Какъв подарък за новородено?

  • 1 819
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!
Моя много добра приятелка си има бебче. Аз съм много далече от темата и се обръщам към вас за идейки за подарък за малкото човече. Мислех си за кенгуру или някакви специални шишета, бейбифон (това май отпада, че мъничето ще спинка при родителите си).
Въпросът е, че не знам какво е подходящо за новородено.

Посъветвайте ме за нещо, което би им било от полза. А играчки подходящи ли са и какви?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 978
Кенгуру....!

От изброените... Peace

Иначе има много идеи, но ако се притесняваш, че няма да е най - точният подарък..по- добре питай приятелката ти!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 922
Общо взето новороденото няма нужда от мноооого неща, още повече, че то бързо пораства.
Затова, според мен, е най-удачно да вземеш нещо като за по-голямо бебе - напр. дрешка за 5-6 месечно, папучки, дори и гърне...
Успех Grinning

# 3
  • Мнения: 641
Играчка някаква. Пример: музикална въртележка за креватчето или активна гимнастика, а най-подходящо са дрънкалки, чесалки.
Ето идеи.

# 4
  • Мнения: 200
Здравей, аз бих те посъветвала, ако си близка с родителите попитай ги какво им е нужно - защото всеки ще им даде по нещо, то в един момент на всяко нещо ще му дойде времето дори и за по-голямо детенце... но аз когато бях в такова положение така ми беше по- лесно а и съвестно спрямо хората - сега детските неща са си скъпи и няма смисъл да се натрупат 5 комплекта дрешки например едн и същ номер и др... Hug

# 5
  • Мнения: 22 520
Ако са ти близки питай.Ако не,или дрешка/да речем есенна/Предполагам летни са накупили вече/изчисли на колко ще е тогава бебето и вземи малко по-голяма,да му става целият сезон/Или някаква занимателна играчка/не плюшените,тишични,почти никое дете не играе с тях/има супр голям избор на такива.Можеш да вземеш и пеещо гърне,или друг такъв аксесоар.

# 6
  • Мнения: 137
И аз мисля,че е най-добре да питаш.Но от играчките по-добре гумени и чешалки за зъби,а от дрешките по-голям размер,защото много бързо израстват Hug

# 7
  • Мнения: 104
нещо златно.
гривна, например

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 09:12 от Аурелия

# 8
  • Мнения: 1 059
и аз бих те посъветвала да попиташ

# 9
  • Мнения: 1 489
Каквото и да купиш ще им влезне в употреба.Кенгурото и активната гимнастика не са лоши като идея.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Това, че бебчето спи при тях не означава, че нямат нужда от бебефон. И нашият син спи при нас, но когато сме в дугите стаи върши идеална работа. Peace

# 11
  • Мнения: 201
Според мен най-много ще им помогнеш, ако попиташ. Иначе одеалце е добра идея.  sleepuu

# 12
  • Мнения: 6 164
Попитай родителите най-добре! Аз съм "поръчала" на приятелки вече някои неща, които си нямам и не са ми в момента належащи, та да си купя сама. Те ми звъняха да питат какво да му купят, понеже и те като теб не знаят или пък им хрумваха някакви неща, които вече имам.
Общо взето е като при сватбата. Ако не кажеш ще си дублираш. Да ми подарят столче за кола, като вече си имам няма смисъл, а виж музикална играчка още не сме си купили. Wink И така... Най-лесно за всички! Peace

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Луксозен фото албум + рамка
Бебешки дневник
Книга за отглеждане на бебето + книга за храненето
Бънджи
Проходилка

# 14
  • Мнения: 2 910
Наистина най- добрия съвет ще получиш от твоята приятелка Peace
Ако пък и е неудобно да ти каже бебешки дневник според мен е подходящ подарък или комплект спално бельо Peace

# 15
  • Мнения: 1 327
това, че ще спи при родителите не обезмисля бейбифона! моята щерка също спи в леглото ми, но все пак освен в него прекарва доста време и в кошарката си, а откакто лази и на пода  Wink бейбифона е много удобен, защото не се напрагяш да слушаш в кой момент бебето ще се обади. може да им подариш и анатомична възглавница, на която да слагат бебето в първия месец, много е удобно......... хем е до тебе, хем не се притесняваш, че може да го притиснеш...

За толкова малко бебе много по-удобен е слинга от кенгурото. Ето тука можеш да видиш и как да направиш 1 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

можеш да подариш лигавници, подложки за повиване, слънцезащитен крем...

има и по-добър вариант - парите в пликче и майката да купи каквото и е необходимо и със сигурност ще ползва, или я питай от какво има нужда.

# 16
  • Мнения: 516
Много неща са нужни на едно бебче. кенгуру не е лошо като вариянт. Дрешки, бънджи гащи, лщщлка. То сега може да купиш много работи, и да се използат малко по късно.

# 17
  • Мнения: X
Значи направи така - избери 2-3 неща и кажи на майката какви са ти идеите и тя да каже кое от нещата. Идеи от мен:
има прекрасни албуми за 200 снимки /аз си поисках албум за снимки но не ми подариха от хубавите  Cry / - луксозни, чудни за подарък;
кенгуру може;
музикалната въртележка, която се монтира върху леглото е неописуемо интересна на Кристиян, това е първата играчка, която забеляза и ми е от много близка приятелка...;
прекрасни мърдащи и пеещи калинки - дечковците ги обожават като станат на 6 месеца;
прекрасни одеала;


/спалните комплекти не са за предпочитане, кофти са им размерите и никога не пасват плик на одеалото което имаш , на леглото и така - аз правих по поръчка/;
активната гимнастика се ползва някой и друг месец само /м/у 4ти и 6ти/ - не им е безкрайно интересна на бебетата;
проходилка аз смятам да не ползвам, твърде е възможно и майката да не ползва, модата им отминава, докторите не ги препоръчват, при всички случаи е скъпичък подарък....
дрешки е трудно да вземеш занапред- сега за лятото бас държа че е накупила майката и ще й подарят, за есента има доста време не се знае точно какъв р/р ще е детето - може да е по-дребно, по-едро... не бих купила дрешки за след 6 месеца, а за веднага ще има купища. Поне при мен беше така.

# 18
  • Мнения: 295
Хавлийка и гъбка за къпане   bath1

# 19
  • Мнения: 574
Може да и купиш шезлонг, но ако ти е скъпо купи някоя гумена книжка са баня, дранкулки за количка, дрешка ,но по голяма.

# 20
  • Мнения: 104
Аз още когато разбрах, че приятелката ми е бременна, й заявих, че моят подарък за бебето ще бъде луксозен бебешки албум. Избрах го, първо защото много ги харесвам и второ, защото тя едва ли когато роди, ще иска да дава пари точно за това.
При избирането на подарък винаги гледам да е нещо, което човекът харесва, но все отлага неговата покупка по една или друга причина.

# 21
  • Мнения: 3 537
Албум за снимки и добра идея според мен Peace

# 22
  • Мнения: 337
Зависи от това с какви средства разполагаш, но като допълнение на съветите на мамите преди мен  - подари ЛЮЛКА от Штъркел на цена около 60 лева, върши работа до 3 годишна възраст. Мисля, че няма дете което да не харесва да се люля Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и аз бих те посъветвала да попиташ
Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 271
Защо да отпада бейбифона? Синът ми също спи в нашата стая, но аз мога да си се разхождам из къщата, докато той спи, без да притичвам през 20 мин. да го наглеждам.
Това е едно от най-големите ми удобства и мисля, че от изброените е най-необходимото!

# 25
  • Мнения: 695
бейбифон-все пак мама ще трябва да излиза понякога от стаята Wink

# 26
  • Мнения: 8 505
Според мен питай родителите.Ако не са ти толкова близки-дрешка.

# 27
  • Мнения: 1 425
Ако са ти близки родителите най-добре им кажи горе долу сумата, която ще отделиш и те ще ти кажат за тази сума какво можеш да вземеш. Когато родих дъщеря си близките ми приятелки направиха точно така и да си призная много ми помогнаха.

# 28
  • Мнения: 1 873
Активна гимнастика, козметичен несесер, комплект скъпа козметика, бебешки дневник, играчки, но не плюшени, комплект спално бельо или оделце за зимата.

# 29
  • Мнения: 747
 newsm10
Защо да отпада бейбифона? Синът ми също спи в нашата стая, но аз мога да си се разхождам из къщата, докато той спи, без да притичвам през 20 мин. да го наглеждам.
Това е едно от най-големите ми удобства и мисля, че от изброените е най-необходимото!
Все пак, ето ти един съвсем примерен списък от необходими за бебенце неща /из форумите има още много такива, ако идеята за търсене из списъци ти харесва/:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

# 30
  • Мнения: 747
А, и пропуснах да добавя- попитай приятелката си какво предпочита- не считам, че има нещо неудобно в това!

# 31
  • Мнения: 101
Памперси-със сигурност ще и влязат в употреба.

# 32
  • Мнения: 1 564
Най-добре попитай родителите.Аз бих купила от бебешките дневници,одеялце или халатче за баня.На нас  са ни подарявали к-т олекотено юрганче с възглавничка,чаршафче и някаква играчка. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
На мен памперси ми звучи доста страноо... Rolling Eyes
Все едно на мен превръзки да ми подарят Mr. Green

Албум е мн добра идея...И поне остава спомен за цял живот.Дрехите се надрастват,но пък са си нужни винаги...
Бебефон не те съветвам,може майката да няма намерение да купува...
Абе албум,албум Peace или бебешки дневник-албум по-добре

# 34
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Това, че бебчето спи при тях не означава, че нямат нужда от бебефон.
Точно това бях решила да напиша Peace

# 35
  • Мнения: 11 505
Ако са ти близки питай.Ако не,или дрешка/да речем есенна/Предполагам летни са накупили вече/изчисли на колко ще е тогава бебето и вземи малко по-голяма,да му става целият сезон/Или някаква занимателна играчка/не плюшените,тишични,почти никое дете не играе с тях/има супр голям избор на такива.Можеш да вземеш и пеещо гърне,или друг такъв аксесоар.
  newsm10Само бих добавила и бебефон-това една много полезна вещ,независимо дали бебето спи при родителите си.Аз дори в съседката да сляза си го вземам и съм спокойна. Wink

# 36
  • Мнения: 3 334
Другите мами са ти изброили също много хубави и важни неща,но аз те съветвам да питаш и ако няма кана за преваряване на вода,да й подариш.Много са функционални и ще се радва много.Една братовчедка ще ражда тази седмица и аз ще й купя.

Общи условия

Активация на акаунт