Възпалени яйчници *Б*

  • 58 208
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 273
Здравейте, момичета! Сутринта ви се оплаках от силните болки в яйчниците. Е , те вече отшумяха, но смятам да отида на гинеколог, след като ми мине мензиса. Въпросът ми е: как се установява възпаление на яйчниците? С обикновен гинекологичен преглед или с цитонамазка? През юни ходих на гинекологичен преглед и лекарката ми каза, че всичко ми е наред, но без да ми вземе цитонамазка. Възможно ли е да е сбъркала?

# 1
  • Мнения: 3 205
Цитонамазката не установява възпаление на яйчниците. Виж, тук е описано по-подробно:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655

Иначе съжалявам, но не знам как се установява възпаление...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
Юлче, благодаря за отговора, но и аз първо прочетох това, към което ме препращаш. Мисля обаче, че то се отнася за шийката на матката, а не за яйчниците. Доколкото знам, обгаря се раничка на шийката на матката.

# 3
  • Мнения: 1 805
Ами Леа, моята лекарка миналата седмица като бях отново при нея за пореден път вече за кръвотечението ми и й казах че сега пък нещо яечниците ме наболяват, тя не ми взе цинотамазка, а и Юл4ето е права, че така е се установява възпаление. Та моята ме опипа доста обстойно отвътре и отвън и каза че май имам леко възпаление на яечниците и ми даде лек антибиотик Оспамокс. Та така.

# 4
  • Мнения: 9 063
Мила Леа,ето какво знам аз(от опит).Два пъти са ми поставяли такава диагноза-заради настинки,зимата най-вече,защото аз най-много настивам от краката и кръста...Та бях получила такова възпаление-не е страшно,само така звучи,разбира се трябва да се лекува.Та казваш си оплакванията-болят те яйчниците,имаш или нямаш течение-ей такива работи.По време на самия преглед нали те натискат ниско долу на коремчето,където са яйчниците,и от двете страни-целта е да се получи леко притискане на яйчниците и отвътре и отвън(гадно звучи ама...)та ако те боли по-силно,значи имаш възпаление.Доколкото знам не се правят специални изследвания за да се установи това,а просто самият преглед си показва.Обикновено се изписват антибиотици-Ципрофлоксацин напримерно има много други варианти.Ако ти изпишат ант.,не забравай да пиеш кисело мляко-заради гъбичките,а от Ципро...се появяват със сигурност.Но те да се оправят яйчниците,а гъбичките-лесно Simple Smile Дано съм ти помогнала,успех и се пази!

# 5
  • Мнения: 4 212
Аз ли4но имах много кризи от възпалени яй4ници.
Направо ми посиняваха ноктите на ръцете от болка.... Cry
В спешното доктор4ето ме прегледа мнооого внимателно с ръце.Тушира с едната ръка вътре,а с другата опипва отгоре...така изкрещях,4е 4ак му стана болно на 4овека и после ми биха една инжекция,големи кубици беше,болкоуспокояващо....това и на мен ми се полу4ава зимата и пролетта.
Леа ,пази се много.Само дебели гащи носи.Ле4ението става с вътрешен прием и смяна на няколко поредни антибиотика, и както ве4е описах,външно с Алое.Ще минат поне 3 месеца до пълно възтановяване,но това зависи и от самото възпаление.Лекувай се интензивно,4е после се запушват тръбите и става еднаааа,мани мани Close  Imp

# 6
  • София
  • Мнения: 4 273
Ей, благодаря ви. Вече си мислех, че няма да получа повече отговори. А дали ако съм с възпалени яйчници, това е пречка да забременея (със сигурност имам овулация и са ми проходими тръбите)? Е, това не означава, че ще пропусна чичо доктор, а просто искам да знам дали да се надявам, че този месец съм забременяла.

# 7
  • Мнения: 9 063
Ами щом си имала овулация,би трябвало да няма проблеми Simple Smile Но чичо доктор най-добре ще каже,а и времето ще си покаже Wink Но според мен овулацията е важна Sunglasses

# 8
  • Мнения: 7 718
Само по себе си възпалението не е опасно, ако се лекува навреме и адекватно.
Лошият вариант е ако хронифицира /при прекъснато лечение, ако има временно подобрение, т.е. лекарствата трябва да се продължат дори и след отшумяването на болките/ или ако се получат усложнения, вследствие на неправилно и ненавременно лечение.

# 9
  • Мнения: 1 805
Ами моята лекарка не ми каза че това ще е проблем ако бебеправиме и каза да си действаме спокойно. Даже понеже антибиотик ми изписа ми каза, че той е слаб и може да се пие и от бременни и да не се притеснявам. Но аз лично ще изчакам и тази седмица, за да съм по-сигурна и спокойна да не взема да неправя някоя беля.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 273
Цитат на: Lali
Само по себе си възпалението не е опасно, ако се лекува навреме и адекватно.
Лошият вариант е ако хронифицира /при прекъснато лечение, ако има временно подобрение, т.е. лекарствата трябва да се продължат дори и след отшумяването на болките/ или ако се получат усложнения, вследствие на неправилно и ненавременно лечение.

Доколкото разбрах, възпалението се лекува с антибиотици. Значи през това време няма да правим бебе. Възможно ли е да се излекува за 1 месец? Ще ми е мъчно дълго време да отлагаме бебеправенето!

# 11
  • Мнения: 2 489
Аз също съм имала два пъти възпаление на яйчниците. Много е болезнено и май по това се познава основно. Освен това болката преминава към ануса, ако я има тая болка, особено като си седнала - няма съмнение - възпаление.
Лекуват се успешно, както са ти написали другите момичета, важното е да е своевременно.

# 12
  • Мнения: 4 212
то4но така,направо не можеш да си седнеш на Д¬то.
Между другото,доколкото са ми казвали,антибиотика до 3 месец бременност не е вреден.... Rolling Eyes ,а снаха ми,която е медицинска сестра,ми беше казвала 4е по време на възпаление се забременявало много по¬лесно...и аз съответно гледах странно Rolling Eyes  Rolling Eyes ,но се полу4ават едни неприятни те4енияяя,гадост.
Важното е да не стане хрони4но.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Аз си седя спокойно на дупето и нямам болки. Болките, които изпитах сутринта бяха като преди мензис. Ама има още 1 седмица дотогава. Дали сега да отида на лекар, или като ми свърши мензиса?

# 14
  • Мнения: 7 718
Нищо ти няма на яйчниците. Спукало се е фоликулчето. Laughing Ако имаш възпаление на яйчниците няма как да не разбереш. Болката от възпаление на яйчниците е като всяко друго възпаление - на зъб, пръст, цирей - като пипаш - боли.

Общи условия

Активация на акаунт