Хипохондрия - за хипохондрички по цвички и техните горкички близки

  • 65 277
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 500
В сайта на Орлин Баев има интересна информация за хипохондрията  Hug

# 31
  • Мнения: 1 037
Нищо ми няма ни на бъбреци, ни на четен дроб, ни на жлъчка. Според лекаря като ме натисна отпред, ме болят ребрата от вдигането на бебето. Ама понякога и отзад ме боли, но понеже той бързаше не можах да го питам.

# 32
  • Мнения: 491
То от вдигане се напрягат и мускулите отзад. Така, че не се вкарвай във филми.

Аз сега съм в джаза защото трябваше вчера да ми вземат цитонамазка, а аз имам ръждиво зацапване от близо седмица. Доктора каза, че ако не спре до 31ви да ходя при него за да ме хоспитализират за да се правят разни изследвания при което си представих някакви картини като от филми на ужасите...  LaughingТа се надявам сега цикъла да ми дойде нормално на 20-ти както го чакам и след това да няма и помен от някакво кървене и зацапване, че мозъка ми започна да си съчинява глупости вече. Аз понеже съм с ПР и вчера бях на ръба на паник атака макар, че не съм имала отдавна откакто пия лекарства... толкова се уплаших...  Shocked #Crazy Tired

Решила съм да не го обмислям сега, да си насоча мислите в други посоки. Още ми е малко тревожно от това, но ще се опитам да не мисля. Постижение е, че не съм ровила изобщо в интернет за симптоми и варианти. Нямам и желание, може би страха ми е в повече.  Laughing Laughing Laughing

# 33
  • Мнения: 267
Оф, аз пък сега съм на дневен ред очи ...какво ли не беше..сега са очите, все ми се струва че ми се привиждат едни точици искрящи като гледам бял фон или монитор и изчезват. Малки точици светещи или черни за секунди и освен това съм си втълпила,че не виждам много ясно напоследък...и се чудя какво ми има Sad направо вечее не знам...някой имал ли е подобни симптоми  newsm78

Имаш остра нужда от загуба на 30 лева за Лутеин комплекс Simple Smile
Пиеш всеки ден и ще забравиш за всичките симптоми.  Peace Един път в годината е задължително да се взема такава храница за очите.

Мерси, Дорис! Heart Simple Smile)) Още утре ще си взема и да видим ахах и аз си го мислех Simple Smile

# 34
  • Мнения: 267
Пак аз...
Утре съм на гастро, да видим тая чаркаляци как са, стискайте палци, че не минава тая пуста болка. Praynig

И аз съм имала такива болки и една приятелка, която също е хипохондрик и с паник атаки. Тя ходи при всякакви терапевти и игло и какво ли не и лекарии...казаха и, че жлъчката и черният дроб са здрави, но просто това са органи, които са изключително чувствителни на стрес и нерви и за това реагират с болка, когато човек е нервен или стресиран или просто си фантазира различни болести. Сигурна съм, че всичко ти е наред хихи Simple Smile) и ти трябва повече спокойствие  bouquet

# 35
  • Мнения: 11 310
Аз сега съм в джаза защото трябваше вчера да ми вземат цитонамазка, а аз имам ръждиво зацапване от близо седмица. Доктора каза, че ако не спре до 31ви да ходя при него за да ме хоспитализират за да се правят разни изследвания при което си представих някакви картини като от филми на ужасите...  LaughingТа се надявам сега цикъла да ми дойде нормално на 20-ти както го чакам и след това да няма и помен от някакво кървене и зацапване, че мозъка ми започна да си съчинява глупости вече. Аз понеже съм с ПР и вчера бях на ръба на паник атака макар, че не съм имала отдавна откакто пия лекарства... толкова се уплаших...  Shocked #Crazy Tired

Защо ти вземат цитонамазка дни преди цикъл?

Такова зацапване се получава при недостиг на прогестерон. При мен е в месеците без овулация. Започва преди датата на цикъла и най-вероятно няма да ти дойде на 20, а ще продължи така да се влачи. Имаш 2 варианта - започни да си слагаш прогестерон вагинално за 5 дни. Прецапването ще спре и след 10 дена ще имаш цикъл. Или започни малко по-упорито да пиеш витамин С с калции.

Добре е да си 100% сигурна за липсата на маточна или извънматочна бременност. Например с кръвен тест.

Толкова лекари обиколих, че не мисля, че има как и за какво да те хоспитализират и какво освен кюртаж да ти направят. На този етап не се съгласяй. 

# 36
  • Мнения: 212
Преди година и аз бях с такова зацапвате, продължи няколко месеца. Преди цикъл 5-6 дни, кръв, после ръждиво и така до цикъл. След него още 4-5 дни. Постоянно пусках хормони и кво ли не. Когато спрях да го мисля-приключи. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 491
Аз сега съм в джаза защото трябваше вчера да ми вземат цитонамазка, а аз имам ръждиво зацапване от близо седмица. Доктора каза, че ако не спре до 31ви да ходя при него за да ме хоспитализират за да се правят разни изследвания при което си представих някакви картини като от филми на ужасите...  LaughingТа се надявам сега цикъла да ми дойде нормално на 20-ти както го чакам и след това да няма и помен от някакво кървене и зацапване, че мозъка ми започна да си съчинява глупости вече. Аз понеже съм с ПР и вчера бях на ръба на паник атака макар, че не съм имала отдавна откакто пия лекарства... толкова се уплаших...  Shocked #Crazy Tired

Защо ти вземат цитонамазка дни преди цикъл?

Такова зацапване се получава при недостиг на прогестерон. При мен е в месеците без овулация. Започва преди датата на цикъла и най-вероятно няма да ти дойде на 20, а ще продължи така да се влачи. Имаш 2 варианта - започни да си слагаш прогестерон вагинално за 5 дни. Прецапването ще спре и след 10 дена ще имаш цикъл. Или започни малко по-упорито да пиеш витамин С с калции.

Добре е да си 100% сигурна за липсата на маточна или извънматочна бременност. Например с кръвен тест.

Толкова лекари обиколих, че не мисля, че има как и за какво да те хоспитализират и какво освен кюртаж да ти направят. На този етап не се съгласяй. 

Za kakwo пък да ми правят кюртаж  Tired  #Crazy
Не се самолекувам аз, не мога да правя нещо като не знам от какво е. Защото може да е от стрес. Правиха ми анална операция декември, правиха ми колоноскопия миналия месец, отключих паническо разстройство и всичко това от стресът който ми се натрупа.
Така, че ще изчакам да видя какво ще стане и така.
За първи път в живота ми се случва зацапване. 
И моя приятелка ми каза, че вероятно искат да ме вкарат в болница за да ми минат изследването на хормоните по клинична пътека за да не плащам много ако се случи да не спре да зацапва.

# 38
  • Мнения: 1 037
3-ти ден пия АБ и си поддържам 37...
Знам че е малоумно, но нормалната ми температура е 36,7 някъде.
Кога, по дяволите, ще ми мине?

# 39
  • Мнения: 1 283
Има ли някой с доказан безвкусен диабет и какви бяха симптомите?

# 40
  • Мнения: 11 310
3-ти ден пия АБ и си поддържам 37...
Знам че е малоумно, но нормалната ми температура е 36,7 някъде.
Кога, по дяволите, ще ми мине?


Нали пиеш антибиотик, значи си болна и е нормално организма да доизчиства болестта. А дори може да е реакция към антибиотика.

# 41
  • Мнения: 212
Капитан Морган, ти намери къде да питаш!  Joy
Only God can,, понякога температурата се поддръжа по-дълго време, особено ако инфекцията е вирусна.

# 42
  • Мнения: 4 500
Не се самонавивайте една друга, казвам с най-добри чувства  Hug
http://orlinbaev.blogspot.bg/p/blog-page_20.html

# 43
  • Мнения: 212
Не се самонавивайте една друга, казвам с най-добри чувства  Hug
http://orlinbaev.blogspot.bg/p/blog-page_20.html

Какво имаш предвид?

# 44
  • Мнения: 4 500
Ами какво....върни се малко в коментарите и ще видиш  Hug
Хипохондрията е нещо ужасно - и за човека, и за околните. Да не говорим колко пари се хвърлят на вятъра за ненужни изследвания. Доказано е, че хипохондрика е здрав, в смисъл, че ако си мисли че има 10 болести, то няма нито една от тях  Crazy
Аз също една година обиколих де що има доктори. Не се справих, а напротив - задълбах. Едно от нещата, които психото ми каза, е да спра да чета здравни форуми, интернет диагнози и де що има от тоя сорт. Трудно е, без негова помощ не успях  Tired
Наистина много добре разбирам какво се крие под думичката "хипохондрия" и тези ми думи НЕ целят заяждане. Напротив.
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт