Проблемо обезкосмяване по лицето.. ПОМОЩ!!!

  • 7 978
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имам проблем с обезкосмяването по лицето, правя си кола маска на бузите при козметик и след като си нанасям фон дьо тен се получава една лента, там където съм оскубана е по-светло а там където са останали мъхчета е по-тъмно. Не знам какво да правя, като крастава съм и не мога да се понасям вече. Вариантът да ги премахвам на всякъде отпада защото ми се получават рани на по чувствителните зони.. Помогнете ми...

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами купи малко по-тъмен фдт и слагай съвсем малко количество върху по-светлата лента.
Или ако ти се получава по-тъмна лента съответно купи по-светъл фдт за нея.

# 2
  • Мнения: 1 324
Ох, това окосмяване по лицето е много травмиращо за една жена. Искрено ти съчувствам и се надявам да успееш да решиш този проблем. Кола маската е много агресивна за кожата на лицето. Ако имаш финансова възможност търси друга алтернатива. Моя позната успя да си реши проблема с лазер. Тя живее в чужбина. Тук не знам коя клиника или дерматолог да ти препоръчам в това отношение. Дано някой с опит се включи.

Чела съм, че чай от джоджен може да намали окосмяването по лицето. Има положителни отзиви из нета. Поразрови се за повече инфо. Аз го пих известно време, но съм несериозна и прекъснах. В този период сякаш мъха над горната ми устна растеше много по-бавно и оскъдно. Но не съм категорична, защото той по принцип не е много и може да си внушавам.
http://www.hera.bg/s.php?n=1280
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6376599.stm

# 3
  • Мнения: 46 508
А правила ли си си изследвания? Прикриването е само временно решение, потърси причината, защото ако има може да се задълбочи.

# 4
  • Мнения: 9 991
Туркините си махат космите по лицето с конец. Смени си козметика, кола маската, не е подходяща за лице. Също ще махне само по-дългите косми, не абсолютно всички и няма да имаш петна.

https://www.youtube.com/watch?v=Su7wv7QYbw4

# 5
  • Мнения: 63
Много неприятно,но често срещано явление! Аз получих окосмяване след хормонална намеса и дълги години се борих по всякакви начини,освен да се подложа на фотоепилация-просто не посмях,а си правих на крака и интим и останах доволна,но на лицето ме беше страх......След дълги колебания реших,че вече няма какво да губя и започнах с епилатора! Първият път болеше,но търпимо,получи се доста зачервяване,но и на това намерих решение-мажа се с крем Здраве и на другата сутрин няма косми ,няма зачервяване,няма нищо.......Не знам дали съм взела правилното решение ,но вече 5 години всяка неделна вечер след душа се минавам с епилатор,мажа кремчето и забравям 7 дни !Като се сетя лятото как личаха космите на слънцето, а зимата от студа настръхваха,беше ме срам да се погледна, и ме хваща яд,че по-рано не съм се престрашила! Доколко е правилно,не знам ,но резултата си струва 10 минути седмично ! Знам,че много хора ще кажат,че има съвременни начини и не бива да се правят такива опити,но...нямам излишни пари за скъпи процедури,колкото и смешно да се стори на мнозина! Успех в намиране на правилното решение!!! Peace

# 6
  • Мнения: 106
Много неприятно,но често срещано явление! Аз получих окосмяване след хормонална намеса и дълги години се борих по всякакви начини,освен да се подложа на фотоепилация-просто не посмях,а си правих на крака и интим и останах доволна,но на лицето ме беше страх......След дълги колебания реших,че вече няма какво да губя и започнах с епилатора! Първият път болеше,но търпимо,получи се доста зачервяване,но и на това намерих решение-мажа се с крем Здраве и на другата сутрин няма косми ,няма зачервяване,няма нищо.......Не знам дали съм взела правилното решение ,но вече 5 години всяка неделна вечер след душа се минавам с епилатор,мажа кремчето и забравям 7 дни !Като се сетя лятото как личаха космите на слънцето, а зимата от студа настръхваха,беше ме срам да се погледна, и ме хваща яд,че по-рано не съм се престрашила! Доколко е правилно,не знам ,но резултата си струва 10 минути седмично ! Знам,че много хора ще кажат,че има съвременни начини и не бива да се правят такива опити,но...нямам излишни пари за скъпи процедури,колкото и смешно да се стори на мнозина! Успех в намиране на правилното решение!!! Peace

А от епилаторът не станаха ли по-груби космите?

# 7
  • Мнения: 63
Не съм забелязала да има промени при космите,следя само резултата след епилация!

# 8
  • Мнения: 1
Мила Мария първото което трябва да се направи е проверка на мъжките хормони ако те са увеличени е много трудно да се премахнат аз съм на 50 години и все още ми е проблем имам косми по лицето от 17 годишна.Единственото което помага е лазер 6 поредни пъти.В разтояние на 3 месеца намаляват но след това порасват наново.Ако мъжките хормони не са увеличени то ЛАЗЕРА е най доброто ,изчезват напълно.Успех

# 9
  • Мнения: 1 600
Туркините си махат космите по лицето с конец. Смени си козметика, кола маската, не е подходяща за лице. Също ще махне само по-дългите косми, не абсолютно всички и няма да имаш петна.

https://www.youtube.com/watch?v=Su7wv7QYbw4
Точно.Това е най-подходящият метод за справяне с този проблем и зона,изключвайки лазера.Има много козметички,които го практикуват.Не е скъпо,а ефектът е страхотен и става за абсолютно цялостно почистване на лицето

# 10
  • Мнения: 1 600
Забравих да вметна,че е лесно да се научиш и сама.За няколко дни става,първоначално е болезнено,но повярвай след много малко време въобще няма да ти прави впечатление.Става буквално за минути цялостното почистване

Общи условия

Активация на акаунт