С каква храна храните котката си?

  • 122 573
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 555
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
При нас няма проблем с Royal Canin, просто четох тук, че не е особено полезна и искам да я сменя. Simple Smile
Има захар и някак си се пристрастяват към нея. Нещо като котешки джънк фуд. Предлагат се много храни с повече месо и без добавки, което е по-близо до естествената им храна. Както за себе си вземаме по-здравословното, а за котките избираме ние, те не могат, трябва да е също по-полезната храна.

# 556
  • Мнения: 17 407
Royal Canin имат много хубав продукт за чувствителни и дрискащи котаци, аз съм безкрайно доволна от ефекта на Regular sensible 33.

# 557
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Royal Canin имат много хубав продукт за чувствителни и дрискащи котаци, аз съм безкрайно доволна от ефекта на Regular sensible 33.

  Аз съм давала тази, а после минах на Royal Canin Veterinary Diet Feline Hypoallergenic DR 25, която би трябвало да е лечебна, но не действа. Т.е. има ефект първите няколко дни, после става същото. Очевидно е алергия към някоя от съставките или комбинация от съставки. Може би да действа, ако е временна диария, причинена от някъкъв външен фактор.

# 558
  • София
  • Мнения: 6 219
Гликоза, попитай в темата за котките за мацата, на която падат зъбките. Момичетата, които пишат там невсички четат тук зоколкото знам, а някоя вече може да е минала през това. Даже си мисля, че имаме котета, които нямат зъбки заради прекарани болести.

# 559
  • Мнения: 10 596
Здравейте, котешки хора Simple Smile От една седмица имам персийче, което е на 3 месеца. По препоръки на познати му взех в началото Royal Canin и сега, (като чета - съвсем очаквано), не иска друга храна. Положителното е, че ръфа от нея, но тук-таме гризне някоя гранула и това е, не се спира дълго до купичката. Предната вечер му сложих и Royal, и Advance, беше излапало и двете, явно има надежда да я откажа все пак? Grinning
Въпросът ми е - към коя марка да се насоча, която е най-вероятно да й допадне. Ще ги редувам, за да не й омръзват, но сега първоначално набелязах Jaguar/Orijen/Applaws.
Моят Васко дриска от Роял Канина, определено. 
С Bozita с акането е по-добре, накрая свикна, макар и не лесно. Давах му с говеждо, яде го, а сега вземам за Bozita Tetra Recart за чувствителен стомах. Пробвах и Feline Porta 21, рибни, пилешки, нещо не му харесаха. Но другата котка пък ги харесва. Аплауз пробвах също, тя ги яде, но той се назлъндисва.
Поръчвах и био меки храни с говеждо от Зооплюс, добре се приеха, но са ми свършили, Herrmann-bio меню.
Аз имам един въпрос към по-сведущите съфорумки - на женската котка и паднаха горните кучешки зъби. Явно има парадонтит, и другите й зъби са сиви, и сигурно ще паднат, но не приема никакви хапчета, и не съм правила опити да я лекувам. Тя е стресирано животинче, прибрано от улицата, обезумява от ужас при всякакви опити да се прави нещо с нея. Твърда храна не може да яде, а даже и меката, като са по-големи късчета, ги оставя. Сега й размачквам меката храна в чинийката.
А с гранулите какво да правим, има ли такива за беззъби котки? И по възможност, без зърно, защото няма как да отделя двете котки, а Васко дриска очевидно и от някои сухи храни, и в момента също опитвам различни без зърно. Като че ли Wild freedom му действат добре, но са доста едри гранулите за нея.
Та какви качествени гранули може да ме посъветвате за малко беззъбата ми красавица Дуся?

Аз ще си позволя да ти дам съвет, като наскоро загубила котка с подобен характер и със сериозен стоматит. Ядеше само мека храна и не даваше ветеринар да я пипне. В страшен стрес се вкарваше. Обърни внимание не само на зъбния проблем, но и на бъбреците й. Ако има системни бактериални инфекции в устата, може да се отрази на бъбреците. Моята котка я заведох да й извадим изгнилите зъби, а всъщност животинката загина малко след като се прибрахме от вета от сериозен пиолонефрит (според аутопсията) - нещо което не съм подозирала че има, но се е получило от хроничните бактериални инфекции в устата и непремахнатите изгнили зъби. Вариантът е да й се направи пълен преглед и почистване на зъби в упоено състояние. Докато има все още някой зъб, можеш да й накисваш гранулите - би трябвало поне тях да яде. Ако не - даваш мека храна и се научаваш да чистиш зъби ти. Можеш да вариш месо и да го смилаш на пастет също. Рибеното месо е най-крехко - пробвай различни риби да й предлагаш.

# 560
  • София
  • Мнения: 19 242
А с гранулите какво да правим, има ли такива за беззъби котки? И по възможност, без зърно,
Има на РК за дърти котки над 12 Mr. Green които са като кухи бисквитки вътре с пълнеж.
Моят рижав изрод  Mr. Green (не зная с какво да го храня вече) опапа 800 г Сенсибъл 33 за нула време, а на Фит 32 се назлъндисва.

Да не е реклама, но купих от този магазин, като ги взех на място, за да няма доставка 5 лв. и имах общо 15% отстъпка. Не исках големи количества, затова не съм поръчвала от другаде.
https://zoomagazin.eu/bg/tyrsene Обаче става само с регистрация и поръчка онлайн, не ако отидеш направо в магазина.

# 561
  • Мнения: 300
Здравейте!
Имате ли наблюдения за храната Purizon kitten? Доволни ли сте? Харесват ли я котенцата? Поръчала съм такава за един малчо, който се възстановява от панлевкопения.

# 562
  • Мнения: 21 275
Нашата беше на Пуризон до скоро,похапваше си доволно.
Но сега сме на Natural greatness wild .

# 563
  • Мнения: 10
Извинявам се за ароматния коментар предварително... Grinning
Забелязали ли сте от някои храни акото на кот да е различно? Хавана (моето топче) вече успешно яде Applaws и нямам наблюдения нещо друго да се е применило, освен това. По-мекички й станаха подаръците в тоалетната и по-оформени, което аз го отчитам като плюс, преди понякога бяха като барабонки и мислих, че така става от сухата храна, но явно не е от нея. Та... всичко в реда на нещата ли е?

# 564
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Извинявам се за ароматния коментар предварително... Grinning
Забелязали ли сте от някои храни акото на кот да е различно? Хавана (моето топче) вече успешно яде Applaws и нямам наблюдения нещо друго да се е применило, освен това. По-мекички й станаха подаръците в тоалетната и по-оформени, което аз го отчитам като плюс, преди понякога бяха като барабонки и мислих, че така става от сухата храна, но явно не е от нея. Та... всичко в реда на нещата ли е?

Мисля, че е добре да не са като барабонки, моята Дуся акаше такива сухи топчета, като давах на вечно подрискания Васко от РК  Hypoallergenic Fiet DR 25, и тъй като няма как да им давам различно, ядеше я и тя.
На Васко престана да му действа, в началото беше добре, а после изглежда стомаха свиква. Но не и нейния, тя си продължи да ака сухи акита. Вижда се че се напъва, като ака, очевидно имаше запек от тази храна.
Така че РК го спрях, пробвах Wild freedom, която е без зърно, и като че ли е по-добре и за двамата. Нейните акита са по-нормални. Но Дуся вече почна да си губи зъбите, и има проблем със сухата храна изобщо, сега пробвам от близкия магазин пак без зърно, за стари котки, не помня марката, и като че ли е добре горе-долу и за двамата, нейните акита са нормални.

# 565
  • Костандово
  • Мнения: 116
Привет,имам персийки и досега само с роял канин храня,но мисля малко да им рязнообразя,мисля да пробвам хилс и на пурина,давате ли на вашите котаци такава храна и какви са ви отзивите.Благодаря 🙂

# 566
  • Мнения: 1 754
"Хилс" е като Роял Канин. Има много царевица в нея. За да се ориентираш една храна каква е погледни какво е поставено на първо място в съдържанието. На "Хилс" на първо място е поставена царевицата. После идва брашно от птици. Това не означава, че е птиче месо ами изгорени остатъци от пилешки кокали, човки, крака, нокти и тнт.

Съставът на Purina започва със сьомга или птиче месо и според мен е по-добра от Хилс.

Ако ще е суха храна по-добре да е приготвена освен всичко друго и от прясно месо.  За мен най-добрите на пазара са Jaguar на essential, която е направено от прясно месо, риба и пресни цели яйца. Приготвя се бавно на 90 градуса, за да се запазят всички витамини, минерали и микроелементи. Специално тя е приготвена от суровини годни за човешка консумация.

Другата отлична храна е Leonardo.

По-евтина от тези храни е Nutraline. В състава си съдържа прясно месо.

Последна редакция: пн, 24 дек 2018, 11:01 от spring princess

# 567
  • Костандово
  • Мнения: 116
"Хилс" е като Роял Канин. Има много царевица в нея. За да се ориентираш една храна каква е погледни какво е поставено на първо място в съдържанието. На "Хилс" на първо място е поставена царевицата. После идва брашно от птици. Това не означава, че е птиче месо ами изгорени остатъци от пилешки кокали, човки, крака, нокти и тнт.

Съставът на Purina започва със сьомга или птиче месо и според мен е по-добра от Хилс.

Ако ще е суха храна по-добре да е приготвена освен всичко друго и от прясно месо.  За мен най-добрите на пазара са Jaguar на essential, която е направено от прясно месо, риба и пресни цели яйца. Приготвя се бавно на 90 градуса, за да се запазят всички витамини, минерали и микроелементи. Специално тя е приготвена от суровини годни за човешка консумация.

Другата отлична храна е Leonardo.

По-евтина от тези храни е Nutraline. В състава си съдържа прясно месо.



Благодаря Ви за изчерпателния отговор,ще разгледам храните които ми казахте.Весели празници!

# 568
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Доволна съм от PureLife гранули, купих за проба от един съседен магазин, не е евтина, 18 лв. килото, но е качествена, без зърно и с високо съдържание на месо.
Има различни видове, аз купих 8+, за котки с чувствителен стомах, тя е с пребиотици, без зърно. Много добре се отрази на моя котарак. И на котката, на която почнаха да падат зъби, защото гранулите са малки.

# 569
  • Мнения: 5 056
По-евтина от тези храни е Nutraline. В състава си съдържа прясно месо.

Тоест е ок въпросната храна, макар че е по евтина? Гледам в от известно време в зоо магазина, но не откривам за нея нищо друго, освен че е румънска. Цената - 9лв. /кг. за бебета, едва 1,5 лв повече от friskies.

Общи условия

Активация на акаунт