Септемврийче с мама си бърбори, гука сладко и се кокори! Тема №6

  • 57 321
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Благодаря за информацията.Чудя се дали този запек не е точно от това и затова питам.Гастрото, при което ще ходим е в чужбина и до края на месеца вече се чудя какво в диетата на детето да променя.Защото нито Хип, нито Лактана ни повлияха положително. Сутрешното кърмене също го замених с АМ и сякаш по-зле стана със запека.

# 691
  • Мнения: 1 452
Благодаря за информацията.Чудя се дали този запек не е точно от това и затова питам.Гастрото, при което ще ходим е в чужбина и до края на месеца вече се чудя какво в диетата на детето да променя.Защото нито Хип, нито Лактана ни повлияха положително. Сутрешното кърмене също го замених с АМ и сякаш по-зле стана със запека.
Кърменето е най-добро за запека спрямо каквито и да било АМ. Дано се оправите бързо. Пие ли вода? Давай повечко, може да помогне.

# 692
  • Мнения: 584
Никола има едно петънце с грапава кожа на крачето още от новородено. Усещах го но не го виждах. Сега като порасна се вижда и мисля че е някакъв сорт родилен белег. Някой да е имал дете с родилен белег или да е чувал от приятели? Така ли изглеждат като нашия?

Момичета, трябва вече да ядат 3 пъти на ден. Аз като започнах да давам по 3 пъти на ден започна да качва по солидно. Днес му дадох пюре от за 8 месечни които са по едро смлени и по едри частици храна обаче как се муси и не иска да ги яде. Ама ще трябва да се мъчим. Не може само фино смляно да яде. Давам му и бисквитки да чеше зъбите. Утре ще дам извара с кашата или попара с обезсолено сирене. Още се чудя какво да е  newsm78 #Crazy

# 693
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Благодаря за информацията.Чудя се дали този запек не е точно от това и затова питам.Гастрото, при което ще ходим е в чужбина и до края на месеца вече се чудя какво в диетата на детето да променя.Защото нито Хип, нито Лактана ни повлияха положително. Сутрешното кърмене също го замених с АМ и сякаш по-зле стана със запека.
Кърменето е най-добро за запека спрямо каквито и да било АМ. Дано се оправите бързо. Пие ли вода? Давай повечко, може да помогне.
Знам. Осем месеца се кърмим.Сега обаче оставих само нощните кърмения, а кърма нямам много.Не се и опитвам вече да я увеличавам.Яде само разхлабващи храни и пие по 100-150мл. вода на денонощие.Включително и преварена с овесени ядки.Е, постоянно е запечен и само се напъва милия.А, като го изходя количеството е огромно.

# 694
  • Мнения: 509
Ние на последната консултация се оказа, че сме свалили 100гр за месец, а също яде по 190гр, но пък движението му е доста.
Има ли дечица с алергия към белтъка на кравето мляко, че ми е интересно какви са симптомите и има ли изследване за установяването й? Чета в нета, но е много обобщено.

На нас ни поставиха диагноза хранителна алергия, "най-вероятно от мляко". На 40 дни и излязоха грапави, червени обривчета по бузките и алерголожката, при която ни изпрати ЛЛ така заключи. Аз кърмя и се ограничавам от млечни, яйца, ядки, риба, какао, ....
И аз четох, но се оказа, че това е доста мъглива материя и никога не е ясно от какво точно е реакцията. На бебета не правят тестове, освен ако положението не е много критично и съветват да се ограничи приемът на алергени.

# 695
  • Мнения: 9 855
Здравей, не отлагай даването на по-едро смачкана храна, инак ще става все по-трудно. Имам едно комшийско дете, вече е на 2,5 години, и ако му дадат нещо, което не е от пасатора, и повръща. Според мен не повръща нарочно, но някак не се е научило да дъвче, де да знам  newsm78
Аз досега пюрирано пюре не съм давала. Използвам една преса - която е в комплект с една купичка - пластмасова част с дупчици на дъното. И така мачкам сварените неща. Вчера направих каша - сварена елда и сварена круша. Щом се облизваше докато хапваше, значи не му е било едро.  Laughing
Навремето на нас май с вилицата са мачкали, и колкото - толкова.

момичета, аз търся бавачка за Малчо. Трябва да почвам да работя. Не ми се ще никак, обаче няма как. И сега ходя в офиса чат-пат, като има кой да гледа Малчо, но вече не става чат-пат, иска се постоянно.  Sad

ние сме вече с 2 зъбчета, ако някой пита  Hug Hug Hug

# 696
  • Мнения: X


Момичета, трябва вече да ядат 3 пъти на ден.

Само 3 пъти??

За 8 месечни не е ли 4-5 пъти? Моят яде 5-6 пъти на ден..

Пантерке пробвай голямо количество чай Бебезан + сини сливи пюре за запека!

Колко е хемоглобина на децата ви? Нашия беше 106, сега вдигна на 109.

# 697
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
При нас 3 хранения е мираж.Моя яде по 5-6  Mr. Green

**Sisi** , благодаря за съвета.Само тоя чай не сме пробвали, иначе сини сливи и круши му писна сигурно на детето да яде и да ги редувам всеки ден.

# 698
  • Мнения: 584
По принцип три хранения с твърда храна. Другото ни е кърма. После вече 5 хранения с твърда храна след 10-тия месец. Моят момък яде сутрин в 10, после в 14 и после в 18ч. по около 150-200 грама твърда храна и си наддава доста добре.  Peace

Нашият хемоглобин го мерихме само в 6-ти. После пак ли трябва да се мери? Беше 125

# 699
  • Мнения: X
Да, само в 6ти се мери, нашия пак го мериха, защото е нисък.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 765
И моя бебок е със запек, въпреки че си суче стабилно и давам всеки ден разхлабващи храни. Но той се стиска, явно като един път го е заболяло, сега стиска, въпреки че изпражненията невинаги са твърди. От десет дена почнах да давам сироп Уел муув, вчера и днес беше редовен, може и да е от сиропа, педиатъра каза, че действал с натрупване.

# 701
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Нашият хемоглобин беше 103, но не сме мерили повторно.
За три хранения с твърда храна съм по-съгласна.
Биби, как и кога даваш Уел муув-а?

# 702
  • София
  • Мнения: 1 537
Здравейте момичета  Hug

Нашият хемоглобин беше на 6 месеца 123. После се пускат пак тези изследвания, като бебоците са на 1 годинка.
Моите сладури са с хрема и двамата. Нали всичко започна от малкия преди седмица, очаквах да се е оправил до сега, но много бавно се подобрява. Поне нощем вече диша спокойно. И колко зъби вече се появиха - последно ви писах за един горен стричен, който се появи първи от горните. Сега и другия е пробил (верно ще стане като Дейл). И единия от дол ите странични. А горните предни и двата ги чакам до края на седмицата. Вече се виждат, но просто още не ги напипвам. Дано скоро да се появят и да има малко почивка, че и не спи добре, и тая хрема май е заради тия зъби. Нали им отслабвала имунната система като пробивали. Тя намери точно кога да отслабне - в най-променливото и вирусно време.

Аз кг ги свалих още в началото, но си имам едни 10 кг в повече от преди бременностите още. С тях нещо не мога да се справя (не че опитвам). Трябва да намаля количеството на храната и солта. Че май съм свикнала като ям на крак да ям по много. Нали е набързо все и не се усещам кога съм сита. А целулита изобщо няма да го коментирам Sad

Румка, много лошо, че трябва да се връщаш на работа. Ти беше казала, че си е ваш бизнеса - дано да дойде пък след това време, да са по-спокойни нещата. Аз дори мисля да си всема втората година майчинство, въпреки че ще взимам доста по-малко пари тогава. Обаче ще е много малък да го давам на ясла, а и това време е безценно. Изобщо не ми се връща, въпреки че ми се работи мъничко. Но ако може така да има някой да ми гледа децата 2-3 дни седмично по за 6 часа да речем и това да е. Просто да се разсея малко.

И на мен много ми се ходи на море и мислим да ходим, но още не се знае кога. Все нещата се променят динамично.

Атето, не е ли много да изяжда и супата, и основното на едно ядене твоят мъник? Или може аз да не съм те разбрала? Аз даже сега давам едното за обяд и другото за вечеря на каката, а тя е на 2 години и 4 месеца (всяко е по 220 грама). Да не би да я държа гладна  newsm78 Но пък тя си казва ако иска още. Обикнлвено давам и някакъв плод.

И накрая да споделя моите вълнения - в събота малката има имен ден и също ще правим кръщене на бебчо. Simple Smile Дано да са здравички дотогава. След церемонията ще съберем най-близките роднини и ще се изявявам като готвачка  Joy А вечерта съм на рожден ден на най-добрата ми приятелка (от детската градина) - само аз, без мъж и деца. Много интересен ден се очертава.

# 703
  • Мнения: 543
До годинка две от пет хранения са мляко  Peace
Румка и Катя, честити зъбчета  bouquet
Румка, позната ли ще търсиш за бавачка? И почасово ли? И мен въпросът за по-нататък ме вълнува...
Моята госпожица не иска нищо, което не е добре пасирано, а не искам да я мъча, защото и без това не е от най-ящните...

Последна редакция: ср, 18 май 2016, 23:24 от Lucile5

# 704
  • Мнения: X
И нашия само добре пасирани иска.

Честити зъбчета и от мен! Да са бели и здравички!
При нас още няма нито 1 зъбче. Mr. Green

Супа и основно повечето дават на две хранения, ама има и по - ящнички деца.

Общи условия

Активация на акаунт