опасно ли е

  • 2 201
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами.Въпросат ми може да е малко глупав но е следния:Температурата при настинка(37.5)може ли по някакъв начин да навреди на бебето  newsm78. Моля ви отговорете ми че се побърках  #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 588
Въпросът ти е малко неясен - бебето родено ли е или не е родено? Ако не е родено - в кой месец си? Ако е родено - кой месец е бебето?

# 2
Ако ти си бременна и миаш температура можеш да пиеш парацетамол и да ясмъкнеш, това разбира се го правиш след като говориш с лекаря.
Ако въпросът е за родено бебе отново се консултираш с лекаря

# 3
извинявам се за неясния въпрос .Бременна съм в 15 г.с и настинах но сега съм по добре но ме мъчи това да не е навредили нещо на бебето тази температура.А за пиене ми казаха че мога да пия ефералган от 330 мг.

# 4
  • София
  • Мнения: 401
мила, не се притеснявай - 37,5 не е висока температура!Желая ти лека бременност  bouquet!

# 5
Не се притеснявай,както са ти писали-това не е опасна температура.Спокойно можеш да пийнеш Парацетамол ако прецениш.Аз в твойте седмици изкарах ангина с 39 градуса,пих антибииотик и нищо ми няма.

# 6
  • Мнения: 992
Не се притеснявай, температурата ти не е чак толкова висока, опасно е ако качиш 38-39, но все пак се консултирай с лекар.
Успех Hug

# 7
  • Мнения: 3 116
Не, тази температура не е опасна, но аз в 6 месец вдигнах 40 градуса и се наложи да пия течен аналгин, защото тази температура вече си е опасна  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 7 183
Най-добре се консултирай с лекар. Аз преди 2 седмици - в 16 г.с. - изкарах вирус. Няколко дни имах температура 37.5. Лекуваха ме с ефералган, хомеожен за гърло, биопарокс за хрема. Последното е един вид инхалатор за нос и гърло, става за бременни и доста помага. При всички случаи взимай мерки овреме, че ако не се лекува и настинката може да прерастне в нещо по-сериозно, а това ще е лошо за бебчо.

# 9
  • Мнения: 137
Не е висока Т ,но ако се увеличи може да пиеш Парацетамол Hug
Лека бременност  bouquet

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Диагноза "настинка" няма и въобще такава болест няма. Щом имаш Т, значи организмът ти се бори с някой вирус или инфекция. Ако Т не се повиши и спадне, значи си се преборила, ако се повиши, тогава трябва да се помогне с лекарство. Аз лично съм пила и антибиотик през бременността си, но след консултация с лекар. Извини ме за резкия тон, желая ти лека бременност и здраво бебче! Simple Smile

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Диагноза "настинка" няма и въобще такава болест няма.

Има такава диагноза......вирусна настинка.............

# 12
  • Мнения: 6 315
Само високата температура може да е опасна за детето. Пий каквото ти е казал лекарят!

Бързо оздравяване и леко бременеене!   bouquet

# 13
  • Мнения: 6 164
Мен ме тръшна в събота някакъв ужасен вирус, с температура - и мойта беше там някъде и пих парацетамол. Смъкна се, после пак вдигнах (след 6 часа), пих втори, пак вдигнах след 6 часа пих трети. И мина, бил е от "бързите вируси" за денонощие (с повръщане и разтройство и т.н.).

Но вируса си е упорита работа. Ако си само с настинка едва ли толкова много ще се налага да пиеш.
Можеш и да си намокриш чорапи в оцет и да ги обуеш - безпогрешен бабин лек - на мен ми смъкна цял градус надолу темп. за 15 минути + кърпа със студена вода на челото!!! #Crazy От 37.8 на 36.8!!!
Бързо оздравяване! smile3525

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
Предполагам, че и хомеопатия би помогнала, питай гинеколога си.
Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт