Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
От скоро на пазара се предлага този часовник, който има за цел да ни информира за движението на детето. Особено полезно е за деца, които са с някакъв проблем (например аутизъм или подобен).Някой дали има преки впечатления?

Ето линка:
http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/3080.MyK … D0%B5%D1%82%D0%BE

# 1
  • София
Дано да е точен като ГПС връзка, че моя телефон често ме разполага в съседния квартал.

# 2
  • София
Здравейте,
И аз се интересувам от мнения на ползвали го вече хора, защото звучи чудесно да имаме постоянна връзка с детето.

# 3
  • Пловдив
Взехме го началото на януари...
Доста се чудех, но в крайна сметка ММ надделя и го купихме (с тарифен план от М-тел, срещу 80лв - сега, ако се вземе с план към Мтел, часовника е безплатен).

Дреб е много доволен, когато го носи (не му го давам в градината).
Батерията издържа 2-3 дни в града и зареждане всеки ден в планината,м където обхвата се губи.
Чува се добре като говорим Simple Smile

При едно падане леко се ожули дисплея в единия край Naughty ...Можеше да сложат по-качествено стъкло на дисплея Simple Smile

# 4
  • Пловдив
Дано да е точен като ГПС връзка, че моя телефон често ме разполага в съседния квартал.
точен е - разстоянието между двата входа, които са на десетина метра един от друг, го отчита Simple Smile

# 5
...сега, ако се вземе с план към Мтел, часовника е безплатен

Къде има информация, че е безплатен? Защото в сайта на мтел си е с цена.

# 6
  • Пловдив
Сега видях, че на сайта на Мтел не е променено... newsm78
Аз от страницата във Фейсбук прочетох, че вече може да се вземе с план, без първоначална вноска...

# 7
Оказва се, че това е малка уловка. Цената от 79 лв си стои, но дават възможност да я разсрочиш на вноски от по 4лв на месец.

# 8
  • Пловдив
Току-що видях и аз, че са сменили рекламата - 4лв разсрочено за часовника и 6.99 месечна такса.
Включените минути, обаче са по-малко и не съм сигурна, дали се прехвърлят останалите за следващия месец Peace

# 9
  • София
Благодаря за отговора.

# 10
Купих го. Работи добре. Батерията, която най-много ме притесняваше, издържа спокойно един ден и даже завършва на около 50-60% в края на деня. Обхвата на GPS-а е доста слаб и особено в сградите въобще го няма. GSM обхвата е отличен. Разговорите се чуват добре. Мобилното приложение е сравнително добро и с добри функции. Има какво да се желае и вече писах на производителите и се надявам да реализират някои от нещата. На този етап съм доволен от часовника.

# 11
  • София
Купих го. Работи добре. Батерията, която най-много ме притесняваше, издържа спокойно един ден и даже завършва на около 50-60% в края на деня. Обхвата на GPS-а е доста слаб и особено в сградите въобще го няма. GSM обхвата е отличен. Разговорите се чуват добре. Мобилното приложение е сравнително добро и с добри функции. Има какво да се желае и вече писах на производителите и се надявам да реализират някои от нещата. На този етап съм доволен от часовника.

а имате ли някаква информация за SAR индекса (радиационното излъчване) на часовника - все пак това нещо стои постоянно долепено до тялото на детето...

# 12
Не съм компетентен да отговоря. От фирмата на Myki отговарят веднага, щом им пишеш, така че може да зададете на тях въпроса.

# 13
Тук можете да прочетете ревю за часовника: http://gurbetov.com/myki-gsm-gps-chasovnik/  newsm78

# 14
  • Варна
Според отговорът им на фейсбук страницата индекс sar е 1.2

# 15
Доволни ли сте от часовника след вече няколко месечното му използване? Двуумя се между него или обикновен телефон за първолаче...

# 16
Ползвахме го около седмица и училището свърши. От тогава (повече от месец) стои в шкафа изключен. Докато го ползвахме, изглеждаше ок. Но трябва да се има предвид, че трябва зареждане всяка вечер.

# 17
Ползвахме го около седмица и училището свърши. От тогава (повече от месец) стои в шкафа изключен. Докато го ползвахме, изглеждаше ок. Но трябва да се има предвид, че трябва зареждане всяка вечер.
Благодаря!

# 18
  • Пловдив
Синът ми си го ползва всеки ден като през тези, в които е на градина, го слагаме като то вземем. През другите дни си го носи.
Зареждаме го всяка вечер!
Според мен е по-добрият вариант от телефон, защото мисля, че с последния, ще се разсейва допълнително Peace

# 19
  • София
Здравейте! СИМ Картата на часовника трябва ли да има включен мобилен интернет или работи и без него?

# 20
sweet_maniche,благодаря и за твоето мнение  bouquet
Взехме Myki. Много ме изненадаха консултантите в магазините на Мтел. Страшно неинформирани, единият се опитваше да ме убеди, че си има клавиатура и мое да се набират номера  Laughing Не пожела да отворим кутията. Отидохме в друг офис, където не ни позволиха да включим устройството, за да видим поне как свети... От там го взехме. Консултантката беше сигурна, че 5-те номера са с напълно безплатни и неограничени раговори, а аз четейки плана, не съм сигурна, че е така...
Има нужда от  включен интернет на картата, да. Мисля, че вече има 2G интернет на всички карти.

# 21
  • Пловдив
Здравейте! СИМ Картата на часовника трябва ли да има включен мобилен интернет или работи и без него?
Да, необходим е интернет.
В плана, който предлагат часовника от мтел има включен безплатен интернет, но само, ако картата се ползва в часовника. Ако се сложи на друго устройство не е Peace На мен първите няколко месеца ми начисляваха и такса за нета, но след консултация с Myki, от там ме увериха, че интернета е безплатен. От мтел в последствие ме последваха надвзетите пари Peace
Минутите, включени в плана са безплатни към всички, но са 150, а не - неограничени.
Неизползваните минути се прехвърлят за следващия месец.
Друго май не се сещам newsm78

# 22
Само към един от номерата разговорите са неограничени.

# 23
  • Пловдив
Началото на годината взехме часовника - няма неограничени минути към номер... не знам сега, ако има промяна нещо

# 24
Нашият договор е с план "мтел безкрай xs"с такса 6.99лв на месец. За същият план ли говорим? Опитвам да направя регистрация и да следя сметката чрез сайта им, но не ми изпраща номер за верификация и това си е...
п.п Успях да верифицирам номера. Точно както си мислех - има 50 национални минути и неограничени към един номер, който аз сега въведох. Вече са изхарчени 12 минути(вчера звъня на всеки номер от списъка си).

Последна редакция: нд, 10 юли 2016, 14:45 от Geraldine

# 25
  • Пловдив
Как се казва приложението с което се ползва часовника

# 26
Myki  watch

# 27
  • Пловдив
п.п Успях да верифицирам номера.
Как, че на мен главата ми е руса hahaha

# 28
  • Пловдив
Нашият договор е с план "мтел безкрай xs"с такса 6.99лв на месец. За същият план ли говорим? Опитвам да направя регистрация и да следя сметката чрез сайта им, но не ми изпраща номер за верификация и това си е...
п.п Успях да верифицирам номера. Точно както си мислех - има 50 национални минути и неограничени към един номер, който аз сега въведох. Вече са изхарчени 12 минути(вчера звъня на всеки номер от списъка си).
Къде ги проверявате

# 29
  • Пловдив
Предполагам онлайн с регистрация на сайта на мтел. За целта, обаче е необходим код за верификация, който изпращат като смс, но на myki не може да се получи ooooh!

# 30
Да с регистрация на сайта. Кода за верификация има вариант и с обаждане на номер, който там си го пише, не го помня. Въведох го като позволен от майки и звъннах. После отново промених позволените номера

# 31
  • Пловдив
Ooooo
Супер идея

# 32
  • София
Дъщеря ми също много иска този часовник.Чуда се дали да го взема .Тя си има телефон и от него пак я следим

# 33
  • Пловдив
Влизам да похваля съпорта на Myki - снощи дреб изяви желание да включи часовника към кабела сам, в резултат на което, естествено, скъса гуменото капаче Whistling Преди малко изпратих запитване през сайта, дали може да се смени - отговориха ми почти мигновено - да изпратя часовника по куриер за тяхна сметка и в рамките на 24 часа, ще ми го върнат със сменено капаче. Следобед ще го пратя и се надявам сряда или четвъртък да е тук Simple Smile

# 34
Супер! Тези гумени капачета рано или късно се късат.

# 35
Здравейте, как  да добавя  Myki на втори телефон.Влизам със същото име и парола, само веднъж стана, от тогава получавам нотификации но до там не мога да вляза и да управлявам часовника от моя телефон.Дава ми грешка когато се опитам да вляза.Звъннах им да ги питам, нямат обяснение...

# 36
  • Пловдив
при мм имаше такъв проблем - изтри приложението и го инсталира отново и от тогава не е имал ядове

# 37
На мен не ми отчита правилно локацията на часовника. От както сме го взели, детето не се е прибирало у дома, според него. Стои си на др адрес и това е. Някой с подобен проблем?  И как мога да го оправя?

# 38
при мм имаше такъв проблем - изтри приложението и го инсталира отново и от тогава не е имал ядове

И преди това пробвах не ставаше, сега пак опитах - стана bouquet

# 39
Може ли линк към продукта на сайта на Тераком (Alterco)?

# 40
  • Пловдив
ми то и от МЕнтел може да се вземе без договор... и не е кодиран, дори да се вземе с план към тях - изпробвано Simple Smile

# 41
Да бе 170лв.....  кога пък ги дам. То така или иначе е 29лв + 7лв месечна такса мтел.. къде къде по-добре

# 42
  • София
Напълно безмислена джаджа за деца, които така или иначе са под контрола на родителите си. Но ако някое класа се появи с такъв, и другите искат. Какво да следя, като знам, че от 8 до 5 е в училище, а после я взимаме и е в къщи. Може би има смисъл, ако детето ходи по лагери или пътува само. Макар, че часовникът винаги може да се махне от ръката.

# 43
  • София
Според вас за деца до каква възраст е подходящ часовника? Дъщеря ми е на 9, ще бъде в 4-ти клас и много го иска, но се замислям дали не е голяма. Отделно в Е-маг има смарт часовници на далеч по-ниска цена, но дали са добри и дали локализират...

# 44
  • Пловдив
Аз мисля, че си е строго индивидуално според детето Simple Smile
Ако го иска, според мен е много по-добър и удачен вариант от телефон Peace На часовника няма игри, в коиъто да се зомбират Mr. Green

bazel, всеки сам преценява дали да го купи Peace
На никой не пожелавам, да ползва Myki по предназначение, а именно - да издирва детето си, чрез часовника, но е един вид спокойствие Peace
Синът ми е на 6 и категорично не мога да кажа, че в 100% от времето си има някой с него - все пак играят с другите деца около блока Simple Smile Да не говорим, пък като сме на вилата - там редовно се запилява нанякъде с приятелчетата си, но аз съм спокойна, че когато му звънна, ще ми се обади. Отпада и притеснението, че ще загуби телефон, че някой ще му го вземе и прочие Peace

# 45
Плюсовете за мен :
1) Много по трудно би го забравила или загубила (справка синчето: един телефон забрави на пейка на детска площадка,  втори забрави в хранителен магазин)
2) Не могат разни "алоджии"  и непознати да звънят на наивното 6-7-8 годишно.
Засега това са моите мотиви за закупуването му. С течение на времето ще се увеличат надявам се  Laughing, било в положителна или отрицателна посока.
Лично аз не се вторачвам в локацията, така или и както писах миналия месец, нейния часовник не я показва правилно, но е опция за деца със специални нужди. Браво на хората разработили часовника.

# 46
  • Пловдив
Напълно безмислена джаджа за деца, които така или иначе са под контрола на родителите си. Но ако някое класа се появи с такъв, и другите искат. Какво да следя, като знам, че от 8 до 5 е в училище, а после я взимаме и е в къщи. Може би има смисъл, ако детето ходи по лагери или пътува само. Макар, че часовникът винаги може да се махне от ръката.
Абсолютно не съм съгласна
Имам 2деца на 7 и 3 с различни интереси и когато голямото хукне в парка да кара по алеите или се крие,не знаете какво ми е отвътре,хвсщам малкото и тръгваме да ги търсим,а с часовника ми е много лесно,тъй като му звъня и се връща обратно
Локацията не я използвам,върли ми много работа,спокойна съм
Заслужава си парите,мокрил го е като си ние ръцете-нищо му няма,няма начин да го забрави навън или да му го откраднат

# 47
  • Варна
Ползваме го от два месеца, детето сега ще бъде втори клас. Засега сме доволни. Вършил ми е много добра работа, когато баткото е на плуване, а аз с бебето навън- ако тренировката свърши по-рано, завали и т.н- веднага отивам да го взема. Точно след един такъв случай го взехме- заваля и треньорът ги освободи по-рано. Аз чаках на паркинга в колата. Но от басейна до колата се минава сред коли. Изправи ми косата като е тръгнал сам, без да знае, дали съм в колата. Определено е по-добре от смартфон, няма игри, нет, you tube, никой непознат не може да му звъни. Надявам се и занапред са върши работа в училище.
Според мен не е задължително да е MyKi, има достатъчно предложения за подобни gps устройства на достъпни цени.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 22:13 от flufi

# 48
  • София
При закупуване с договор от Мтел, детето има право да говори неограничено с един номер и има 50 минути към всички останали национални номера (тези, които въведем). Въпросът ми е, този един номер с неограничените минути, Мтел номер ли трябва да бъде задължително (предполагам, че да, но ме интересува живо)?

# 49
Питай си в МенТел за по-сигурно,досега всички договори,които съм имала с тях са с безплатни минути към номера само от техните,вероятно и този ще е така.

# 50
  • Пловдив
При закупуване с договор от Мтел, детето има право да говори неограничено с един номер и има 50 минути към всички останали национални номера (тези, които въведем). Въпросът ми е, този един номер с неограничените минути, Мтел номер ли трябва да бъде задължително (предполагам, че да, но ме интересува живо)?
Да,от Мтел трябва да е
Ние всички сме на Виваком и му отказваме разговора за да наберем

# 51
Mannuela, разбирам от оттговора ти, че имате такъв часовник. Имам въпрос, който надявам се ще успея да обясня както трябва. Не съм в България и обмислям вариант за подобен часовник,  два по-точно и ме вълнуват два въпроса:
1.Дали на моят смартфон бих могла едновременно да наблюдавам двата часовника?
2.Каква е тарифата на мобилния интернет и колко изхарчва часовника. Ако е възможно някакви ориентировъчни мегабайти или както се казва,пари...за да си ги обърна в наша валута или да се ориентирам в мобилните планиве,защото обмислям да взема предплатени карти, а не на сметка.
Благодаря предварително!

# 52
  • Пловдив
Няма проблем, да се регистрират няколко часовника на един профил и такава се следят Peace
За изразходваните МБ и идея си нямам - някакви минимални са, защото плана, с който ние закупихме часовника беше с някакви супер смешни... Може да направите запитване през ФБ страницата им или напрово през сайта - отзивчиви са Peace

# 53
Няма проблем, да се регистрират няколко часовника на един профил и такава се следят Peace
За изразходваните МБ и идея си нямам - някакви минимални са, защото плана, с който ние закупихме часовника беше с някакви супер смешни... Може да направите запитване през ФБ страницата им или напрово през сайта - отзивчиви са Peace

Благодаря за бързия отговор, цял ден се ровя и само на тези въпроси не намерих отговор. Аз гледам едни китайски от по 13$, но вярвам са на същия принцип.

# 54
  • Пловдив
Mannuela, разбирам от оттговора ти, че имате такъв часовник. Имам въпрос, който надявам се ще успея да обясня както трябва. Не съм в България и обмислям вариант за подобен часовник,  два по-точно и ме вълнуват два въпроса:
1.Дали на моят смартфон бих могла едновременно да наблюдавам двата часовника?
2.Каква е тарифата на мобилния интернет и колко изхарчва часовника. Ако е възможно някакви ориентировъчни мегабайти или както се казва,пари...за да си ги обърна в наша валута или да се ориентирам в мобилните планиве,защото обмислям да взема предплатени карти, а не на сметка.
Благодаря предварително!
Ще може да следите двата часовника,но не едновременно,тъй като всеки часовник си има акаун с който се логвате,но бързо може да иШезете и да се логнете с другия акаунт
Мегабайтите са минимални,ползва само GPS връзка,плащам 7лв за интернета+50минути,не съм се интересувала колко точно са МБ

# 55
  • Пловдив
на един акаунт могат да се регистрират няколко часовника Peace

# 56
Благодаря

# 57
Аз си го закупих от Те
ленор. Струва 30 лева с такса 7,99 на месец,която включва неограничени минути към всички в Теленор,50мин към други мрежи и неограничен Интернет на 64kb. Детето ми е много доволно и го носи с голямо желание

# 58
Аз си го закупих от Те
ленор. Струва 30 лева с такса 7,99 на месец,която включва неограничени минути към всички в Теленор,50мин към други мрежи и неограничен Интернет на 64kb. Детето ми е много доволно и го носи с голямо желание
хммм сега явно наближи 15.09 и цената скочи на 50лв. и никъде го няма трябва заявка  newsm78 Thinking

# 59
Цената в Мтел е 29лв,но има някаква такса от 9,90лв и съответно се предлага с по-солен тарифен план,поне на мен така ми го предложиха,а и да с предварителна заявка е и също ако сте с Windows phone,няма приложение за тях,поне засега предполагам.

# 60
  • Пловдив
Таксата от 9.90 е,ако не сте клиент на Мтел,нещо като активация на нов абонамент
Таксата е 7лв

# 61
Не съм доволна. Изобщо. Часовникът постоянно подава грешна информация. За сваляне известява с два часа закъснение. Детето ми, според устройството, прави невероятни преходи из града, но като за начало, започнахме от Китай. Не се шегувам-Китай. Няколко пъти говорих с хората от Myki, за което (по фактура от М-тел) съм таксувана солено. Отговориха стандартно на един мой имейл, а на следващите два изобщо не получих отговор-исках да разбера как да дам часовника за ремонт, защото не ме устройва да чакам месец, ако го дам в офис на М-тел (току-що си взех друг мой телефон от тях след един месец чакане). Ще плащам две години договор за глупост (не за пръв път). След това се развеждам с М-тел и с Myki.

Редактирам. Днес, в 14.30 получихме известие, че детето е напуснало безопасната зона и се намира на около 2 км от дома ни. Ние си бяхме вкъщи, часовникът днес изобщо не е пипан и не е махан от зарядното.....

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 15:30 от Бубе

# 62
Аз си го закупих от Те
хммм сега явно наближи 15.09 и цената скочи на 50лв. и никъде го няма трябва заявка  newsm78 Thinking

Днес взехме на на малката часовник от Теленор 30лв са си все още с тарифа 7,99  Peace
Аз имам въпрос от къде се наглася часовника, понеже не е верен newsm78

# 63
  • Пловдив
Отговориха стандартно на един мой имейл, а на следващите два изобщо не получих отговор-исках да разбера как да дам часовника за ремонт, защото не ме устройва да чакам месец, ако го дам в офис на М-тел (току-що си взех друг мой телефон от тях след един месец чакане).[/b]
Предвид това, че ползваме часовника от повече от 1/2 година, в което време многократнно сме ползвали поддръжката им, за какво ли не, ми е меко казано странно написаното от Вас...
Относно ремонтирането - пращате с куриерска фирма, ремонтират тон срок от 24 чака и го връщат. Всичко - за тяхна сметка! Peace Изпробвано!

# 64
  • Viena
А за чужбина кое ли е приложението?

# 65
  • Бургас
Здравейте.
Днес купих MyKi  и цял ден се опитвам да регистрирам, но не успявам. Изписва ми "Няма връзка с часовника! Опитайте по - късно". И така цял ден.
Някой имал ли е този проблем?

# 66
Включила ли си часовника, като започваш процеса по регистрация?
На мен ми даде така, като се опитах да изпратя код, при изключен часовник, после го включих, още няколко пъти ми изписа същото съобщение и след 30 сек. получих кода и всичко беше наред вече.

# 67
  • София
Винаги има разминаване с локацията, при нас около 2км. Детето стой до мен и ми го дава на 1 км. разснояние от мен и че го е свалил, докато му е на ръката. Но ми е от полза. Няма къде да го забрави и няма игри, за да се зомбира в училище. Винаги отговаря, когато звъня и ми е спокойно кано е навън и няма джоб за телефона.

# 68
Не съм доволна. Изобщо. Часовникът постоянно подава грешна информация. За сваляне известява с два часа закъснение. Детето ми, според устройството, прави невероятни преходи из града, но като за начало, започнахме от Китай. Не се шегувам-Китай. Няколко пъти говорих с хората от Myki, за което (по фактура от М-тел) съм таксувана солено. Отговориха стандартно на един мой имейл, а на следващите два изобщо не получих отговор-исках да разбера как да дам часовника за ремонт, защото не ме устройва да чакам месец, ако го дам в офис на М-тел (току-що си взех друг мой телефон от тях след един месец чакане). Ще плащам две години договор за глупост (не за пръв път). След това се развеждам с М-тел и с Myki.

Редактирам. Днес, в 14.30 получихме известие, че детето е напуснало безопасната зона и се намира на около 2 км от дома ни. Ние си бяхме вкъщи, часовникът днес изобщо не е пипан и не е махан от зарядното.....

Днес изживях същото ,а е само на ден часовника.Такова нещо преживях ,че не ми се говори!Съответно в Мтел го взеха за ремонт,отказаха да ми дадът нов!Ще чакам месец,навиках им се ,че и 2 г.договор сключих... #Cussing out

# 69

И ние имаме същия проблем....объркваща или липсваща информация за часовника с детето ,никакъв обхват в района на училището,ефективен е и работи само на открито!
Не се лъжете,абсолютно не го препоръчвам!

# 70
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
По мненията ви виждам,че не са никак сполучливи.Е,как човек да подкрепи БГ производството???

# 71
  • София
най-вероятно изобщо не е бг производство

# 72
  • Варна
Китайски са- то си го пише на кутията. За 30 лв какво толкова като качество може да се очаква? Има си I-watch на мааалко по-висока цена.  Wink

# 73
  • София

И ние имаме същия проблем....объркваща или липсваща информация за часовника с детето ,никакъв обхват в района на училището,ефективен е и работи само на открито!
Една приятелка го върна .Дадоха и друг

# 74
  • Бургас
Включила ли си часовника, като започваш процеса по регистрация?
На мен ми даде така, като се опитах да изпратя код, при изключен часовник, после го включих, още няколко пъти ми изписа същото съобщение и след 30 сек. получих кода и всичко беше наред вече.
Успях!
Първо трябвало да се изключи пин кода.  Laughing
За локацията, явно зависи от скоростта на интернета. Аз взех с план от М-тел и за сега съм доволна.

# 75

Една приятелка го върна .Дадоха и друг
И как по точно го върна?И аз исках друг,но го взеха и седим без часовник...ремонт на ново устройство. #2gunfire

# 76
  • Sofia, Bulgaria
Аз съм сравнително доволна, но и не съм имала кой знае какви очаквания. Чуваме се с детето, пращаме си съобщения. Задала съм номера, с които може да се чува. Детето (на 6 г. 10 м.) се оправя с часовника. Функциите, които има ме устройват.  Това което не ми хареса - от Myki ми казаха, че когато детето е на закрито, то GPS сигнала идва от най-близката клетка на мобилен оператор. Вероятно за това ви е показало, че детето е извън безопасната зона. Иначе на открито показва точния адрес. Като се свали часовника, получавам съобщение след около 1-2 минути, но се случи, часовникът да и е на ръката, а да получа известие, че е махнат - малко е голям и се върти на ръчичката.

# 77
  • Пловдив
да, когато е на закрито сигналът не идва от gps, а от клетка на мобилния оператор - от там и неточността, но това си го пише  Peace

Аз не съм доволна от стъклото - при първото по-сериозно падане с колелото и вече е надраскано Sad Можеше поне по-хубава стъкло да му сложат.

edit: Пратили са ми мейл,  в който казват, че вече е подобрена локацията, както и, че батерията издържала 3 пъти повече newsm78 Довечера ще пробвам - преди го зареждах всяка вечер, след като малкия си легне Naughty
Другата ноивост ще е, че скоро ще има обновяване и на приложението и ще може да се запаметят до 10 номера, а не както до сега - само 5 Peace

Цитат
Здравейте, скъпи приятели!

Искрено ви благодарим, че използвате нашия продукт, за хубавите ви думи за него и за подкрепата ви, която ни позволи да го направим най-търсения подарък за 15 септември.

Екипът на MyKi има страхотна новина за вас. След месеци разработки и тестове, от вчера вашият MyKi е с обновен софтуер.

Какво е новото?

До 3 пъти по-дълго време на батерия!

При активно носене часовникът работи спокойно между 2 и 3 денонощия без прекъсване и без зареждане. Това вече важи за всички часовници независимо кога са закупени. От вас не се изисква да правите нищо, часовникът Ви вече е готов.

Обновена локализация!

Тя е по-прецизна и по-бърза.

Повече номера в Телефонния указател!

Скоро ще се появи обновление и на апликацията, с която ще може да увеличите номерата в „Телефонната книга на часовника“ до 10.

И всичко това благодарение на вас и мотивацията, с която ни зареждате всеки ден, като ни гласувате доверие – на нас и нашия MyKi!

С най-сърдечни поздрави,
                                                                                           Екипът на MyKi   

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 14:39 от sweet_maniche

# 78
  • Варна
Хора, не се лъжете да купувате този продукт. Ние се подлъгахме, уж за училище го взехме да следим детето. Може би просто се подведохме по рекламата, досега правихме същото през телефона на детето, който то и без това носи постоянно и с включено следене издържа по 3 дни, телефона де, с голяма батерия е. Е да, ама пусто като видя рекламата нашето каза искам и така се сдобихме и с MyKi, то МъКа да го бяха кръстили по-точно щеше да е. За седмица употреба реално май само минуси има като сравнявам с предния ни вариант с телефон: батерията на MyKi пада още следобеда, предполагам падането зависи от обхвата, но все пак не е нормално да падне батерията след 6-7 часа след като сме го смъкнали от зарядното, а може би е прекалено малка батерията; отделно GPS-а има много слаб сигнал и пада когато детето е в училището, с телефона нямахме такъв проблем, той не губеше обхват. Това са два огромни минуса, които са директно свързани с основната употреба на MyKi, така че май ще ходи в чекмеджето и до там.
И още нещо, ние го взехме с 2г. договор, но цената на тази джаджа е много висока, гледам че свободно върви на 170лв. То толкова струваше телефона на детето като го купихме миналата година и е къде по-добра и полезна вещ.
Така че не препоръчвам. Може да е полезна вещ единствено за дете в ясла или на градина, но там реално нямаш нужда от следене, защото там детето е под наблюдение. Няма за какво да го облъчваш допълнително с тази джаджа като няма реално нужда.

# 79
Във връзка с питането по-горе-не, не съм върнала телефона. Така и не получих отговор на този въпрос. Училището на дъщеря ми е близо до Морската градина във Варна и според часовника, тя прекарва междучасията си или в градината или направо в морето. Имаме случи, в които ми се показва, че се движи с колело с 14 км в час. После тича и всякакви други движения, като в същото детето просто е седнало на пейка и говори с нас по телефона. Досега не съм чула нито едно от гласовите съобщения, които ми е пратила-нищо не се разбира. Онзи ден телефонът се изключи сам-от Майки ми писаха, че нямало как да разберат защо се е случило и казаха, че е бил мокър или му е паднала батерията. Не беше нито едното, нито другото. Батерията беше над 70%, а детето стоеше на двора в училище-точно отивах да я взема-и часовникът беше сух. В момента просто караме по инерция, защото ми омръзна да им пиша и те с нищо да не помагат.

# 80
Здравейте днес и аз закупих прословутия Муки часовник.Сина ми искаше но тъй като и свекърва ми искаше да минава на абонамент се комбинирахме аз купих часовника а тя взе картата която върви с него и тук е големия проблем!Никой от служителите не ми обясни,че сим картата  трябва да има интернет,хем че обясних че друга карта ще е в мукито.Сложих примата на сина ми и оп нищооо  smile3511 заредих ваучер и включих мобилните данни,но дори не успях да направя регистрацията 6те лева изгоряха и данните прекъснаха.И какво сега дайте съвет кой тарифен план ще ми е най-изгоден за това Муки.Аз съм на сметка съпругът ми също не ми се плащат скъпи такси.Та за това пиша тук за съвет на кой план да мина примата с достатъчно интернет за това Муки и хем да не ми е висока таксата???Моля за спешен отговор,че полудях вече  newsm17 Banghead

# 81
Забравих да кажа на Мтел сме от там купих и часовника днес ако е от значение..

# 82
Майки нали си вървят с план на Мтел. Това е минимума, мисля. Добавих го към сметката си, но мисля, че е 7 лв на месец. Какво пречи такъв да се вземе и за бабата. СИМ картата за часовника си е добре за него, защото няма нет за ползване, а само заради GPS-а и почти няма минути. Отворили сте си работа с тази размяна.

# 83
Нашият Майки от Мтел,който взехме на 14,на 16 го взеха за ремонт и още си го чакаме,поне още 2 седмици ще ни мотаят.Показва ту е в България,ту в някое село,или друга държава.Хем им казах ,че искам да ми го сменят те го взеха в сервиза.От Мтел,имаха много оплаквания и вече им беше писнало от рекламации. Peace

# 84
Майки нали си вървят с план на Мтел. Това е минимума, мисля. Добавих го към сметката си, но мисля, че е 7 лв на месец. Какво пречи такъв да се вземе и за бабата. СИМ картата за часовника си е добре за него, защото няма нет за ползване, а само заради GPS-а и почти няма минути. Отворили сте си работа с тази размяна.
Защото там не ми обясниха нищо хем разбраха че картата друг ще я ползва,както и да е изгорях сега часовника така си стои неизползваем  ooooh!

# 85
Вариант 1: какъв е проблема да направите примата карта на "карта с План" - 6.99 лв, този който върви с часовника, те сигурно го продават и отделно мтел, питали ли сте?
Вариант 2: Правите примата карта на "план карта" за бабата - с план който си хареса. И връщате обратно картата план, в часовника - тази с която сте го взели по договор.

Crazy За една седмица приложението Myki толкова много мобилен интернет ми е изгълтало, че до 20-то число ще карам "на изпарения". Почти 1 ГБ е ползвало за седмица!!! Какъв е този трафик, какво е това чудо. Почти целия трафик е ползван за бекграунд процеси.
Да не би да са го ъпдейтнали докато съм на мобилен нет....но не ми се вярва, по скоро постоянно получава данни за местоположението , и не ги пази в памет, а всеки път трябва да ги плучи наново.... МОже ли такова нещо! Сега и моя план ли трябва да си сменям заради часовника!  #2gunfire Crossing Arms

# 86
В началото работеше, но нот няколко дни  -> НЕ ! И смятам да развалям договора ако не го оправят дно 2-3 дни

# 87
Здрасти, какво сте срещали/чували по повод детските часовници с джипиес система? Мен ме притеснява евентуално облъчване...

# 88
  • София
Същото като от обикновен GSM е облъчването. Даже по-малко.

# 89
да, но е постоянно на ръката. Телефонът може да си го опаковаш в някоя от антиоблъчващите опаковки...

# 90
да, но е постоянно на ръката. Телефонът може да си го опаковаш в някоя от антиоблъчващите опаковки...
Часовникът е голяма глупост за мен.
А антиоблъчващите опаковки още по-голяма. Ако наистина спират облъчването, то телефона няма да има и обхват изобщо  Laughing Пак някой е намерил маркетингова дупка да запълни  Crazy

# 91
Часовникът е голяма глупост за мен.
А антиоблъчващите опаковки още по-голяма. Ако наистина спират облъчването, то телефона няма да има и обхват изобщо  Laughing Пак някой е намерил маркетингова дупка да запълни  Crazy
Абсолютно  Laughing Доста смешно ми стана  Joy

# 92
Здравейте , да се оплача и аз от тази глупост Myki. Взех един на малката през юни. Цяло лято по детските площадки си работеше перфектно. Но като тръгна на училище започна да губи обхват и да не мога да се свързвам с нея. Върнах го за ремонт и 2 седмици по- късно( тоест вчера ) ми го дадоха със сменен микрофон. За какво по дяволите ми сменят микрофона като проблема е в GPS-а. Както и да е вчера си работеше за малко и после пак изгуби обхват. Тоест работи , когато си иска. Е как да разчитам на него? Днес пак ще го връщам за ремонт.

# 93
Мдааа,днес го взех от ремонт със сменен джи пи ес,но пак ще ходя,много тихо се чува при разговор.Та пак ще го връщам.Защо изобщо ги продават тези боклуци.Цял месец ремонти на ново устройство.Иначе таксите си ги плащаме кат поп,нищо,че не се ползва услугата.

# 94
Купих на детето си такъв текефон Myki с тарифен план на  Mtel. Имам право да го върна. В 14 дневниа срок съм. Обаче ми твърдят, че трябва да го заплатя на цена вече 140 лв. #Crazy Възможно ли е?
При условие, че има дефект: пада му осичката на  каишката.

Просто бих искала да се откажа от тарифния план на Myki -то и да взема нов тарифен план на същите условия, но за обикновен телефон. Обясниха, ми, че не можело.

# 95
А кое не ви харесва в актуалния тарифен план на часовника? Според мен е идеален и доста евтин.

# 96
А кое не ви харесва в актуалния тарифен план на часовника? Според мен е идеален и доста евтин.
Часовника няма и една седмица и се повреди. Осичката на верижката падна.

Просто искам да оставя тарифния план за Myki -то и да подпиша нов тарифен план за обикновен GSM.
Защо след като се отказвам от Myki -то, трябва да го заплатя в размер 140 лв.?

# 97
На мен ми дадоха дефектен,исках да ми го сменят с нов ,но не го направиха,вчера го взех уж поправен,но си прави същите магарии,дори още по зле плюс нова екстра,не се чува ясно и силно! Та вече ще се оплаквам в защита на потребителите,втори месец без да ползвам услугите,за които си плащам!

# 98
  • Варна
Има всякакви варианти вече на gps часовници за деца на достъпна цена. И всичките китайски- като MyKI. Затова и така му намалиха цената. А за 200 лв. абсурд някой да го купи. Въпрос на късмет е според мен. Дано няма повече издънки и да се налага реинвестиране от всички нас в нов часовник. Хитра джаджа е като цяло, само не знам защо я рекламираха в началото като някакво БГ откритие, едва ли не.

# 99
Само не мога да разбера, как е възможно да искам да върна нещо и да ме заставят да го платя на такава висока цена? Как ще го плащам, аз го връщам?
Какво като е подписан договор? Все противоречи на някоя клауза в някой закон.

# 100
Само не мога да разбера, как е възможно да искам да върна нещо и да ме заставят да го платя на такава висока цена? Как ще го плащам, аз го връщам?

Да не би да са те разбрали по телефона, че искаш да се откажеш само от плана, а не и от двете неща. Само тогава си мисля, че трябва да заплатиш часовника в пълната му стойност - защото ще го задържиш. Може би просто не сте се разбрали, звънни им пак, обясни им БАВНО и с МНОГО думи и ако резултата пак е същия подаваш сигнал в "Защита на потребителите".  Peace

# 101
Дъщеря ми и зет ми купиха такъв часовник на големия ми внук, тъй като е на 5 г. и тръгна на предучилищна.
Дъщеря ми каза, че когато детето е в училище, GPS-а показва, че е на 2 преки от него, въпреки, че тя е сигурна, че си е в училището.
При положение, че си е в къщи, GPS-а посочва, че е от другата страна на улицата.
Изводът е, че работи точно само на открито. Но какво от това, като дава подвеждаща информация и може да те накара да се паникьосаш и не си сигурен за информацията за местоположението му?

# 102
  • Пловдив
и на мен ми е странно това newsm78

Относно часовника - вече съм писала - ползва го от началото на годината и никакви ядове няма newsm78 Все едно за друг часовник се говори тук... Да, и при нашия часовник го има това, че когато е вътре в сграда, местоположението го отчита в радиус от километър, километър и половина, но това ми го обясниха още преди да го купя...
Няма gps, който на закрито да дава точна информация... Поне аз не съм виждала такъв, а боравя с такава техника Simple Smile

Дреб скъса капачето, което затравя usb-порта... Писах им, казаха да им го пратя по куриер или да го оставя в офис на Мтел. Предпочетох първия вариант Peace
След ден ми го върнаха отново с куриер, със сменено капаче. Не съм платила и стотинка.

Позната го взе за детето си - ами и при нея сумати проблеми - ту не се чува, ту губи обхват newsm78 Взе го от Теленор, не знам има ли значение, но и тя никак не е доволна newsm78

ММ коментира, че имало бум на оплакванията след като пуснали рекламата по ТВ...Не знам има ли нещо общо, но за пореден път казвам - аз съм много доволна от Myki Peace

# 103
  • София
И аз съм доволна. Ползвам го вече месец с дъщерята (първи клас). Нямаме особени проблеми, всичко е наред bouquet
Купих си го без план и му сложих вивакомска карта  Peace

# 104
  • Варна
Трябва ли да има включен интернет  на картата?

# 105
  • Пловдив
Да, трябва да има включени мобилни данни

# 106
Трябва ли да има включен интернет  на картата?
Нали, местоположението на детето трябва да се предава по някакъв начин към приложението в родителския телефон? И този начин със сигурност не е с "димни сигнали". Simple Smile))
GPS-a само праща данни към GPS сателита за местоположението си, няма как да прати директно данни към телефона на родителя. Това го прави операционната система на телефона, на която й трябва някаква свързаност до родителския телефон, за да прати тези данни, и тази свързаност е "интернет".

# 107
  • Варна
Ясно, в една друга тема ме уверяваха, че си го ползват с карта без интернет  newsm78 и колко МВ ще ми трябва за този GPS?

# 108
Здравейте
Да се представя първо - аз съм една мама която работи в екипа на Майки и също така ползва и часовника за детето си ежедневно.
Видях мненията тука и реших да се включва първо за да се опитам да помогна и второ, ако имате въпроси да се обръщате директно към мене. Харесвам екипа в MyKi и трябва да Ви кажа, че няма по-всеотдайни хора от нашите инженери който дават най-доброто от себе си и подобряват продукта с всеки ден. Малко се поотвлякох - извинявам се.

Дъщеря ми и зет ми купиха такъв часовник на големия ми внук, тъй като е на 5 г. и тръгна на предучилищна.
Дъщеря ми каза, че когато детето е в училище, GPS-а показва, че е на 2 преки от него, въпреки, че тя е сигурна, че си е в училището.
При положение, че си е в къщи, GPS-а посочва, че е от другата страна на улицата.
Изводът е, че работи точно само на открито. Но какво от това, като дава подвеждаща информация и може да те накара да се паникьосаш и не си сигурен за информацията за местоположението му?

Това е основният въпрос който задават родителите. За съжаление GPS сигнала от сателити не прониква през покриви, стени и т.н поради което в закрити помещения MyKi няма как да хване този сигнал. В този случай се ползва информация от GSM клетките на мобилните оператори. Проблема е, че те не дават толкова точна информация защото силата на сигнала им зависи от това колко клетки има наоколо, колко са близо, какво сгради има между тях и часовника. Все пак е по-добре от нищо. Ако детето излезе извън училище GPS сигнала веднага ще се появи и ще знаете, че то в навън. Също така ако сложите "Зона за сигурност" около училището или дома тя ще сработи само когато има GPS сигнал - тоест когато детето е излезнало навън.

Часовника няма и една седмица и се повреди. Осичката на верижката падна.

Просто искам да оставя тарифния план за Myki -то и да подпиша нов тарифен план за обикновен GSM.
Защо след като се отказвам от Myki -то, трябва да го заплатя в размер 140 лв.?

Съжаляваме, но ние не отговаряме за политиката на мобилните оператори. Много хора се оплакват и от забавяне на ремонта. Проблема е, че когато родителят остави часовника в магазина минава 1 седмица докато стигне до нас. Ние го оправяме за 24-48 часа и го връщаме обратно. След минимум още 1 седмица е в магазина отново. Ужасно много време, но транспорта от и до магазините не зависи от нас. На всички който са се свързали с нас препоръчваме да ни го изпратят с куриер за наша сметка. В много случай както по-горе при проблем със "осичките", верижката или нещо друго - диркетно изпращаме на клиента резервната част безплатно - защото подмяната не изисква технически умения. Достатъчно е само да се изпрати въпрос или информация за проблема на support@myki.watch.

Мдааа,днес го взех от ремонт със сменен джи пи ес,но пак ще ходя,много тихо се чува при разговор.Та пак ще го връщам.Защо изобщо ги продават тези боклуци.Цял месец ремонти на ново устройство.Иначе таксите си ги плащаме кат поп,нищо,че не се ползва услугата.

Това е втория най-често срещан въпрос "дефект" от родителите който обаче се отстранява много лесно. По време на разговор можете да увеличавате и намалявате силата на звука с бутони 1 и 2. Много често при нас пристигат часовници с "Проблем: Детето не ни чува или звука е много слаб". Ние увеличаваме звука и го пращаме обратно (а детето остава 20 дни без часовник за нищо!). Това е описано във нашия сайт www.Myki.watch но за съжаление не всички са го прочели.

Най-хубавото на MyKi е че ние сме тука в България. Винаги сме готови да помогнем. Отговаряме от сутрин до полунощ на всяко обаждане, e-mail, във фейсбук, по форумите. Знаем колко е чувствителен нашият продукт за деца и родители. Затова се стараем да отговорим на всеки. MyКi като почти всичко на този свят се произвежда в Китай но е продукт който е създаден тука и се поддържа тука - както часовника, така и апликацията.

Надявам се съм била полезна на всички и ако имате въпроси, питайте - ще отговоря.

# 109
Ясно, в една друга тема ме уверяваха, че си го ползват с карта без интернет  newsm78 и колко МВ ще ми трябва за този GPS?

Здравейте
Където и да са ви казали - истината е че на часовника му трябва Интернет. Месечно е около 5 - 10 MB. Плановете с който се продава в Мтел и Теленор включва трафика. Ако имате ваша карта - активрайте възможно най-евтиният пакет.

# 110
  • София
Надявам се съм била полезна на всички и ако имате въпроси, питайте - ще отговоря.

какъв е SAR коефициентът на Myki?

# 111

1. Един въпрос, който МНОГО ме тормози: Функцията "Myki обади ми се", която си е чисто и просто "подслушваща" функция, възможно ли е да се направи така, че да НЕ издава звук "звънене" часовника, докато набира родителския телефон?
Защото така с този единичен сигнал на позвъняване, детето чува, че часовника набира някого (ако е в тиха среда се чува доста) и прекъсва разговора още преди да е вдигнал родителя на отсрещната страна!

2. Защо мобилното родителско приложение на Myki използва толкова много "родителски" интернет. Както може да прочетете по-нагоре в коментарите, моето приложение, беше използвало към 1 ГБ мобилен интернет за 7-8 дни? - за бекграунд процеси. И се принудих да му огранича бекграунд процесите само когато има наличен WiFi. А тази настройка винаги спъва работата на всяко едно приложение.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 13:49 от zk_avram

# 112

SAR коефициента е 1.25 при 2 максимална горна граница. MyKi е единственият часовника в Европа от този тип (GSM, GPS...) на който са направени пълни тестове в сертифицирани лаборатории за безопасност, електромагнитни излъчвания, съдържание на използваните материалите, радио честотни смущения и т.н. За това има CE издаден също от независимо сертифицирано лице направило оценката.(NB1857).

# 113
Здравейте , да се оплача и аз от тази глупост Myki. Взех един на малката през юни. Цяло лято по детските площадки си работеше перфектно. Но като тръгна на училище започна да губи обхват и да не мога да се свързвам с нея. Върнах го за ремонт и 2 седмици по- късно( тоест вчера ) ми го дадоха със сменен микрофон. За какво по дяволите ми сменят микрофона като проблема е в GPS-а. Както и да е вчера си работеше за малко и после пак изгуби обхват. Тоест работи , когато си иска. Е как да разчитам на него? Днес пак ще го връщам за ремонт.
Е все още не съм го пратила повторно за ремонт, защото честно казано ми писна да се занимавам. Госпожата, която работи в Майки да даде някакъв съвет по въпроса, но мисля че ще си стои така в шкафа и ще си плащам като поп 2 години на тия малоумници от "Ментел" ( Мтел).

# 114
  • София

SAR коефициента е 1.25 при 2 максимална горна граница. MyKi е единственият часовника в Европа от този тип (GSM, GPS...) на който са направени пълни тестове в сертифицирани лаборатории за безопасност, електромагнитни излъчвания, съдържание на използваните материалите, радио честотни смущения и т.н. За това има CE издаден също от независимо сертифицирано лице направило оценката.(NB1857).

Благодаря за информацията. Недоумявам защо тя не е публично достъпна - това е важен критерий за избор.
А как ще коментирате факта, че Myki е постоянно в контакт с тялото на детето? SAR индексът е нисък, но той отчита ползване на мобилен телефон, който не е постоянно в плътен контакт с тялото на човека, докато часовникът се носи постоянно на ръката...

# 115

Благодаря за информацията. Недоумявам защо тя не е публично достъпна - това е важен критерий за избор.
А как ще коментирате факта, че Myki е постоянно в контакт с тялото на детето? SAR индексът е нисък, но той отчита ползване на мобилен телефон, който не е постоянно в плътен контакт с тялото на човека, докато часовникът се носи постоянно на ръката...

В инструкцията за употреба и безопасност на часовника има информация за коефициента. Въпреки че часовника е на ръката той не предава постоянно информация а само когато има движение към ново местоположение или обаждане. В допълненение антената през която приема и излъчва е под екрана на часовника, под нея е електрониката и батерията който още повече намаляват излъчването към тялото. Но най-важното е че въпросният SAR коефициент се тества от лобраторийте в момент на разговор и се търси най-силната точка и момент на излъчване. Когато часовника или телефона са в стенд-бай режим стойностите са в пъти по-ниски. А иначе GSM телефон в джоба не смятам, че е много по-далече от тялото.

# 116
Всички въпроси , които са зададени в темата са описани в сайта на Myki. Но човек трябва и да се поразрови малко.
Аз съм много доволна от часовника. Единственият ни проблем е , че изглежда детето ми има алергия към никел и получава обрив от металното капаче. Пи този проблем екипа на Myki реагира светкавично. Днес очаквам куриер, по който са ми изпратили капаче, така че метала да няма допир с кожата на детето. И тук благодаря на хората , които работят с желание по проекта "Myki" и да им пожелая успех в начинанието.

# 117
Всички въпроси , които са зададени в темата са описани в сайта на Myki.....

Не всички  Grinning
На моите никой не отговаря за сега.  Rolling Eyes

# 118
  • София

В инструкцията за употреба и безопасност на часовника има информация за коефициента. Въпреки че часовника е на ръката той не предава постоянно информация а само когато има движение към ново местоположение или обаждане. В допълненение антената през която приема и излъчва е под екрана на часовника, под нея е електрониката и батерията който още повече намаляват излъчването към тялото. Но най-важното е че въпросният SAR коефициент се тества от лобраторийте в момент на разговор и се търси най-силната точка и момент на излъчване. Когато часовника или телефона са в стенд-бай режим стойностите са в пъти по-ниски. А иначе GSM телефон в джоба не смятам, че е много по-далече от тялото.

1. Нали разбирате, че инструкцията за употреба я получавам СЛЕД като си купя часовника, а като информиран потребител се интересувам от този важен показател ПРЕДИ да реша дали да го купя или не.... Това не е достатъчно, информацията трябва да е обявена публично.

2. Тъй като детето се движи почти постоянно, следователно и предаването на информация е почти постоянно - нека не се залъгваме за това. Не е съпоставимо с воденето на разговор. А телефонът може да се носи и не само в джоба - повечето хора носят чанти, все пак - докато часовникът е постоянно в допир с тялото.

Geraldine, бихте ли посочила къде в сайта на Myki става дума за коефициента на излъчване и безопасността за носене? Аз на този въпрос търся отговор от бая време, както може да се види и от тази тема.

# 119
Нямам такова време в момента, но аз определено знаех SAR коефициента преди да закупя часовника. Все съм го прочела отнякъде.

# 120
И аз искам да се включа в темата,тъй като имаме Myki от около месец. Преди да го закупя доста време се рових и четох из сайтове и форуми. Няколко пъти изпращах запитване до Майки екипа и в рамките на няколко минути получавах отговор. След като реших да го купя отидох и мтел и в теленор ,откъдето ми отказаха да ми го продадат на свободна продажба без абонамент. Тогава го поръчах през сайта и го получих по куриер още същия ден.
За сега всичко е наред и работи без проблем с карта на виваком. Детето също е много доволно и аз съм спокойна.
Не сме имали никакви проблеми и неточности. Батерията издържа 2 дни-изпробвано.

# 121
Не бързай да се радваш. И нашия работи цяло лято без ядове и точно като тръгна детето в първи клас и имаше най-много нужда от него се сдуха. По цял ден ми даваше съобщение,че няма връзка.Постоянно губи обхват и дава че часовника се движи, дори когато е вкъщи на зарядното. Купихме го с такова желание и сега така събира прахта. Даже не ми се занимава вече да го нося на ремонт.  Crossing Arms

# 122
Ами то и Майкито не е заключено,може да си го ползваш с карта на всеки оператор. Аз си го взех на свободна продажба от сайта

# 123
  • offshore & overseas
Да се отбележа и аз, пък после ще чета. Grinning

Моите и двете дами са луднали по Майки, но голямата май се поотказа (тя е почти на 10 и вече категорично не е за нея, а и си има смартфон). Малката все още иска, но тя е в ДГ и не се сещам за приложения на часовника, т.к. тя дефакто не остава никога без надзор.

Ми, ся трябва само да намеря време и да изчета темата, след което да задам въпросите си, ако имам такива. Thinking

# 124
Аз исках да споделя за една "система", която измислих с часовника.
В нашия клас госпожата обикновено не спазва часа за часовете и междучасията, както са по график за деня - примерно може да удължи часа с 10 мин, а междучасието да намали с 5 мин, което прави невъзможно за родителя да се обади на детето в случай на нужда от разговор, понеже въпреки че зная разписанието на часовете по минути, госпожата щом не го спазва, детето все още може да е в час, когато би трябвало да е в междучасие.
Затова измислих начин да й индикирам, че искам да ми се обади, без да нарушавам спокойствието на класа.
Системата е: започваме деня с 10 сърчица награди. Ако искам да я наградя за нещо ги увеличавам, но ако искам да ми се обади, щом излезе в междучасие - през определено време намалям сърчицата под 10, и така докато се сети да ми звънне  Mr. Green
Ползвам сърчицата понеже не издават звук и няма как да наруша спокойствието в час.  Peace

# 125
  • Пловдив
Хитро Simple Smile

Аз пък го викам, да ми се покаже, когато дълго време не е в полезрението ми, чрез опцията "къде е Myki" Simple Smile

# 126
  • София
Здравейте, искам да попитам, ако в една класна стая има 30 деца и 20-30 часовника, които през цялото време имат някаква активност и сърчват мрежа или gps, това не е ли вредно сумарно за децата в стаята?

# 127
Здравейте, искам да попитам, ако в една класна стая има 30 деца и 20-30 часовника, които през цялото време имат някаква активност и сърчват мрежа или gps, това не е ли вредно сумарно за децата в стаята?

Здравейте понеже за пореден път се повдига тази тема помолих един от колегите който пишат софтуера на часовника да обясни как работи:
1. GPS-а е приемик - той не излъчва. Както радито в колата Simple Smile каза колегата. Тоест там ако и да работи 24/7 няма проблем.
2. Часовнка не предава нищо когато няма промяна в GPS-а или мобилните клетки. Тоест когато децата са в стаята, училището цял ден няма какво да предва. На всеки час обаче за около 1,4 секунди предава че всичко е наред и статуса на баътерият и т.н. Внимание! Часовника предава постоянно когато отворите апликацията и стойте на екран "Местоположение" тогава обновява всичко и батерията свършва много по-бързо защото се предполага, че ви трябва информация в реално време. Часовника предава като при разговор! Все пак дори и в този момент часовника излъчва 1.25 SAR което е почти 2 пъти под допустимата норма и 35%-45% по-малко от смартфоните който са ни в джоба.
3. Когато часовника само следи дали има GSM мрежа SAR е 0  защото - отново работи само като приемник - няма за какво да излъчва, ако се смени GSM клетката за под 500 милисекунди се регистрира в нова клетка. Дори тогава SAR не е 1.25 защото няма нужда. Максималният коефициент е когато часовника е в почти без сигнал, провежда се разговор или дейта сесия. Средният в града е около 0.6-0.7 - иначе батерията ще изчезне за 1 час (пак от колегата уточнение).

Ако се притеснявате толкова от излъчването на околните в градцкия транспорт има доста повечен неизвестни лъчения от колкото в учищината стая Simple Smile.
Надявам се че съм успяла да разсея грешното виждане или спеклуации на тема дали часовника облъчва детето. СОТ предавателите, Wi-Fi мрежите и дори bluetooth слушалките са много по-мощни и излъчват повече!

# 128
Ако часовникът работи толкова грамотно, колкото обясненията на представителя им тук  ooooh!
Тези джаджи са от 1-2 години.. Действието им  тепърва ще се разбира какво е.
Интересно ми е кой ще се похвали догодина, че още го позва туй муки  Laughing

# 129
  • Варна
И аз все се каня последните дни да напиша това- обидно неграмотно пишете. Не мога да си представя човек, работещ в сферата на IT, да има подобна писмена култура. Извинявам се за off-а.

# 130
Хитро Simple Smile

Аз пък го викам, да ми се покаже, когато дълго време не е в полезрението ми, чрез опцията "къде е Myki" Simple Smile

Също добро хрумване, така не е нужно да се звъни с "Къде изчезна сега, пък?"  Mr. Green  Heart Eyes

# 131
Нашите и двамата имат часовници. Този на малкият си стои на шкафа, носеше го 2-3 пъти лятото в парка, сега е на детска градина и не му трябва, но нямаше как да се купи само за баткото, естествено и малчо иска Simple Smile
Баткото пък е ПУК и е всеки ден с часовника, но не го носи на ръката. Сутрин го поставяме, но по някое време, сам решава да го махне, защото не обича да носи гривни/часовници и му създават дискомфорт. Държи го в едно малко джобче, предназначено за слънчеви очила в раницата. Като цяло го използваме за да може да ни звънне, когато свърши тренировка или у-ще. По-скоро е за лично успокоение, че имаме връзка с него и можем да проверим, къде е. Ако ние звъннем той чува и отговаря, но и при нас, дори при звука на часовника е на максимум не ни чува много добре. Тихичък е, а и навън си има доста шум от трафика, другите деца и пр.

# 132
  • София

Здравейте
Където и да са ви казали - истината е че на часовника му трябва Интернет. Месечно е около 5 - 10 MB. Плановете с който се продава в Мтел и Теленор включва трафика. Ако имате ваша карта - активрайте възможно най-евтиният пакет.

Aз имам въпрос точно за интернета. Всеки месец от Мтел ни начисляват такса за използван интернет? ПО 0.01 ст. през няколко дни ? Това нормално ли е ? Вместо такса от 6.99 на месец ние си плащаме по 8- 9 лв. Това го видях в детайлната фактура. Сим картата не се маха от часовника и не се ползва в телефон. Нали този интернет е безплатен, те така ако си начисляват малко по-малко накрая се трупа сметка.. Не ми е за 2 лева, които плащам...а принципен е въпроса защо така се получава...От Мтел не ми дават адекватен отговор защо се получава така Rolling Eyes