Какво правите когато детето започне да прескача кошарата?

  • 3 508
  • 23
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 119
Тази сутрин така се ококорих, отварям очи и тя при мен.... Чудя се какво щеше да стане ако кошарата не беше толкова близо до спалнята, че дъщеря ми да стъпи там! И сега какво следва? Достатъчно е голяма за да прерскача и достатъчно малка да не мога да й обесня каквото и да било...  33uu newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Няма ли възможност да и махнеш решетката?
Мойта доста време си я прескачаше, но беше станала такъв спец, че направо на крака стъпваше. Иначе разчистваш всичко твърдо около кошарката.
Може вече и за голямо легло да мислите  Wink

# 2
  • Мнения: 104
Може вече и за голямо легло да мислите  Wink

Май наистина и е дошло времето за голямо легло  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
ти си щастливка, че това се случва чак сега. виктория за пръв път се прехвърли през преградата на леглото си, когато беше на не повече от 7-8 месеца. щом започна да се застоява по-дълго време права, откри, че преградата не е непреодолима пречка. за да избегнем повторно намачкване на носа от съприкосновението с пода, просто махнахме преградата. много бързо се научи да слиза и да се качва на леглото.

габа отначало спеше в кошара от плат, където стените са доста високи. после я преместихме в голямо легло, на което поръчахме доста високи прегради. нямаше шанс да ги прескочи. махнахме преградите, когато преценихме, че може да спи без всяка сутрин да се събужда на пода.
ето така изглеждаха решетките (сега са махнати и габа си ползва същото легло):
http://community.webshots.com/photo/69787723/1069788499044214055BiNtzA
http://community.webshots.com/photo/64860724/1064943851044214055ONpBoH

# 4
  • Варна
  • Мнения: 119
Няма ли възможност да и махнеш решетката?
...
Може вече и за голямо легло да мислите  Wink
Кошарата е сгъваема.
Какво голямо легло, тя няма още година и половина и цяла нощ се върти и събужда, сигурно тогава няма да я намеря в стаята дори.

# 5
  • Мнения: 2 255
И ние имаме този проблем от известно време и се чудим какво да правим  newsm78
Калоян се катери на решетка  Rolling Eyes дори и нощем като се събуди  #Crazy добре, че още не е падал  Wink не можем да доближим неговото легло до спалнята, защото е големичко, а ако махнем решетка както спи неспокойно ще пада  Joy и незнам вече
Едни приятели махнаха 2 пръчки от решетката, за да може малката да слиза оттам и май и ние ще минем на този вариант, само кофтито е че трябва да се режат пречките окончателно  Cry, но.... какво да се прави

# 6
  • Мнения: 1 014
Зависи каква ви е кошарата. Когато дъщеря ми се научи да си прескача решетката, баща й отряза две от пръчките в единия край и така се оформи отвор, през който тя излизаше. В същото време когато спи няма опасност да падне, защото точно пред нея си има пръчки, а и отвора не е толкова голям, за да падне ако много се върти в кревата. Това е решение само ако си прежалила кошарата, за следващо бебе ще трябва нова или да се мисли начин как да се поставят пак пръчките.
На сина ми кошарата е със сваляща се решетка, но демонтажа й е доста труден. Когато стигнем този период и аз не знам какво ще правя. Тази кошара не искам да я развалям, мисля да си я правя после на канапенце, но ще видим. Всъщност тя е с доста висока решетка и се съмнявам някога да може да се прехвърли. Но децата винаги ни изненадват, нали?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 119
Кошарата е сгъваема - от плат и затова си мислех, че е много по-трудна за прескачане

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая откакто навърши годинка прескача кошарата (от сгъваемите) Crazy Но го прави само откъм леглото, никога не е падала на земята (може би инстинкт). Ние купихме големи легла, но и двете се въртят много и се страхувам, че ще падат през 15 мин.

# 9
  • Мнения: 2 125
Ами щом веднъж е прескочила и не е паднала, значи е намерила "цаката", както се казва Wink

Лошото е само, че не сте в дървена кошара, а в сгъваема newsm78. Ние махнахме няколко пръчки и излиза от там (през дупката) разбойника. Освен да сложиш нещо меко (възглавници, одеало, килим newsm78) на пода....Не знам дали ще я откажеш от прескачането, но не пречи да й обясниш, че може да падне и да се удари. Peace

# 10
  • Мнения: 415
Малкият разбойник излиза от кошарата от около два месеца. Тя е до нашето легло, мята се на него и от там - на пода. Не смеем да разчистим всичко около кошарата, защото се хвърля без да поглежда дали няма да да падне Confused
Обувам му чорапи, за да не шляпа бос и толкова...  Joy

# 11
  • Мнения: 5 622

 И нашата кошара е до спалнята. Ако реши да излиза, ще стъпи точно акто твоето дете на спалнята. За сега излиза само от сгъваемата кошара. А там няма никаква опора. Явно се набира по мрежата  Thinking

Освен да се моля да не падне лошо, излизайки, друго не знам какво мога да направя  Thinking

# 12
  • Мнения: 22 513
Когато започна да прескача го сложихме на голямо легло.В началото имаше 1=2 падания.Затова има едни такива прегради,но не знам в Бг дали ги продават  и къде.Могат да се слагат на всякакво легло,закрепват се за рамката му.И на креватче и на голямо легло,както е нашето.Това на снимката е от Mothercare и струва около 36 евро.

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 14:50 от МамаДеси

# 13
  • Мнения: 46 429
На моя приятелка детето илизаше от сгъваема кошара, защото беше до спалнята, стъпваше на нея (през мрежата). Отдалечиха я от спалнята и вече нямше на какво да стъпи, но нейната е дълбока, не знам вашата каква е?
София още няма мераци, а и спи в чувал, който я спъва Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Кошарата е сгъваема - от плат и затова си мислех, че е много по-трудна за прескачане
И нашта е сгъваема - няма ли цип, който да отворите?
Таня отначало я прескачаше като се покатреваше на плота за преповиване - взех да го махам него и 1 месец беше мир и спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт