Има ли вманиачени на тема "как изглеждам"?

  • 2 555
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 647
Има моменти, в които толкова се вманиачавам, че даже не мога да понасям себе си.  Mr. Green Принципно гледам да изглеждам прилично.

# 31
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Но имам приятелка, която от години не си е мила косата вкъщи. Абсолютно всяка седмица е на фризьор, където я мият, следват разни процедури, а после и прическа. Освен това е винаги с маникюр и педикюр след съответно посещение при маникюристка, включително с декорация на ноктите на краката, както може да се предположи и през зимата. Купува си нова дреха или обувки всяка седмица. И така нататък...
Е, да, може да си го позволи, но пък не е ли прекалено... smile3506
Но пък винаги изглежда перфектно.
Признавам newsm62


Що да е вманячена, заможна е жената. И аз бих била "вманячена", ако можех.

# 32
  • Мнения: 3 339
Що да е вманячена, заможна е жената. И аз бих била "вманячена", ако можех.
Абе де да знам. Аз все си мисля, че дори и да можех да си позволя такива "всеобхватни" грижи, едва ли бих отделила толкова време и средства точно за това. Понякога и на мен ми се иска да съм по-суетна, но явно си е заложено в някаква степен, освен че е въпрос на навик.
Пък и все ми се струва, че жените, които отделят чак толкова внимание на външния си вид, избиват някаква липса. Хубаво е да си хубав, но пък дали е най-важното...

# 33
  • Мнения: 7 430
Не съм...много малко грижи полагам за себе си - даже бих казала НИКАКВИ Embarassed
Добре, че е форума Красива мама, че от време на време да ми светне и да направя нещо със себе си Peace

Мисля, че дори и да имах възможности - пак не бих го направила, понеже ми се е удавало такава възможност Wink

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Що да е вманячена, заможна е жената. И аз бих била "вманячена", ако можех.
Абе де да знам. Аз все си мисля, че дори и да можех да си позволя такива "всеобхватни" грижи, едва ли бих отделила толкова време и средства точно за това.

 smile3521 Даа, аз имам възможност да вися по салони, но нямам желание. Само на фризьор ходя 3 пъти в годината и от време на време масаж.

# 35
  • Мнения: 1 840
Да, обичам да изглеждам добре, поне през повечето време и когато съм на работа - задължително. Но чак пък да не излизам от фризьорските и козметичните салони - не толкова. Само се притеснявам как ще се примиря със старостта.

# 36
  • Мнения: 2 407
Гледам да се подържам, като има повод ходя на фризиор, всеки месец си подрязвам косата, ходя на маникюр 1 или 2 пъти в месеца, маски си слагам в къщи, кичури си правя на 2 месеца.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 746
Не съм вманиачена, или поне така мисля.
Грижа се редовно за косата и ръцете си, но мисля това е нормално за всяка жена - фризьор, маникюрист и т.н.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Чак не съм вманячена как изглеждам, но пък държа на външния си вид.

# 39
  • Мнения: 1 283
И аз не се вманячавам,дори бих казала полагам най-обикновени грижи за себе си.
Но дори и да имах големи възможности не бих висяла с часове по салоните,та това си е живо мъчение. Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 11 535
Я си признайте.
Аз - от време на време.

Но имам приятелка, която от години не си е мила косата вкъщи. Абсолютно всяка седмица е на фризьор, където я мият, следват разни процедури, а после и прическа. Освен това е винаги с маникюр и педикюр след съответно посещение при маникюристка, включително с декорация на ноктите на краката, както може да се предположи и през зимата. Купува си нова дреха или обувки всяка седмица. И така нататък...
Е, да, може да си го позволи, но пък не е ли прекалено... smile3506
Но пък винаги изглежда перфектно.
Признавам newsm62

Ако имах възможност и аз бих го правила. newsm03

# 41
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Я си признайте.
Аз - от време на време.

Но имам приятелка, която от години не си е мила косата вкъщи. Абсолютно всяка седмица е на фризьор, където я мият, следват разни процедури, а после и прическа. Освен това е винаги с маникюр и педикюр след съответно посещение при маникюристка, включително с декорация на ноктите на краката, както може да се предположи и през зимата. Купува си нова дреха или обувки всяка седмица. И така нататък...
Е, да, може да си го позволи, но пък не е ли прекалено... smile3506
Но пък винаги изглежда перфектно.
Признавам newsm62


E, това според мен не е вманиачаване(стига да не занимава околните с "поддръжката" си).
Ако имах толкова средства, аз също щях редовно да си ходя на маникюр, педикюр, козметик, че даже нямаше и да се гримирам сама.
Само, че се чудя, ако твоята приятелка сама си изкарва парите за всички тези процедури, кога й остава толкова свободно време, че да ги прави. newsm08

Иначе по темата, не смятам, че съм вманиачена. Полагам норм. грижи за външния си вид, а когато имам възможност, се и поглезвам при специалист. newsm03

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм стъпвала във фризьорски салон от години.....дори прическата за сватбата сама си я направих......Сама се подсригвам и си забърквам маските за коса, лице и т.н......Сама си измислям гимнастиките и копирам понякога разни движения от телевизията.......
Иначе съм вманиачена на друга тема - хранене и природосъобразен живот.......от както имам дете....Преди това бях вманиачена на тема нощен живот, пушене, пиене и случаен секс....
Май съм маниакална личност, като се замисля.........
Затова  Вече мразя изкуствените неща и гримовете.....Гледаме събота и неделя винаги да сме на планина..............всеки ден навън....и да сме здрави, пък то красотата извира ли извира от мен....и скромността Grinning

# 43
  • Мнения: 3 339
Само, че се чудя, ако твоята приятелка сама си изкарва парите за всички тези процедури, кога й остава толкова свободно време, че да ги прави. newsm08


Ами вече сама си ги изкарва/преди това съпругът и ги финансираше/ - всъщност цялата и заплата отива именно за това. Ходи в обедната почивка, след работа, събота и неделя. Всъщност това е една от причините да си мисля, че аз не бих отделяла толкова време точно за това. Защото ако отиде на фризьор или козметик след работа или в събота и неделя, хлапенцето и се гледа от бабите. Реално се виждат за час-два на ден и малко повече в събота и неделя, когато синът и в повечето случаи отново е "на гости" някъде.
Уф, не ми се иска да злословя така Embarassed
Всъщност много си я обичам - просто в определени моменти не я разбирам или по-скоро не съм съгласна с начина, по който подрежда приоритетите в живота си. Казвала съм и го, но без да я осъждам или да се опитвам да натрапвам това, което аз намирам за по-правилно. Защото кой казва, че моите разбирания са именно меродавните и правилните?

Съвсем изместих темата ooooh!

# 44
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не го приемам като вманиачаване.
Иначе ходя на маникюр всяка седмица, педикюр- на 3-4 седмици, на фризьор според зависи, веднъж на месец и половина примерно да ми оформи косата и цвета, или ако имаме по- специално излизане някъде- да ме издуха едно хубаво и да ми изправи косата.
Дрехи и козметика си купувам често, обувки трудно си харесвам, но като си харесам, се купуват на мига просто.
На кола маска- крака, ръце, мишници, триъгълник ходя на 3 седмици, на козметик+ масаж на лицето- веднъж месечно. Рядко ходя на масаж на тяло, рядко и на солариум.
Ходя на фитнес 3 пъти седмично, внимавам какво ям.
Смея да твърдя, че не съм куха, ама това вече се обърна на реклама  Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 10:21 от Umma

Общи условия

Активация на акаунт