Мъжът ми не иска да се изнесе

  • 17 836
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Искам за момента временна раздяла с мъжа ми. Имаме проблеми от около 2 години и за мен положението стана нетърпимо. Имам нужда от време, както и да видя как ще се чувствам сама. Жилището е общо, купено по време на брака. Проблемът е, че не иска да се изнесе. Детската градина и училището са ми до блока и за мен ще бъде изключително неудобно аз да се изнасям. Абе истината е, че нямам и къде, трябва да изляза под наем.  ooooh!
Идеи?

# 1
  • Мнения: 18 969
Споразумейте се, който ще остане временно в жилището, да кара детето (децата) до училище/детска градина и да ги прибира от там. Също така и да поеме повечето разходи, тъй като другият ще има разходи за квартира. Не знам при евентуален развод дали няма да ти изиграе лоша шега, ако ти се изнесеш, а жилището е СИО, а не обикновена съсобственост, уредена документално.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 278
А казва ли защо не иска да се изнесе?

# 3
  • Мнения: 68 642
Е как защо-защото ще си развали рахата, предполагам...

Авторке, нещо в квартала няма ли под наем? Говоря за теб, щом ТМ не иска доброволно да се изнесе, ще ти е трудно. Остава ти варианта ти да се спасиш и изнесеш...

Трудно е, когато не може да се говори нормално с човека отсреща. В един момент, при разрив на отношенията, се стига до там, че никой не слуша и не чува дори разумните доводи на събеседника, а  си прави каквото си иска... Tired

# 4
  • Мнения: 2 681
Много лесно може да изпъдиш навлека, но окончателно. Метода съм го пробвала - работи.
Ако имате брак е лесно - пускаш молба за развод и сменяш бравата. Изкарваш му нещата в коридора на блока - да влачи.
Той и да се жалва в прокуратура и други места - вече е изгонен. Важното е да не започне да те увещава  в чувства и спомени и да си го върнеш.
Ама едва ли като чета темата ти за бюджета.
Ако не сте подписвали не знам как.

# 5
  • Мнения: X
Бърди, казва, че трябвало да потърпя още малко и нещата щели да се оправят, с една дума.

Доколкото знам, не е добре аз да се изнасям - без децата е абсурд да си го помисля. Аз и децата да се изнесем под наем - доста кардинално ми се вижда..  newsm78

Колко време след пускането на молбата за развод мога да сменя бравата? Мисля, че нямам такива права.
Все още не съм убедена, че искам развод, искам малко време насаме, да си оправя главата.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 278
Бърди, казва, че трябвало да потърпя още малко и нещата щели да се оправят, с една дума.

А няма ли шанс наистина да се оправят?

Ред. Не ме разбирай погрешно, не те карам да търпиш нетърпими неща, просто да си помислиш. Добре знаеш поне ти колко е трудно сам с малко дете.

# 7
  • Мнения: X
Ами сигурно има, просто имам нужда да остана без него известно време. Може би, незнам точно, объркано ми е малко.

# 8
  • Мнения: 187
Доколкото разбирам, жилището си е 50% негово със сигурност, така че такива крайни методи като смяна на бравата само ще докарат повече неприятности, пък и няма да имате скоро шанс така или иначе да решите да се сдобрявате. Предполагам това е една и от причините той да отказва да се изнесе.
Аз виждам начин единствено по взаимно съгласие бащата да се изнесе временно.
А мислили ли сте за вариант за семеен терапевт? Може да се окаже по-подходящ вариант от изнасянето.

# 9
  • Мнения: 6 550
не може ли да отидеш за малко при близки, роднини? сега през пролетната ваканция може да отидеш заедно с децата, ако имаш такава опция.

# 10
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Ако жилището наистина е общо не можеш просто с лека ръка да смениш бравата въпреки наличието на пусната молба за развод.По време на развода се решава този въпрос кой и къде.Това е обща собственост и единият  заплаща частта на другия.Моя близка приятелка имаше подобен проблем със съпруга си.Той така и не се изнесе,но и плати нейната част от апартамента.Пожелавам ти успех и намери най правилното решение за теб и децата. Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Че защо да се изнася???? Чакай малко, това жилище е наполовина негово.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И аз сякаш съм на мнение, че не е много честно той да се изнася. Човекът явно няма проблем. Който има проблем, той си хваща пътя.

# 13
  • Мнения: 4 737
И аз да бях и аз нямаше да се изнеса,няма сила ,която да ме накара да напусна жилището ,купено и с мои пари,да оставя децата си и да се изнеса на мизерна квартира ,само защото накой имал нужда от  временна раздяла-ако ви бие или тормози -да  Peace ,но така само за идеята...щях да го пратя при майка си  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: X
Защо той да се изнася - принципно, защото той има къде да отиде....

Ох, не е купено жилището с негови пари, сега ще трябва да се обяснявам, но нейсе. Продадох свой апартамент и теглихме ипотечен кредит и така е купено жилището - с мои средства и кредит. Да, наполовина негово е жилището, но той принос материален за жилището има точно 0 лв. Парите са мои и изплащащи се в момента, не мисля, че това има някакво отношение по темата обаче. Но понеже питате...

Общи условия

Активация на акаунт