Положителен тест, завишени нива на ЧХГ, но няма плоден сак?

  • 5 132
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета!
 Нова съм във форума и на първо място искам да се извиня за грешките, които ще допусна, докато свикна с правилата, моля ви, прощавайте и помагайте  Confused

Аз самата съм бременна в 8 г.с. и се надявам всичко да е наред до края на бременността, защото много искам бебче. Въпроса ми е свързан с най-добрата ми приятелка. По някакво щастливо стечение на обстоятелствата, след като разбра, че съм бременна нейния тест също беше положителен с много бледа втора черта. С приятеля и правят опити от 3 години, но не се получаваше, въпреки пълни изследвания и уверенията на лекарите, че и двамата са добре и да не спират с опитите. Та на въпроса, който я мъчи - на 5-ти ден от закъснението-положителен тест с много бледа втора черта, преглед при лекар, заради кафеникаво зацапване, нищо на ехограф и ниво на ЧХГ-107. Изписаха и дуфастон за зацапването и и каза след седмица отново при него. Днес на 12 ден след закъснението, доктора отново не е видял нищо, а кръвния е показал ЧХГ-452. Тя е ужасно изплашена и не спира да плаче. Доктора я е посъветвал да изчака до петък и ако тогава още не няма плоден сак (точица), ще констатира извън маточна бременност. Моля ви, ако някой е минал по този или подобен път да изкаже мнение. Благодаря Ви, предварително и се извинявам за дългия пост  bouquet

# 1
  • Мнения: 403
Плоден сак се вижда при ЧХГ над 1000 ед. Стойността се удвоява от 48-72 часа. Според мен да се изчака още.

# 2
  • Мнения: X
И според мен , ако пусне още веднъж ЧХГ със сигурност ще е минало 1000, и много зависи от техниката на лекаря, при добра техника ще се види и при по ниско ЧХГ Hug

# 3
  • Мнения: 144
Благодаря Ви, момичета!

Тя ходи при специалист с много добра техника и точно това много я притеснява, а надеждата и беше голяма, освен това доктора и е казал, че ЧХГ не нараства достатъчно, тоест за 7 дни от 107 до 452, което също го навело на мисълта, че нещо не е наред. Тя ще изчака със сигурност, но времето, в което чака ще е много мъчително.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 301
Твоята приятелка е с късна овулация - тоест относително по-късно е станало оплождането в сравнение с някоя друга със същия цикъл примерно (ех,4е "обясних")  Wink Сак4ето се вижда най-добре с вагинален ехограф,ако все още не може да се визуализира с коремен,нормално - 4хг още не е над 1000 единици и затова е много рано.Тези дни ще се види,спокойно!Дано не е извънмато4на и хормона нараства съразмерно следващите дни Wink Успех и пиши ако има новини!

 bouquet

# 5
  • Мнения: 144
Твоята приятелка е с късна овулация - тоест относително по-късно е станало оплождането в сравнение с някоя друга със същия цикъл примерно (ех,4е "обясних")  Wink Сак4ето се вижда най-добре с вагинален ехограф,ако все още не може да се визуализира с коремен,нормално - 4хг още не е над 1000 единици и затова е много рано.Тези дни ще се види,спокойно!Дано не е извънмато4на и хормона нараства съразмерно следващите дни Wink Успех и пиши ако има новини!

 bouquet

Благодаря  bouquet Нея са я гледали и двата пъти само с вагинален, дано всичко е наред. Ще ви разкажа как са се развили нещата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 301
п.с Аз не мога да ги разбера докторята като не се вижда сак,защо не преглеждат тръбите - няма ли на4ин с ехографа? А тази цветна снимка кога я правят?Тогава ли 4ак разбират и виждат "цветно на бяло",4е е в тръбите,а не в матката? Ако се съмняват по ехографа,защо не назна4ават цветната снимка тогава.

 newsm78

п.с. имам слу4ай на позната,отива 2 пъти-няма сак,оная й изписва нещо си за задържане и инжекции с 4хг да го "засили"...хормона се пока4ва невъобразимо, а накрая се оказва излишната извънмато4на понеже все още не се вижда на ехо и 4ак тогава назна4ава цветна снимка
Ох,сега виждам,4е и двата пъти е било с вагинален.....дано е където трябва!Стискаме палци! bouquet

# 7
  • Мнения: 144
За цветна снимка нищо не са и казали, а и аз да си призная не знаех, че има такова нещо. Ще и кажа да попита на прегледа, иначе и в тръбите нищо не се е видяло, но до колкото изчетох възможо е да не се види.  newsm78 На мен ми е мъчно за нея, защото това е голям стрес и ако (Господ да е с нея) все пак има нормална бременност, определено притеснението сега не е в плюс. Чакаме и дано новините са добри.

# 8
  • Мнения: 2 309
Представям си колко е нескопосан лекаря, след като преглежда два пъти с толкова ниско ЧХГ  ooooh!

# 9
  • Мнения: 83
Задължително да я види втори лекар, ако този каже извънматочна. Мен така един ме прати по спешност в болница заради извънматочна бременност, защото не виждаше плоден сак, а в едната тръба имало някакво петънце. Ами добре че мъжа ми ме заведе при друга лекарка, оказа се, че петънцето било жълтото тяло и си има плоден сак и всичко си е наред. В някоя болница със стара техника можеше още дни да ме мотаят и съвсем да се побъркам от притеснение. Ако помня правилно и на мен ЧХГ ми беше около 450, около 1 седмица закъснение.
Дано всичко е наред!

# 10
  • Мнения: 379
Може и химическа бременност да бъде.

# 11
  • Мнения: 144
Задължително да я види втори лекар, ако този каже извънматочна. Мен така един ме прати по спешност в болница заради извънматочна бременност, защото не виждаше плоден сак, а в едната тръба имало някакво петънце. Ами добре че мъжа ми ме заведе при друга лекарка, оказа се, че петънцето било жълтото тяло и си има плоден сак и всичко си е наред. В някоя болница със стара техника можеше още дни да ме мотаят и съвсем да се побъркам от притеснение. Ако помня правилно и на мен ЧХГ ми беше около 450, около 1 седмица закъснение.
Дано всичко е наред!

Благодаря за отговора, наистина утре е на второ мнение, лошото е, че тя ходи в една от най-добрите клиники в Пловдив, с най-новата и модерна апаратура и потвърдено добри лекари. Стискайте палци всичко да е наред и утре да видят точица  Hug

# 12
  • Мнения: 39 035
Ми не расте добре ЧХГ-то.

# 13
  • Мнения: 144
Здравейте, отново!

След днешния преглед при друг доктор в друга болница, категорично са и казали, че в матката няма нищо, в тръбите също не се виждало, но на по-късен етап вероятно щяло да е точно там. Утре пак я викат за ЧХГ и чакане...и то, за да се появи в тръбата за установяване на извънматочна бременност. Как се преминава през такова нещо?  Sad

# 14
  • Мнения: 413
Задължително консултация с поне още един лекар. Аз така си загубих едната тръба, когато бях 19 години. Положителен тест ме завеждат на лекар и той ми изписа хапчета за задържане! След 10 дни се появиха болки и реших да отида при друг лекар - извънматочна, цветна бременност в 4-ти месец, а оня ме гледа сто пъти и не го е видял, че даже хапове за задържане ми изписал.

Общи условия

Активация на акаунт