Запек при бременни?

  • 113 826
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
 Здр. мили мамчета! Искам да ви попитам ималили сте проблем със запека,докато сте били бременни?   :оопс: Може да се повтаря темичката ми но,извинете!Какво да пия че да се оправя? в 8 м. сам до сега сам нямала проблем със ходенето до  00   :оопс:  Моля дай те ми съвет.Пих дуфалък,но.... засега ...нищо...
#Crazy   Embarassed

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 16:17 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 81
Купи си сушени сливи, Активия, топла вода с мед, сладко от смокини, киви. Което предпочиташ, но на гладно!

# 2
  • Мнения: 81
   Забравих, натурален сок от круши, но непрекалявай, че има и обратен ефект.

# 3
  • Мнения: 723
Аз имах същия проблем,започна точно в осмия месецтогава бях започнала да пия Малтофер(заради хемоглобина) и от него се получи нечовешки запек,който ми костваше повече усилия от раждането...И нито едно от горе изброените не ми помогна..Дано при теб подействат,защото при повечето хора всички описани по-горе средства са много ефективни.Аз накрая изядох едно шоколадче "Комфорт",и след това,с много усилия се пооправих,обаче това е нещо за крайни случаи,не може да го ползваш всеки път..Опитай сливите,кивито и Активиите,както те съветва Елето,защото поне тях можеш да употребяваш редовно Laughing
Стискам палци Laughing

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Аз бих добавила много течности, киви много помага. Ако държиш на медикаменти то тогава се консултирай с лекаря си.
Имам и една молба към теб, пиши на кирилица, моля, така повече майчета ще те четат и повече съвети ще получиш.
Желая ти успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 220
Аз съм имала винаги този проблем, но се оправих само с едно средство - Активиа с мюсли (него аз го добавях, защото в готовото няма почти ядки). Вярно е, че го консумирах доста дълго време, но сега от месеци съм добре, а не съм го яла. Иначе преди и се движех, и плодове ядях, и течности пиех, но ефект нямаше.

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 954
На мен ми действа киселото мляко, мюслите, коприва, спанак, топла /почти гореща/ вода на гладно!  Hug

# 7
  • Мнения: 3 034
Повече супички и течности. И не яж фъстъци, защото те "помагат" за запека.... thumbsup

# 8
  • Мнения: 388
Трябва да пиеш повече вода.Аз пия по 2-3 литра дневно,понякога насила се наливам,но от както съм забременяла нямам проблеми с ходенето до WC.Можеш да пробваш и с киви.

# 9
  • Мнения: 962
 Здр. на всички! марулка_с  извинявай но просто на PC нямаме кирилицаи затова немога да пиша по др. начин  Wink
Благодаря на всички за съветите!аз преди бях със запек,но след като забраменях се оправих.Сега незнам защо се получи пак.А вода си пия по 2-3 литра на ден със нея нямам проблем  newsm78 ще пробвам със нещата които споменахте пак да видим дали ще ми подействат,щот като си знам ленивите черва
Embarassed 

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 16:18 от Аурелия

# 10
На мен ми помага сутрин кафе с мляко и мед, и вода-нямам проблем до сега а в началото натам бях тръгнала(ама тогава мнооого ми се гадеше и не пиех кафе)освен това сега пия желязо което запича и въпреки това няма проблем,аа и много ябълки ям.

# 11
  • Мнения: 5 401
На мен ми действа киселото мляко, мюслите, коприва, спанак, топла /почти гореща/ вода на гладно!  Hug

 newsm10 Само че не Активия мюсли, а кис. мляко с мюсли и мед. А вече има и кис. мляко уж обогатено с калций - та хем доставяш калций, хем се облекчаваш!  Wink

# 12
  • Мнения: 5 401
аа и много ябълки ям.

Да, ябълките са доказани заради фибрите! Има и бисквити с фибри Ревю, също ми действат. И аз съм на желязо, така че...

# 13
  • Мнения: 1 446
Купи си сушени сливи, Активия, топла вода с мед, сладко от смокини, киви. Което предпочиташ, но на гладно!
Капи круша , мед със сусам или ленено семе, повече зелени храни.

# 14
  • Мнения: 81
Хляб Бонус - 6 зърна също има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт