Каша ХИП - от елда

  • 1 171
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Мами моля Ви дайте съвет...искам да дам кашата ХИП с елда, само че без мляко? може ли? в смисъл тя е безмлечена и се разбърква с мляко...обаче искам да е по диетично Wink дали ще се разтвори хубаво само с вода?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Всяка една безмлечна каша можеш да приготвиш и само с вода. Ще се разтвори - не се притеснявай.

# 2
# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Само, дано му хареса на бебока, защото стават отвратителни тези безмлечните на които се добавя АМ, пък ако и АМ не сложиш  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Само, дано му хареса на бебока, защото стават отвратителни тези безмлечните на които се добавя АМ, пък ако и АМ не сложиш  Rolling Eyes


що бе? Аз от време на време правя безмлечни с АМ и човека се изтрепва да ги яде. Вярно че само с вода не съм правила,но с адаптирано много ги харесва

# 5
  • Мнения: 2 220
И с вода става вкусна. Синът ми я харесва.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 599
Безмлечната каша на Хип от елда е с банан и ябълка и е ок на вкус дори и с вода. Стига да си въвела тези плодове, де Simple Smile

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Само, дано му хареса на бебока, защото стават отвратителни тези безмлечните на които се добавя АМ, пък ако и АМ не сложиш  Rolling Eyes


що бе? Аз от време на време правя безмлечни с АМ и човека се изтрепва да ги яде. Вярно че само с вода не съм правила,но с адаптирано много ги харесва


Ами, чесно казано аз ги намирам за безвкусни и гадни, в сравнение с млечните, аз не съм купувала никога безмлечни, но опитах такава приготвяна за друго дете и направо  Sick
Но щом бебоците ви ги ядат  Peace

# 8
  • Мнения: 3 042
Моят син също харесва кашата от елда /безмлечна е, но я приготвям с АМ, но то не променя вкусът й/ ,  Sadно за съжаление тук не мога да намеря на ХИП /в доста детски магазини съм търсила, но не ги зареждат/, а купувам на Беби . Peace На ХИП сигурно е много по-вкусна.

# 9
  • Мнения: 548
...обаче искам да е по диетично
А защо диетичността трябва да дойде именно от спестяването на АМ? Детето ти хич не е толкова голямо, че да го лишаваш от ценните съставки на АМ. По-добре му направи АМ с грис, овесени ядки или нещо друго вместо каша, която си е доста калорична. Или можеш да сложиш половин лъжица по-малко каша, но пък останалото да е разтворено в АМ, а не във вода. Все пак следната калоричност на АМ е около 70 ккал на 100 мл, а в половин лъжица каша се съдържат много повече. Забележката ми естествено важи само, ако възнамеряваш редовно да даваш каша с вода, а не инцидентно.
Иначе аз винаги съм купувала безмлечни каши и винаги съм ги приготвяла с АМ. И винаги съм дебнела Косьо да остави нещо след себе си, за да го доям. Да, ама досега никога не се е случвало...
А елдата на Хип е много вкусна, както и елдата с плодове.

# 10
  • Мнения: 1 878
Аз "подобрявам" елдата (има и чиста елда на Хип) с плодово пюре - слагам половин малко бурканче към кашата, която пък оставям малко по гъста, за да не се втечни много след плодовото. Малкия много харесва тия миксове  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз "подобрявам" елдата (има и чиста елда на Хип) с плодово пюре - слагам половин малко бурканче към кашата, която пък оставям малко по гъста, за да не се втечни много след плодовото. Малкия много харесва тия миксове  Mr. Green
Ей, това ми го взе от клавиатурата  Mr. Green Точно същото се готвех да напиша. Аз винаги слагам половин доза каша(не е толкова калорично) и половин доза плодово пюре (хем овкусява, хем е полезно)  Wink
А това да не се слага АМ на кашата за мен не е добър вариант. Все пак до 1 година всяко хранене на детето трябва да е млечно. И аз мисля че е по-добре по-малко каша,отколкото липсата на АМ.

# 12
  • Мнения: 1 878
Е ние си доцокваме след кашата - да си изплакне зъбите  Mr. Green нищо че за сега имаме само 1 бр.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 254
Благодаря на мамите, които писаха в мойта темичка.
Естествено Евгени не пожела изобщо да яде елдата без адапте.
 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт