Помощ - как да отуча дъщеря ми...

  • 579
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Моля, дайте ми съвет - как да отуча Яна (14месеца) да си смуче двете пръстчета постоянно Sad?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Залъгалка - по-малкото зло е!

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако се опиташ да и обясниш и да и покажеш че не е хубаво това което прави, няма ли да те разбере.

# 3
  • у нас
  • Мнения: 660
Ако бибата не помага,има едни преперати в аптеките,точно за тази цел.Водят го някакъв лак,който се маже на пръстчетата и образува филм,който е гаден на вкус и трудно се изсмуква.Дано помогне.Успех

# 4
  • Мнения: 305
Биба категорично не ще, а е и още много малка, та не сеща като й казвам "не" и "лошо". А този лак не е ли за по-големи деца, и как му е името?

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
И аз дадох залъгалка, по-малкото зло. След това със залъгалката само се приспиваше.

# 6
  • Мнения: 1 489
Ако можеш да е излъжеш със залъгалка иначе не виждам начин.На моята кума малката й ги мазаха,превързваха,даже й бяха гипсирали пръстчетата за седмица,но ефект нямаше.Смучеше си ги почти до първи клас и не само като спи.

# 7
  • Мнения: 8 917
Залъгалка - от тези с течността или по-меките, или биберонче. Наскоро една мама в дир-а пък каза хитринка за отучване на биберона - отрязва се мъничко, за да влиза въздух и след 3-4 дена се отказва - не го кефи вече да смуче Wink Simple Smile

# 8
  • Мнения: 922
С много търпение, с много вардене ooooh!...
Когато налапа пръстчето, го махаш и тикаш в ръцете любима играчка, за да си отвлече вниманието, или пък биба (когато ще се приспива)...
Успех Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 458
Знам един метод но не знам при вас дали ще действа -йод.Намажи връхчетата на пръстите с йод като ги види такива и ще се поучуди малко и ще се откаже.Поне тъка наши близки казаха че са си отучили детето .Успех

# 10
  • Мнения: 1 588
С много търпение, с много вардене ooooh!...
Когато налапа пръстчето, го махаш и тикаш в ръцете любима играчка, за да си отвлече вниманието, или пък биба (когато ще се приспива)...
Успех Heart Eyes

И ние така... Важното е да се действа бързо, за да не се създаде навик... Изкореняването на навик е доста по-сложно...

# 11
  • Мнения: 1 059
Това за йода и аз съм го чувала, ама не вредили на детето ако както е с йод пак го смуче

# 12
  • Мнения: 3 537
В момента ние се отучваме,, надявам се да стане....,защото от смучане му стана раничка на палеца...мажа го с йод и прах за рани та да му мине и омотавам палеца с анкерпласт и отгоре върху него лекопласт така че не може да го махне, е снощи малко помрънка и се подразни ,но му мина....засега се справяме,на постоянно ще му оматавам така палеца докато се отучи...

Общи условия

Активация на акаунт