И аз при Вас за съвет

  • 5 684
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
И аз както разбрахте, пиша, за да споделя и да чуя чуждо мнение по моя "казус".
Накратко женени сме от 10 години имаме прекрасно дете. Преди около година отношенията ни със съпруга ми охладняха, той стана студен към мен, почти не ме забелязваше. След многократни опити от моя страна да поговорим, да видим къде е проблема, той отказваше да говори, прави се на обиден и т.н, до като аз в един момент не издържах и казах, че след като ще живеем като съквартиранти по-добре да се разделим. Една седмица той обмисляше, но явно взе решение и една събота си събра багажа и се изнесе. На вратата отново аз му казах да преосмисли решението, за да може той да разбере, че аз не желая раздяла, а искам отношенията ни да бъдат нормални, но все пак той тръгна.
До момента на раздялата ни сме живели добре, финансово също нямаме проблеми, живеем в моето жилище, но смятам, че това никога не е било проблем, тъй като през годините на съвместният ни живот купихме и друго общо жилище.
След като живяхме 5-6 дена разделени, детето разбира се, го прие доста тежко, тъй като си е привързано както към мен така и към баща си, той реши да се върне. С букет рози дойде и каза: Връщам се
Аз приех всичко, така все едно нищо не се е случвало. От тогава долу горе нещата са добре, и в интимен план и от внимание не мога да се оплача, но от едно известно време наблюдавам постоянно е с телефона си, като ме види моментално го изключва или излиза от там където е, вечер след работа не се прибира веднага вкъщи, а ходи някъде за около 1 час и тогава се прибира. Дали има друга?
След случаят от миналата година постоянно ме преследват съмнения. Дали се държи с мен добре, за да замаскира дадена ситуация.  Уточнявам, че раздялата ни миналата година не беше заради друга жена. Какво ще кажете вие, дали си въобразявам някакви неща или....

# 1
  • Мнения: 1 698
Има ли възможност да си поговориш открито и да поискаш да сложите картите на масата? Не виждам друг начин.

# 2
  • Мнения: 2 052
Във всеки случай не звучиш параноично. Мисля, че не си единствената, която би си задавала въпроси и имала съмнения при така описаните обстоятелства.

# 3
  • Мнения: 1 698
Авторката съвсем не е параноична, а и това криене на телефона никак не говори добре за съпруга. Едно не мога да си обясня, защо тези мъже се държат като децата, не им ли става ясно, че такова поведение е съмнително?

# 4
  • Мнения: 2 450
Съмнителничко си е, и аз бих се питала на твое място. Като цяло "връщам се" не ми звучи като разрешение на каквато и да е била ситуацията преди, така че даже и да няма друга, проблема си "виси" при вас. Семейна консултация при психолог евентуално?

# 5
  • Мнения: 3 031
Вероятно има друга.
Все пак се е върнал основно заради детето, а не толкова заради теб.

# 6
  • Мнения: 1 698
Може и заради нея да се е върнал, недей така. Да е преценил, че държи в някаква степен на брака си, но да си оставя нещо и отстрани. Явно това с телефона са си някакви странични тръпки, които може да са доста несериозни и за самочувствие, но ако наистина ги има, проблемът е от какво са се породили. Авторке, трябва ви сериозен и много откровен разговор, без обвинения и с кротък, но уверен тон. Опитай се да му обясниш, че най-малкото си дължите честност и откритост.

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Щом си изключва телефона и не го оставя без надзор, има нещо.
Намираш ли промяна след като се върне от " мястото" където мислиш, че ходи?
Ухае ли на нещо чуждо- я парфюм, я дезодорант?
Мисля си, че не бива да избързваш- вече сте минали през един такъв етап и втори път този коз девалвира.
Проучи, понаблюдавай и ако се убедиш, че което става е което подозираш, действай.
Много унизително е да не стегнеш въжето достатъчно и хем да ти се измъкне, хем параноичка да те изкара. Hug

# 8
  • Мнения: 5
Много е труден с разговорите. Още първият път от там започнах да поговорим, да изгладим нещата. Сега наскоро му казах да си поговорим, че би ми било приятно ако сподели с мен, ако има нещо отговорът беше, ако ти имаш нужда да споделяш сподели, аз нямам нужда. А за телефона открито му казвам, щом няма нищо защо се криеш - не се крия. Телефонът му не звъни, явно в някакви чатове чати или нещо подобно. Като се прибере вечер не мирише на нищо, държи се нормално, като се прибере ме целува, все пак толкова голям артист ли да е от една година да имаме и редовен сексуален живот и да ме целува, но не знам мога да очаквам всичко. Когато се разделихме миналата година вече всичко беше приключило и тогава го попитах да каже откровено има ли друга жена, той отрече.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 175
Всъщност преди всичко авторката трябва да си отговори сама на няколко въпроса:

1. Ако съмненията за друга жена (мъж) се окажат основателни, ще има ли сили да понесе последствията? Т.е. ще се примири с наличието на друг/а, или ако реши да се разведат, ще бъде ли достатъчно силна да се справя сама?

2. Може ли да продължи да се прави, че не забелязва телефонните "криеници"?

3. Доколко уважава себе си? Принципно, изневярата е унижение за другия в семейството. Може би е добре просто да каже на съпруга си, че й е трудно да се чувства постоянно унизена и да го помоли това криене с телефона и закъсненията да престанат. Всеки има право на щастие, а унижението не е част от уравнението.

# 10
  • Мнения: 1 844
Никой не може да знае със сигурност дали и какво има - преди да го е видял с очите си или да има някакви неоспорими доказателства. Определено обаче криенето на телефона, честото закъсняване след работа и тн. са основателни причини и подсказки, че ситуацията заслужава внимание.
Поканата за честен разговор е най-глупавата възможност и най-фалшивата надежда да научиш истината.

Разкриването на изневяра става със собствени усилия, и ако нещо се е установило, евентуално го слагаш на масата и чак тогава можеш да чакаш признание - поне от някаква човешка доблест.

Преди обаче да започнеш да търсиш ужасната истина, помисли добре готова ли си за нея и какъв ще е следващият ти ход.
Защото няма по-глупаво от ровенето, разкриването, свалянето на картите и лесната прошка. Такъв вариант ти гарантира редовни изневери оттук нататък, а предполагам не искаш това.

# 11
  • Мнения: 615
не е задължително да има друга. при повечето мъже има периоди в които нещо им прещраква и трябва да се доказват колко големи мъжкари са и колко телефонни номера на серивитьорки (примерно) могат да съберат, ей така за спорта. Може да има някакъв флирт и да си търси отдушници. Във всеки случай е кофти и недей да душиш наоколо на какво мирише или не мирише, ами със съвсем нормален тон му обясни какво те притеснява, ако те уважава ще ти каже истината, ако забележиж неадекватни реакции и замазване или гняв, то със сигурност има нещо и тогава това, че евентуално те лъже с друга/и ще е най-малкия проблем.

# 12
  • Мнения: 1 844
не е задължително да има друга. при повечето мъже има периоди в които нещо им прещраква и трябва да се доказват колко големи мъжкари са и колко телефонни номера на серивитьорки (примерно) могат да съберат, ей така за спорта. Може да има някакъв флирт и да си търси отдушници. Във всеки случай е кофти и недей да душиш наоколо на какво мирише или не мирише, ами със съвсем нормален тон му обясни какво те притеснява, ако те уважава ще ти каже истината, ако забележиж неадекватни реакции и замазване или гняв, то със сигурност има нещо и тогава това, че евентуално те лъже с друга/и ще е най-малкия проблем.
Тръгне ли да събира телефони за спорта,
да участва в безкрайни чатове и виртуални връзки,
да търси флирта, ухажването, разнообразието,
то считай го бЕгал.
Въпрос на време е - и то доста кратко - докато същинската изневяра се случи.

# 13
  • Мнения: 460
Добре, тоя мъж не отговаря ли на елементарни въпроси като "Защо закъсня/ваш?" и "Какво правиш на телефона толкова?".. Ако оправданията са съмнителни и непотвърдени има защо да се съмняваш. Когато ММ се застой пред лаптопа гледа коли, джанти и прочие, а щом е закъснял е с някой приятел на кафе. И не винаги ми се обажда, че ще пие кафе, а ме уведомява ако звънна или като се прибере. Звънни му един ден след работа и провери реакцията. Моя съвет е да започнеш от там, а след това зависи от развитието.

# 14
  • Мнения: 615
не е задължително да има друга. при повечето мъже има периоди в които нещо им прещраква и трябва да се доказват колко големи мъжкари са и колко телефонни номера на серивитьорки (примерно) могат да съберат, ей така за спорта. Може да има някакъв флирт и да си търси отдушници. Във всеки случай е кофти и недей да душиш наоколо на какво мирише или не мирише, ами със съвсем нормален тон му обясни какво те притеснява, ако те уважава ще ти каже истината, ако забележиж неадекватни реакции и замазване или гняв, то със сигурност има нещо и тогава това, че евентуално те лъже с друга/и ще е най-малкия проблем.
Тръгне ли да събира телефони за спорта,
да участва в безкрайни чатове и виртуални връзки,
да търси флирта, ухажването, разнообразието,
то считай го бЕгал.
Въпрос на време е - и то доста кратко - докато същинската изневяра се случи.

по принцип не е задължително, но в конкретния случай това закъсняване след работа е най-съмнителното и според мен, разни детективскиистории и догадки (сещам се за историята с петното върху дънките Grinning) ще доведат само до бавно мъчение за авторката, защото за да тръгнеш да ровиш ти вече вътрешно си убедена, че той кръшка и колкото повече нищо не намираш, защото мъжете могат да са много хитри, толкова повече ще се изяждаж и всеки негов жест, действие или дума ще бъдат отсявани през призмата на "изневярата". Няма смисъл да й работи въображението и да се терзае. Ако има нещо той е този, който трябва да се срамува, а не тя, че е "имала наглостта" едва ли не да попита съпруга си, бащата на детето си, дали си има друга. Най-малкото, когато си с някого от 10 години познаваш реакциите му и понякога няма нужда от доказателства черно на бяло, за да разбереш, че си лъган от този човек.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт