Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 824
  • 960
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 908
Здравейте може ли адреса на частния кабинет на Момчилов

# 796
  • Пловдив
  • Мнения: 3 219
Здравейте може ли адреса на частния кабинет на Момчилов
ж.к. "Красно село", ул. "Царица Елеонора" 25, ет.2

сини очички, успех!

# 797
  • Мнения: 1 908
Благодаря

# 798
  • Мнения: 124
Здравейте, откриха белтък в урината на сина ми 9г. Повторихме няколко пъти изследването и направихме и белтък в 24ч
Излезе 0,35 г/л за 24ч
Гледаха го на ехограф доц Гайдарова и каза,че всичко изглежда нормално. Иска пак да правим 24ч събиране на урина за изследване.
Много съм притеснена, сърцето ми се с свило. От какво може да е това?
Тези бъбречни болести нямат ли симптоми?

Уви нямат симптоми...
и уви не всичко се вижда на ехограф...
Иначе виж с какво се храни детето - намалете белтъчната храна (месо) за известно време и да пие повече вода.
Благодаря. Пак излезе белтък и в новите изследвания и другата седмица искат да ни вземат в нефрологията за изследвания.
Има ли някой с подобен проблем? Какви изследвания прваихте?
Много ми е притеснено

# 799
  • Мнения: 18
Здравейте мамита за съжаление и аз се включвам във вашите редици. Накратко случая с моя син е следния: Живеем в чужбина и миналото лято като се прибрахме пуснах профилактични изследвания на синът ми 3 годишен и излезна кръв в урината 3+ . Отидохме на нефролог . Гледаха го на ехограф бъбреците бяха добре, но със задебелена пикочна стена .Вкараха ни в болница лежахме 7 дена , като ву откпифа бактерия. Докторката направи всички възможни изследвания прати ни и на уролог. Нищо притеснително не откриха. Прибрахме се в Англия тук също ву правиха изследвания, ехограф, уролог. Не виждат нищо притеснително. Но кръвта продължава да я има когато правя изследване с лентичка. Не е видима няма белтък нищо друго освен кръв в урината.Ако има някой с подобни проблеми нека сподели моля. Благодаря       

# 800
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте момичета и момчета Hug
 
 Отдавна не съм писала, поглеждах от време на време но имахме доста натоварени месеци покрай домашни проблеми и все на намирах време да седна да пиша. Но пък не спирах да си мисля за вас.
 
  Как сте, как са  дечицата?  При нас нещата са добре. Скоро ще стане една година от операцията на Мони. За сега правим изследвания и ехо на всеки 2 месеца и изпращаме на д-р Джинович. Последните два пъти положението хич не беше розово, имаше доста задръжка и то и в двата бъбрека но д-р Джинович каза, че всичко е наред и няма нищо притеснително. Иначе малкото голямо диване е в много добро общо състояние и вече хапва като за двама. Е, според д-р Цанова има анемия, според личната няма. Д-р Джинович каза, че няма нищо притеснително и според него. Ще видя този месец на изследванията колко ще са хемоглобина и желязото. Чакаме и писмо за подновяване на ТЕЛК-а. Ама тази година голямо чакане.
 
 

 

   

 

# 801
  • Мнения: 128
denicavv@abv.bg,  Най-често като причина за кръв в урина е инфекция на пикочните пътища. Като проверявате с лентичка и имате кръв, сверявате ли резултат с даване на стерилна урина в лаборатория? Не винаги при уроинфекция има белтък.

Casper,   Има ли установен рефлукс?  Аз бих се запитала, дали наистина доста задръжка/както се изразяваш/и то в двата бъбрека не е притеснително, както мисли този лекар.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 12:13 от Macao

# 802
  • Мнения: 5 531
Каспър, радвам се, че малкия е добре. Но наистина, задръжката на урина не е много добър показател. От друга страна след операции, доста време минава докато се възстанови нормалната функция. При Мария, и то след доста по - лека операция, мина около година докато задръжката на урина започна да намалява т.е реално си трябва и време. Искрено се надявам всичко да е наред, и доктор Джинович да е прав.
Белтък в урината има и при инфекции в организма, неразполежение, често при подрастващите. И при синът ми и при дъщеря ми е имало многократно белтък в урината, без реални други симптоми. При Мария, при една стафилококова инфекция на коляното, и след висока температура белтъка беше с 3 +. Тогава от отделението  - хирургия, направиха консултация с детски уролог и ни успокоиха, че белтъка е резултат от общото неразположение на организма и високата температура. Но все пак си изисква проследяване.

# 803
  • Мнения: 18
macao няма бактерии , но тази кръв продължава вече 7 месеца. Ще се прибираме до България , но незнам какви изследвания да поискам още

# 804
  • София
  • Мнения: 87
Macao, няма рефлукс. Но и двата пъти задръжката беше веднага след  боледуване, което според д-р Цанова е нормално. Имаше и страшно много газове в червата на последните две снимки, което пък от своя страна затрудни вземането на точни размери на бъбреците. Та д-р Цанова каза още там, че не е много точно измерването.  Много е по моите представи ( щото искам да е хич), но и д-р Джинович и д-р Цанова казаха, че няма нищо притеснително. Иначе последно, оперирания ( десен ) бъбрек, беше 64,4мм с дилатацията на пиелона  8,6мм, в ляво -63,7мм и дилатация на пиелона  7,8 мм. Обикновенно държи дилатация около 4,5 мм в дясно и под 4мм в ляво.
marychery, да трябва време. Д-р Джинович ни предупреди още след операцията, че ще мине доста време преди  да заработи както трябва бъбрека. Като цяло само последните два месеца може да се каже, че има задръжка, преди това нямаше проблеми. Но както казах и по-горе, така се случи, че все след боледуване (едното беше стомашночревен вирус с много повръщане) трябваше да го водим на преглед. Изследванията също са му супер, като изключим хемоглобина, който от 4 месеца вече също е в идеални норми. Та  за това за сега не съм притеснена. Пишка нормално, не казва да го боли. Пък и знам, че ако има и най-малко съмнене за нещо д-р Джинович щеше да ни каже.  За момента той е уверен и спокоен, че всичко е в рамките на нормалното, което ми е достатъчно. 

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 15:18 от Casper

# 805
  • Мнения: 1 368
Привет, майки героини!  Hug И аз тук. Да ви бях открила по-рано. Исках да ви изчета преди да питам, ама времето напредва и няма да успея. Нашето момче е на 2 г. и 4 месеца, със задържан тестис.  Предстои операция /отлагахме няколко пъти вече/, живот и здраве, насрочена е за 27.02. Наясно сте как ми е свито всичко и как се притеснявам. Но толкова пъти отлагахме, вече да минава, че постоянно съм под напрежение. Затова нахълтвам така да попитам за всичко, свързано с операцията – какво да си нося за болницата, дават ли нещо упойващо преди да вземат детето, ако да аз ли да си поискам, колко време продължава операцията, излизането от упойка как протича, кога ви изписват – на същия ден ли, колко време трае възстановяването на детето, контролни прегледи после, изобщо всичко, всичко, всичко. Операцията ще е при д-р Минова. Първият преглед /на около 8-9 месеца/ беше при д-р Момчилов. Останах много разочарована /няма да изпадам в подробности/, а следващите при д-р Минова. При нея бях очарована и спокойна, детето също.
Малко се притеснявам, че сме позакъснели. Мамите, правили операция след 2 г., има ли проблем с развитието на тестиса, че все ме тормози да не сме го увредили с това забавяне?
И още нещо. Тия дни, отивайки на ехограф откриха увеличение на единия бъбрек с 1 мм. Лекарят ме успокои, че няма нищо притеснително, не ми каза нищо дали има задържана урина или не /след като се прибрах и прочетох за какво иде реч ми изникнаха хиляди въпроси/. Просто каза, че трябва да го следим и че засега /дай Боже и занапред/ няма нищо притеснително. Прочетох, че доста сте преминали и през това. На този преглед казаха, че другия тестис е асансьорен и просто двете новини ми дойдоха като гръм от ясно небе. Бременността си я следих при добри лекари – нищо не са видели за бъбрека, те ми казаха за тестиса, още докато бях бременна. Ходили сме на поне 5-6 прегледа – ехограф и уролози, никой не е видял за другия тестис /аз също/ и за бъбрека. Дано да не е бил прав лекаря. Извинете ме за многото въпроси, но ми е притеснено. Благодаря ви предварително за всяко мнение, съвет и отзив.  Hug

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 00:43 от ivivkata123

# 806
  • shumen
  • Мнения: 18 005
 ivivkata123,на моето дете тази пролет правиха операция от задържан тестис в Плевен.Там вземат детето преди операцията,дават му упойващо и след като подейства започват да действат.При нас операцията трая около час и половина-два.После излизането от упойка при нас протече с мрънкане,че го боли и леко гадене и че е гладен,а не трябваше да яде веднага.На нас ни изписаха на 3 ден,а за контролни прегледи ни викаха след месец мисля,че беше,ако има нужда.

# 807
  • София
  • Мнения: 1 178
Ох, мами..
Пак почвам да се притеснявам - ходихме на профилактика и резултатие не са добри: Калият е над горната граница, кръвното налягане беше високо при меренето в болницата, а пък сега и микроалбумина също е изчислен висок (граничен).
Утре ще ходим да ни кажат какво да правим, но много се притеснявам...

# 808
  • Бургас
  • Мнения: 240
Hmhm, пожелавам Ви всичко да е наред. Стискам палци! Simple Smile

# 809
  • Мнения: 5 531
ivivka, не мисля че имаш каквото и основание да се тревожиш. Д-р Минова е прекрасен и мил човек, спокойна, и най-вече разбираща от работата си. На детето задължително ще дадат премедикация за успокоение, няма от какво да се тревожиш. Определено ще има дискомформт след излизането от упойката, но ти си вземи обезболяващи - свещички, Нурофен сиропче, или каквото даваш на детенцето. Бъди спокойна за да е спокойно и детето ти. И не се плаши. Няма нищо страшно.
hmhm успех, консултирай се с лекарите които следят детето ти. Стискаме Ви палци.

Общи условия

Активация на акаунт