Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 528
  • 960
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 525
Успех. И ако според уролога операцията е наложителна, помисли. Сега и бебчето е малко, нещата се забравят, а и е и много важно кое е най - добро за детето.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 16:12 от marychery

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Привет и от мен. Аз също подкрепям мнението за доц. Буева. Има случаи, в които не е достатъчно само следене, но винаги е добре да се търси второ и трето мнение.
Искам да споделя с вас, че на нас ни се размина операцията. Бяхме в Пирогов за изследвания - цистография и урография, които показаха, че мегауретера в дясно се е свил с още 1 мм. Състоянието на детето не налага спешна операция и на 3 месеца ще повтаряме изследванията. Единственото условие е да карам малчо да пишка по-често, защото се оказа, че се стиска до последно и пикочният му мехур се препълва. Видя се също, че оперирания от хидронефроза десен бъбрек отделя, макар и по-бавно. Сега ще се следим и на ехограф всеки месец, но честно казано май не искам при доц. Буева.

# 707
  • Мнения: 25
Здравейте отново, уролога също е на мнение, че без операция няма да се размине, но не е наложителна в момента и по принцип ако няма проблеми се изчаквало до 3г. Сега следва да видим и в София какво ще кажат.
sini_o4i4ki вашето детенце с какъв проблем е точно? Мисля , че четох вашата история, но от четенето във форума доста се обърквам коя история на кого е и в главата ми е пълен хаос  #Crazy

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Здравейте отново, уролога също е на мнение, че без операция няма да се размине, но не е наложителна в момента и по принцип ако няма проблеми се изчаквало до 3г. Сега следва да видим и в София какво ще кажат.
sini_o4i4ki вашето детенце с какъв проблем е точно? Мисля , че четох вашата история, но от четенето във форума доста се обърквам коя история на кого е и в главата ми е пълен хаос  #Crazy
Дано да го израсте детенцето, има много такива случаи.
Моят син е опериран от хидронефроза 4степен в дясно. В последствие се откриха ВУР и мегауретер. Тази седмица в понеделник ни приеха в Пирогов за операция, като преди това пак си минахме изследвания. Оказа се, че може да изчакаме за момента и да се следим. А това, което много ме притесняваше е вадене на уретер на корема, но д-р Пеев ни каза, че даже да стигнем до операция такъв вариант няма при нас. Сега като имам яснота за какво иде реч и дишам по-спокойна.
bubeto0o съвет от мен - и при най-малко съмнение в преценката на който и да е лекар веднага търсете още едно мнение. Ние минахме през 8 различни лекари докато решим на кого да проверим здравето на сина ми.
Успех и стискам палци.

# 709
  • Мнения: 25
sini_o4i4ki благодаря за отговора, вдъхна ми някаква надежда, че може нещата да се оправят от самосебе си.
Искрено се надявам да ви се размине операцията и детенцето да е добре и вие да сте спокойни.

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 44
Здравейте, на 25 влизаме в Пирогов за операция, има ли някой от вас там? Другото което ме интересува като поисках от педиатър да напише писмо за телк комисия ми каза че трябва да мине операцията за да е доказано. Така ли е?  Сина ми е с вродено заболяване. И си мисля че след операцията няма за какво да се пуска вече, защото проблема трябва да е отстранен.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Здравейте, на 25 влизаме в Пирогов за операция, има ли някой от вас там? Другото което ме интересува като поисках от педиатър да напише писмо за телк комисия ми каза че трябва да мине операцията за да е доказано. Така ли е?  Сина ми е с вродено заболяване. И си мисля че след операцията няма за какво да се пуска вече, защото проблема трябва да е отстранен.
До колкото знам относно ТЕЛК дават до 1 година след операцията, така че нищо не пречи да си пуснете документите. Ако бъркам моля някой да ме поправи.
Ние щяхме да се засечем в болницата, но ни се размина. Пожелавам ви всичко да мине по възможно най-лекият начин за детенцето.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 44
Sini_ochichki,  благодаря за отговора. Надявам се и някой друг да се включи. Радвам се за вас че се размина при вас

# 713
  • Мнения: 5 525
Вроденото заболяване се доказва и с лист от специалист-уролог, детски нефролог. Не мисля, че личната лекарка има основание да те кара да чакаш. Спокойно си вземи протокол с описание на заболяването. Подай го в ТЕЛК комисията, и следкато ти определят дата си събери всички листове от прегледи, ако е необходимо, помоли да ти напишат по-подронбна етапна епикриза.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 44
Това вече остава след като мине операцията, тогава ако мога ще подавам документи. Благодаря за отговора

# 715
  • Мнения: 5 525
Само отбелязвам, че много често личните лекари не са запознати с възможността за ТЕЛК, правят невярни изказвания, да не говорим, че много много рядко информират пациентите си за тази възможност.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 44
И два дена преди да влезем в болницата, детето се разболя. Утре ще звъня да уведомявана. Някой знае ли какъв е реда, колко време след прием на антибиотик може да постъпи в болница и дали ако е добре до другата седмица ще ни дават дата или ще се чака повече. Трябва лично да ходим за нова дата или по телефона могат да ни съдът? И сестрата ли ще ни запише или лично на лекаря трябва да звъня той да насрочи? Предполагам на него трябва ама да питам, ако на някой се е случвало.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 176
И два дена преди да влезем в болницата, детето се разболя. Утре ще звъня да уведомявана. Някой знае ли какъв е реда, колко време след прием на антибиотик може да постъпи в болница и дали ако е добре до другата седмица ще ни дават дата или ще се чака повече. Трябва лично да ходим за нова дата или по телефона могат да ни съдът? И сестрата ли ще ни запише или лично на лекаря трябва да звъня той да насрочи? Предполагам на него трябва ама да питам, ако на някой се е случвало.
Обади се по телефона на приемния кабинет + на опериращия лекар и смени датата

# 718
  • Мнения: 660
Здравейте,може ли да ми кажете дали доц.Буева преглежда в София още,дочух ,че само във Варна вече прави прегледи?

# 719
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте,
синът ми е на 8г, задържа урина в единия бъбрек и ни изписаха профилактично Пиелосептил сироп 25mg\5ml от Турция.Можете ли да ми кажете каква е дозировката на килограм тегло, понеже листовката е само на турски. Frowning1
Предварително благодаря!:smile:

Общи условия

Активация на акаунт