Скъсан менискус и добър лекар във Варна

  • 4 481
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте отново!
Пак пиша,защото майка ми отново има проблем.След клякане майка ми буквално изрева,заболя я зверски и от тогава не може да си стъпи на крака.Десет дни ходим по мъките,обиколихме трима ортопеди,невролог и съдов хирург.Последното мнение е скъсан менискус.Насочиха ни към Варна и доцент Говедаров за артроскопия,но майка ми прочете лоши отзиви за този доцент и много се разстрои.
Моля,ако имате някакви отзиви за този доцент споделете,а също и всякакъв опит със скъсан менискус ще ни е от полза,жената е на легло,става трудно и с наша помощ и бастун.
До сега са ни правили само две снимки и ангиограф за вените.Има ли нужда от други изследвания,знаете ли и добър лекар във Варна,в Бургас вече няма да търсим лекари.

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 14:27 от mariqivanova799

# 1
  • Мнения: 2 450
Не мисля, че има други изследвания, брат ми къса менискус миналата година- това си му правиха. Но не го оперираха, само го обездвижиха докато зарасне, малко било. Иначе във Варна един колега го оперираха в тази болница за това :МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ - ЕВРОХОСПИТАЛ ООД, възстанови си се нормално.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
 Hug bouquet
Нужно ли е да  се направи и ядрено магнитен резонанс, защото според статиите в ПУЛС, ЛЕКАР и др. медицински форуми ЯМР е най- достоверен за скъсан менискус? newsm78

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 14:31 от mariqivanova799

# 3
  • Варна
  • Мнения: 611
   Говедаров оперира мой приятел, беше много доволен  Peace Мен ме оперираха в Еврохоспитал, но моят лекар почина и няма как да го преппоръчам, човека си свърши прекрасно работата, моят менискус беше раздробен и нямаше как да се шие. Помня обаче, че правих ЯМР, за да е сигурно какво е положението  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
 Hug
Nervous User, Много Ви  благодаря! Майка ми я насочиха точно към доц. Говедаров, тя се свърза с него и той и отговори,че оперира в тази клиника - Еврохоспитал ЕООД, но не и поиска ЯМР. И сега сме в питанка! newsm78

# 5
  • Мнения: 550
Артроскопията е толкова лека операция, че се прави понякога за диагностика, както и ЯМР. Не ви съветвам да чакате за ямр по каса, ненужно е, и се чака адски много, аз лично чаках около 3 месеца и накрая се отказах, направо отидох за операция. От това изчакване имах проблеми с мускулите (заради куцукане 5 месеца- единият се беше скъсил, а другият леко атрофирал), съветвам ви да не правите моята грешка. В моята стая момичето имаше ЯМР, но нищо не се виждаше и тя беше чакала, защото и бяха казали, че нищо няма. В крайна сметка се бърка с камерката и се вижда всичко. За специалисти във Варна не мога да помогна.
edit... Има различни видове фрактури на този хрущял, най- лошият вариант е ако е изцяло отлепен, или раздробен, тогава се правят някакви пластики и е по- сложно. Най-лекият вариант е леко скъсване тип език, като тогава се зачиства отчупеното парченце. В youtube има анимации на този вид операция.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
 Hug Благодаря за съветите!

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,и аз имах проблем с менискуса (от месец го открих случайно докато шофирах ) и от избор на лекари Аспарухов - Трявна, Бошнаков - Варна ,Антони Георгиев - София,Михов - Варна избрах последния ,понеже не ми се ходеше в други градове.в ортопедията в Терапия е и не говори много,много.на 26.01.2017 ми се направи операцията от Михов и лежах три дни след което съм си в къщи с рецепта за 120 лв.  Simple Smile и тепърва ще видим как ще съм за  напред. За други които ще се сблъскват с това да знаят: ЯМР 300 лв (без Здравна каса) 205 лв. консумативи по здравна каса три дни престой 17,40 лв.( без храна) и след изписване написаха рецепта която в Марешки ми излезе 120 лв. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт