Откога грис

  • 550
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Още не съм и приготвяла грис.Момата след два дена ще навърши 7 месеца,мога ли да е давам грис и как да го приготвям?Предварително ви благодаря.  bouquet









# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Щом сте минали 6-ти месец, до който не се препоръчва даването на глутен, можеш  Grinning
Аз го правя с прясно мляко разредено с вода, но ние сме големи, на теб препоръчвам да го правиш с АМ  Peace

Ако те интерисува как става с АМ:
Слагаш вода да заври, след което добавяш гриса, когато е готов, махаш от котлона и слагаш малко масълце, изчакваш мъничко да поизтине и прибавяш АМ 2-3 мерителни лъжички/сухо вещество/ и бъркаш здраво, за да не стават бучки

# 2
  • Мнения: 649
на нас това ни беше първата каша като захраних с каши, след зеленчука...значи към края на 7 месец. Аз купувам на Милупа- има и без глутен- и се прави с вода, защото това е млечна каша. За разнообразие добявах по-късно и малко плодово пюре или пресен плод ( напр. банан намачкан)

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
О, да забравих за тази каша  Peace
Иван я обожаваше  Grinning
100 пъти по добре тази каша отколкото, ти да приготвяш гриса, защото е обогатена с витамини и т.н

# 4
  • Мнения: 27 524
След 6-ия е ок.Аз тази вечер ще давам за сефте.Дони,мерси за рецептата,точно умувах как да го спретна  Grinning

Я,да питам тук тогава-купих грис обикновен,от жито,обаче купих и царевичен.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?


Може  Sunglasses - става мого добре също.
Царевичен грис може да се дава и на бебета незахранени с глутен, защото царевицата не го съдържа

# 6
  • Мнения: 27 524
.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?


Може  Sunglasses - става мого добре също.
Царевичен грис може да се дава и на бебета незахранени с глутен, защото царевицата не го съдържа

Ясно,мерси.Ние почнахме глутена,но да има разнообразие  Simple Smile

# 7

Общи условия

Активация на акаунт