям участък с изменения, който е до раничката. Другият месец ще направим биопсия (д-р Ганчева я прави в болница Доверие в Овча Купел). Биопсията е с цена 200лв., а колпоскопията при нея е 30.
Да не си объркала нулите в числото 200?? Ганчева взе биопсия на моя приятелка в кабинета срещу 20 лв. Биопсията с упойка ли ще я правиш? Нещо не се връзва.....
Иначе само колпоскопа е 30 лв, да.

Толкова ми каза, даже ми го написа на листче, заедно с всички други изследвания, които трябва да направя преди да ме приемат в болницата. Друга опция не ми даде ...
Иска и тестове за алергии да си направя, въпреки че и казах, че няколко пъти съм била и с пълна, спинална и местна упойка оперирана

# 57
  • Мнения: 4 500
За едната биопсия ще лежиш в болница, ще правиш изследвания и ще си с пълна упойка, така ли??

# 58
  • Мнения: 39
За едната биопсия ще лежиш в болница, ще правиш изследвания и ще си с пълна упойка, така ли??

Това ми каза, да. И аз много се изненадах, понеже останах с впечатление, че биопсията е рутинна процедура.

# 59
  • Мнения: 4 500
Хмм, ако си разбрала правилно, и на мен ми е странно. Но тя си знае работата.
Успех!  Hug
То и ЛИИП-а после 400 лв, ако се наложи  ooooh! Аман от тия клинични пътеки, НЗОК и тем подобни  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт