Проблеми с венците, как се грижите за Вашите?

  • 1 956
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мами. Имам проблем с венците, стоматоложката ми каза, че се образуват джобове в следствие на стреса и ме посъветва да сменя пастата или да ходя при нея да ми слага дренажи всеки ден...Моля, ако някой има същият проблем и го е решил, да сподели.  Blush Sick newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Здравей!  Simple Smile
Много важно е зъбият камък да бъде почистван редовно. При Вас може би трябва и по-дълбоко, пародонтално почистване.
Това е първото и най-важното.
Ако въпреки това джобът пак се отваря, може да се наложи микрохирургия.
Важно е специалистът да е добър пародонтолог.

За прилагане на лекарства по проблема не съм компетентна-не стигнах до там. И до хирургия не стигнах-качественото почистване си свърши работата.

За образуване на венечни джобове заради стрес чувам за първи път.

# 2
  • Мнения: 260
За образуване на венечни джобове заради стрес чувам за първи път.
Човек се учи докато е жив  Mr. Green Ама в интерес на истината, и аз колко учебници съм изчел и до сега не съм попадал на абцес получен от стрес  Grinning
Принципно се получават от нелекувани пулпни или периодонтални възпалителни процеси, но нека приемем факта, че са от стрес  Whistling Whistling
Прилага се инцизия или на кратко разрез за елиминиране на гнойта и освен това трябва много внимателно да се почисти от зъбен камък и плака, а вече при по-тежки пародонтални абсцеси се дава и антибиотик. Препоръчително след като е овладяно острото възпаление, да се направи и кюретаж и костозаместване като това го правим с цел да се излекуваме пародонталният джоб и да се елиминират бъдещи пародонтални абсцеси съответно на същото място.

Не мисля, че за момента сме за микрохирургия, мисля, че положението не е чак толкова зле  Hug

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 22:17 от Бъдещ Зъболекар

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте, благодаря Ви за отделеното време и съветите. Нямам гной, то е просто болезнено място, имаш чувството, че те боли зъб, а всъщност е бил венеца. А точните й думи бяха от стрес и притеснение... Wink Wink Не съм много компетентна по темата и за това искам да попитам джоб и абсцес едно и също понятие ли са в стоматологията?  newsm78 И още веднъж благодаря за отговорите.  Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 260
Не точно! Има разлика в пародонталния абсцес и ендодонтския абсцес.
При пародонталния абсцес, основна причина е пародонтита и наличието на нелекувани дълбоки пародонтални джобове и непочистен зъбен камък също така и неправилно изработени пломби или корони и т.н. Grinning

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Предлагам начин за овладяване на венечно възпаление, джоб, до срещата със стоматолога.
Многократно жабурене с вода за уста, разтвор на смрадлика, почистване с конец за зъби, въпреки силната болка. Никакви
твърди и остри храни, тип ядки,чипс.
Ако прекалено силно боли и механичното почистване е невъзможно, ползвайте елугел, примерно.

Последна редакция: вт, 15 мар 2016, 21:02 от Стейси Грей

Общи условия

Активация на акаунт