Напуснах го правилно ли постъпвам

  • 9 844
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Много БЛАГОДАРЯ на всички за помощта и куража които ми вдъхнахте. Вие сте прекрасни Благодаря Ви от сърце :*

# 16
  • Мнения: 1 253
100% правилно, щом има удари.

Наистина е редно с детето да живеете в жилището, а той да се изнесе. Но най-важното е да сте далече от насилника, без значение в какви условия.

А "бравото" е за теб, не за форума. Иска се смелост да се изнесеш с малко дете и ще е трудно в началото, но и това ще мине.  Hug

# 17
  • Мнения: 4 611
Търси ме да работим на едно място и няма как да не се виждаме. Той си говори постояно за апартамента и как съм щяла да го оставя да живее като мизерник. А преди това не успях да напиша, че от всичко най-много ме боли, когато му казах, че няма да живея във викове, скандали и шамари и че трябва да си дадем време да се разделим за видим дали ще се променим. Той каза, че няма да успея да го изгоня от апартамента (той е и на двамата с кредит) и че няма да се махне той не ме бил гонил. Наложи се да се изнесем с малката ние и отидохме под наем, там където живея сега с детето условията не са добри. И ако мислеше толко за детето нямаше да стигнем до тук. Да позволи да се изнеса, а тои да живее на топло.
Егати льольото! Просто това ти показва що за човек е той, хич не съжалявай.

# 18
  • Мнения: 460
Според мен решението ти е било най-доброто. Не съм привърженик на идеята, аз и детето да търпим крясъци и удари, само за да има баща. А за апартамента, това беше върха просто, но предполагам, че при евентуален развод биха го оставили на теб и малката, но това само времето ще покаже. Сега щом се чувствате добре, значи сте на прав път. Успех и браво за смелото решение.

# 19
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                      Завеждаш си делото за издръжка веднага и за временни родителски права,пускаш и делото за развод и смело вървиш напред.Ще си излезе от апартамента и хоро ще играе.Не случайно те вика обратно,много е наясно,че той ще хване дръжката на вратата от външната страна.Там го стяга чипика.Дано да има и хора,които да стоят зад гърбати,верни приятели и родители.Но не се предавай,с времето ще става още по-зле.Най-много да ти направи още едно дете и тогава съвсем да ти се стъжни животът.Върви смело напред,има и свестни мъже на този свят.

# 20
  • Мнения: 278
Подавай молба за развод, защото ако си от София, делото ще се проточи. Със сиурност той ще се наложи да се изнесе, защото докато ти гледаш детето, съдът ще реши да бъдете в апартамента. Когато му се определи режим на контакти с детето ще се види какъв баща е.
Мисля, че си взела най-правилното решение. Успех!

# 21
  • Мнения: 287
Търси ме да работим на едно място и няма как да не се виждаме. Той си говори постояно за апартамента и как съм щяла да го оставя да живее като мизерник. А преди това не успях да напиша, че от всичко най-много ме боли, когато му казах, че няма да живея във викове, скандали и шамари и че трябва да си дадем време да се разделим за видим дали ще се променим. Той каза, че няма да успея да го изгоня от апартамента (той е и на двамата с кредит) и че няма да се махне той не ме бил гонил. Наложи се да се изнесем с малката ние и отидохме под наем, там където живея сега с детето условията не са добри. И ако мислеше толко за детето нямаше да стигнем до тук. Да позволи да се изнеса, а тои да живее на топло.

Здравей! Постъпила си много добре, ако позволиш на детето си да живее в подобна среда това със сигурност ще му се отрази и като възрастен човек. Що се отнася до жилището ви, щом е придобито по време на брака/имате ли брак?/, а пък и да нямате жилището се полага на майката, до навършване на пълнолетие на детето. Ако решиш да се развеждате. Успех!

# 22
  • Мнения: 18
Сега каза, че е съгласен да подпишем равода по взаймно съгласие за да мине по бързо, въпреки че не бил съгласен, но докато не вземем решението от съда, че вече сме официално разведени нямало да се изнесе за да не изглежа, че съм го изхвърлила когато се разведен официално тогава щял да си съдере багажа. Да много се радвам, че родителите и най-вече майка ми застава зад мен същото така и приятелите. Пуснах я тази тема при Вас, зашото все пак исках да чуя мнението на странични хора, който не ме познават, защото другите може да са пристрастни  Cry

# 23
  • Мнения: 287
Сега каза, че е съгласен да подпишем равода по взаймно съгласие за да мине по бързо, въпреки че не бил съгласен, но докато не вземем решението от съда, че вече сме официално разведени нямало да се изнесе за да не изглежа, че съм го изхвърлила когато се разведен официално тогава щял да си съдере багажа. Да много се радвам, че родителите и най-вече майка ми застава зад мен същото така и приятелите. Пуснах я тази тема при Вас, зашото все пак исках да чуя мнението на странични хора, който не ме познават, защото другите може да са пристрастни  Cry

Така е най- добре...дано делото да не се проточва. След като мине делото, тогава вече той ще трябва да се изнесе от апартамента, защото детенце е при теб....
Този е комплаксар"да не изглеждало, че си го изхвърлила", а като се разведете как ще изглежда? Пак като изхвърляне, но по съдебен път.

# 24
  • Мнения: X
Правилно си постъпила!

Имах сходни проблеми (е и малко по-различни) Simple Smile Щастливо разведена съм и единствения въпрос , който си задавам понякога е - "защо го търпях толкова?". Също така се чудя как този човек, който обича дъщеря си, си измива ръцете и съвестта със 100 лв месечно, че дори за ИД не й звънна, но жив и здрав да е и колежката му, която си го "отмъкна" така да се каже  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да си го гледа със здраве му се вика на това.
Мишле, съжалявам, че си преминала през това. Преминала съм един развод и знам за какво става дума.
Ако мислиш за събиране, трябва да му поставиш ултиматум наистина - терапия ли ще, видими резултати ли ще са, каквото и да е, и да видиш в продължение на дълги месеци промяна. Засега такава няма, така че не може да става и дума за събиране. Събери се с него, само ако видиш нещо различно в него, което да те грабне.
Та то има ли изобщо какво да му се хареса на този мъж? Ти харесваш ли го изобщо - като съпруг? А като баща? Точка.

# 25
  • Мнения: 46 508
...докато не вземем решението от съда, че вече сме официално разведени нямало да се изнесе за да не изглежа, че съм го изхвърлила когато се разведен официално тогава щял да си съдере багажа...
Т.е. важното е как той изглежда в очите на другите, а не какво се случва се детето му ooooh! не че се учудвам след разказаното, че не го поглежда и го бие, но поне имаш ясен знак, че промяна няма.

Събери се с него, само ако видиш нещо различно в него...
Peace

# 26
  • Мнения: 18
Като баща никога не съм го харесвала, но си затварях очите и си мислех, че като порасне малката той ще почне да и обръща внимание, но нищо таков всичко стана много по сложно. Като съпруг също вече няма чувства. Аз ходих на психолог в самото начало и тя ми каза "Мъжете не рзабират, че когато наранят детето чувствата на жената изчезват", и наистина е така, аз му казах че няма чувства вече, но той не иска да го проумее. От тези три месеца вече сме разделени, а той ми говори само за пари за мен той гледа финансовото положение и страда повече за него. Само повтаря за пари и казва как ще си намеря друг и него ще забравя.

# 27
  • Мнения: 46 508
Като баща никога не съм го харесвала, но си затварях очите и си мислех, че като порасне малката той ще почне да и обръща внимание...
Това са градски легенди. Един човек или е родител, или не. Не се събужда изведнъж.

# 28
  • Мнения: X
Ако наистина имаш възможност да си плащаш наем и да живеете добре с детето, изобщо не му мисли. С едно дете е сравнително поносимо положението.
Само че след това имаш и друга задача - да се научиш да избираш мъжа по-внимателно. Че като се увеличи броя на децата, става по-тегаво. След първия развод е още по-важно да се справиш добре следващия път с избора на мъж, ако разбира се решиш, че искаш да имаш такъв.  bouquet След като не си могла добре да прецениш кой ще стане добър баща и съпруг, има някаква вероятност да направиш и следваща грешна преценка. Наблюдавай внимателно бившия за знаците, които трябва да избягваш после. И изобщо след това трябва да си вече по-разумна и практична, в някаква степен. Това обаче ще го коментираме при самотните родители.  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 23 079
Има хора, които не стават за родители. Радвай се, че си се отървала от това нещо, дето ти е било мъж.

Общи условия

Активация на акаунт